Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Paweł Wojtunik z zarzutami prokuratorskimi czy wywinie się immunitetem


1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 16:47:28

Były szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty niedopełnienia obowiązków i utrudniania postępowania karnego - poinformował w czwartek prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Jak powiedział dziennikarzom prok. Gabryś, były szef CBA "jest podejrzany o to, że w związku z pełnioną funkcją nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku, związanego m.in. z rozpoznawaniem, zapobieganiem i wykrywaniem przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych, do czego zobowiązane było kierowane przez niego Biuro".

Polegało to na tym, że "powziąwszy informację, wskazujące na uzasadnione podejrzenie popełnienia przez podległego mu funkcjonariusza - dyrektora Delegatury CBA w Warszawie – przestępstwa przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, wbrew prawnemu obowiązkowi wynikającemu z przepisów prawa– nie złożył do właściwej prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" - powiedział prok. Gabryś.

Kolejny zarzut dotyczy tego, że "w dniu 3 kwietnia 2012 r. podjął decyzję, w wyniku której zniszczono materiały mogące stanowić dowód w tym postępowaniu". "Działając w ten sposób, były szef CBA pomógł ówczesnemu dyrektorowi Delegatury CBA w Warszawie w uniknięciu odpowiedzialności karnej. W ten sposób w okresie od października 2011 r. do 25 maja 2015 r. pan Paweł W. DZIAŁAŁ NA SZKODĘ INTERESU PUBLICZNEGO oraz CBA" - poinformował prok. Gabryś.

Podał także, że zarzucone podejrzanemu przestępstwa są zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. "Postępowanie, w toku którego te zarzuty zostały ogłoszone, ma charakter niejawny i dlatego dalsze szczegóły z tego postępowania nie mogą być ujawniane" – stwierdził prokurator. Dodał także, że w sprawie ówczesnego dyrektora delegatury CBA w Warszawie toczy się odrębne postępowanie karne.

Po zakończeniu przesłuchania prok. Gabryś poinformował, że podejrzany odmówił składania wyjaśnień i złożył oświadczenie, że jest chroniony immunitetem.

Prokuratura odstąpiła od stosowania jakichkolwiek środków zapobiegawczych. Nie uznała także, by podejrzanego, który obecnie pracuje w ambasadzie Unii Europejskiej w Mołdawii i ma status dyplomaty, chronił immunitet dyplomatyczny. "Zarzuty dotyczą okresu wcześniejszego niż objęty immunitetem" – wyjaśnił prokurator.

19.07.2018,Za Gazeta Prawna"

 #2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 17:46:58

No nie mógł powiedzieć ze go ułaskawi Andreju i zobaczymy co powie sad jakoś Jarek to nawet przesłuchania się nie możne doczekać a tu su zarzuty w trymigaDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych