Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Polski dyplomata wezwany do MSZ. Iran grozi Polsce działaniami odwetowymi

57 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Dobra Zmiana~

~Dobra Zmiana~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:37:55

Dlaczego te placówki nie utrzymały sie na rynku?

Bo obciążenia fiskalne są coraz większe. Bo prawo fiskalne jest coraz bardziej restrykcyjne. Bo koszty obsługi księgowo-prawnej małych przedsiębiorstw są coraz wyższe.

Co ma z tym wspólnego zakaz wyłudzania VAT i kontroli płynów na granicach?

A kto mówi, że coś ma?

- wyłączenie bądź ograniczenie  pracy fabryk 1 maja to nie stała wartość a wartość około 1%, a skala wielkości państwa ma się do tego jak cena ropy naftowej do miesiączkowania pingwinów. Upierasz się że wartość  Pi jest większa w dużym kole.

Oczywiście, wybacz - producenci energii nie wiedzą z jakim popytem mają do czynienia. Za każdym razem zgadują liczbę PI ^^

- nie nie trwonią bo środowisko jest ważne. Dają tyle środków na wsparcie czystej energii na ile je stać. Nas niestety nie stać.

Ja uważam, że jeśli coś masz i to działa, ale z premedytacją to niszczysz - z "przyczyn politycznych" to cię stać.

Inwestycja polski w drogą i baaardzo nie pewną w Polsce (no tak, w Polsce nie wieją wiatry, znowu punkt dla ciebie) energie wiatrową na poziomie Niemiec z jednoczesnym ograniczeniem prądu z węgla  spowoduje  obniżenie mocy energetycznej z pilna potrzeba uzupełnienia z zakupów - Niemiec?

Twierdzisz, że Prezes URE ze swoimi doradcami się nie zna, a znasz się ty :)

- powtórzę.... kasa, po prostu nas nie stać wyłożyć jak niemcy tyle kasy w sponsorowaną ekologie i prąd z wiatraków który jest do 40% droższy od energii węglowej. Proszę zapoznać się z warunkami umów zawartych z niemcami przez PO, którzy są uczynieni niesłusznie  monopolistami na rynku w Polsce. Przykład - Wgranie oprogramowania w system napędu i sterowania (aktualizacja), które odbywa się nie mnie niż raz na kwartał (bądź w zależnie od potrzeby) to kwota 1 miliona złotych.   Żaden wiatrak w Polsce nie wyprodukował w ciagu kwartału energii za tą kwotę....

Znowu Prezes URE się myli, a ty masz rację. Dlaczego Dobra Zmiana obsadza stanopwiska prezesów tak ważnych instytucji osobami niekompetentnymi?

Bzdety i odpowiedź nie na temat. Ucieczka od zajęcia stanowiska. Nie komentuje.

I znowu ty masz rację pisząc o jedynie słusznejbezpieczneji polityce energetycznej bazującej na... importowanym surowcu, o dotowanym węglu i energii z kopalin, a reszta świata to kretyni, którzy inwestują w OZE^^

- ile w tym czasie lat rządziło PiS i jaki  jest jego w tym udział?

W 2016 3 mld, do 2020 roku 10 miliardów - to jest udział PiS. Nie słyszałem o żadnych inwestycjach, cięciach kosztów w poprzedniej złotej erze rządów PiS.

O niszczeniu górnictwa przez PO nie piszesz ani słowa, może cos o lewandowskim czy balcerowiczu i ich wyprzedaży majątku za bezcen?

Nie mam zwyczaju płakać nad rozlanym mlekiem. Na co mi Rząd, który cały czas stęka, że PO było złe?

Nie maja kopalni węgla więc zakupują go olbrzymie ilości trując zachodnimi wiatrami także Polskę. Ale to nic, węgiel brunatny jako mniej energetyczny jest 10 razy bardziej trujący. A tych kopalni niemcy maja najwięcej na świecie.

No i? Dlaczego martwią cie Niemcy, a nie martwi cie Polska? Czy Polska jest w tej samej sytuacji co Niemcy?

Myślisz, że w tej sytuacji Polska postawi znowu  na niemieckie najdroższe  (dla Polski)  wiatraki,a może szwedzkie o 75% tańsze?

Na żadne nie postawi. Minister Tchórzewski powiedział wyraźnie, że wiatraki z infrastrukturą znikną i nowych nie będzie^^

A może inny rodzaj energii foto...? Nikt nie lubi być w d*

** bity jak pozwoliło PO w kwestii wiatraków.
Nom, teraz po du*** dostaną Rosjanie, jak Dobra Zmiana wykupi ich cały węgiel ^^

Cytować reszty mi się nie chce - komentowanie historyczno-roszczeniowych (należy mi się, bo tak) pierdół jest ponad moje siły ^^

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:57:14

Bo obciążenia fiskalne są coraz większe. Bo prawo fiskalne jest coraz bardziej restrykcyjne. Bo koszty obsługi księgowo-prawnej małych przedsiębiorstw są coraz wyższe.
Widać z biznesem nie masz nic wspólnego. Mnie pracuje się bardzo dobrze :) łatwiej jest uczciwym.

Co ma z tym wspólnego zakaz wyłudzania VAT i kontroli płynów na granicach?

A kto mówi, że coś ma?

Widać poczciwcze nie wiesz co to takiego ironia ;)

.

Oczywiście, wybacz - producenci energii nie wiedzą z jakim popytem mają do czynienia. Za każdym razem zgadują liczbę PI ^^
Wiedzą i dlatego fachowa prasa niemiecka podaje tego typu kalkulacje. Google.

Ja uważam, że jeśli coś masz i to działa, ale z premedytacją to niszczysz - z "przyczyn politycznych" to cię stać.
To tylko twoja opinia. Sądzisz
że Prezes URE oraz ministerstwo nie wie co robi? Nie stać nas na drogą energię wiatrakową, jeszcze nie teraz.

Twierdzisz, że Prezes URE ze swoimi doradcami się nie zna, a znasz się ty :)
Tu nie trzeba być doktorem w dziedzinie energetyki. Dywersyfikacja ze źródłami odnawialnymi jest jak najbardziej zasadna. Powoli zgodnie z ustaleniami z Wrocławia.. Gwałtowne odejście od węgla to natychmiastowa potrzeba kupna energi pewnie z niemiec :(  I o to niemcom i PO chodzi?

Znowu Prezes URE się myli, a ty masz rację. Dlaczego Dobra Zmiana obsadza stanopwiska prezesów tak ważnych instytucji osobami niekompetentnymi?
To tylko twoja opinia :lol:  Do tematu merytorycznie nie odniosłeś się. :D

I znowu ty masz rację pisząc o jedynie słusznejbezpieczneji polityce energetycznej bazującej na... importowanym surowcu, o dotowanym węglu i energii z kopalin, a reszta świata to kretyni, którzy inwestują w OZE^^
Nie na temat, po co te oskarżenia? Gdyby tusk nie zmarnował 8 lat poprzez zaniedbanie gospodarki i życie  z dnia na dzień poprzez 17% bezrobocie i kredyt może byłoby inaczej.  Dziś wybieramy opcję dla nas najtańszą, może nie najlepszą jaka byśmy chcieli ale tylko idiota rezygnowałby z węgla który posiadamy... To kiedy niemcy zamykają kopalnie węglowe i przechodzą na wiatraki- stać ich?

W 2016 3 mld, do 2020 roku 10 miliardów - to jest udział PiS. Nie słyszałem o żadnych inwestycjach, cięciach kosztów w poprzedniej złotej erze rządów PiS.
Nie na temat. czytaj i staraj się rozumieć ciąg logiczny.

Nie mam zwyczaju płakać nad rozlanym mlekiem. Na co mi Rząd, który cały czas stęka, że PO było złe?

Pewnie, złodziej ci ukradł dom a ty zamykasz oczy i idziesz do przodu :lol:  :lol: 

No i? Dlaczego martwią cie Niemcy, a nie martwi cie Polska? Czy Polska jest w tej samej sytuacji co Niemcy?
Martwią się demokracją, wiatrakami w Polsce, przepisami dot. rekompensat do energetyki, generalnie - jak zmusić Polskę do zakupu energii.

Na żadne nie postawi. Minister Tchórzewski powiedział wyraźnie, że wiatraki z infrastrukturą znikną i nowych nie będzie^^
To niemcy maja problem ? Może energia słoneczna- odsyłam do stanowiska Polski na sympozjum we Wrocławiu.

Nom, teraz po du*** dostaną Rosjanie, jak Dobra Zmiana wykupi ich cały węgiel ^^

Niemcy nigdy Polakom na to nie pozwolą, musi zostać dla nich bo będzie deficyt energetyczny u nich. . Umowy maja podpisane na 5 lat . Więc energia wiatrowa w niemczech chyba ma sie kiepsko, co?

Cytować reszty mi się nie chce - komentowanie historyczno-roszczeniowych (należy mi się, bo tak) pierdół jest ponad moje siły ^^

Szkoda, wybrałeś najłatwiejsze gdzie miałeś cokolwiek do powiedzenia. :D

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 16:07:10

Widzę ze koleś o nicku dobra zmiana regularnie w d... bierze

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 16:09:23

a ja widzę że nie bierze

#45 slawo

slawo

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 17:06:15

Każdy widzi to co chce a prawda jest taka że wiatraki w Polsce nie mają sensu

oze_wiatr_wyniki_2016.png

#46 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 17:11:49

caef0c1a7ba3da617f63ce2bb6e7fbb6,750,0,0

#47 ~Dobra Zmiana~

~Dobra Zmiana~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:42:33

Widać z biznesem nie masz nic wspólnego. Mnie pracuje się bardzo dobrze :) łatwiej jest uczciwym.

Jak informuje "Puls Biznesu", lista zaleceń dla świętokrzyskich kontrolerów skarbowych, wysłana przez kieleckie kierownictwo IAS, jest pokaźna i sugeruje, by kontrolerzy skupili się jedynie na wypłacalnych podmiotach. Mają też oceniać, czy po kontroli uda się ściągnąć pieniądze do budżetu. Inne przypadki mają być omijane. W efekcie nie ściga się firm, które oszukują na podatkach, a jedynie takie, którymi skutecznie można zasilić budżet.

^^

Widać poczciwcze nie wiesz co to takiego ironia ;)

"Błyskotliwa" riposta ^^

To tylko twoja opinia. Sądzisz że Prezes URE oraz ministerstwo nie wie co robi? Nie stać nas na drogą energię wiatrakową, jeszcze nie teraz.

Ale stać nas na miliardy zł dotacji do nierentownych przedsięwzięć ^^ Kto biednemu zabroni :P

Tu nie trzeba być doktorem w dziedzinie energetyki. Dywersyfikacja ze źródłami odnawialnymi jest jak najbardziej zasadna. Powoli zgodnie z ustaleniami z Wrocławia.. Gwałtowne odejście od węgla to natychmiastowa potrzeba kupna energi pewnie z niemiec :(  I o to niemcom i PO chodzi?

Bardzo powoli, wzorem XiX wiecznej Anglii ^^

To tylko twoja opinia :lol:  Do tematu merytorycznie nie odniosłeś się. :D

Nie ja podważam słowa tego Pana, oklaskując likwidację farm wiatrakowych ^^

Nie na temat, po co te oskarżenia? Gdyby tusk [...]

Gdyby Jagiełło po wygranej bitwie pod Grunwaldem ruszył na Malbork... ^^

Nie na temat. czytaj i staraj się rozumieć ciąg logiczny.

Ciąg logiczny - przemysł górniczy jest dotowany od dziesiątków lat, Dobra Zmiana kontynuuje tradycję dotowania przemysłu górniczego nie marnując czasu na rozwijanie alternatywnych, ekologicznych, tańszych, nie degradujących środowiska, nie trujących obywateli, niezależnych źródeł energii^^

Pewnie, złodziej ci ukradł dom a ty zamykasz oczy i idziesz do przodu :lol:  :lol: 

Zgłaszam odpowiednim służbom i idę do przodu, to chyba oczywiste ^^

Ale ja nie mam nic wspólnego z bisnesem. Gdybym miał, to pewnie siadłbym w kącie i szlochał ^^

Martwią się demokracją, wiatrakami w Polsce, przepisami dot. rekompensat do energetyki, generalnie - jak zmusić Polskę do zakupu energii.

Komu trzeba zapłacić za wiatr w Polsce? Nikomu? Mówisz, że szwedzkie wiatraki są 75% tańsze od niemieckich? No to wybudujemy nowy blok węglowy i będziemy płacić Rosjanom za węgiel ^^ Niech żyje "niezależność" ^^

Niemcy nigdy Polakom na to nie pozwolą, musi zostać dla nich bo będzie deficyt energetyczny u nich. . Umowy maja podpisane na 5 lat . Więc energia wiatrowa w niemczech chyba ma sie kiepsko, co?

Chyba tak, podobno wzorem Dobrej Zmiany będą likwidować swoje farmy ^^

Poza tym oczywista oczywistością jest, że wieloletnie kontrakty na zakup węgla dla całego sektora elektrowni węglowych to fanaberia i rzecz niespotykana^^

Po prostu koleś od łopaty przy kotle powinien mówić, kiedy mu zabraknie i dopiero wtedy importer powinien zadzwonić do ruskiej kopalni i prosić o wiaderko węgla :P

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:40:28

Jak informuje "Puls Biznesu", lista zaleceń dla świętokrzyskich kontrolerów skarbowych, wysłana przez kieleckie kierownictwo IAS, jest pokaźna i sugeruje, by kontrolerzy skupili się jedynie na wypłacalnych podmiotach. Mają też oceniać, czy po kontroli uda się ściągnąć pieniądze do budżetu. Inne przypadki mają być omijane. W efekcie nie ściga się firm, które oszukują na podatkach, a jedynie takie, którymi skutecznie można zasilić budżet.

Ciekawa interpretacja.   :)  Może zostaw te sprawy bo pokazujesz swoją nieznajomość przepisów.

"Błyskotliwa" riposta ^^
<_<

Ale stać nas na miliardy zł dotacji do nierentownych przedsięwzięć ^^ Kto biednemu zabroni :P

Znacznie to mniej kiedy tak jak niemcy uzależnilibyśmy się od kupowanej od nich energii.

Bardzo powoli, wzorem XiX wiecznej Anglii ^^
Tusk miał na to 8 lat a nawet miejsca elektrowni atomowej nie wybrał. Poszło na to prawie 0,5 miliarda.. No i to niszczenie kopalni i strzelanie do górników w 2015 roku. Mercel juz budowała nowe linie przesyłowe do Polski?

Nie ja podważam słowa tego Pana, oklaskując likwidację farm wiatrakowych ^^
Nie zmienia to faktu że do sprawy nie potrafiłeś sie odnieść merytorycznie. Wiem, parę bzdur byś napisał, ale wole ci bardziej merytorycznego.

Wtedy nie znano problemu energetyki więc to strzał z doopy ;)

Ciąg logiczny - przemysł górniczy jest dotowany od dziesiątków lat, Dobra Zmiana kontynuuje tradycję dotowania przemysłu górniczego nie marnując czasu na rozwijanie alternatywnych, ekologicznych, tańszych, nie degradujących środowiska, nie trujących obywateli, niezależnych źródeł energii^^

Ba, co mają powiedzieć mieszkańcy niemiec gdzie powierzchnia kraju z Polską jest podobna? Opad zanieczyszczeń na m2 w niemczech jest dwa razy większa niż w Polsce. Dlaczego niemcy uważają że Polska to zielone płuca niemiec?

Zgłaszam odpowiednim służbom i idę do przodu, to chyba oczywiste ^^

Ale ja nie mam nic wspólnego z bisnesem. Gdybym miał, to pewnie siadłbym w kącie i szlochał ^^
Ty nam zalecałeś tylko pójście do przodu :D Cieszę się że zrozumiałeś.

Komu trzeba zapłacić za wiatr w Polsce? Nikomu? Mówisz, że szwedzkie wiatraki są 75% tańsze od niemieckich? No to wybudujemy nowy blok węglowy i będziemy płacić Rosjanom za węgiel ^^ Niech żyje "niezależność" ^^
Nie ma korytarzy powietrznych  tak silnych jak w niemczech dodatkowo na nasze nieszczęście nie są stałe. Ba, jesli ten węgiel będzie tańszy to kupimy jak robią to niemcy i nie mają wyrzutów sumienia :D Czy planowana budowa TRZECH kolejnych elektrowni zasilanych węglem brunatnym w niemczech się juz rozpoczęła? bo wycinanie prastarej puszczy pod odkryte pokłady węgla trwa.  Czy budowa NSII przez niemcy w porozumieniu z rosją nie powoduje, że zyski z przedsięwzięcia rosja spożytkuje na ISKANDERY wymierzone w największe miasta Polski?

Poza tym oczywista oczywistością jest, że wieloletnie kontrakty na zakup węgla dla całego sektora elektrowni węglowych to fanaberia i rzecz niespotykana^^

Po prostu koleś od łopaty przy kotle powinien mówić, kiedy mu zabraknie i dopiero wtedy importer powinien zadzwonić do ruskiej kopalni i prosić o wiaderko węgla :P
Dlaczego maja likwidować? :blink: Dotują każdy kilowat bo ich stać tak jak ciebie na samochód "standard" a ich na "full option". Zadłużysz rodzinę na samochód  z bogatym wyposażeniem kiedy masz w spadku kredyty do spłaty po nieżyjącym dziadku?  Kontrakty wieloletnie oczywiście są normą ... w niemczech, ale polskie to już podlegają krytyce jak twoja przez takich jak ty. :P 

#49 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:42:53

Pała z historii ?

Po prostu koleś od łopaty przy kotle powinien mówić, kiedy mu zabraknie i dopiero wtedy importer powinien zadzwonić do ruskiej kopalni i prosić o wiaderko węgla

Niemcy to step.Pała z geografii ?

Komu trzeba zapłacić za wiatr w Polsce? Nikomu? Mówisz, że szwedzkie wiatraki są 75% tańsze od niemieckich? No to wybudujemy nowy blok węglowy i będziemy płacić Rosjanom za węgiel ^^ Niech żyje "niezależność" 

Pała z fizyki

Kompletny brak znajomości przepisów .Wniosek - gimbaza albo nauczyciel

#50 ~Dobra Zmiana~

~Dobra Zmiana~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:48:14

Rozmawiam z "biznesmenem", który dziwi się wieloletniemu kontraktowi producent_surowca-elektrownia ^^

Rozmawiam z "biznesmenem", który po przejęciu zadłużonego przedsiębiorstwa zamiast restrukturyzacji i cięcia kosztów  proponuje... kolejne kredyty ^^

Rozmawiam z biznesmenem, który pracując nad dywersyfikacją źródeł energii likwiduje już istniejące wraz z infrastrukturą ^^

Rozmawiam z biznesmenem, który w XXI wieku forsuje rozwiązania dziewiętnastowiecznej Anglii ^^

Itd, itd - mam pytanie: jesteś asystentką jakiegoś Dobro Zmianowego Prezesa z utajnionymi kwalifikacjami? :P

#51 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:52:15

Rozmawiam z "biznesmenem", który dziwi się wieloletniemu kontraktowi producent_surowca-elektrownia ^^

Rozmawiam z "biznesmenem", który po przejęciu zadłużonego przedsiębiorstwa zamiast restrukturyzacji i cięcia kosztów  proponuje... kolejne kredyty ^^

Rozmawiam z biznesmenem, który pracując nad dywersyfikacją źródeł energii likwiduje już istniejące wraz z infrastrukturą ^^

Rozmawiam z biznesmenem, który w XXI wieku forsuje rozwiązania dziewiętnastowiecznej Anglii ^^

Itd, itd - mam pytanie: jesteś asystentką jakiegoś Dobro Zmianowego Prezesa z utajnionymi kwalifikacjami? :P

Dzieciaku nie rozmawiasz tylko straszne głupoty wypisujesz.Bije z nich po oczach kompletny brak kompetencji już o poważnych lukach w wykształceniu nie wspomnę

#52 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:58:16

:)
W rankingu dziesięciu największych emitentów CO2 Unii Europejskiej w 2016 roku znalazło się siedem elektrowni węglowych z Niemiec i dwie polskie. Dołączyła do nich jedna elektrownia włoska. Pierwsze miejsce dzierży Elektrownia Bełchatów z emisją na poziomie 35 mln ton CO2.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:39:28

Gimbaza coś nie zrozumiała i tłumaczy sobie po swojemu. Dalej utrzymuje że niemcom wolno importować bo tanio a Polsce już nie. Pewnie lepiej byłoby dopuścić elektrownie węglowe do zapaści i importować energie z niemiec :lol:

Kredyty, po co?  Skoro 10 mld to nie problem. Tusk reformował po swojemu,  skończyło się dewastacją ekonomiczną kopalń i strzelaniem do górników w JSW.

Po co utrzymywać skoro przynoszą straty bo energia wymaga dotowania a olbrzymie korzyści dla niemiec z podpisanych umów instalacyjnych i konserwatorskich? Taniej kupić węgiel z rosji i nie czekać na wiejący bądź nie wiatr.

Lepiej kupować, może i lepiej... przynajmniej nie p[pisałbyś idiotyzmów bo nie byłoby cie stać na kilowat energii. Ale bylibysmy w czołówce ekologii.

jestem realistą

#54 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:44:23

Polsce dominują wiatry o kierunkach południowo- zachodnich, zachodnich i północno- zachodnich (wiatr zachodni to taki, który wieje z zachodu, nie zaś na zachód). 

Udział poszczególnych kierunków wiatru nie jest jednakowy w ciągu roku. W lecie przeważają wiatry o kierunku zachodnim i północno- zachodnim. Jesienią rośnie udział wiatrów przybierających kierunek wschodni i południowo- wschodni. Zimą przeważają w wiatry wiejące z południowego- zachodu. Wiosna cechuje się względnie równomiernym rozkładem kierunków wiatru. Dominującym kierunkiem jest jednak zawsze kierunek zachodni.

#55 ~Dobra Zmiana~

~Dobra Zmiana~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 10:32:36

Tylko na forum spotykam biznesmenów oklaskujących socjalistyczny model zarządzania ^^

Po co utrzymywać skoro przynoszą straty (po co Dobra Zmiana utrzymuje kopalnie skoro przynoszą straty? :P ) bo energia wymaga dotowania (dlaczego Dobra Zmiana nie chce urynkowić cen energii, zamiast tego chce dotować producentów energii? :P ) a olbrzymie korzyści dla niemiec (dlaczego Dobra Zmiana buduje nowy blok węglowy w Ostrołęce, jeśli największe korzyści przyniesie on.... eksporterom węgla z Rosji? :P ) z podpisanych umów instalacyjnych i konserwatorskich? Taniej kupić węgiel z rosji (Dlaczego Dobra Zmiana dotuje Polski węgiel, jeśli rosyjski jest tańszy? Dlaczego nie zainwestuje w szpitale zamiast w nierentowne kopalnie :P ) i nie czekać na wiejący bądź nie wiatr (Dlaczego prywatni inwestorzy chcą wyrzucać pieniądze w błoto, a Dobra Zmiana blokuje inwestycje ustawami? :P Głupi inwestor chce stracić pieniądze, a mądrzy politycy Dobrej Zmiany go ratują :P )

^^

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:21:29

Tylko na forum spotykam biznesmenów oklaskujących socjalistyczny model zarządzania ^^

Czyli niemcy też skoro importują znacznie więcej węgla a energetykę opierają na elektrowniach węglowych ?

Po co utrzymywać skoro przynoszą straty (po co Dobra Zmiana utrzymuje kopalnie skoro przynoszą straty? :P ) bo energia wymaga dotowania
Po to by utrzymywać je w stanie gotowości do wydobycia.
(dlaczego Dobra Zmiana nie chce urynkowić cen energii, zamiast tego chce dotować producentów energii? :P )
Otwarło by to łatwą drogę niemcom do ubiegania się i sprzedaży energii. Wcześniej jedna UE miała by podstawy do sekowania energetyki polskiej torpedując polskie uchwały i rozporządzenia.
a olbrzymie korzyści dla niemiec (dlaczego Dobra Zmiana buduje nowy blok węglowy w Ostrołęce, jeśli największe korzyści przyniesie on.... eksporterom węgla z Rosji? :P )
Mimo wszystko kalkulacje wskazują że opłaca się wybudować i eksploatować elektrownie niż uzależnić sie od bardzo drogiej energii z niemiec. Import węgla z rosji przez niemcy rosyjskim eksporterom przynosi straty?
z podpisanych umów instalacyjnych i konserwatorskich? Taniej kupić węgiel z rosji (Dlaczego Dobra Zmiana dotuje Polski węgiel, jeśli rosyjski jest tańszy? Dlaczego nie zainwestuje w szpitale zamiast w nierentowne kopalnie :P )
Jak wyżej. Myslę, że stan szpitali po 8 latach inwestowania przez PO nie wymaga inwestowania. czekaj W 2016 r. na służbę zdrowia planowano przeznaczyć 4,61 proc. PKB, jednak po dofinansowaniach w ciągu roku ten wskaźnik wzrósł i wg szacunków MZ wyniósł 4,73 proc - bo były szpitale po PO w zapaści? Ile na ochronę zdrowia przeznaczono w 2018 roku?

i nie czekać na wiejący bądź nie wiatr (Dlaczego prywatni inwestorzy chcą wyrzucać pieniądze w błoto, a Dobra Zmiana blokuje inwestycje ustawami? :P Głupi inwestor chce stracić pieniądze, a mądrzy politycy Dobrej Zmiany go ratują :P )

^^
Głupi bo dali się wciagnąć niemcom w kolosalne straty, albo zrobili to celowo. Faktem jest że wiatraki w Polsce to inwestycja ze wszech miar nie udana i nikt nie będzie do nich dopłacał jak chcieli niedawno inwestorzy.

Trudno z tego twojego bełkotu coś wyłapać. Zaniżasz poziom.

#57 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28710 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:23:20

Trudno z tego twojego bełkotu coś wyłapać. Zaniżasz poziom.

Jak brakuje argumentów to ucieka w śmieszność.Klasyka

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 17:22:49

MSZ Iranu w niedzielę wezwało charge d'affaires ambasady Polski w Teheranie, by oficjalnie zaprotestować przeciw planowanej na luty w Warszawie międzynarodowej konferencji na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza wpływów Iranu w tym regionie
W siedzibie resortu polskiemu dyplomacie powiedziano, że podjętą przez rząd Polski decyzję o byciu gospodarzem szczytu uważa się za "akt wrogości wobec Iranu". Usłyszał on również, że Teheran może zdecydować się na działania odwetowe - poinformowała państwowa agencja irańska IRNA.

PiS czego się nie dotknie, rozwala w pył... 

AMEN

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych