Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pompa Ciepła - Doświadczenia

pompa ciepła ogrzewanie energia odnawialna budowa domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2012 - 16:56:25

Jesli cię na to stać to zakładaj, bo to bardzo na topie. Nie liczyłbym jednak na wymierne oszczędności w złotowkach. Sama instalacja jest bardzo droga a i ekploatacja do najtańszych nie należy. Koszt założenia dla domku jednorodzinnego to wydatek 40000-60000 zł. Rachunki za energię elektryczną zużytą do eksploatacji pompy ciepła to tez jakieś 3000-4000 zł rocznie

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2012 - 18:26:41

Tu;

http://www.fachowyin...mpa-ciepla.html
przykładowe wyliczenia
..a może baterie słoneczne??

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2012 - 19:39:39

jeśli szukasz oszczędności to wungiel. pompa bedzie rozsądna za kilka/naście lat jak koszty produkcji/instalacji będą realne. pytanie na czym Ci zaleczy: na tanim cieple czy na blichtrze wśród sąsiadów? Pamiętaj jeno że to też kumate ludzie i wiedzą swoje , a jak kto na blichtrze jedzie to jest się z czego pośmiać :D poZDro 600

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 maj 2012 - 09:45:25

jeśli szukasz oszczędności to wungiel. pompa bedzie rozsądna za kilka/naście lat jak koszty produkcji/instalacji będą realne. pytanie na czym Ci zaleczy: na tanim cieple czy na blichtrze wśród sąsiadów? Pamiętaj jeno że to też kumate ludzie i wiedzą swoje , a jak kto na blichtrze jedzie to jest się z czego pośmiać :D poZDro 600

No,no jaka fachowość,kultura, pana Gulona!?? :D

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 07:38:19

Zapytaj o koszty P .Walczaka bo ma zamontowane na Jasieniu w willi.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 19:03:40

Facet nie ma zielonego pojęcia, bo mu ten bajer zafundowali w Carringtonówce staszowscy czlonkowie spółdzielni, swymi niebotycznymi czynszami.

#7 ~Bob~

~Bob~
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 09:12:41

To ma ktoś tą pompe w staszowie i napisze pare słów jak mu się sprawdza czy wszyscy węgiel kupują.

#8 ~biuro@danwent.com.pl~

~biuro@danwent.com.pl~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 20:28:24

Witam, chciałabym przyłączyć się do rozmowy na temat pomp ciepła. Widzę tu wiele negatywnych i sprzecznych z rzeczywistością opinii. Gruntowa pompa ciepła daje gwarancje wystarczającego ogrzania budynku zimą. Owszem koszty inwestycji są większe niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania piecem węglowym, ale należy zwrócić uwagę na korzyści jakie daje ogrzewanie za pomocą pompy ciepłą. Urządzenia te są bezobsługowe, wiec jak ktoś narzeka na ciągłe chodzenie do kotłowni żeby zapalić, wyczyścić, przynieść opał, to pompa ciepła jest świetnym rozwiązaniem. A koszty ogrzewania nie są wcale tak duże jak piszecie, mogą o tym zagwarantować użytkownicy, którzy sami się dziwią "że to tak niewiele kosztuje"

Zapraszam do poczytania opinii klientów korzytsjacych z pomp ciepłą marki SOFTAH
http://www.sofath.pl/opinie_klientow/

W woj. świętokrzyskim jest już przedstawiciel marki Sofath, lidera geotermicznych pomp ciepła na zachodzie. Autoryzowany Koncesjoner Sofath firma Danwent z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej
www.danwent.com.pl/pompy-ciepla

#9 Vloczykij

Vloczykij

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 październik 2012 - 10:37:41

Pompa ciepła to świetna inwestycja. Ja sporo w swoją zainwestowałem, ale zdecydowanie się to opłaciło. Polecam firmę Makroterm mają bardzo fachową obsługę i przystępne ceny.

#10 ~Uzytkownik~

~Uzytkownik~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:28:49

Witam. Budynek 500m2 , dwie pompy ciepła P-W po 13 kW srednie rachunki za ostatnia zime to ok900 pln/miesiac. Pomieszczenia 3m wysokie , 3 kondygnacje . na parterze podlogówka , pietra- grzejniki panelowe ' dwie pompy obiegowe + cwu 500l. w praktyce o 100pln wychodzi drozej od wyliczen teoretycznych.

#11 ~Niemieszkamzteściami~

~Niemieszkamzteściami~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 21:46:37

Budynek 500m2

Witam niewolników swoich domów .
Które pompy są dobre ?
Te do tłoczenia "oleju" do głowy .

#12 ~kamienicznik~

~kamienicznik~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 09:13:58

Witam. Budynek 500m2 , dwie pompy ciepła P-W po 13 kW srednie rachunki za ostatnia zime to ok900 pln/miesiac. Pomieszczenia 3m wysokie , 3 kondygnacje . na parterze podlogówka , pietra- grzejniki panelowe ' dwie pompy obiegowe + cwu 500l. w praktyce o 100pln wychodzi drozej od wyliczen teoretycznych.

Witam niewolników swoich domów .
Które pompy są dobre ?
Te do tłoczenia "oleju" do głowy .

nie udał ci się dowcip z niewolnikami...ja też nie mieszkam z teściami ..ale 400m2 wynajmuję pod działalność po 30 PLN za m2
i komu potrzebny bardziej olej z pierwszego tłoczenia? :D

#13 ~Niemieszkamzteściami~

~Niemieszkamzteściami~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 15:23:18

400m2 wynajmuję pod działalność po 30 PLN za m2
i komu potrzebny bardziej olej z pierwszego tłoczenia? :D

Uprość sobie życie , nie goń tych oszalałych szczurów .
Kup kamperka najlepsze na bazie busa (incognito) .
Weź rodzinkę i jedź na wycieczkę .

#14 ~Niemieszkamzteściami~

~Niemieszkamzteściami~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 15:27:04

Kup kamperka

Poczytasz o nich tu .
http://www.camperteam.pl/forum/

#15 ~Niemieszkamzteściami~

~Niemieszkamzteściami~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 15:31:53

i komu potrzebny /.../ olej

Przyjmę napędowego każdą ilość .

#16 ~jacek~

~jacek~
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 18:03:04

ja w zeszłym roku montowałem u siebie pompę ciepła i po pierwszych obserwacjach mogę śmiało powiedzieć że się opłaca, wszystko wykonywała mi  firma INSTAL KEMPA - solidni i znają się na rzeczy, więc jak będzie szukać to polecam wam ich usługi

#17 ~oczko~

~oczko~
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 09:10:01

A ja chcę tę pompę zainstalować tylko do ogrzewania wody. Opłaci mi się czy nie? Oczywiście do ogrzewania wody latem. A moze macie inne pomysły. Podpowiedzcie.

#18 Vaxt

Vaxt

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:50:43

Ja również  posiadam pompę. Szczerze mówiąc  to była bardzo dobra decyzja. Firma Skandia Group Polska - ekopompaciepla.pl, która montowala pompę  wszytsko mi wytłumaczyła, dobrali urządzenie do zapotrzebowania ciepła, i pomogli uzyskać dofinansowanie.  Polecam 

#19 Clanga

Clanga

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:58:51

Widzę, że wszyscy postrzegacie pompy ciepła, jako urządzenia pracujące dzięki energii elektrycznej. 

Jednak rozwiązaniem chyba jeszcze bardziej godnym uwagi jest gazowa absorpcyjna pompa ciepła, takie urządzenie łączy w sobie zalety pompy ciepła z zaletami kotła kondensacyjnego. Używamy tańszy od prądu gaz, a przy niskich temperaturach uzyskujemy energię również ze spalenia gazu, a nie z dolnego źródła ciepła.(co ma znaczenie szczególnie przy powietrznych pompach ciepła).

#20 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:44:42

pompa ciepła = ogrzewanie elektryczne tyle w tym temacie

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pompa ciepła, ogrzewanie, energia odnawialna, budowa domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych