Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ocieplenie poddasza pianką PUR zamiast wełny, co sądzicie?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 09:42:29

Witam. Po ostatnich chłodniejszych dniach zauważyłem że znacznie pogorszony stan ocieplenia poddasza:/. Okazało się że wykonana 6 lat temu wełna poprostu oklapła i częściowo została pocięta przez gryzonie:/. Musze niestety ponownie wykonać ocieplenie. Chciałbym zapytać Was o zdanie jakie macie na temat ocieplenia poddasza pianką PUR zamiast wełny. Czy ktoś z was ma takie ocieplenie i czy jesteście zadowoleni? Z góry dziękuję

#2 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 09:53:50

Witam. Po ostatnich chłodniejszych dniach zauważyłem że znacznie pogorszony stan ocieplenia poddasza:/. Okazało się że wykonana 6 lat temu wełna poprostu oklapła i częściowo została pocięta przez gryzonie:/. Musze niestety ponownie wykonać ocieplenie. Chciałbym zapytać Was o zdanie jakie macie na temat ocieplenia poddasza pianką PUR zamiast wełny. Czy ktoś z was ma takie ocieplenie i czy jesteście zadowoleni? Z góry dziękuję

Najlepiej jechać do kogoś kto to ma i samemu zobaczyć bo tu opinii rzetelnych raczej nie będzie. Producenci Wełny będą ją chwalić i mocno narzekać na piankę i odwrotnie. W każdym bądz razie jest sporo cieplejsza od wełny bo prawie dwa razy

#3 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 10:04:21

Najlepiej jechać do kogoś kto to ma i samemu zobaczyć bo tu opinii rzetelnych raczej nie będzie. Producenci Wełny będą ją chwalić i mocno narzekać na piankę i odwrotnie. W każdym bądz razie jest sporo cieplejsza od wełny bo prawie dwa razy

No ja zdanie o wełnie już mam takie, że z co najmniej połowy dachu muszę ją ściągnąć. Oklapła tak jakby wody dostała. Może była słabej jakości ale pamiętam że napewno nie najtańsza. Znajomy mówił mi o piance i chwali bo u siebie zrobił i ma bardzo ciepło. Zimno na zewnątrz a on mało co w piecu pali. Izolacja więc dobra tylko czy wytzymała?

#4 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 10:56:56

U mojego sąsiada zrobili latem takie ocieplenie i był bardzo zadowolony, a teraz mało co w piecu pali

#5 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 10:59:59

U mojego sąsiada zrobili latem takie ocieplenie i był bardzo zadowolony, a teraz mało co w piecu pali

A jaka firma mu robiła?

#6 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 15:11:50

A jaka firma mu robiła?

Niestety nie wiem. Napiszę gdy się dowiem od sąsiada

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:25:10

Pianka jest dobra i ciepła ale niestety droga, ceny w internecie średnio 55zł netto za m2 :(

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:55:56

Pianka jest dobra i ciepła ale niestety droga, ceny w internecie średnio 55zł netto za m2 :(

wełna rockwool w castoramie 20cm gruba kosztuje 28zl za metr kwadrat, plus druga warstwa na krokwy 10cm to dodatkowe 14zl metr kwadrat czyli materiał 42zl za metr kwadratowy, plus robocizna, sznurki itp materialy pomocnicze wychodzi drożej jak za piankę

#9 ~E.~

~E.~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:56:13

Pianka to produkt chemiczny o wysokiej palności. Ze względów bezpieczeństwa odradzam.  Nawet te klasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia w rzeczywistości się palą. W dodatku mają słabą paroprzepuszczalność. 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:22:05

Pianka to produkt chemiczny o wysokiej palności. Ze względów bezpieczeństwa odradzam. Nawet te klasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia w rzeczywistości się palą. W dodatku mają słabą paroprzepuszczalność.

W łóżku masz taką samą chemiczną piankę

#11 ~brudny~

~brudny~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 12:35:10

:ph34r:

#12 ~marcin~

~marcin~
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 14:37:16

Producenci Wełny będą ją chwalić i mocno narzekać na piankę i odwrotnie. W każdym bądz razie jest sporo cieplejsza od wełny bo prawie dwa razy

pisanie, że piana jest prawie 2 razy cieplejsza od wełny to delikatnie mówiąc mijanie się z prawdą. Piana otwarto komórkowa - tylko taką stosujemy do docieplenia poddasza ma w współczynnik lambda 0,035-0,038 czyli tyle co dobra wełna. Najlepsza wełna będzie mieć lambdę  0,031-0,033. Niezaprzeczalnym plusem piany jest to, że wejdzie w każdą szparę i dziurę. Osobiście jak bym miał odpowiednie środki to bym dał pianę. 

#13 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 19:40:49

Pianka lepsza bo nie ma żadnych mostków cieplnych i nie oklapnie też bym teraz zrobił piankę moze w przyszlości wymienię bo w jednym pomieszczeniu mam chłodno i kusi mnie żeby gipskarton zerwac i sprawdzic jak wygląda wełna po 6 latach

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 12:25:28

Znabie jakeś dobre formy co robią piankę w okolicach piekoszowa?

#15 ~Mementi~

~Mementi~
  • Goście

Napisano dziś, 03:30

Wiesz co u nas, jeśli chodzi o ocieplenie poddasza - zajęła się tym krakowska firma Izolmax, z Krakowa. Naprawdę godni polecenia specjaliści. Warto zadzwonić i zapytać, w jakich rejonach pracują. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych