Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#801 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:47:03

Miałem się nie odzywać, ale nie mogę milczeć ...
Przeczytałem całe forum, o dechy do dechy wszystkie wypowiedzi, całą masę emocji, tych pozytywnych, tych negatywnych i tych ochydnych i podłych opinii, od których krew się burzy i chce się wziąć dobrą pałę i udzielić madrym inaczej lekcji empatii.

Nie będę się mądrzył i moralizował, bo po co? Tylu ludzi ginie na drogach, tyle jest bluzgów na forach, tylu jest ekspertów i naprawiaczy świata w internecie,tyle obietnic, że już dawno nie powinno byc żadnego wypadku na naszych drogach.
Panowie kierowcy TIR-ów, "święci wojownicy" naszych dróg nie mający sobie nic do zarzucenia - tylko czy aby na pewno nic? Popatrzcie chocby na filmiki z polskich dróg i autostrad na Youtubie i pomyślcie - jesteście bez winy?
Wielki Człowiek kiedyś powiedział "Kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" - przepraszam ale patrząc wasze zachowania na drogach coś za szybko rzucacie tymi kamieniami - osądami. Choć w tym przypadku wasz kolega jest raczej niewinny...
Droga młodzieży, koledzy i koleżanki tragicznie zmarłych chylę czoła przed wami za obronę swoich kolegów, tak młodych przecież i stojących dopiero na progu życia tak tragicznie przerwanego. W tym zawsze można na was liczyć. Mam tylko jedną prośbę, nie pozwólcie aby oni odeszli na marne. Nie bądźcie jedynie zacietrzwieni w swej, jakże naturalnej złości na tych którzy śmieli pisać o waszych kolegach na tym forum źle. Wyciągnijcie z tej tragedii wnioski. Wyciągnijcie wnioski ze wszystkich ostatnich drogowych tragedii. Oby nikt z was nie musiał odejść tak tragicznie jak wasi koledzy i koleżanki. Oby nikt zas nie musiał żyć ze świadomością, że mógł zrobić COŚ, a nie zrobił. Wiem, że musicie się wyszumieć (sam kiedyś byłem jednym z was). Mój ojciec powiedział mi wtedy mądre słowa "żyj i rób tak aby nikt po tobie, ani przez ciebie nie musiał płakać". Wam te słowa przekazuję. Żyjcie dla waszych rodzin, kolegów, przyjaciół ... życie jest za cenne aby je zostawiać na drodze.
Drogie rodziny tragicznie zmarłych, płaczę z wami, choć nie mogę sobie nawet wyobrazić waszego bólu. Gdyby mnie to dotknęło... nie, nie potrafię nawet o tym mysleć. Wiem że w Bogu znajdzecie siłę w sobie aby przejść przez to piekło. Bo cóż mogą wam powiedzeć ludzie? Oby nie to co paru niedowartościowanych "mądrali" tym forum. Współczuję ... ale każde słowa są tu za płytkie i za małe.
Kilku oszołomom z tego forum odpowiedziałbym dużo ostrzej ale nie wypada (nie pod tym tematem). Życzę tylko opamiętania i kultury. O zmarłych należy mówić dobrze, albo wcale ..., tym którzy zostali okazać współczucie i szacunek...

Dominus dedit, dominus abstulit, mea spes est Deo...

#802 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:55:06

Miałem się nie odzywać, ale nie mogę milczeć ...
Przeczytałem całe forum, o dechy do dechy wszystkie wypowiedzi, całą masę emocji, tych pozytywnych, tych negatywnych i tych ochydnych i podłych opinii, od których krew się burzy i chce się wziąć dobrą pałę i udzielić madrym inaczej lekcji empatii.

Nie będę się mądrzył i moralizował, bo po co? Tylu ludzi ginie na drogach, tyle jest bluzgów na forach, tylu jest ekspertów i naprawiaczy świata w internecie,tyle obietnic, że już dawno nie powinno byc żadnego wypadku na naszych drogach.
Panowie kierowcy TIR-ów, "święci wojownicy" naszych dróg nie mający sobie nic do zarzucenia - tylko czy aby na pewno nic? Popatrzcie chocby na filmiki z polskich dróg i autostrad na Youtubie i pomyślcie - jesteście bez winy?
Wielki Człowiek kiedyś powiedział "Kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" - przepraszam ale patrząc wasze zachowania na drogach coś za szybko rzucacie tymi kamieniami - osądami. Choć w tym przypadku wasz kolega jest raczej niewinny...
Droga młodzieży, koledzy i koleżanki tragicznie zmarłych chylę czoła przed wami za obronę swoich kolegów, tak młodych przecież i stojących dopiero na progu życia tak tragicznie przerwanego. W tym zawsze można na was liczyć. Mam tylko jedną prośbę, nie pozwólcie aby oni odeszli na marne. Nie bądźcie jedynie zacietrzwieni w swej, jakże naturalnej złości na tych którzy śmieli pisać o waszych kolegach na tym forum źle. Wyciągnijcie z tej tragedii wnioski. Wyciągnijcie wnioski ze wszystkich ostatnich drogowych tragedii. Oby nikt z was nie musiał odejść tak tragicznie jak wasi koledzy i koleżanki. Oby nikt zas nie musiał żyć ze świadomością, że mógł zrobić COŚ, a nie zrobił. Wiem, że musicie się wyszumieć (sam kiedyś byłem jednym z was). Mój ojciec powiedział mi wtedy mądre słowa "żyj i rób tak aby nikt po tobie, ani przez ciebie nie musiał płakać". Wam te słowa przekazuję. Żyjcie dla waszych rodzin, kolegów, przyjaciół ... życie jest za cenne aby je zostawiać na drodze.
Drogie rodziny tragicznie zmarłych, płaczę z wami, choć nie mogę sobie nawet wyobrazić waszego bólu. Gdyby mnie to dotknęło... nie, nie potrafię nawet o tym mysleć. Wiem że w Bogu znajdzecie siłę w sobie aby przejść przez to piekło. Bo cóż mogą wam powiedzeć ludzie? Oby nie to co paru niedowartościowanych "mądrali" tym forum. Współczuję ... ale każde słowa są tu za płytkie i za małe.
Kilku oszołomom z tego forum odpowiedziałbym dużo ostrzej ale nie wypada (nie pod tym tematem). Życzę tylko opamiętania i kultury. O zmarłych należy mówić dobrze, albo wcale ..., tym którzy zostali okazać współczucie i szacunek...

Dominus dedit, dominus abstulit, mea spes est Deo...

#803 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:36:11

Nie wiadomo kiedy i gdzie cię zepnie a w panice to można robić dziwne rzeczy .A tak na serio to gnida pijana nie powinna siadać w takim stanie za koło.

Panie BOSS!!!!!!!! Przemek nie byl pijany to ze osoby w samochodzie pily to nie znaczy ze on zanm o bardzo dobrze i jest odpowiedzialnym kierowca tym bardziej ze nie ma prawa jazdy od wczoraJ!!!!!!!!!!

#804 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:47:39

Ludzie czytam to i jesteście beznadziejni i mam dosc czytania tych bredni!!
przemek zostal "wynajety" zeby byc kierowca nie powiem dokladnie od ktorej czekal na chlopakow i te dziewczyny bo nie wiem ale o godz 1 w nocy zostal zmuszony zeby jechac na dyskoteke do Kielc chodz nie chcial bo byl bardzo zmeczony Nie byl pijany ani nacpany jak to piszecie. To byl nieszczesliwy wypadek. Do konca zycia bedzie psychicznie skonczony nie wytrzyma tego wszystkiego Nie obwiniajcie go bo nie macie o niczym pojecia.

#805 ~Boss~

~Boss~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 17:45:04

Panie BOSS!!!!!!!! Przemek nie byl pijany to ze osoby w samochodzie pily to nie znaczy ze on zanm o bardzo dobrze i jest odpowiedzialnym kierowca tym bardziej ze nie ma prawa jazdy od wczoraJ!!!!!!!!!!

Mój wpis nie dotyczył Kierowcy Laguny to była wypowiedz na inny post i chodziło o inną osobę.Proszę czytać dokładnie.

#806 ~MADZIA~

~MADZIA~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:14:24

No przecież Ty tez teraz kipisz mądrością. Dla ciebie może mądry = pokorny a dla mnie to dwa rożne pojęcia bo mam w domu coś takiego jak słownik. Nigdy nie powiedziałabym na psa - kot.I wybacz ale czepianie się o to że nie pisze polskich znaków przy tak poważnym temacie to jak chwytanie się brzytwy przez tonącego bo nie wiesz jak mi wbić szpile żeby mnie zabolało to odbiegasz od tematu i pieprzysz o jakiś głupich literkach tak jakby to miało największe znaczenie w tym momencie xD. Dosłownie tak jakbym usłyszała " a ty jesteś głupia bo masz rude włosy". Piszesz że ja osądzam kogoś a Ty co robisz ?? osądzasz mnie... Proste ? proste... A teraz państwo wybaczą...koczowanie na tym forum i odp na durne komentarze nie wrócą życia tym dzieciakom. Wiadomo że każdy ma inna opinie i każdy będzie jej bronił do końca. Współczuję rodzicom i wszystkim którym jest przykro z powodu tego zdarzenia...i nie są to jak to napisał pan/pani wyżej fałszywe współczucia zresztą mam to gdzieś czy teraz uwierzy czy nie. Ale siedzenie na tym forum nic już nie zmieni...można się tylko modlić i tyle.Ja w poniedziałek będę miała praktyki z dziećmi chorymi na autyzm także mam dla kogo żyć i dla kogo ciężko pracować i wcale nie muszę ciebie czy ciebie tym zadowalać. Tylko nigdy nie wiadomo jak Tobie czy komuś innemu się ułoży w życiu ... być może Tobie lub innym którzy podzielają twoje zdanie urodzi się dziecko z upośledzeniem albo zachorujesz na ChAD (czego nigdy przenigdy nie życzę). I do kogo wtedy przyjdzie taka osoba? no właśnie...do tych tępych a'la psycholi. I proszę mi wierzyć widziałam już nie raz cierpienie i smutek...te podpuchnięte oczy i niesamowity ból po stracie czegoś lub kogoś. Rozmawiali Państwo z taką osobą? mieliby Państwo odwagę podejść i porozmawiać z rodzicami tych dzieci aby im choć troszeczkę ulżyć, pomoc zrozumieć co się stało i pomoc odnaleźć się w tej sytuacji którea się już nigdy nie zmieni? tylko porozmawiać...a nie podejść i wybąknąć "współczuje" "będzie dobrze"...? nie... bo to tak jakby osoba która nigdy nie miała do czynienia z fizyką matematyka czy chemią zabierała się za konstruowanie bomby atomowej. Proszę nie wypowiadać się na tematy o których nie mają Państwo zielonego pojęcia...Kazdy ponad każdym wszyscy najmądrzejsi...ale jakby przyszlo co do czego to podkula się ogon.Jeżeli uważają Państwo że jesteśmy psycholami to proszę iść i pomoc tym rodzicom czy innym potrzebującym skoro mają Panstwo tak wspaniale rady i tak wielką wiedzę w tak obszernej dziedzinie jak psychologia. Żegnam.

Dziewczyno to nie miejsce na Twoje zwierzenia i opisywanie Twojej przyszłej pracy.Nikogo to nie obchodzi.Ja jestem księgową i co? Mam tu pierdoły o mojej pracy opowiadać? Po co i komu Ty te kity wciskasz? Tu chodzi o młodych kudzi ,którzy zginęli ,a nie o Twoje ambicje.A jak już jakieś głupoty piszesz ,to fajnie byłoby ,gdyby inni mogli je przeczytać,a Ty nam tego nie ułatwiłaś.I tak z życia Ci powiem ,że byłam kiedyś z córeczką u psychologa,miałam nadzieje ,ze mi pomoże [dziecko miało lęki i bało sie zostawać z kimkolwiek ,oprócz mnie,więc do pracy musiałam ją zabierać] i powiem Ci,że uśmiałam sie bo pani [wielki psycholog ]nie odpowiedziała sensownie na żadne moje pytanie,nie mówiąc juz o jakiejkolwiek pomocy.Więc sorry ja nie odwiedze już więcej żadnego psychologa.I najpierw popracuj w zawodzie,a póżniej się szczyć jaka to odpowiedzialna praca.

#807 ~żabka~

~żabka~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:56:21

przemek zostal "wynajety" zeby byc kierowca nie powiem dokladnie od ktorej czekal na chlopakow i te dziewczyny bo nie wiem ale o godz 1 w nocy zostal zmuszony zeby jechac na dyskoteke do Kielc chodz nie chcial bo byl bardzo zmeczony Nie byl pijany ani nacpany jak to piszecie. To byl nieszczesliwy wypadek. Do konca zycia bedzie psychicznie skonczony nie wytrzyma tego wszystkiego Nie obwiniajcie go bo nie macie o niczym pojecia.

#808 ~żabka~

~żabka~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:08:24

dokradnie zgadzam się z tobe ludzie tak naprawdę nie maje zielonego pojęcia jaka jest prawda a się modrzę ten chłopak (Przemek) i tak ma juz wystarczajaco przerąbane samo świadomośc że zginęło w tym wypadku 5 osób musi z tym żyć do końca Zycie obojętnie czy to była jego czy nie jego wina zawsze będzie się to za nim ciągnąć psychicznie współczuje mu i rodzinom ofiar

#809 ~suzie~

~suzie~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:20:01

To bardzo przykre co się stało... :(( Aż trudno tu coś napisać...

Pozostaje chyba tylko wyciągnięcie wniosków, by nie popełniać błędów.
Lepiej jednak porządnie odpocząć przed jazdą...

Ocenianie jest najgorszą formą wyrażania emocji, więc proponuję uszanować siebie nawzajem, bo opinie na ogół z czegoś wynikają i tylko na wypowiadającym ciąży odpowiedzialność za słowa. A skoro takie opinie nic nie wnoszą to bez sensu się wykłócać.

Pomóżcie im chociaż modlitwą...

#810 ~patty~

~patty~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:26:08

Dziewczyno to nie miejsce na Twoje zwierzenia i opisywanie Twojej przyszłej pracy.Nikogo to nie obchodzi.Ja jestem księgową i co? Mam tu pierdoły o mojej pracy opowiadać? Po co i komu Ty te kity wciskasz? Tu chodzi o młodych kudzi ,którzy zginęli ,a nie o Twoje ambicje.A jak już jakieś głupoty piszesz ,to fajnie byłoby ,gdyby inni mogli je przeczytać,a Ty nam tego nie ułatwiłaś.I tak z życia Ci powiem ,że byłam kiedyś z córeczką u psychologa,miałam nadzieje ,ze mi pomoże [dziecko miało lęki i bało sie zostawać z kimkolwiek ,oprócz mnie,więc do pracy musiałam ją zabierać] i powiem Ci,że uśmiałam sie bo pani [wielki psycholog ]nie odpowiedziała sensownie na żadne moje pytanie,nie mówiąc juz o jakiejkolwiek pomocy.Więc sorry ja nie odwiedze już więcej żadnego psychologa.I najpierw popracuj w zawodzie,a póżniej się szczyć jaka to odpowiedzialna praca.

a ile razy była Pani z dzieckiem u psychologa?

#811 ~STARSZY~

~STARSZY~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 21:03:58

a nie uwazacie ze skoro tir ma zbity prawy bok, to wlasnie on wyprzedzal ta lagune i on o nich "zachaczyl" mnie sie tak wydaje ale moge byc w bledzie

A, nie zauważyłaś, że ciężarówka stoi na swoim pasie, zaś laguna też na jego pasie. I, z artykułu wynika, iż to samochód marki renault laguna jechał w kierunku Jędrzejowa nie odwrotnie. Czytanie ze zrozumieniem było w drugiej klasie szkoły podstawowej. Chyba, że podobnie jak te 16-to latki, zamiast siedzieć w chacie i się uczyć wolałaś chodzić na imprezy o 4 lata starszymi kolegami.
pisanie bredni, że to kierowca tira jest śmieszne. Ciekawe kto jeszcze wpadnie na taki "mądry" pomysł.
A, może to w tirze, jechała cała drużyna piłkarska i to kierowcę tira, policjanci zatrzymali w Kielcach i wlepili mu mandat i punkty karne.
Więcej myślenia, mniej palenia.

#812 ~znajomi~

~znajomi~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 21:57:55

Nie piszcie i nie krytykujcie innych. Nie zwiększajcie bólu i cierpienia rodziną pogrążonym w żałobie po stracie najbliższych. "Bo nie znacie ani dnia ani godziny" (nie wiecie co was może spotkać):(

#813 ~mika~

~mika~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 22:38:31

Kierowca był trzezwy...I mysle ze bedzie on przzywal najwiekszy horror do konca zycia, bo to wlasnie on bedzie mial na sumieniu 5 osób...Bedzie musiał zyc do konca zycia z ta swiadomoscia..
Spoczywajcie w pokoju...[*] [*] [*] [*] [*]

#814 ~diego~

~diego~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 22:51:05

podzielam zdanie mika tym bardziej ze podobno stracil 2 nogi.

#815 ~dezorient~

~dezorient~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 00:12:23

Moja ciocia, światowej sławy profesor psychologii z jednego z najlepszych polskich uniwersytetów powiedziała kiedyś, że 9. na 10. kandydatów na psychologię sami mają problemy psychologiczne ;)
Ale akurat Twoja analiza: "Wiek 16 lat + impreza do rana = zła decyzja rodzicow, wiek 16lat + impreza do 22 czy 23 = dobra decyzja rodzicow" jest w 100% słuszna i racjonalna.

A czy Twoja ciocia mogła by pomóc jednej z matek, która straciła w tym wypadku 16 letnią córkę? Adres szkolny do kontaktu: spmalogoszcz@interia.pl. Proszę psychologów dla dorosłych o kontakt.Z góry dziękuję.

#816 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 12:26:09

podzielam zdanie mika tym bardziej ze podobno stracil 2 nogi.

Znam przemka i nie stracil nóg ktos zle ci powiedzial. Dochodzi juz do siebie i dzisiaj maja go wybudzac ze spiaczki farmakologicznej.

#817 ~lolek~

~lolek~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 13:00:12

człowieku ale to oni zjechali na jego pas co miał zrobić

#818 ~diego~

~diego~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 13:48:49

Znam przemka i nie stracil nóg ktos zle ci powiedzial. Dochodzi juz do siebie i dzisiaj maja go wybudzac ze spiaczki farmakologicznej.

to chwała Bogu :(

#819 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 13:52:28

nie ważne kto, tu wszyscy sa pokrzywdzeni
kierowca tira, Przemek .... ;((((((
nie ma co roztrząsać i gdybać.............

ciężko w ogóle znaleźć słowa, żeby cokolwiek napisać/powiedzieć ;(

#820 ~ssss~

~ssss~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 14:13:37

HIENY!!!!!!!!

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych