Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

O co Chodziło z programem tv Bitwą miast? Zwoleń - Opole Lubelskie, 1976 rok ?

tvp bitwamiast opole zwoleń

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 20:59:24

Witam

Czy ktoś Z Was pamięta prorgram tv  Bitwa miast ?

Rzekomo  miasto Zwoleń rywalizowało z Opolem Lubelskim i wygrało coś??

Podczas rowerowej wycieczki do Opola Lubelskiego natknąłem się na złośliwe uwagi pod moim adresem z uwagi na to skąd pochodzę, bo miejscowość Zwoleń, Opolanom Lubelskim dosyć mocno kojarzy się z niejakim programem telewizyjnym pt  Bita Miast

Możecie coś wspomnieć o tym odcinku?  o samym programie 

#2 ~Teresa~

~Teresa~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 23:32:14

Witam
Czy ktoś Z Was pamięta prorgram tv Bitwa miast ?
Rzekomo miasto Zwoleń rywalizowało z Opolem Lubelskim i wygrało coś??
Podczas rowerowej wycieczki do Opola Lubelskiego natknąłem się na złośliwe uwagi pod moim adresem z uwagi na to skąd pochodzę, bo miejscowość Zwoleń, Opolanom Lubelskim dosyć mocno kojarzy się z niejakim programem telewizyjnym pt Bita Miast
Możecie coś wspomnieć o tym odcinku? o samym programie

#3 ~Teresa~

~Teresa~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 23:48:44

Ten program to Bank Miast. Rywalizowały między sobą dwa miasta. W tym wypadku Zwoleń i Opole Lubelskie. W mieście było wielkie poruszenie. To czasy czynów społecznych. Telewizja była dużą atrakcją i promocją. My, ówczesna młodzież, braliśmy czynny udział. Pani H.Kortylewska przygotowywała nas tanecznie. Chciała pokazać nowoczesny, jak na tamte czasy, program taneczny. Prowadząca nie zgodziła się na występ, bo formuła programu miała być folkowa. I taki przedstawiono. Miasta pokazywały swoje osiągnięcia, infrastrukturę, program rozrywkowy. Na koniec liczono zdobyte punkty, z których wynikało, że Zwoleń wygrał. Ogłoszono jednak zwycięstwo Opola L. Po odwołaniu, przyznano zwycięstwo Zwoleniowi. Zgrzyty pozostały..
Jeżeli dobrze pamiętam, to powstał wtedy Zalew.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 05:28:46

Przecież to wiocha nigdy nie miała żadnej infrastruktury

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 05:33:17

Założeniem tej imprezy było promowanie i rozwój małych miejscowości poprzez rywalizację, zaś jurorami była publiczność telewizyjna. W każdej edycji startowały dwie miejscowości. W pierwszym programie "przedstawiono" je, mieszkańcy podejmowali zobowiązania, co zostanie zrealizowane w mieście do następnej edycji programu. Następnie rozpoczynał się okres pracy do następnego programu/ nie jestem pewny, ale było to chyba pół roku/, w międzyczasie
od czasu ,do czasu tv kręciła krótkie reportaże z postępu prac. Finał był całodzienną imprezą, w czasie której przedstawiono co zostało zrealizowane w stosunku do deklaracji, odbywały się konkursy, zawody, wyścigi /równolegle w obydwu miejscowościach

#6 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 19:18:57

Bardzo dziękuje za odp :)

Jak widać niektórzy dalej żyją tamtymi wydarzeniami ,które miały na celu zbliżyć ludzi , no cóż, następnym razem wybiorę inny cel podróży rowerowej. 

PS. Mam 28 lat, ale tak mi się oberwało od Starszych Panów za to,że hej :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 20:28:41

widzę, że wszędzie nie lubią wieśniaków ze Zwolenia, skoro Ci sie oberwało chłopcze

#8 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 09:51:14

chłopcze, tak to mówili zboki

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:34:42

Może o to chodzi,że to był Turniej Miast ?

#10 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 19:13:09

Szczerze nie wiem, bo jedni mówią ,że to Turniej Mias, Inni z kolei ,że Bank Miast a jeszcze Inni ludzie,że to jedno i to samo. wydaje mi się,że to jedno i to samo... w każdym razie  mniej lub więcej wiem o co chodzi :)

pozdrawiam

Opole i Zwoleń ;p 

#11 ~Podróżnik~

~Podróżnik~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:01:17

Bardzo dziękuje za odp :)

Jak widać niektórzy dalej żyją tamtymi wydarzeniami ,które miały na celu zbliżyć ludzi , no cóż, następnym razem wybiorę inny cel podróży rowerowej. 

PS. Mam 28 lat, ale tak mi się oberwało od Starszych Panów za to,że hej :)

Tutaj nic się nie zmieniło od tamtych lat, tylko ludności ubyło ale mentalność pozostała. Masz rację, lepiej omijać wielkim łukiem. Nic tu nie zobaczysz, a sztachetą można dostać, jak to na wsi!

#12 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:15:51

Też nie chcę przesadzać, nikt mi śmierći nie życzył, żadnymi dzidami nie rzucał, nie zasadzał pułapek jak w wyklojenej cywilizacji, nie mniej endorfinki znikneły, Opolanie nazwali mnie szma**,. ku ** wieś... je**   nie ma o czym mówić :)

#13 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:16:06

Też nie chcę przesadzać, nikt mi śmierći nie życzył, żadnymi dzidami nie rzucał, nie zasadzał pułapek jak w wyklojenej cywilizacji, nie mniej endorfinki znikneły, Opolanie nazwali mnie szma**,. ku ** wieś... je**   nie ma o czym mówić :)

#14 ~Podróżnik~

~Podróżnik~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:40:47

No cóż jesteś ze Zwolenia, to musisz się liczyć z nieprzyjaznym przyjęciem. Mentalność tu jest taka sama a może jeszcze gorsza, dlatego również Zwoleń nie polecam na rowerowe eskapady. Może się powtórzę, ale nic tu nie zobaczysz, a sztachetą można dostać, jak to na wsi!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tvp, bitwamiast, opole zwoleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych