Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

OPTYK W LIPSKU

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~karmenka~

~karmenka~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 12:39:52

Witam,do poruszenia tego tematu skłoniły mnie ZASKAKUJĄCE ceny okularów ,które robi się w Lipsku w jednym z zakładów optycznych.SZOK w dosłownym słowa znaczeniu,to juz nie jest monopol na te usługi ale 'Wolna Amerykanka".
Okulary w Lipsku kosztują:
Szkła np.-0,5 antyrefleks,fotochrom soczewka plastikowa 1szt 180zł a w dodatku nie uzyskałam nazwy firmu skąd jest ta soczewka czy to Hoya lub inna extra marka jedynie tylko nie wazne jakiej marki ta soczewka taka jest ustalona cena przez właściciela zakładu.
Oprawki no tu juz taniej bo od 20zł ale zastanawia mnie fakt czy wygląda się w tym estetycznie bo znając życie za konkretne oprawki należy zapłacic w granicach 200zł a co jeszcze doliczają 30zł za usługę.Pytanie tylko jaka że zamontują te szkła w oprawce???szok kolejny!!!
Reasumując koszt okularów szkła 360zł plus 200zł oprawy plus 30zł usługa równa się 590zł i dają 6 mcy gwarancji na gotowy produkt.Troche mało tej gwarancji jak na pół pensji za okulary chyba że ludzie w Lipsku zarabiaja krocie.
Dodam tylko ze w zwoleniu za te same parametry okularów można zapłacic mniej o 140zł za soczewki i nie ma kosztów 30 zł za usługę.czyli taniej 170 zł spora różnica.Dodam tylko ze kupując okulary w większym mieście oprawki za 19.50zł np.w Fieldmanie firma niemiecka gwarancja jest na 3 lata-sprawdziłam to na 100%.
Podobno Pani która ma optyka w Lipsku ma też zakład w Krakowie, ciekawe czy tam też ma takie ceny z sufitu-myslę że nie bo jest większa kokurencja.
ludzie zróbcie najpierw rozeznanie zanim kupicie u niej okulary bo uważam że nie warto komuś nabijać kieszeń zwłaszcza że można kupić dużo taniej okulary.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 13:19:54

....okulary...niestety w potrzebie to najważniejszy sprzęt.Na randce można obiekt pożądania pomacać,powąchać,cmoknąć....ale przyszłą teściową należy widzieć...Okulary w Radomiu kosztują około 600 zł.Naturalnie cenę zniżają czasem stosownie do wieku aby zachęcić do kupna.Ja, z braku gotówki w portfelu funduję sobie szkła na jarmarku u sprzedawcy objazdowego.Przymierzając zwykle patrzę na własne dłonie,trawę czy "ostra" i decyduję się na zapłacenie 10 zł.Niestety po kilku dniach noszenia urywa się przy okularach jeden z uchwytów i do następnych zakupów posługuję się nimi jak "pince nes" trzymając jedną ręką aby nie spadły....przy zapinaniu rozporka."Wyborczą" można od biedy przeczytać ale przy obieraniu kartofli to już męka.Na te od poważnego OPTYKA mnie ie stać....a i zakrapianie atropiny u okulisty także nie jest przyjemne.Chodzi się potem ze dwa dni zasłaniając oczy czarną wstążką z dziurkami na oczy aby coś widzieć....no i jeszcze te kolejki przed gabinetem okulistycznym...To już wolę te z jarmarku....Pozdrawiam okularników...!

#3 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 13:24:43

Za 600zł to juz kupić można firmówki oprawki plus szkła.Dają rabat i szmatkę plus pokrowiec gratis.pewnie w takich goglach wygląda się już zabójczo...a na targu w Lipsku wszystko można kupić .optyk liczy kosmiczne ceny pewnie mysli że jest w Lipsku w Niemczech hahahahhaa.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 22:32:36

Za dokręcenie śrubek w oularach lub wstawienie nowych u innych optyków w innych miastach płaci się max 2zł , a i kiedyś mi optyk za darmo taką usługę wykonał, a idzcie do lipskiego optyka ,to zobaczycie ile taka usłua kosztuje.

#5 ~~Anonim552~~

~~Anonim552~~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:53:55

Pani Grażynka ma dużo większe ceny niż w Radomiu, a do tego jest mało komunikatywna, czyli trochę opryskliwa , jak coś załatwiam u niej to wolę obsługę pracownicy.Robiłem ostatnio okulary w Radomiu i to na ul. Żeromskiego i dużo taniej zpłaciłem niż jak chciałem się zorjętować to znaczy porównać ceny u Pani Grażynki i w Radomu to taniej było w Radomiu.

#6 ~karmenka~

~karmenka~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 10:34:54

Witam ponownie,
Za 600zł można juz kupić okulary z soczewkami plastik .antyrefleks,fotochrom najszybszy z gornej półki za parę soczewek koszt 400zł plus oprawy za 200zł.Soczewki firmuy HOYA,Transitions.Zorientujcie sie ile u tej Pani Grażynki kosztują-ciekawe?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 21:45:17

HOYA, Transitions, lepiej o tą cenę nie pytaj bo zawału dostaniesz !!!
podejrzewam że dwa razy droższe!!!!

#8 ~karmenka~

~karmenka~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 21:51:58

Widać należałoby dać tej pani konkretną nauczkę juz za samo stwierdzenie że jej zakład nie jest dla biedaków-Makabra tak mówić o swoich klientach.Przydałaby się jej porządna konkurencja-więc jest to jakiś pomysł na biznes w Lipsku.
Szkoda że jak dzwoniłam do tego zakładu nie miałam możliwości aby porozmawiać z właścicielką a jedynie z pracownicą....ale sprubuję ponownie moze się uda.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 22:11:42

można spróbować, ale delikatnie bo ta Pani jest baaaaardzo nerwowa, a i na zawołanie potrafi naprawdę płakać, wręcz nawet szlochać, jacy to klienci są podli i nieuczciwi.
sam byłem takiego zdarzenia świadkiem. pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych