Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Polska jednym z najbardziej wiarygodnych krajów świata. Rentowność obligacji na poziomie USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 19:35:21

Polska jednym z najbardziej wiarygodnych krajów świata. Rentowność obligacji na poziomie USA
Polska stała się jednym z najbardziej wiarygodnych krajów świata. Świadczy o tym spadające oprocentowanie naszych obligacji. Jak informuje portal ***SPAM***, jest ono obecnie na rekordowo niskim poziomie, niemal identycznym jak obligacje USA.
„Państwo pozyskuje pieniądze oprocentowane na zaledwie 2,3 proc., a jeszcze w maju musiało płacić 3 proc. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oprocentowanie spadło o blisko 1 pkt proc. Może się wydawać, że nie jest to wiele, ale przekładając na pieniądze, wychodzi blisko 1 mld zł oszczędności rocznie dla Ministerstwa Finansów, a więc i budżetu” - czytamy na ***SPAM***.
Jak tłumaczy portal, zmiany rentowności obligacji odzwierciedlają zaufanie inwestorów w stosunku do państwa, a szczególnie do jego wypłacalności. „Widać więc, że Polska na arenie międzynarodowej pod względem finansowym jest oceniana coraz lepiej. Co ciekawe, polskie papiery są oprocentowane niewiele wyżej niż amerykańskie (2,1 proc.)” - pisze autor artykułu.
Logiczny więc jest jeden wniosek – skoro Polska jest rekordowo wiarygodna, to rekordowo niewiarygodni są ci, którzy jej wiarygodność podważają. Czyli wiadomo kto...
Źródło: ***SPAM***

#2 ~nieprawda do potęgi~

~nieprawda do potęgi~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 21:06:15

źródło:SPAM
portal: SPAM
Tylko z takich źródeł i portali PiSowcy biorą fakenjusy

#3 ~Polska na szarym końcu~

~Polska na szarym końcu~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 21:16:08

Produkt krajowy brutto (rok 2018) w amerykańskich dolarach
- Cypr (przyjął walutę euro) USD 28.340
- Słowenia (przyjęła walutę euro) USD 26.234
- Estonia (przyjęła walutę euro) USD 22.990
- Słowacja (przyjęła walutę euro) USD 19.582
- Litwa (przyjęła walutę euro) USD 19.143
- Łotwa (przyjęła walutę euro) USD 18.032
- Węgry (ma krajowego forinta) USD 15.924
- Polska (krajowa złotówka) USD 15.431

#4 slawo

slawo

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 30042 postów

Napisano 17 lipiec 2019 - 22:28:01

Pokonali nie tylko Deutsche Bank. Największy polski bank z rekordowymi wzrostami

Kondycja banku jak w lustrze odbija bieżącą sytuację naszych klientów: gospodarstw domowych, przedsiębiorców, samorządów. Skala działania pozwala nam z dumą twierdzić, że to, co jest dobre dla Polski, jest dobre dla PKO Banku Polskiego - mówi w rozmowie z ***SPAM*** Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Deutsche Bank zwalnia, PKO BP rośnie

Czerwiec 2019 roku. Dla banku PKO BP będzie to wyjątkowa data. Pierwszy raz w historii polska instytucja finansowa wyprzedziła (przez lata) dużo większego i bardziej znanego rywala. Za plecami PKO BP został największy niemiecki bank - Deutsche Bank.

W tej chwili wartość kapitalizacji PKO Banku Polskiego plasuje się na czołowej pozycji w całym obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Według danych z początku czerwca sięga ona 13 mld dolarów.

W Europie niekwestionowanym liderem jest globalny gigant - HSBC. W sumie wyceniany jest na blisko 150 mld dolarów. Trudno jednak porównywać PKO BP do gracza, który znacznie dłużej mógł budować swoją pozycję na rynkach globalnych.

 #5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 18:00:09

W latach 2018-2019 zasoby złota NBP wzrosły o 125,7 ton, do 228,6 ton – podał bank centralny. Dodał, że blisko połowa polskiego złota zostanie sprowadzona do kraju. Jak podkreślił prezes NBP Adam Glapiński, udało się podjąć działania w celu repatriacji znacznej części polskiego złota do kraju.
 

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych