Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

142 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Kiedyś byłem radnym~

~Kiedyś byłem radnym~
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 23:07:28

Czy będzie referendum zależy tylko od nas samych.Tworzy się komitet mieszkańców i w przyszłym tygodniu będą zbierane podpisy mieszkańców naszej gminy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy.Będzie to kosztowć gminę ok 10 tyś zł.Na dzisiaj radni gminy biorą ok 15 tyś miesięcznie za swoje diety.Słowo dieta nie pasuje do Piekoszowa bo to jest prawie tysiąc netto na każdego z nich miesięcznie.Miesięczne pensja dąbrowy to chyba ok 17 000 miesięcznie wg oświadczenia w bip za 2011r.Gdzie wobec tego widzicie koszty dla gminy.To towarzystwo kosztuje gminę ok 400 000 zł rocznie.Ale to nie wszystkie koszty.Ludzie których wybraliśmy w 2010 r żeby dbali o naszą Gminę jeździli też na wyjazdy zagraniczne nie za swoje pieniądze tylko na koszt gminy.To też były niemałe kwoty.Tak więc za 2011 i 2012 rok plus 5 miesięcy 2013 roku to towarzystwo kosztowało gminę ok milion złotych.Która gmina wytrzymałaby finansowo żeby utrzymać takie towarzystwo.Potraktowali naszą gminę jak dojną krowę dla siebie.Proponuję jeśli wiecie gdzie dąbrowa i radni jeździli na wyjazdy zagraniczne piszcie bo oni sami się tym nie chwalą przed nami mieszkańcami gminy.

#82 ~Micigózd~

~Micigózd~
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 06:09:25

Czy będzie referendum zależy tylko od nas samych.Tworzy się komitet mieszkańców i w przyszłym tygodniu będą zbierane podpisy mieszkańców naszej gminy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy.Będzie to kosztowć gminę ok 10 tyś zł.Na dzisiaj radni gminy biorą ok 15 tyś miesięcznie za swoje diety.Słowo dieta nie pasuje do Piekoszowa bo to jest prawie tysiąc netto na każdego z nich miesięcznie.Miesięczne pensja dąbrowy to chyba ok 17 000 miesięcznie wg oświadczenia w bip za 2011r.Gdzie wobec tego widzicie koszty dla gminy.To towarzystwo kosztuje gminę ok 400 000 zł rocznie.Ale to nie wszystkie koszty.Ludzie których wybraliśmy w 2010 r żeby dbali o naszą Gminę jeździli też na wyjazdy zagraniczne nie za swoje pieniądze tylko na koszt gminy.To też były niemałe kwoty.Tak więc za 2011 i 2012 rok plus 5 miesięcy 2013 roku to towarzystwo kosztowało gminę ok milion złotych.Która gmina wytrzymałaby finansowo żeby utrzymać takie towarzystwo.Potraktowali naszą gminę jak dojną krowę dla siebie.Proponuję jeśli wiecie gdzie dąbrowa i radni jeździli na wyjazdy zagraniczne piszcie bo oni sami się tym nie chwalą przed nami mieszkańcami gminy.

Zapraszam do Micigozdu, z całą pewnością podpiszę!!!

#83 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 07:18:04

No tak, jak zwykle mamy świetne rozwiązania . Cieszmy się z tak wyszukanych pomysłów zaoszczędzania i oddłużania gminy. Naprawdę jestem pełny podziwu, bo mądrość w planowaniu ratowania gminy jest powalająca. I tu dokładnie radni i inni będący teraz odpowiedzialni za losy mieszkańców, okazali się tak samo cyniczni , bo te rozwiązania dotykają tych najbiedniejszych i właściwie może najuczciwszych ludzi. Bo co może Was to obchodzi, że nasze dzieci wracają wieczorami z zajęć autobusem, a później muszą zasuwać w ciemnościach do domu. Macie to w d...ie , wy wszyscy jeździcie samochodami, to co tam zmniejszyć jeszcze kursy autobusów , co tam niech ludzie zamiast 45 min , czekają 1,45. Jak zwykle wykazaliście się mądrością , bo przecież Wy na tym nie straciliście. Dobrodzieje!, macie okazje udowodnić , że rozumiecie swój błąd i to mieszkańcy są poszkodowani, i trzeba zrobić coś takiego, żeby poprawić sytuację w gminie nie zabierając im wszystkiego. Wykażcie się wreszcie, żebyśmy mogli znów uwierzyć w wasze choć troszkę mądre, a nie haniebne rządy!!!! Te posunięcia do tej pory , pogrążają Was coraz bardziej. To na tym polega odpowiedzialność, żeby umieć wyjść z najgorszych sytuacji , więc macie szanse się wykazać. Zacznijcie szukać oszczędzania przede wszystkim od siebie !!! To po mieszkańcy na Was głosowali .Przywódcy od siedmiu boleści. Ciekawe co teraz wymyślicie mądrego , a jak nie potraficie to miejcie odwagę się do tego przyznać!!!

#84 ~Kiedyś byłem radnym~

~Kiedyś byłem radnym~
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 08:21:34

Z tego co wiem podpisy będą zbierane we wszystkich miejscowościach naszej gminy bo to wszyscy ich wybraliśmy.Tak więc w Micigoździe napewno też.A co do obecnych radnych nie robiłbym sobie żadnych złudzeń.Doskonale o wszystkim wiedzieli.Że gmina ma coraz większe zadłużenie,że nie ma pieniędzy na bieżące funkcjonowanie że zbliża się niewypłacalność gminy.Wszyscy radni otrzymują co roku sprawozdanie z wykonania budżetu za rok poprzedni dostają do uchwalenia budżet na dany rok otrzymują sprawozdanie z wykonania budżetu za każde półrocze.Kredyty które brał dąbrowa oni głosowali więc o wszystkim wiedzieli.Ale to ich nie interesowało.Wydawało im się że tak będzie cały czas.Ze będą żyć wiecznie na koszt gminy a do tego jeździć od czasu do czasu za pieniądze gminy na zagraniczne wycieczki.Prawda p radny Szafarczyk.?A za swoje to nie łaska jak się chce jechać np na Ukrainę.

#85 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 05 maj 2013 - 08:56:15

Proszę o kontakt osoby, które organizują zbieranie podpisów. Chciałbym napisać - gdzie i kiedy będzie można się podpisywać, no i dołączyć się do akcji. Mój adres: droga786@gmail.com

#86 ~Kiedyś byłem radnym~

~Kiedyś byłem radnym~
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 11:10:59

Adres przekażę a z tego co wiem we wtorek będzie znany pełny skład tej grupy mieszkańców którzy chcą nam wszystkim umożliwić podjęcie decyzji w sprawie odwołania wójta i rady gminy.To będzie decyzja nas wszystkich.Po pierwsze jeśli poprzemy wniosek własnymi podpisami a po drugie i najważniejsze jeśli weźmiemy udział w ogłoszonym przez Komisarza referendum.To my wszyscy o tym zdecydujemy.A swoją drogą dziwię się jak to możliwe że skarbnik i jej zastępca które z rocznie wg bip za 2011 r wzieły z kasy gminy ok 180 000 zł za swoją pracę.A przecież podpis skarbnika na każdej umowie musi być i gwarantuje w ten sposób że w budżecie gminy są na tą umowę pieniądze.Dlaczego więc nie ma pieniędzy dla zakładu energetycznego. dla MPK czy dla wielu przedsiębiorców w tym z naszej gminy którzy nie mają zapłacone za wykonane przez nich prace czy usługi.Chyba że skarbnik dbała głownie żeby wystarczyło na pensję dla wójta 200 000 dla skarbniczek 180 000 i 200 000 dla radnych na DIETY i na zagraniczne wyjazdy dla tego towarzystwa.Że zus mpk zakład energetyczny i wykonawcy prac nie mieli płacone to co.Ważne że dla nich samych wystarczało.Kto za to wszystko zapłaci.?Oni chcieliby żebyśmy zapłacili za to my wszyscy.Bo to przecież myśmy ich wybrali.Czyli w 2011 tylko to towarzystwo kosztowało gminę ok 600 000. W 2012 pewnie nie mniej.To potwierdza że Piekoszów to bogata gmina.

#87 ~obywatel gminy piekoszów~

~obywatel gminy piekoszów~
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 12:35:08

aWitam wszystkich mam pytanie co wam da to odwołanie hm przecież przyjdzie następny jakiś pacan też bęndzie miły z początku a pużniej tak samo kase do swojej kieszeni i co dalej bęndziecie walczyć z każdym oszustem bo z tego co słyszałam zastępca wójta też jest niezłe żiółko a pozatym nie tylko w piekoszowie nie ma światła bo i w rykoszynie tak sam to jest normalny skandal ludzie uważajcie bo żeby załataćbudżet to mogą zablokować banki i wam trochępieniędzy podprowadzić tak jak to było na cyprze hehe podobnież donald tusk myśli o tym samym pozdrawiam was wszystkich z gminy piekoszów

#88 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

Swojak

• PipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 05 maj 2013 - 14:22:15

aWitam wszystkich mam pytanie co wam da to odwołanie hm przecież przyjdzie następny jakiś pacan też bęndzie miły z początku a pużniej tak samo kase do swojej kieszeni i co dalej bęndziecie walczyć z każdym oszustem bo z tego co słyszałam zastępca wójta też jest niezłe żiółko

Dlatego trzeba wybrać nowe władze, ale mądrze. Ci, którzy teraz rządzą gminą już pokazali, co potrafią. Nowowybranym trzeba będzie od początku patrzeć na ręce, chodzić na sesje rady, pytać o stan budżetu, itd.

#89 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 07:43:10

Jak kampania? Do jakich wyborów? Masz pojęcie o czym piszesz?

Tak się składa, że blog powstał gdy jeszcze nie było wiadomo o kłopotach wójta i gminy. Ten temat wyszedł w trakcie i zainteresował czytelników, ponieważ sporo ludzi do mnie pisze i ich zdaniem blog jest potrzebny.

Tak się składa, że mamy wolność słowa, każdy może założyć blog czy wydawać gazetę, a ludzie mogą to czytać lub nie.

Jeśli tak Ci się bardzo podoba praca naszych radnych i gminnych urzędników, to też możesz założyć blog, w którym będziesz zachwalał ich działania.

dziwnym zbiegiem okoliczności,blog pojawił się chwilkę przed kłopotami wójta,a teraz wyrasta typowo na blog wyborczy,więc proszę nie mydlić oczu ludziom.

#90 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 07:59:47

Mam prośbę do prowadzącego blog piekoszów,czy mógł by zająć sie przedszkolami w gminie piekoszów,nasze władze wprowadzają oszczędności kosztem naszych dzieci i zamykają oddziały przedszkolne,więc gdzie oddać dzieci,jeśli jest już po zapisach i listy dzieci przyjetych są ustalone,a nie stać nas na prywatne przedszkole,które ponoć powstaje w gminie piekoszów,czy rodzice będą musieli zwolnić sie z pracy,aby pilnować swoje pociechy,to maja byc oszczędności!,niech się wezną za gok,biblioteki itp

#91 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

Swojak

• PipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 06 maj 2013 - 08:55:10

dziwnym zbiegiem okoliczności,blog pojawił się chwilkę przed kłopotami wójta,a teraz wyrasta typowo na blog wyborczy,więc proszę nie mydlić oczu ludziom.

Czy ty jesteś normalny? Blog powstał ponad miesiąc temu, kiedy o kłopotach wójta jeszcze nikt nie wiedział. Poczytaj sobie pierwsze posty na blogu, to będziesz wiedział po co powstał.

#92 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

Swojak

• PipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 06 maj 2013 - 08:55:55

Mam prośbę do prowadzącego blog piekoszów,czy mógł by zająć sie przedszkolami w gminie piekoszów,nasze władze wprowadzają oszczędności kosztem naszych dzieci i zamykają oddziały przedszkolne,więc gdzie oddać dzieci,jeśli jest już po zapisach i listy dzieci przyjetych są ustalone,a nie stać nas na prywatne przedszkole,które ponoć powstaje w gminie piekoszów,czy rodzice będą musieli zwolnić sie z pracy,aby pilnować swoje pociechy,to maja byc oszczędności!,niech się wezną za gok,biblioteki itp

Spróbuję się czegoś dowiedzieć w sprawie przedszkoli.

#93 ~tomus~

~tomus~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 17:51:16

kuzwa jakie głupotu Wy tu wypisujecie a co myslicie ze Nowy Pn Wójt bedzie pracowal w czyni spolecznym ,czy nowa rada .....???? :) ten co tu tak szumi to pewny kandydat na wojta tylko czy aby mial dobre zaiar hmm ja bym się nie pchal na stolek przy takich dlugach ,,,no chyba ze swoja kase wsadzisz a potem bedziesz odbierał
:) Mam tylko nadzieje ze jesli beda wybory to wojtem zostanie calkiem obca osoba nie z gmi piekoszow bo tu sama pociotki i ciotki:)

#94 ~rozważny~

~rozważny~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 18:17:33

kuzwa jakie głupotu Wy tu wypisujecie a co myslicie ze Nowy Pn Wójt bedzie pracowal w czyni spolecznym ,czy nowa rada .....???? :) ten co tu tak szumi to pewny kandydat na wojta tylko czy aby mial dobre zaiar hmm ja bym się nie pchal na stolek przy takich dlugach ,,,no chyba ze swoja kase wsadzisz a potem bedziesz odbierał
:) Mam tylko nadzieje ze jesli beda wybory to wojtem zostanie calkiem obca osoba nie z gmi piekoszow bo tu sama pociotki i ciotki:)

Może być i kandydat,ale śmieszy mnie cały czas mówienie,jakie to będą oszczędności,jeśli odbędzie się referendum za odwołaniem wójta i rady gminy,a więc koszt referendum,nowe wybory,no i nowo wybrany wójt i rada będą pracować za darmo,ponieważ tylko wtedy mogą być oszczędności,a tak realnie,referendum i wybory będą kosztować,a wybrani będą pobierać pobory,nastapi w trudnym okresie zakłócenie pracy urzędu,a zauważyłem,że nowy wicewójt,to człowiek z j...,więc może dajmy mu szanse,a wybierzmy nowe władze za rok w wyborach,które i tak się odbędą,a to już nie długo,i mniej będzie kosztować

#95 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

Swojak

• PipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 06 maj 2013 - 18:37:37

zauważyłem,że nowy wicewójt,to człowiek z j...,więc może dajmy mu szanse

Jeśli te szanse mają polegać na wyłączeniu oświetlenia ulicznego i drastycznych cięciach w kursowaniu autobusów do Kielc, to ja dziękuję za takie rządy. Oszczędzać można na innych rzeczach - np. wynagrodzeniach urzędników. Uważam, że wókt w czasie przebywania w areszcie nie powinien dostawać pensji - przecież nie pracuje. A ta pensja to z tego co wiem kilkanaście tysięcy zł.

Też nie jestem pewien, czy referendum to najlepszy pomysł, ale chyba nie ma wyjścia. Rada gminy pokazała, że nie za bardzo sobie radzi z sytuacją.

#96 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 18:42:05

Adres przekażę a z tego co wiem we wtorek będzie znany pełny skład tej grupy mieszkańców którzy chcą nam wszystkim umożliwić podjęcie decyzji w sprawie odwołania wójta i rady gminy.To będzie decyzja nas wszystkich.Po pierwsze jeśli poprzemy wniosek własnymi podpisami a po drugie i najważniejsze jeśli weźmiemy udział w ogłoszonym przez Komisarza referendum.To my wszyscy o tym zdecydujemy.A swoją drogą dziwię się jak to możliwe że skarbnik i jej zastępca które z rocznie wg bip za 2011 r wzieły z kasy gminy ok 180 000 zł za swoją pracę.A przecież podpis skarbnika na każdej umowie musi być i gwarantuje w ten sposób że w budżecie gminy są na tą umowę pieniądze.Dlaczego więc nie ma pieniędzy dla zakładu energetycznego. dla MPK czy dla wielu przedsiębiorców w tym z naszej gminy którzy nie mają zapłacone za wykonane przez nich prace czy usługi.Chyba że skarbnik dbała głownie żeby wystarczyło na pensję dla wójta 200 000 dla skarbniczek 180 000 i 200 000 dla radnych na DIETY i na zagraniczne wyjazdy dla tego towarzystwa.Że zus mpk zakład energetyczny i wykonawcy prac nie mieli płacone to co.Ważne że dla nich samych wystarczało.Kto za to wszystko zapłaci.?Oni chcieliby żebyśmy zapłacili za to my wszyscy.Bo to przecież myśmy ich wybrali.Czyli w 2011 tylko to towarzystwo kosztowało gminę ok 600 000. W 2012 pewnie nie mniej.To potwierdza że Piekoszów to bogata gmina.

Panie były radny,szuja z Pana straszna i na pewno nie podpiszę się pod Pana lista o referendum i to nie dlatego,że popieram obecną władze,tylko dlatego,że nie chce takich ludzi jak pan w nowej władzy,tu na tym forum pokazał Pan wszystkim swoje oblicze.A teraz napisze Panu co mi się nie podoba.
1.Oszukiwanie nas,że jak odwołamy wójta i rade będą oszczędności.
2.Wytykanie wyjazdów,pan jako radny nie brał udziału w wyjazdach i spotkaniach.
3.Anonimowość.
A teraz realia-referendum,koszt około 25tyś,nowe wybory koszt około 45tys,odprawa dla wójta,koszt około 60 tys,nowy wójt będzie tez pobierał pensje i radni dietę,a jeśli za rok nowy wójt nie zostanie ponownie wybrany w wyborach,znowu gmina będzie musiała wypłacić mu odprawę w wysokości ok 60 tyś,a więc to są Pana oszczędności Panie były radny,rozumiem dlaczego pana nie wybrano w ostatnich wyborach

#97 ~rozważny~

~rozważny~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 18:49:16

Jeśli te szanse mają polegać na wyłączeniu oświetlenia ulicznego i drastycznych cięciach w kursowaniu autobusów do Kielc, to ja dziękuję za takie rządy. Oszczędzać można na innych rzeczach - np. wynagrodzeniach urzędników. Uważam, że wókt w czasie przebywania w areszcie nie powinien dostawać pensji - przecież nie pracuje. A ta pensja to z tego co wiem kilkanaście tysięcy zł.

Też nie jestem pewien, czy referendum to najlepszy pomysł, ale chyba nie ma wyjścia. Rada gminy pokazała, że nie za bardzo sobie radzi z sytuacją.

drogi założycielu bloga,logicznie czy to wicewójt wyłączył światło na ulicach?,czy wyłączono je za długi,a on prowadzi rozmowy z dostawcą prądu,niektóre autobusy świecą pustkami,więc te kursy należy wyeliminować i można ściągnąć busiarzy,co do referendum,to czy opłacalne jest ono na rok przed wyborami,a radni obecnie są na świeczniku będą dmuchać na zimne ,żeby się nie sparzyć,wystarczy ich kontrolować,a Twój blog może świetnie temu służyć i tak możemy zaoszczędzić dla gminy dużą kasę,nie będąc u władzy,pozdrawiam z szacunkiem

#98 ~MIESZKANIEC GMINY~

~MIESZKANIEC GMINY~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 19:18:31

CZYTAJĄC TE WPISY ZASTANAWIAM SIĘ CO WY TAK NAPRAWDĘ CHCECIE JESTEŚCIE JAK HORĄGIEWKI,JEZELI WAM TAK DOBRZE I CHCECIE ŻEBY SIĘ WIĘCEJ NACHŁAPAŁTO POZWÓLCIE MU NA TO BRĄCIE GO MOJE ZDANIE REFERENDUM I TO JAK NAJSZYBCIEJ BO DO KOŃCA WYROKU PRAWOMOCNEGO WÓJT BĘDZIE POBIERAŁ 100%POBORY TAKA SPRAWA MOŻE CIĄGNĄĆ SIĘ NAWET ROK

#99 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

Swojak

• PipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 06 maj 2013 - 19:22:40

drogi założycielu bloga,logicznie czy to wicewójt wyłączył światło na ulicach?,czy wyłączono je za długi,a on prowadzi rozmowy z dostawcą prądu,

Mnie jako mieszkańca gminy regularnie płacącego podatki (podwyższone znacznie w tym roku) nie interesuje, dlaczego zgasło światło na ulicach. Za to są odpowiedzialne władze gminy, aktualnie w osobie wicewójta. Ciemności na ulicach powodują zagrożenie dla ludzi, którzy muszą chodzić po jezdni, bo chodniki i pobocza są w rozsypce z powodu przebudowy drogi.

niektóre autobusy świecą pustkami, więc te kursy należy wyeliminować

Jeżdżę czasem autobusem nr 18 także poza godzinami szczytu i pustek w autobusie jeszcze nie widziałem, za to rano i po południu jest niezły tłok.

i można ściągnąć busiarzy

Busiarze nie są żadną alternatywą dla autobusów. Większość busów jeździ niebezpiecznie, zbyt szybko, zatrzymują się gdzie popadnie. Wiele z nich to złomy, którymi strach jechać.

co do referendum,to czy opłacalne jest ono na rok przed wyborami,a radni obecnie są na świeczniku będą dmuchać na zimne ,żeby się nie sparzyć,wystarczy ich kontrolować,a Twój blog może świetnie temu służyć i tak możemy zaoszczędzić dla gminy dużą kasę,nie będąc u władzy,pozdrawiam z szacunkiem

Kontrolować dobry pomysł, tylko trzeba mieć czas, żeby chodzić na wszystkie sesje rady gminy i przekopywać się przez setki stron dokumentów. Też się zaczynam zastanawiać, czy referendum to dobry pomysł, ale chyba nie ma lepszego wyjścia.

#100 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 19:33:14

CZYTAJĄC TE WPISY ZASTANAWIAM SIĘ CO WY TAK NAPRAWDĘ CHCECIE JESTEŚCIE JAK HORĄGIEWKI,JEZELI WAM TAK DOBRZE I CHCECIE ŻEBY SIĘ WIĘCEJ NACHŁAPAŁTO POZWÓLCIE MU NA TO BRĄCIE GO MOJE ZDANIE REFERENDUM I TO JAK NAJSZYBCIEJ BO DO KOŃCA WYROKU PRAWOMOCNEGO WÓJT BĘDZIE POBIERAŁ 100%POBORY TAKA SPRAWA MOŻE CIĄGNĄĆ SIĘ NAWET ROK

A skąd wiesz czy będzie jakiś wyrok,czy to nie walka wyborcza i pomówienie,zatrważa mnie nasz kraj,wystarczy na kogokolwiek napisać donos do prokuratury i to jeszcze o łapówki,najcięższy do udowodnienia i najbardziej omyłkowy w Polsce,wiele osób niewinnych zostało zniszczonych w tym kraju,a nasze społeczeństwo nie patrzy na należy zastanowić sie,a później ferować wyroki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych