Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ogrzewanie domu pelletami

ogrzewanie pellety

116 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~kajtek~

~kajtek~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2016 - 21:38:21

Ja mam piec LUMO z dostawionym palnikiem ECO PALNIKI ZPD SKIEPKO z włoszczowy. Pale w nim juz 4 sezon i jak narazie spisuje sie super. Palnik jest z czyszczączym sie automatycznie rusztem Pellet od 3 lat biore z firmy Saleko w Busko Zdroju,dowożą na paletach ostreczowane cena w tym roku z dowozem do kielc 720 zł za tone. W zeszłym roku było drożej także jestem zadowolony. Co do jakości pelletu to znacznie sie poprawił w tym roku. Jest o wiele lepszy niż w porzednich latach.Mniej popiołu i czasem małe spieki sie robią ale nie wpływa to na prace palnika. Właściciel mówił że zmienił dostawce trocin bo wcześniesi przywozili mu syfiastą trocine z kamieniami,deskami i dlatego robiły sie duże spieki podczas spalania.W pierwszym sezonie paliłem z Barlinka,więcej nim palić nie bede. Smród lakieru w całym domu!! Nie wiem z czego to było zrobione.

#42 ~krystian~

~krystian~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 11:05:31

witam mam kocioł mini bio luxury kostrzewa 20kw pale nim pierwszy sezon i od pażdziernika do 10 stycznia spaliłem 2tony pelletu plus grzanie ciepłej wody użytkowej dom 250m czesciowo docieplony .w domu 24h -23 stopnie pellet kupiłem 4t.po 730 pln.pozdrawiam

#43 ~renek~

~renek~
  • Goście

Napisano 12 luty 2016 - 12:30:41

Ja mam kocioł Krzaczka z podajnikiem na pellet i chociaż każdy mówi że to takie drogie rozwiązanie to nie wydaję jakiś gigantycznych pieniędzy na ogrzewanie. Swoją drogą mój znajomy postawił jakiś czas temu na produkcję pelletu bo niby jest go 20 % na rynku i będzie niezły biznes ale mu nie wyszło.

#44 ~slawo~

~slawo~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2016 - 18:15:54

slawo dostaje opał z MOPS-u

#45 ~adma~

~adma~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 11:50:37

Jak dla mnie pellet to najlepsza opcja. Ogrzewam nim już długi czas i nie mam na co narzekać. Grunt żeby kupować go ze sprawdzonego źródła bo inaczej można sobie zrobić niepotrzebny problem. Jeżeli ktoś jest z Kielc to polecam Krispal. A palę w kotle z podajnikiem Krzaczka.

#46 ~Antoni Popchaj~

~Antoni Popchaj~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:14:16

Odblokuj huuuuuxju forum Sandomierza żeby prawdę pisać dziennikoszu Jeha dna

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2016 - 16:45:09

Ten kto nie pali peletami, to nie wyobraża sobie jaka to wygoda. Najpierw minusy:

1. Kocioł trzeba przeczyścić generalnie raz w sezonie. Tego się nie oszuka, bo przestanie chodzić w środku zimy i klapa.

2. Trzeba mieć suche miejsce i wygodny dostęp do pellet.

3. Musi być zapas taki ze 4 tony, lepiej  w pobliżu pieca, żeby podczas dużych mrozów nie latać po pellety do komórki i nie wydzwaniać nerwowo po dodatkową dostawę, jak zostanie 20 worków, a na dworze minus 30 i metr śniegu.  

4. Lepiej zostawić podłączony równolegle drugi piec, bo np. zepsuje się zapalarka w sobotę wieczorem, albo padnie elektronika i rób co chcesz. Wg prawa Murphyego w Wigilię lub w Sylwestra.

A plusy:

Czysto, miło i wygodnie. Nie powinien zgasnąć (teoretycznie) o 4 rano i nie trzeba przeważnie latać rozpalać, tylko można sobie ustawić wyższą temperaturę np od 5 rano, a wstać o 6.30.  

#48 Katarynka999

Katarynka999

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:48:42

Ja mam od Piecbuda, ma sporo atestów i w ogóle, bardzo fajnie działa. Ja w każdym razie jestem zadowolona, ma jeszcze podajnik ślimakowy co jest bardzo wygodne. Z serwisem jak coś to też nie ma problemu, w ogole obsługa bardzo miła i pomocna 

#49 ~Bartek~

~Bartek~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 07:53:52

witam,

jeżeli ktoś z państwa poszukuje dobrego pelletu to mogę taki zaproponować w przystępnej cenie.

Możliwa opcja z transportem.

tel. 693-246-209

polecam

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 08:12:13

Mam pięc gazowy

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:37:54

Przestrzegam.

#52 Piwopij

Piwopij

Swojak

• PipPipPipPip
  • 11102 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:53:27

Jeden z kolejnych marketingowych wygłupów producentów tego czegoś. Nie dajcie się nabrać. Nie ma jak po prostu węgiel. Najbardziej kaloryczny, dający ciepło za małe pieniądze. PIWOPIJ.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 20:24:47

Jeden z kolejnych marketingowych wygłupów producentów tego czegoś. Nie dajcie się nabrać. Nie ma jak po prostu węgiel. Najbardziej kaloryczny, dający ciepło za małe pieniądze. PIWOPIJ.

Widziałeś kiedyś taki kocioł?

#54 Piwopij

Piwopij

Swojak

• PipPipPipPip
  • 11102 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 06:37:47

Nie trzeba widzieć kotłów, by umieć liczyć. Za chwilę ktoś wymyśli kocioł na liście, i ciemny lud od razu się na nie rzuci ?! Nie dajcie się ogłupiać, o czystości, ekonomiczności. Nie ma jak tradycyjne metody ogrzewania. Są dwie, trzy firmy w Polsce które tym handlują i robią ludziom wodę z mózgu. PIWOPIJ.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:02:08

Dokładnie, ja tam palę trocinami płacę 30 zł za tonę. Ten pallet to max 100 zł by kosztował to można by rozważyć.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 13:01:59

Nie trzeba widzieć kotłów, by umieć liczyć. Za chwilę ktoś wymyśli kocioł na liście, i ciemny lud od razu się na nie rzuci ?! Nie dajcie się ogłupiać, o czystości, ekonomiczności. Nie ma jak tradycyjne metody ogrzewania. Są dwie, trzy firmy w Polsce które tym handlują i robią ludziom wodę z mózgu. PIWOPIJ.

A wiesz, że cała Dania, Szwecja i Holandia ma zamontowane takie kotły. Sztokholm przeszedł w całości na ogrzewanie peletowe.

A u nas facet buduje  dom, przyjeżdża instalator do buroka, a ten chce kocioł tylko na ekogroszek, "przecie jakimś tam badziewiem nie bede palił".

Nie wystarczyło wyobraźni i został brud i smród w kotłowni oraz zerwana zawleczka w ślimaku od kamyczka, rano w Nowy Rok.   

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:18:27

[quote name="Gość" post="3415199" timestamp="1474977719"]
A wiesz, że cała Dania, Szwecja i Holandia ma zamontowane takie kotły. Sztokholm przeszedł w całości na ogrzewanie peletowe.
A u nas facet buduje dom, przyjeżdża instalator do buroka, a ten chce kocioł tylko na ekogroszek, "przecie jakimś tam badziewiem nie bede palił".
Nie wystarczyło wyobraźni i został brud i smród w kotłowni oraz zerwana zawleczka w ślimaku od kamyczka, rano w Nowy Rok. [/quoite]
Dla mnie pelet to kicha a jeszcze za tą cenę. Niepolecam.

#58 Piwopij

Piwopij

Swojak

• PipPipPipPip
  • 11102 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:44:36

A czy koś z was wie co to jest ten pellet ?! To są wióry drzewne, pomieszane z chui wie czym. To jak ja mam płacić 1000 zł za wióry drzewne, sprasowane na granulaty, to wolę czyste drzewo (nie sprasowane) za 170 zł. Ta sama wartość energetyczna. Idiotów to wy róbcie z siebie i rodziny. Nigdy pellet. Nie ruszajcie nawet tego tematu ! Temat nakręcany przez cwaniaków. PIWOPIJ.

#59 ~sersrs~

~sersrs~
  • Goście

Napisano 14 październik 2016 - 15:19:45

Jestem po rozmowie z przedstawicielem firmy AKM Michoń w kontekście odwiertu i prawdopodobnie z ich oferty skorzystam. Mają szeroki zakres usług, czyli odwiert, ale też projekt i bilans strat ciepła dla budynku. Pierwszy kontakt zrobił bardzo dobre wrażenie – kompetencja i życzliwe nastawienie.

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 październik 2016 - 15:34:30

A czy koś z was wie co to jest ten pellet ?! To są wióry drzewne, pomieszane z chui wie czym. 

To "chui wie co" fachowo nazywa się: "włókna celulozy".

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrzewanie, pellety

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych