Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Podwyżki pensji dla wójta i radnych gminy Łagów :: zobacz komentowany artykuł

459 odpowiedzi w tym temacie

#181 ~chłop od pługa~

~chłop od pługa~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:33:43

Z kanalizacją to akurat zaniedbał S.B., przez jego nieudolność nie otrzymaliśmy pieniędzy na tą inwestycję i w tej chwili nie mamy już zadnych szans, była szansa niewykorzystana. Mało tego, przez to że wykonany został projekt a zawalone wykonanie, my w tej chwili nie mogliśmy skorzystać z dofinansowania do przydomowych oczyszczalni ścieków (ponieważ jesteśmy ujęci w projekcie do kanalizacji )

Jaki tu nie ruszyć temat, to każdy z nas ma swoje zdanie...można pisać bez końca

No to sam(a) widzisz ,że nie o pisanie tu chodzi tylko ,że żle wybrałeś ,bo sam widzisz że wybraliście wójta który nic nie będzie robił ,tylko administrował , bo uskarżacie się wspólnie na wielką niemoc , a po co w takim razie było startować w wyborach , a teraz nic nie robiąc zwalać wszystko na poprzednika.Tak administrować i brać wielkie pieniądze to i ja bym potrafił ,chociaż jestem zwykły chłop od pługa.A program wyborczy to p.wójt miała?i co teraz wcielić go nie może bo krasnoludki przeszkadzają ,czy też były wójt poodcinał wszelkie źródła zasilania!Jak się miało gotowy program na wybory ,to trzeba go teraz realizować od A do Z , a nie stosować wymówki ,poprzednika już nie ma i trzeba brać się do roboty!

#182 ~chłop od pługa~

~chłop od pługa~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:40:34

Dla informacji-wysokość wynagrodzenia dla wójta uchwala Rada gminy, dla radnych uchwala Rada gminy i dla sołtysów uchwala Rada gminy , tak że wójtowa nie ma z tymi podwyżkami nic wspólnego. Odśnieżanie potwierdzam jest teraz faktycznie lepsze i chciałam zauważyć, że tamtej zimy zostało to sprawdzone, nas jak zasypało to przysłano dmuchawę nawet.

Ma, ma ,bo mogła podwyżki odmówić i kary by za to nie zapłaciła ,a radni i sołtysi idąc jej dobrym przykładem ,tez wstydzili by się sobie podnieść ,dlatego uważam ,że to wina wójta i nie maluj ludzim oczu że jest inaczej ,tylko niestety brakło dobrej woli ze strony p.wójt.

#183 ~sex~

~sex~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:09:55

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#184 ~zas~

~zas~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:37:40

Dla informacji-wysokość wynagrodzenia dla wójta uchwala Rada gminy, dla radnych uchwala Rada gminy i dla sołtysów uchwala Rada gminy , tak że wójtowa nie ma z tymi podwyżkami nic wspólnego. Odśnieżanie potwierdzam jest teraz faktycznie lepsze i chciałam zauważyć, że tamtej zimy zostało to sprawdzone, nas jak zasypało to przysłano dmuchawę nawet.

http://www.bip.lagow-gmina.pl/publikacje/46.doc

Powyżej to link do statutu gminy Łagów - skąd się biorą projekty uchwał na sesji mówi paragraf 57 ustęp 2

#185 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:25:55

Proszę Cię wydajesz się poważną kobietą a starasz się zastąpić LeszkaA !!! Chyba, że nie czytałaś tego co napisałaś ?

#186 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:26:40

Witam!

Szczerze zachętam wszystkich do oddania głosu na Skarżysko-Kamienną w konkursie Energi:

http://swiecsie.pl/miasta/

Nic to nie kosztuje, ledwie chwilę zachodu, a dzieciaki z Domu Dziecka dostaną nowy sprzęt AGD. Taki spóźniony prezent bożonarodzeniowy, który na pewno bardzo się im przyda! Brakuje niewiele, to ostatnie chwile konkursu. Jeśli pomożecie - będziecie mogli również i sobie przypisać ich uśmiech! :)

#187 ~A fe~

~A fe~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:47:09

Referendum? hmm, chyba dlatego ,że taka moda aktualnie jest. Z podwyżką może faktycznie mogła być mniejsza. Z zasady, na każdą kadencję jest taka podwyżka, tylko za S.B. nie miał kto poinformować mediów. Ja głosowałam na S.B. ,ale mam teraz porównanie: za poprzednika o odśnieżenie drogi u mnie trzeba było prosić się 2 -3 dni , a wczoraj patrzę i nie wierzę ,bez wydzwaniania droga oczyszczona o godz. 8 ,dziś znowu o 10-tej. Przystanki sołtysi i rady sołeckie budowały z odpisu sołeckiego, bo do urzędu nie było sensu nawet wołać ,a i to niektóry radny przypisywał sobie zasługę ,że to dzięki jego staraniom jest przystanek...
Kiedy poproszę o poprawienie drogi, czy inne sprawy, też nie narzekam ,są wykonane może
nieraz z poślizgiem, ale jednak słowo jest dotrzymywane.
Tak że aby było referendum trzeba mieć konkretne rażące zarzuty, nie jakieś drobne błędy,
jakie popełnić może też każdy z nas. W końcu jesteśmy TYLKO ludżmi...

Czytam i nie wierzę - co za fenomen zarządzania. A nie dziwi Cię, że gmina która posiada tyle własnego sprzętu, chyba ze 3 koparki, piaskarkę itp. ogłasza przetarg na odśnieżanie.

http://www.bip.lagow-gmina.pl/publikacje/1080.pdf

#188 ~Do ag~

~Do ag~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:02:40

Do ag

Jeśli uważnie wszystko przeczytałaś(eś) to już wiesz, że wynagrodzenie wykonawcy czyli firmy odśnieżającej naliczane jet za każdą godzinę pracy czyli odśnieżania dlatego będzie on teraz u Ciebie bardzo często - to chyba logiczne.

#189 ~klasyk~

~klasyk~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:42:26

Z kanalizacją to akurat zaniedbał S.B., przez jego nieudolność nie otrzymaliśmy pieniędzy na tą inwestycję i w tej chwili nie mamy już zadnych szans, była szansa niewykorzystana. Mało tego, przez to że wykonany został projekt a zawalone wykonanie, my w tej chwili nie mogliśmy skorzystać z dofinansowania do przydomowych oczyszczalni ścieków (ponieważ jesteśmy ujęci w projekcie do kanalizacji )

Jaki tu nie ruszyć temat, to każdy z nas ma swoje zdanie...można pisać bez końca

Pisać można bez końca ale jak to mówi pewien miejscowy klasyk "mówmy sobie prawdę"

Nie wiem czy sam to wymyśliłeś czy ktoś Ci na opowiadał tych bredni, przemilczając już nawet tematy które jak to piszesz "zaniedbał S.B." bo to oczywista nie prawda to przechodząc do przydomowych oczyszczalni to już całkowita bzdura.

Cytat z wytycznych NFOŚiGW w sprawie dofinansowania przydomowych oczyszczalni ścieków:
Samorządy zapewniając obszarom aktualnie znajdującym się na terenie aglomeracji, inne rozwiązanie odbioru ścieków bytowo-gospodarczych niż budowa sieci, np. poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków mogą mieć wpływ na weryfikację wielkości tych aglomeracji.
Dlatego z zakresu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków wyłącza się:

* obszary, dla których budowa zbiorczych systemów odprowadzenia ścieków jest ekonomicznie uzasadniona (zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 1 lipca 201

Podpisujesz się Zbelutka - więc obszar zabudowy zwartej - liniowej w żaden sposób nie kwalifikujący się do tego programu dofinansowania a tylko i wyłącznie do zbiorczych systemów kanalizacyjnych. Tak więc albo ktoś Cię oszukał i wprowadził w błąd albo ty starasz się wprowadzić w błąd innych.

#190 ~starosta~

~starosta~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 22:06:34

Te wszystkie rzeczy o których piszecie są poprostu miażdżące dla nowej władzy ,ale mnie to nie dziwi od początku wiedziałem że sobie nie poradzi.........................

#191 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 08:18:28

http://www.bip.lagow-gmina.pl/publikacje/46.doc

Powyżej to link do statutu gminy Łagów - skąd się biorą projekty uchwał na sesji mówi paragraf 57 ustęp 2

Paragraf 23 punkt 2 . Do wyłącznej właściwości Rady Gminy należy m.in.USTALENIE WYNAGRODZENIA
WÓJTA. Każdy to wie.

#192 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:12:59

Paragraf 23 punkt 2 . Do wyłącznej właściwości Rady Gminy należy m.in.USTALENIE WYNAGRODZENIA
WÓJTA. Każdy to wie.

No i co z tego? Już pisano że mogli nie uchwalać , a jak ucwalono to trzeba jeszcze chcieć wziąć ,można np.zrzec się podwyżki na rzecz biednych dzieci!!

#193 ~zwykły chłop tubylec~

~zwykły chłop tubylec~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:36:04

Widze że inwigilacja pełną gębą PSLowskie ścierwa

#194 ~LeszekAntoni~

~LeszekAntoni~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:36:36

Witam
Daleko mnie jak i Wam do doskonałości. Napisałem że poprzednik nie odpuści i będzie się mścił.
Zaraz ,,Fenomeni,, podniosą larum , ale pisałem dużo wcześniej o pewnych rzeczach i Nikt mnie
nie słuchał ..... ukazywałem i przytaczałem wiele istotnych , faktów i szczegółów .
Podniesie się wrzawa i posypie grad obelg że przynudzam albo sprowadzam do poziomu parteru.
I pokonam rutyną . Trzeba pamiętać że rutyna gubi i to najbardziej wytrawnego gracza .
Jak idziesz pływać to wmawiasz Sobie że umiesz pływać ? Osobiście , powtarzam jak mantrę że nie umiem.
Każdy z Was powie ,, moja filozofia jest najlepsza ,, czy aby na pewno ? Tylko Ja mam rację , czyżby ?
Nikt nie przyzna się do słabości i błędów , ciągle powielał będzie utarty slogan i po tysiąc kroć
powtarzał to same kłamstwo aby stało się prawdą . Czyżby nagły brak ODWAGI CYWILNEJ ? Dlaczego???
Przyznać się do Własnych błędów to nie grzech to ODWAGA ! Pokazać nieprawidłowości i błędy też.
Najlepiej i najpewniej STAĆ Z BOKU ABY MIEĆ OBIEKTYWNY OBRAZ I DOKŁADNIE SIĘ PRZYGLĄDAĆ .
Wnioski nasuwają się same . O błędach decyduje zawsze czynnik ludzki ponieważ nie jesteśmy robotami.
Ale BŁĘDY MOŻNA NAPRAWIĆ a nie brnąć dalej wmawiając że to najlepsze wyjście. Historia osądzi zawsze.
Zawsze jest WYBÓR tylko że należy kierować się mądrością i doświadczeniem.
Czasem wszystkie chwyty są dozwolone ale trzeba ....... nawet prowokacja , ironia , sarkazm.
................. Napisano wczoraj 14:33 przez ~ chłop od pługa ~ # 182.
...,,( A program wyborczy to p.wójt miała?i co teraz wcielić go nie może bo krasnoludki przeszkadzają ,czy też były wójt poodcinał wszelkie źródła zasilania!Jak się miało gotowy program na wybory ,to trzeba go teraz realizować od A do Z , a nie stosować wymówki ,poprzednika już nie ma i trzeba brać się do roboty!),, ...
...........
ad.1 Poprzednik też miał program i Go zaprzepaścił a do realizacji też Mu daleko i miał 8 lat !!!
ad.2 ,,Krasnoludków było siedmioro,, ilu odeszło??? ilu zostało jeszcze??? ,,po nazwisku to po pysku,,
ad.3 Sprecyzuj o których ,,źródłach zasilania,, mówisz? ,,Środki Zewnętrzne,, a może budżet ?
ad.4 Dlaczego, nie jest realizowany założony program ... O TO JEST BARDZO CIEKAWE DLACZEGO???
ad.5 Może tak ma być ŻEBY COŚ DO KOŃCA WYJAŚNIĆ ZAKOŃCZYĆ A może Ktoś ,, skamlał,, żeby pewnych
rzeczy nie wyjaśnić do końca .... Komu aż tak zależy żeby pozostało tak jak jest ???
.................
Wymówka nie jest krasomówstwem ale środkiem do jakiegoś celu. Wyjaśnienie mile widziane .

#195 ~chłop od pługa~

~chłop od pługa~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:46:37

Witam
Daleko mnie jak i Wam do doskonałości. Napisałem że poprzednik nie odpuści i będzie się mścił.
Zaraz ,,Fenomeni,, podniosą larum , ale pisałem dużo wcześniej o pewnych rzeczach i Nikt mnie
nie słuchał ..... ukazywałem i przytaczałem wiele istotnych , faktów i szczegółów .
Podniesie się wrzawa i posypie grad obelg że przynudzam albo sprowadzam do poziomu parteru.
I pokonam rutyną . Trzeba pamiętać że rutyna gubi i to najbardziej wytrawnego gracza .
Jak idziesz pływać to wmawiasz Sobie że umiesz pływać ? Osobiście , powtarzam jak mantrę że nie umiem.
Każdy z Was powie ,, moja filozofia jest najlepsza ,, czy aby na pewno ? Tylko Ja mam rację , czyżby ?
Nikt nie przyzna się do słabości i błędów , ciągle powielał będzie utarty slogan i po tysiąc kroć
powtarzał to same kłamstwo aby stało się prawdą . Czyżby nagły brak ODWAGI CYWILNEJ ? Dlaczego???
Przyznać się do Własnych błędów to nie grzech to ODWAGA ! Pokazać nieprawidłowości i błędy też.
Najlepiej i najpewniej STAĆ Z BOKU ABY MIEĆ OBIEKTYWNY OBRAZ I DOKŁADNIE SIĘ PRZYGLĄDAĆ .
Wnioski nasuwają się same . O błędach decyduje zawsze czynnik ludzki ponieważ nie jesteśmy robotami.
Ale BŁĘDY MOŻNA NAPRAWIĆ a nie brnąć dalej wmawiając że to najlepsze wyjście. Historia osądzi zawsze.
Zawsze jest WYBÓR tylko że należy kierować się mądrością i doświadczeniem.
Czasem wszystkie chwyty są dozwolone ale trzeba ....... nawet prowokacja , ironia , sarkazm.
................. Napisano wczoraj 14:33 przez ~ chłop od pługa ~ # 182.
...,,( A program wyborczy to p.wójt miała?i co teraz wcielić go nie może bo krasnoludki przeszkadzają ,czy też były wójt poodcinał wszelkie źródła zasilania!Jak się miało gotowy program na wybory ,to trzeba go teraz realizować od A do Z , a nie stosować wymówki ,poprzednika już nie ma i trzeba brać się do roboty!),, ...
...........
ad.1 Poprzednik też miał program i Go zaprzepaścił a do realizacji też Mu daleko i miał 8 lat !!!
ad.2 ,,Krasnoludków było siedmioro,, ilu odeszło??? ilu zostało jeszcze??? ,,po nazwisku to po pysku,,
ad.3 Sprecyzuj o których ,,źródłach zasilania,, mówisz? ,,Środki Zewnętrzne,, a może budżet ?
ad.4 Dlaczego, nie jest realizowany założony program ... O TO JEST BARDZO CIEKAWE DLACZEGO???
ad.5 Może tak ma być ŻEBY COŚ DO KOŃCA WYJAŚNIĆ ZAKOŃCZYĆ A może Ktoś ,, skamlał,, żeby pewnych
rzeczy nie wyjaśnić do końca .... Komu aż tak zależy żeby pozostało tak jak jest ???
.................
Wymówka nie jest krasomówstwem ale środkiem do jakiegoś celu. Wyjaśnienie mile widziane .

Do takiego bełkotu nie warto się odnosić!

#196 ~chłop od pługa~

~chłop od pługa~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:51:49

WÓJTA. Każdy to wie.

Mylisz się, mnie się wydaje ,że w tej gminie musi być to paragraf 22..................

#197 ~LeszekAntoni~

~LeszekAntoni~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 08:41:38

Witam
Nie potrafisz odpowiedzieć ale pienisz się i jątrzysz.
Czyżby ogarnęła Cię mania wielkości a może Ten Twój ,, FOBETOR ,,???
I Kto teraz roztrząsa przepis prawa ??? :D :angry:

#198 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 08:57:10

Ekipa Bąka usiłuje ponownie dostać się do żłobu lub koryta.
Jak komu wygodnie interpretować.

#199 ~Gość 1~

~Gość 1~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 09:06:45

Do takiego bełkotu nie warto się odnosić!

:huh: :blink: :D :D :D Ale jednak się odniosłeś !
Nie jesteś w stanie wytrzymać presji rzeczowej dyskusji.
Nie poniżaj się bo faktycznie niektórym nie dorastasz do pięt.
Tupiesz tylko nóżkami i tylko nóżkami. Taki ,,gówniarz,, z Ciebie.

#200 ~chłop od pługa~

~chłop od pługa~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:17:22

Mylisz się, mnie się wydaje ,że w tej gminie musi być to paragraf 22..................

Czemu wy zwolennicy obecnej władzy jesteście tak mało inteligentni??przecież przywołując tu paragraf 22 nie wertuję przepisów ,ani nie odbieram władzy , a tylko przytaczam literaturę i to amerykańską!No ,a teraz zatrybiliście w czym rzecz?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych