Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Okna do mieszkania

okna jakieokna oknapcv

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 LIMB0

LIMB0

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 22:32:31

Zastanawiamy się nad wymianą okien w naszym mieszkaniu i mamy kilka nierozwiązanych kwesti. Przede wszystkim, jakiego producenta wybrać. Kilka osób poleciło nam oknoplast, ale też usłyszeliśmy o dobroplast, czy aluplaście i o kilku innych. Nawet nie wiedziałem, że tyle tego jest. macie może pomysł.Drugą sprawą jest montaż. Skąd będę wiedzieć, że został dobrze przeprowadzony?

#2 Kamilosh

Kamilosh

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 23:08:37

Zastanawiamy się nad wymianą okien w naszym mieszkaniu i mamy kilka nierozwiązanych kwesti. Przede wszystkim, jakiego producenta wybrać. Kilka osób poleciło nam oknoplast, ale też usłyszeliśmy o dobroplast, czy aluplaście i o kilku innych. Nawet nie wiedziałem, że tyle tego jest. macie może pomysł.Drugą sprawą jest montaż. Skąd będę wiedzieć, że został dobrze przeprowadzony?

Odnośnie montażu, to jeśli będzie źle przeprowadzony, to bardzo szybko się zorientujesz. Głównie dzieki chłodnemu powietrzu ciągnącemu od okna. Do tego, źle zamontowane okna mogą nie tylko być nieszczelne, ale możesz też stracić gwarancje. Oknoplast, drutex, czy aluplast, zamieszczają wskazania w instrukcji w jaki sposób mają być zamontowane okna. Chcesz dobrze mieć dobre okna i dobrze zamontowane, poszukać dobrego salonu, który oferuej wysokiej klasy okna.

#3 dono83

dono83

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 23:53:32

az tak bym się nie przejmował ceną. Bierz pod uwagę, że to inwestycja na lata. Możesz wybrać jakiegoś producenta z niższej półki i zaosczędzić, tylko co z tego, skoro potem będziesz płacić wysokie rachunki za ogrzewanie. Wcześniej wspomniany oknoplast, to już producent z wyższej półki, ale mają w swojej ofercie też tańsze rozwiązania, posiadające dobre parametry cieplne.

#4 Kamilosh

Kamilosh

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 01 luty 2019 - 00:17:03

A ile tak w zasadzie chcesz wydać na nowe okna? Bo nie wiem czy wiesz, ale to bywa droga sprawa. Czasem nie warto brać za tanich, żeby potem nie żałować. 

#5 ~Wirek~

~Wirek~
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 17:56:28

Podejdźmy do tematu trochę inaczej. Kupisz tanie okna, to po jakimś czas będziesz ponownie zmuszony do ich wymiany. Dobrze dobrane okne pod względem specyfikacją i wykonania będą Ci starczyć na lata. Oknoplast to już jeden z lepszych producentów, ale masz pewność wysokiej jakości okien.

#6 Patrycjusz262

Patrycjusz262

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 27 luty 2019 - 10:46:55

Jeśli okna to i problemy z nimi związane takie jak parowanie okien. Do tej pory nie bardzo wiedziałem jak radzić sobie z tym problemem więc poszukałem w sieci rozwiązania. Trafiłem na blog z wpisem o sposobach walki z parowaniem okien. WPis był wart uwagi. Pozwolę sobie podać link do wpisu: https://wentsystem.c...1540465056.html. Teraz już wiem! Na tym blogu jest więcej godnych polecenia wpisów. Zachęcam do zajrzenia na blog.:-)

#7 Vivi3

Vivi3

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 23:09:13

O okna warto zapytać specjalistów. Na przykład polecam ci https://vitopolska.com/

.

#8 pigmej

pigmej

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 17:02:06

Podejdźmy do tematu trochę inaczej. Kupisz tanie okna, to po jakimś czas będziesz ponownie zmuszony do ich wymiany. Dobrze dobrane okne pod względem specyfikacją i wykonania będą Ci starczyć na lata. Oknoplast to już jeden z lepszych producentów, ale masz pewność wysokiej jakości okien.

Zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią Wirek. Pamiętam jak mój szef wymieniał kiedyś okna i połasił się na najtańszą znalezioną ofertę. Okna w niektórych miejscach zaczęły się lekko wyginać pod wpływem nasłonecznienia. Okna w pracy były też źle zamontowane albo wymierzone bo niestety ale zimą nie izolowały chłodu zbyt dobrze. Można było czuć jak "ciągnie" od okien. Jeśli miałbym wybierać to zdecydowałbym się na Oknoplast. Zamierzamy za niedługo wymienić okna w mieszkaniu. Już wstępnie byliśmy rozmawiać w salonie z oknami i wzięliśmy sobie kilka broszur. Oferta Oknoplastu najbardziej nam odpowiada, znaleźliśmy nawet kształt profilu okna, którego wcześniej nie widzieliśmy, a idealnie pasuje do naszych okien w kamienicy. Nasza kamienica to zabytek i konserwatorzy źle rozpatrują propozycje zmiany stylistyki okna. Akurat nam się podoba profil Prolux, który pasuje do stylistyki kamienicy i daje więcej światła bo jest węższy i szyba zajmuje więcej miejsca. Jeśli ktoś z Was ma mieszkanie w kamienicy, które znajduje się w rejestrze zabytków to musi konsultować wymianę okien czy np poręczy balkonowych z konserwatorem.

#9 Jaro_22

Jaro_22

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 09:23:54

W swoim domku mamy okna z PCV, które sami wybraliśmy. Słyszeliśmy dużo pozytywnych opinii o oknach tego producenta i musimy sami przyznać, że były to opinie prawdziwe. Teraz po kilku latach użytkowania możemy powiedzieć, że dokonaliśmy trafnego wyboru. Okna nie stwarzają problemów, są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Warte są swoich pieniędzy zwłaszcza, że ich jakość jest wysoka. Na chwile obecna nie myślimy o wymianie na nowe. 

#10 Vivi3

Vivi3

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 03 kwiecień 2019 - 19:38:52

A ja polecam ci firmę https://vitopolska.com/, która w profesjonalny sposób odpowie na twoje pytania!

#11 ~Brolo~

~Brolo~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 13:16:25

Polecam okna aluminiowe Alumex.  Najlepsze okna jakie do tej pory mieliśmy.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:23:00

Polecam bardzo dobrą firmę i sprawdzoną inter-house.co.uk

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 20:25:51

bardzo dobre jakościowo są okna z firmy inter-house.co.uk

#14 Zosia_K

Zosia_K

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 10:40:51

A w kwestii dekoracji okiem możecie polecić jakieś ciekawe rozwiązania, może tkaniny na zasłony albo lambrekiny?

#15 marcelii94

marcelii94

Znajomy

• PipPip
  • 24 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 15:36:29

W kwestii dekoracji okien myśle że super też będą wyglądać plisy pruszków

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, jakieokna, oknapcv

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych