Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PiS i podatek katastralny od 2020 roku.


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~slawo~

~slawo~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 14:22:34

Jeżeli PiS wygra wybory parlamentarne to:
Podatek katastralny od 2020 roku. Jeśli tak się stanie, zapłacimy po kilka tysięcy od mieszkania, kilkadziesiąt tysięcy od domu !
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że rząd desperacko szuka pieniędzy. To właśnie dlatego PiS zamroził obniżkę podatku VAT, uchwaloną przez poprzedni Sejm. VAT sprawia, że wszystko jest droższe o 23% a im więcej kupujemy, im więcej wydajemy, tym więcej pieniędzy wraca do budżetu państwa. W przyszłym roku konsumpcja i wydatki znacząco się zmniejszą, bo skończą się duże środki unijne. Rozpocznie się też wchodzenie w okres kryzysu. Wtedy rząd będzie zmuszony szukać kolejnych pieniędzy i może sięgnąć po przewidziany kataster. Pierwszy krok ku temu to zmiana użytkowania wieczystego w prawo własności w 2018 roku.
Kataster to podatek, który zwykle liczony jest od wartości nieruchomości. W Polsce mogłoby to być nawet 2% rocznie. Oznacza to, że właściciel mieszkania płaciłby za nie dodatkowo kilka tysięcy złotych. Większe nieruchomości – kilkadziesiąt tysięcy i więcej. A to oznacza dramat dla setek tysięcy rodzin i gwałtowne ubożenie społeczeństwa.
źródło: Infor
Wiesław
PIS-owskie rozdawnictwo pieniędzy potrzebuje źródeł finansowania, górą ci co przechlali przepuścili na cokolwiek nikt im tego nie zabierze teraz się śmieją. Do tych którzy odmawiali sobie wszystkiego, ciężko pracowali brali nadgodziny, teraz przyjdzie złodziej by okraść ich z tego czego przez lata mozolną pracą się dorobili. Nasuwa się pytanie jak nikczemnym trzeba być aby sięgnąć po takie pieniądze? PATOLOGIA GÓRĄ !!!
Grzegorz
Jeśli wprowadzono by podatek wielkości 2% rocznie, 90% właścicieli nie było by stać na płacenie i musieli by sprzedać mieszkania. Wówczas na rynku pojawiłaby się niewyobrażalna nadpodaż nieruchomości, na które nie byłoby popytu. Wobec tego wartość tych nieruchomości spadła by do śmiesznych kwot, czego konsekwencją było by, że wpływy z podatku byłyby znikome.
Zenek
Zabierają podatek od wynagrodzenia pit4. Potem jak oszczędzasz i dostaniesz odsetki biorą od nich podatek belki. Kupujesz mieszkanie za te pieniądze płacisz podatek PCC. Kupujesz z kredytu płacisz odsetki i inne opłaty. I jeszcze do tego kolejny podatek bo oszczędzałeś i masz?? Z tego kraju naprawdę trzeba spier.. po zapłaceniu kredytu ledwie starcza na życie…
tomasz
Pracując i zarabiając na budowę domu płacisz podatki, kupując materiały do budowy domu płacisz podatki, za wybudowany dom płacisz podatek……..czyli od tej pierwotnie uzyskanej kwoty płacisz podatki non stop……jeżeli mamy dom wartości 500 000 to po 50 latach użytkowania całą wartość domu oddamy w podatkach i równocześnie jeśli sprzedamy to zapłacimy podatek……….jak to jest możliwe że w tym kraju jest biednie…
Olo
No przecież wiadomo, że 90% emerytów będzie musiało sprzedać mieszkania bo ich nie będzie stać na płacenie katastru. A to jest ponad 1 mln samych mieszkań spółdzielczych. Przecież właśnie O TO CHODZI od dawna. Przejąć spółdzielnie. A kto dostanie za symboliczną złotówkę ? Ci co czekają na „odszkodowania”…

#2 ~Tvn24~

~Tvn24~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 14:46:05

Ciebie ten podatek nie dotyczy. Jesteś tak biedny że jak idziesz przez park to ci łabędzie chleb rzucają.

#3 ~slawo~

~slawo~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 16:52:18

Suweren za wszystko zapłaci.
Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 17:46:05

Totalni już wszystko przegrali,teraz wymyślają dyrdymały !

To nie działa !#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:00:53

Suweren za wszystko zapłaci.
Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

Chyba nie słuchałeś Tuska jak tłumaczył czyje są pieniądze na OFE

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 20:29:40

gaciarzu obnażony, gaciowy biznesmen żebrakiem?ZAŁOŻENIA: Zjeb pisał kiedyś że bierze pińcetplusa na 3 pińcetplusięta, teraz napisał że ma ich 3.Aby brać 500+ na wszystkie (w tym na pierwsze), dochód na członka jego rodziny musi wynosić poniżej 800zł.5 x 800zł = 4000zł miesięcznie WNIOSEK Zarobki przedsiębiorcy zjeba + zarobki "szefowej" muszą wynosić poniżej 4000zł na miesiąc, tj. poniżej 2000zł średnio na łeb, a pewnie i tak jest tylko to co z MOPSu.PYTANIE Gdzie te niebotyczne zyski z niesamowicie prosperującej gaciarni którymi zjeb się przechwalał? Gdzie master, suzuki, podróże, siłownie itd.?
Pojazdy-Mastera i Suzuki widzi na drodze parkingu itp miejscach.
Podróże-podróżuje do mopsu po zupkę i konserwy.
Siłownia-bida mopsiana w kolejkach do mopsu siłuje się od rana

Suweren za wszystko zapłaci.
Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych