Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

NOWY DYREKTOR TECHNIKUM - ZSP-NR1

1038 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 15:06:09

Sprawa prawdopodobnego zatrudnienia p. Jasińskiego - wiceburmistrza w jego dawnej szkole jest na tyle ciekawa, że powinna być dość szczegółowo wyjaśniona. Po pierwsze, jak można godzić dwie posady w tym samym czasie? Po drugie należy sprawdzić, czy p. Jasiński w ogóle biegał z tym gwizdkiem, czy tylko figuruje na liście płac, bo jeśli tak, to jest to już ciężki zarzut z wyłudzaniem publicznych pieniędzy w tle. Mam nadzieję, że władze starostwa wyjaśnią tę sprawę i opinia publiczna zostanie poinformowana o jej wyniku.

No to pozamiatane, taki facet nie może być z-cą burmistrza! Jeśli przyrósł do gwizdka niech biega po boisku!

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 17:03:23

Przecież arkusz organizacyjny zatwierdza starosta. Guzik im zrobią

Jak zatwierdza starosta, to znaczy, że taki proceder jest zgodny z prawem, czy pomimo, że nie jest zgodny z prawem, to i tak pozostanie bez konsekwencji, bo starosta jest ponad prawem? Chyba jednak nie masz racji, chcę chociaż mieć taką nadzieję.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 17:14:58

Jak zatwierdza starosta, to znaczy, że taki proceder jest zgodny z prawem, czy pomimo, że nie jest zgodny z prawem, to i tak pozostanie bez konsekwencji, bo starosta jest ponad prawem? Chyba jednak nie masz racji, chcę chociaż mieć taką nadzieję.

Wątpię żeby starosta nadstawiał głowę.Chyba,że chce być posadzony o celowe działanie:)

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 21:50:59

A tak wszystko dobrze się kręciło :)

#45 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 21:56:55

W grę wchodzą dwie różne oceny: zgodności z prawem i postawy etycznej. Nie wiem, czy to, co Jasiński robił jest zgodne z prawem, dlatego powiat powinien to sprawdzić. Ale jeżeli to, co piszą forumowicze jest prawdą, to z etyką p. viceburmistrz jest na bakier.

#46 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 07:48:45

Dyrektorem ZSP nr1 w Końskich został młoda inteligentna osoba która na pewno zmienieni na korzyść wizerunek tej szkoły.

Kolejny dowód, że jeszcze istnieje sprawiedliwość

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 08:45:27

kolejne forum, na ktorym pomyje wylewają sfrustrowani zawistni nieudacznicy. Witaj Polsko.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 10:03:46

kolejne forum, na ktorym pomyje wylewają sfrustrowani zawistni nieudacznicy. Witaj Polsko.

Pomyj to się ty napiłeś.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 14:30:20

W grę wchodzą dwie różne oceny: zgodności z prawem i postawy etycznej. Nie wiem, czy to, co Jasiński robił jest zgodne z prawem, dlatego powiat powinien to sprawdzić. Ale jeżeli to, co piszą forumowicze jest prawdą, to z etyką p. viceburmistrz jest na bakier.

Taki z metra cięty a jaki pazerny.

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 20:20:02

Przegrał faworyt Jasińskiego.Gdzie chłop znajdzie teraz pracę jak Cichocki skróci mu kadencję....

:lol:

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 06:30:12

Gratulacje
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.Uczciwa i dobra osoba.

Gratuluję Pani Beato.

#52 ~uczen~

~uczen~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 07:48:49

jak się robi burdel z zakładu pracy to i potem pomyje się leją

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 07:56:19

jak się robi burdel z zakładu pracy to i potem pomyje się leją

a kto robi ten burdel i gdzie?

#54 ~pupil~

~pupil~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 08:22:19

a kto robi ten burdel i gdzie?

Jak to kto??? MIRO, RYCHO I ZBYCHO, A MOŻE DARO I KRZYCHO!!! :lol:

Ja również składam gratulacje Pani, Pani Beato, ale jak starosta nie będzie miał dobrej woli pomóc Pani i wyjaśnić wszelkich nieprawidłowości w podległej mu szkole, o których aż huczy ostatnio w mieście, to raczej nie zazdroszczę Pani tego stanowiska. Cała nadzieja na uzdrowienie tej chorej atmosfery leży w rękach p. starosty.

#55 ~bizio~

~bizio~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 09:30:18

Jak to kto??? MIRO, RYCHO I ZBYCHO, A MOŻE DARO I KRZYCHO!!! :lol:

Ja również składam gratulacje Pani, Pani Beato, ale jak starosta nie będzie miał dobrej woli pomóc Pani i wyjaśnić wszelkich nieprawidłowości w podległej mu szkole, o których aż huczy ostatnio w mieście, to raczej nie zazdroszczę Pani tego stanowiska. Cała nadzieja na uzdrowienie tej chorej atmosfery leży w rękach p. starosty.

cyt.: "kolejne forum, na ktorym pomyje wylewają sfrustrowani zawistni nieudacznicy. Witaj Polsko."

to są przykłady zadowolonych, niezawistnych "udaczników" :),

jeszcze tego nie wiesz Polsko :rolleyes:

#56 ~skruszona~

~skruszona~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 10:21:05

już pogratulowałam pani Beacie. jeśli mnie nie zwolni to powiem wszystko co wiem, o rozbitym samochodzie, spotkaniach w szkole po 16, pieniądzach z warsztatów i próbie znalezienia pewnej osoby, która pisała na blogu.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:36:46

już pogratulowałam pani Beacie. jeśli mnie nie zwolni to powiem wszystko co wiem, o rozbitym samochodzie, spotkaniach w szkole po 16, pieniądzach z warsztatów i próbie znalezienia pewnej osoby, która pisała na blogu.

A kto rozbił ten samochód?

Kto z kim się w szkole spotykał po 16?

Na co poszły pieniądze z warsztatów?

O jaki blog chodzi?

#58 ~ciekawski~

~ciekawski~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:51:24

Czyli szykuje się nowy donosiciel?

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 19:08:19

PRAWNY I SPOŁECZNY OBOWIĄZEK ZAWIADOMIENIA O PRZESTĘPSTWIE
W polskiej procedurze karnej zapisany został obowiązek zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu (tj. wszystkie, które nie są ścigane z oskarżenia prywatnego lub wniosek à zobacz tryby ścigania >>.

Prawny obowiązek (art..304 par.2 kpk)

Spoczywa na instytucjach państwowych i samorządowych, które dowiedziały się w związku z pełnioną przez siebie działalnością o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Obowiązek ten określa nie tylko konieczność powiadomienia organów ścigania, ale również przedsięwzięcia niezbędne do tego, aby nie doszło do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa przed przybyciem organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia.

Dodatkowo art. 240 par. 1 kodeksu karnego określa odpowiedzialność prawną ( zagrożenie karą pozbawienia wolności do lat 3 ) każdej osoby, która nie zawiadamia organów ścigania „mając wiarygodną wiadomość” o przestępstwie (rozumianym w tym przypadku nie tylko jako dokonanie czynu zabronionego, ale również jego planowanie - wyczerpujące znamiona karalnego przygotowania lub usiłowania). Obowiązek ten dotyczy określonych kategorii przestępstw, tj. :art. 118 - wyniszczenie w całości lub w części grupy narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub grupy o określonym światopoglądzie (ludobójstwo), przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej czyli art. 127 - pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmiana przemocą konstytucyjnego ustroju RP i art. 128 - usunięcie przemocą konstytucyjnego organu RP, ponadto także art. 130 - udział w działalności obcego wywiadu przeciwko RP (szpiegostwo), art. 134 - zamach na życie Prezydenta RP, art. 140 - gwałtowny zamach na jednostkę Sił Zbrojnych RP, art. 148 - zabójstwo człowieka, art. 163 - sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, art. 166 – porwanie (piractwo) statku wodnego lub powietrznego, art. 252 wzięcie lub przetrzymywanie zakładnika.

Prawny obowiązek zawiadomienia o przestępstwie nakładają także na różne osoby inne ustawy szczegółowe. Na przykład Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w art. 60 wskazuje, że na kierowniku zakładu gastronomicznego czy lokalu rozrywkowego spoczywa obowiązek niezwłocznego powiadomienia organów ścigania o powzięciu wiarygodnych wiadomości o popełnieniu przestępstwa takiego jak m.in. handel narkotykami, udzielanie ich innej osobie lub ułatwiania ich użycia na terenie takiego zakładu. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Społeczny obowiązek (art. 304 kpk par. 1)

W ustawie kodeks postępowania karnego określony został poandto tzw. "społeczny obowiązek zawiadomienia o przestępstwie ściganym z urzędu". Dotyczy on każdej osoby, która dowiedziała się o popełnieniu takiego przestępstwa. Jeżeli istnieje uzasadniona obawa użycia groźby lub przemocy wobec świadka, może ona zastrzec swoje dane dotyczące miejsca zamieszkania (świadek in cognito).

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 20:28:18

A to w tej szkole popełniono jakieś przestępstwa?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych