Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~dasdsa~

~dasdsa~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 10:57:29

Pustaki z PIS-u usiłują ślepo naśladować Orbana. Na Węgrzech po wprowadzeniu tego podatku ceny w marketach poszły w górę o 17%!!!! 

I nie zapominajmy, ze - w odróżnieniu od PiSu - Orban zamierza docelowo ZNIEŚĆ podatek dochodowy (mowa tylko o PIT, CIT niestety ma zostać). Tutaj już nie będą go naśladować... BO Modzelewski to stary komuch...

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 10:57:51

Marże mają takie, na jakie pozwala RYNEK. Czyli najwyższe możliwe (bo konkurencja nie zpowala na wyższą).

Jak dowalisz podatek, to zwiększysz konkurencyjność czy zmniejszysz? MYŚLCIE LUDZIE

Jakby mogły zmniejszyć marże to JUŻ by to zrobiła konkurencja i wymusiłaby.

To wytłumacz mi taką rzecz, że ceny u nas w tych sklepach (mam porównanie jeśli chodzi i markety niemieckie) są porównywalne z tymi u nich (w przeliczeniu na złotówki), a często u  nich niższe, a tam płacą podatki jak inni, nie mają żadnych ulg jak u nas, a pracownicy niemieccy zarabiają dwa, trzy razy więcej niż pracownicy w Polsce. Dziwne prawda?

#23 ~dsadsasd~

~dsadsasd~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 11:00:44

To wytłumacz mi taką rzecz, że ceny u nas w tych sklepach (mam porównanie jeśli chodzi i markety niemieckie) są porównywalne z tymi u nich (w przeliczeniu na złotówki), a często u  nich niższe, a tam płacą podatki jak inni, nie mają żadnych ulg jak u nas, a pracownicy niemieccy zarabiają dwa, trzy razy więcej niż pracownicy w Polsce. Dziwne prawda?

Hmmm  - a mój bogaty sąsiad kupuje co miesiąc jacht i 2 telewizory. To ja też zacznę- będę się tak samo szybko bogacił!!!!? I ustalę mojemu dziecku takie kieszonkoew jak ten bogacz swojemu. A co!

#24 Marlon

Marlon

VIP

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 12051 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 11:03:08

a tam płacą podatki jak inni, nie mają żadnych ulg jak u nas

Skąd wiesz jakie tam markety płacą podatki? To mit że markety w Polsce nie płacą podatków. Taka Biedronka podatku CIT za rok 2011 zapłaciła 241 milionów a Lidl 600! Po prostu trzeba zmienić już obecne podatki (CIT jest nie efektywnym podatkiem) a nie wprowadzać nowe!

#25 ~el_ka~

~el_ka~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 11:07:59

Pustaki z PIS-u usiłują ślepo naśladować Orbana. Na Węgrzech po wprowadzeniu tego podatku ceny w marketach poszły w górę o 17%!!!! 

Nie pie....ol oszołomie!

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 11:11:35

Hmmm  - a mój bogaty sąsiad kupuje co miesiąc jacht i 2 telewizory. To ja też zacznę- będę się tak samo szybko bogacił!!!!? I ustalę mojemu dziecku takie kieszonkoew jak ten bogacz swojemu. A co!

Odpowiedź, która nic nie wnosi do tematu. A warto jeszcze zauważyć, że w marketach niemieckich nie kupisz towarów pochodzących z Polski, choć w wielu przypadkach ceny hurtowe są dużo niższe od niemieckich, a w Polsce sprzedają głównie towary niemieckie.

#27 Marlon

Marlon

VIP

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 12051 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 11:29:48

Nie pie....ol oszołomie!

Sprawdź sobie PIS-do!

#28 ~kalkulator mówi~

~kalkulator mówi~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 12:34:13

to obciąży statystycznego Polaka na 92 zł rocznie,7,67 zł miesięcznie,1,77 zł tygodniowo i 26 gr dziennie ale tylko pod warunkiem,że markety wszystko przerzucą na klienta,w co należy wątpić,konkurencja nie śpi.

Z drugiej strony wystarczy nie wyrzucać żywności i te 26 gr dziennie można spokojnie wyrównać z olbrzymim naddatkiem .

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 12:42:00

jedynym marketem placacym podatki w polsce jest eleclerc a reszta wyprowadza miliardy za granice biedronka-portugalia lidl.kaufland aldi niemcy ja sie pytam dlaczego kurfa zwykly polak ma placic podatek od malego sklepiku a jakis szwab itd wszystko ma za free Polska dla Polakow wypier***ac czerwone bekarty z propaganda na marsz rownosci tvn-wskie dzieci resortowe

#30 ~Real~

~Real~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 14:14:42

Płacić podatki w Polsce albo wypad

#31 ~tomek~

~tomek~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 15:15:40

Odpowiedź, która nic nie wnosi do tematu. A warto jeszcze zauważyć, że w marketach niemieckich nie kupisz towarów pochodzących z Polski, choć w wielu przypadkach ceny hurtowe są dużo niższe od niemieckich, a w Polsce sprzedają głównie towary niemieckie.

a to bzdura akurat co piszesz. nie będę reklamy uskuteczniać, ale bardzo niemiecki, choćby na chrobrego w radomiu. mało tam polskich? 

#32 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 16:29:36

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że markety mają bardzo duży udział na naszym rynku i jest między nimi ogromna konkurencja.

A i teraz ta konkurencja nie działa i ceny mają takie jakie mają i ich nie obniżają w walce o klienta? A jak dostaną dodatkowy podatek to wtedy zaczną konkurować i zmniejszą marże?

Ci wasi ekonomiści to nie przypadkiem Karol Marks i Keynes? Każdy kto wie jak działa konkurencja i prowadzi jakiś nawet mały biznes wie, że WSZYSTKIE podatki płacą w cenie konsumenci.

#33 ~Lucjan~

~Lucjan~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 20:46:15

Merytoryczność rodem z Szumlewicza i Ikonowicza (ewentualnie Modzelewskiego)

Z deb***nymi tezami nie zamierzam dyskutować

#34 ~Lucjan~

~Lucjan~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 20:48:01

Merytorycznie głąbie

#35 ~monia~

~monia~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 05:31:53

Ja się dziwię dlaczego dopiero za to się biorą supermarkety juz dawno powinny płacić podatki. Czemy mają takie przywileje

#36 ~annaG~

~annaG~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 10:24:03

Podatki mają płacić .Wszystko . Panie Boże chroń nas od tych fachowców wiedzących co zrobią markety . Proste - jak będzie towar kosztował tyle samo co w sklepie osiedlowym to nikt nie pojedzie kilka kilometrów do marketu .

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 10:44:15

a to bzdura akurat co piszesz. nie będę reklamy uskuteczniać, ale bardzo niemiecki, choćby na chrobrego w radomiu. mało tam polskich? 

A ile produktów polskich (dużo tańszych niż ich rodzime) sprzedają w Niemczech w tej samej sieciówce? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych