Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PiS wygrało Wybory!

74 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 12:42:48

Wiesz, nie sądzę, że tak jest. Nawet podczas rozmów towarzyskich każdy chwali się że ma swoje ekologiczne warzywa lub zaprzyjaźniony sklep warzywny. I uwierz mi, nie są to emeryci którzy maja czas na działeczki. Sklepiki z ciuchami upadają, ale spożywcze coraz bardziej są doceniane.Te warzywa są droższe ale zdrowsze. Butiki z odzieżą są likwidowane bo teraz w necie można kupić za grosze i na targu. Ci bardziej nastawieni na markę pojadą do Galerii po firmę.

czym się rózni majonez kielecki kupowany w biedronce od majonezu kieleckiego kupowanego w warzywniaku oprócz ceny gdzie w biedronce jest tańszy, czy dżem łowicz albo inny polski produkt. Warzywa w marketach są również od poslkich rolników i wcale to nie są warzywa gorsze jakosciowo od tych z warzywniaków bo producenci są ci sami. Na zielniaku możesz spotkać warzywa od jakiś dizałkowców ale nie w sklepach czy warzywniakach. Tam wszytsko jest z giełdy a na giełdzie sprzedaja producenci rolni ktyórzy zaopatrują markety i warzywniaki. Markety są potrzebne i warzywniaki wszytsko o się na wzajem uzupełnia i jest kierowane pod innych konsumentów, ważne żeby ludzie mieli wybór i była duża konkurencja. 

#62 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 16:52:26

Krystyna Janda podała kontrowersyjny wpis. Wyborcy PiS porównani z prostytutkami.

Ależ musi ją i inne celebryctwo boleć. Tak boli, że nie wystarcza im wycie, muszą jeszcze nas obrażać??. Głosowałam na PiS a teraz mam polecać jej kosmetyki? :(.

#63 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 20:46:37

Jestem po studiach, dwóch kierunkach. Jestem osobą wykształconą, pracowitą, mam dorosłe dzieci, nie biorę 500+ - głosowałem na PIS. Proszę wziąć to pod uwagę....

bo dostałeś stołek od pisu

#64 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 20:57:56

No niestety nie jestem rolnikiem, nie zbliżam się jeszcze do emerytury, nie pracuje na posadzie państwowej......Jestem tylko zadowolony, że polskie firmy wracają do polskich właścicieli. Że możemy teraz starać się odebrać z zagranicy co nasze. Że małe sklepiki polskich przedsiębiorców zaczynają wracać w łaski. Że można dostać prawdziwego ziemniaka i prawdziwą truskawkę w przyblokowym sklepiku. Jedyne czym jestem oburzony to Rydzykiem, ale gorszym złem była Koalicja wyprzedająca majątek Polaków w zachodnie ręce....

i z powodu ziemniaka i truskawki oddałeś głos ? na Polskę Macierewicza który szuka bez skutku dowodów na zamach i rozpieprzył armię ?, na Kuchcińskiego który wylatał miliony NASZE,
na Banasia który brata się z sutenerami i oszukuje na podatkach ?,
na sędziów którzy hejtuja i nękają innych sędziów i ich rodziny ?
Na to zagłosowałeś? to tylko wierzchołek świństw, nie chcesz ich znać ?
chyba nie ! ze wstydu co zrobiłeś.....

#65 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 21:52:10

Jestem po studiach, nie mam dzieci, nie biorę 500+, 300+, 13 czy 14 emerytury, nie korzystam z zerowej stawki CIT dla młodych przedsiębiorców ale głosuje na PIS żeby inni mogli korzystać i nikomu nie zazdroszczę, że dostaje pieniądze bo korzysta z rządowych programów. Głosuje na PiS choć nie mam z tego korzyści, ale inni mają więc nie zabieram im tego.

#66 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 07:10:04

Jestem po studiach, nie mam dzieci, nie biorę 500+, 300+, 13 czy 14 emerytury, nie korzystam z zerowej stawki CIT dla młodych przedsiębiorców ale głosuje na PIS żeby inni mogli korzystać i nikomu nie zazdroszczę, że dostaje pieniądze bo korzysta z rządowych programów. Głosuje na PiS choć nie mam z tego korzyści, ale inni mają więc nie zabieram im tego.

ludzie potrzebują stabilnych warunków do rozwoju a nie sraczki legislacyjnej i inflacji która zjada ich kapitał. Te pieniądze to niech sobie zatrzymają nie ze swoich dają a wprowadzaja dodatkowe podatki i opłaty żeby ściągnąć z rynku więcej pieniedzy co nakłada dodatkowe obowiazki na przedsięboiorców

#67 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 14:43:06

PiS powinien zabronić seksu pod karą kastracji, a za przykład dać naczelnika, który najprawdopodobniej przeżył 70lat bez seksu. Można MOŻNA i TAK TRZYMAĆ. Lepiej napalać się na

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 14:45:19

PiS powinien zabronić seksu pod karą kastracji, a za przykład dać naczelnika, który najprawdopodobniej przeżył 70lat bez seksu. Można MOŻNA i TAK TRZYMAĆ. Lepiej napalać się na

szkoda że nie rządzili jak twoi starzy postanowili przekazać geny.

#69 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 16:01:58

pis nie wygrało wyborów ! PIS kupiło głosy wyborców za ich własne pieniądze.

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 16:44:07

Naczelnik uprawiał seks. Poszukaj w necie. Akcja "Buś". To się zdziwisz.

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 18:24:59

pis nie wygrało wyborów ! PIS kupiło głosy wyborców za ich własne pieniądze.

A ci którzy biorą 500 plus a nie głosowali na pis to jednak najwyższa forma inteligencji.

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 18:30:21

Oglądałem dzisiaj Konfederację tego psychiatry Klicha.Jak zobaczyłem tych senatorów to mi rzęsy opadly
Maciej Damięcki, znany ostatnio z seriali "Plebania" i "M jak Miłość", latami donosił na kolegów z kina i teatru. Teczka, która zachowała się w IPN, jest jednym z najbardziej kompletnych materiałów dokumentujących pracę agenta, jakie udało się odnaleźć historykom - pisze Tomasz Butkiewicz w Dzienniku.
Maciej Damięcki do końca zaprzeczał swoim kontaktom z SB. Dopiero gdy zobaczył podpisane przez siebie zobowiązanie do współpracy z bezpieką, zmienił zdanie. "Przypominam sobie. Głupio mi było się do tego przyznać" - mówi DZIENNIKOWI aktor.
W latach 70. Maciej Damięcki był już znanym aktorem. Zagrał m.in. w bijącym rekordy popularności serialu "Stawka większa niż życie". Wcielił się wtedy w rolę dwóch bliźniaków Wacka i Eryka Słowikowskich.
Wacek to dobry Polak i patriota. Za to Eryk - który posługuje się nazwiskiem Getting - został wychowany w Niemczech i jest nazistowskim janczarem. Szef niemieckiego centrum dywersyjnego pułkownik Kraft wpada na szatański pomysł. Trzeba podmienić bliźniaków. Wtedy szpieg Eryk będzie mógł wkręcić się w środowisko polskiego ruchu oporu. Wszystko by się udało, gdyby nie Hans Kloss.
Tamten odcinek do dziś popularnego serialu nosił nazwę "Genialny plan pułkownika Krafta". Damięcki nie spodziewał się wówczas, że niedługo później jego życie stanie się podobne do roli, jaką zagrał w "Stawce większej niż życie".
Genialny plan podporucznika Filipowskiego
Noc z 30 na 31 marca 1973 roku była dla Macieja Damięckiego feralna. Artysta do późna bawił się wtedy w eleganckiej restauracji Budapeszt w centrum stolicy. Tam poznał nowych znajomych. Zabawa była tak szampańska, że postanowił odwieźć towarzystwo do domu. Patrol milicji zatrzymał jego trabanta na rogu ulic Chłodnej i Elektortalnej w Warszawie dokładnie o 1.40.
"Podczas kontroli stwierdziłem, że kierowca znajduje się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu" - napisał w notatce ze zdarzenia plutonowy Andrzej Winnicki.
Opis tego nieprzyjemnego incydentu niedługo potem trafił na biurka oficerów Służby Bezpieczeństwa. Dla bezpieki była to gratka. Znaleźli haka na wziętego artystę, pochodzącego ze znanej aktorskiej rodziny. Spotkali się z nim już 6 kwietnia. "Daliśmy mu do zrozumienia, że oczekujemy od niego pomocy w formie udzielania przez niego informacji ze środowiska aktorskiego" - napisał ppor. Jerzy Filipowski, późniejszy oficer prowadzący Macieja Damięckiego.
Pierwsza próba nie była w pełni udana. Aktor się zdenerwował, jednak nie powiedział "nie". Damięcki stwierdził, że "nie może tak od razu zdecydować". Dlaczego? Tłumaczył, że w latach 40. UB prześladował jego ojca. Damięcki nie blefował. Sprawę prześladowań aktora Dobiesława Damięckiego opisała w swoich pamiętnikach jego żona i matka Macieja Irena Górska.
"UB wywierało presję, aby zadeklarował współpracę, żeby sypał kolegów. Obiecywano mu, że otrzyma dyrekcję każdego teatru w Polsce, który sobie wybierze. Był też bity" - wspominała Górska w książce "Wygrałam Życie".
Maciej Damięcki, mimo oporów, zdecydował się jednak na rozmowy z SB. Kolejne spotkanie wyznaczono mu na 17 kwietnia 1973 roku. Wtedy to aktor podpisał zobowiązanie do współpracy i przyjął pseudonim Bliźniak. Przyznał się do tego dopiero wtedy, gdy pokazaliśmy mu ksero tego dokumentu.
"Nie wiem, dlaczego "Bliźniak", to chyba oni taki pseudonim nadali" - mówi Maciej Damięcki. Na dobry początek wieloletniej współpracy SB zwróciła aktorowi zarekwirowane prawo jazdy. Był cennym nabytkiem, pracował bowiem w Teatrze Dramatycznym w latach 70. i na początku 80. była to jedna z najbardziej prestiżowych scen w Polsce.
"To było ważne miejsce dla komunistycznych władz. SB chciała kontrolować tam sytuację, być świadoma tego, co się tam dzieje" - ocenia dr Daniel Przastek, historyk i autor książki "Środowisko teatru w okresie stanu wojennego".
Źródło bez zahamowań
Esbecy triumfowali. Raportowali, że nowy agent jest inteligentny, ma dużą wiedzę o środowisku aktorskim oraz ma możliwości wejścia w interesujące ich grupy nieformalne. Uważali też, że Damięcki "nie posiada zahamowań psychicznych w udzielaniu wyczerpujących informacji".
Pierwszy donos Damięcki napisał na aktora Andrzeja Seweryna, którego SB podejrzewała o działalność opozycyjną. W tym przypadku "Bliźniak" nie był zbyt dobrym źródłem informacji: "Nigdyśmy się ze sobą nie kolegowali. W czasie pamiętnych wypadków marcowych [1968 r.] Andrzej bardzo manifestował swoje stanowisko. Obecnie jakby przycichł" - przekazał lakonicznie.
Po raz kolejny z SB Damięcki spotkał się w październiku 1973 roku. Informował, że w Teatrze Dramatycznym odbywają sie próby dramatu Jerzego Zawieyskiego "Bartleby". Zawieyski był dramaturgiem, działaczem politycznym z Klubu Inteligencji Katolickiej. Zasiadał w Radzie Państwa, ale po wydarzeniach marcowych w 1968 roku zrzekł się tej funkcji. Rok później w tajemniczych okolicznościach wypadł z okna szpitala w Warszawie. "Inspiratorem wystawienia sztuki Zawieyskiego w 1973 roku był reżyser Kazimierz Dejmek (...). Treść sztuki zawiera wiele podtekstów politycznych i sami aktorzy uważają, że niepotrzebnie się ją przygotowuje, bo może być szybko zdjęta" - informował "Bliźniak".
Potem Damięcki opowiadał SB już o samej premierze sztuki. W raporcie napisanym przez oficera SB po rozmowie z agentem, można przeczytać, że przed spektaklem dyrektor Dramatycznego Gustaw Holoubek zebrał cały zespół i przypomniał, że w 1968 r. władze nie zezwoliły na wystawienie "Bartleby" w Ateneum.
Po premierze w kuluarach teatru pojawił się Stanisław Trębaczkiewicz i zaprosił zespół na przyjęcie do siebie do domu. "Poszło tam około 20 osób. W trakcie przyjęcia obsługiwało dwóch młodych chłopców (homoseksualistów). Podczas spotkania odczytano pamiętnik Zawieyskiego, który pisał o próbie wystawienie tego przedstawienia w 1968 roku. Zawieyski w pamiętniku chwalił Dejmka i Holoubka. Podczas spotkania wznoszono toasty" - relacjonował informacje od "Bliźniaka" porucznik Filipowski.
SB podaje rękę

#73 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 19:17:06

Przestań Józef robić te wklejki. Mnie interesuje jakość staszowskiego PiS i jego powiązania z PZPR i SB.

#74 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 19:38:12

Jestem po studiach, dwóch kierunkach. Jestem osobą wykształconą, pracowitą, mam dorosłe dzieci, nie biorę 500+ - głosowałem na PIS. Proszę wziąć to pod uwagę....

Mam wykształcenie gimnazjalne, razem z żoną mamy trzy dzieci i czwarte w drodze, nie pracujemy - głosowaliśmy na PIS. Proszę wziąść to pod uwagę..

#75 ~E~

~E~
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 19:38:24

PiS wygrało wybory , trudno trzeba dalej żyć

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych