Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowe Przedszkole W Grójcu przy ul. Piłsudskiego

• Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~mama Jasia~

~mama Jasia~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2012 - 14:09:17

strona przedszkola www.basniowypalacyk.pl

#22 ~Mariola~

~Mariola~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:32:28

"prawdziwa" ale się oburzylas... Nie jestem właścicielka przedszkola i chyba nie chciałabym być...bo takie opinie w internecie przynoszą wiele złego a na pewno mało dobrego a zwłaszcza w małych miescinach... I dziwie się ze ńie zagladasz w szczegóły tego co Cię interesuje...kuchnie widać z korytarza a do kibelka w każdym przedszkolu proponuje zaglądać...nie muszę tłumaczyć czemu. I chyba tam nie byłaś a komentujesz... Proponuje tez zainteresować się co znaczy realizowanie programu MEN. To dzieci w różnym wieku w jednej grupie...z uwzględnieniem ze sa zajęcia dla dzieci w tym samym wieku są oddzielnie.
Powodzenia w wyborze przedszkola..
Pozdrawiam
Mariola

#23 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:06:29

Kamila, dlacżego?
Mariola, pewnie masz racje i trzeba samej sprawdzić.
Prawdziwa - to jakie przedszkole wybrałas ?
Czy ktoś coś wie o przedszkolu w gluchowie?

#24 ~prawdziwa~

~prawdziwa~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 13:10:57

do Marioli
Nie zaglądałam do kuchni, ale znajomi maja dziecko w tym punkcie i opowiadali mi, że siedzi tam kobieta innej narodowości i do dzieci mówi w "jej" języku. Mamusie płacą za cattering a jedzonko szykuje Pani z kuchni własnymi rączkami. Ciekawe czy ma badania, bo o ile wiem sanepid by sie tym zainteresował. Niech rodzice będą świadomi. Kibelek może i nowoczesny, ale bardzo ciasny. Nie wiem jak pomieści 15 dzieci.
Co do programu MEN, to widze, że masz styczność z nauczaniem, skoro jesteś taka oblatana i orientujesz się co i jak w jakiej grupie. Mam koleżanke, która jest przedszkolanką z wieloletnim doświadczeniem i pracuje w oddziale przedszkolnym w jednej z wiejskich szkół i wcale nie jest jej łatwo. Są tam dzieci od 2,5 do 5 lat, a chcąc realizowac program 5-latków co robią wówczas 2-latki?? Jak więc realizuje owy program dziewczyna, która nie ma pojęcia o pracy w przedszkolu, młoda i pewnie nie ma swoich dzieci?
Nie muszę niczego sprawdzać, gdyz moja córka chodzi już do szkoły, ale kilka znajomych jest w temacie. O ile wiem, to w Maciejowicach jest najwyższe czesne a tak naprawdę najmniej oferuje (pomijając już kwestię braku prawdziwego placu zabaw). Słyszały może drogie Mamusie i Tatusiowie, żeby na grupe dzieci przypadało jedno pudełko kredek? Tak, właśnie tak jest w Baśniowym Dworku w Maciejowicach!! Za to zabawek NIEEDUKACYJNYCH jest w bród. Dzieciaki za byle bzdurę wędrują do kąta i opowiadaja potem w domu jak stoją w "kutku". O zgrozo!

#25 ~Mariola~

~Mariola~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 14:15:44

Prawdziwa-robisz straszna anty-reklamę temu przedszkolu, nie wiem jaki masz w tym cel...mogę się tylko domyślać ale nie wnikam....

Co do kredek, jeśli to prawda to przyznaje, ze byłoby to nieuczciwe, tyle ze w Wakacje było tam ponoc tylko kilkoro dzieci więc pytanie jak duże to było pudełko kredek:) żartuje...
Rozważam naprawdę rożne miejsca dla dziecka ale chciałabym usłyszeć opinie jakiejś mamy konkretnego dziecka w tym przedszkolu.
Czy to prawda o tej kobiecie w kuchni? Przecież maja tam catering, może po prostu ktoś to rozpakowywuje i układa na talerze? Zreszta zamówienia na pewno można sprawdzić u pana Jackowskiego bo to od niego wyżywienie.

Interesuje mnie tez ten nowy palacyk w Grojcu. ktoś już ma jakieś opinie? Może dziś się tam wybiore.
Co do ceny to powiedzialabym ze w Maciejowicach jest podobnie po dodaniu jedzenia w nowych miejscach, może drożej bo zapewniają mniejsza grupę. Cena podobna do Zabek i Teczowego Domku w pełnym wymiarze godzin. Nie co taniej jest w Zaciszu w Lesznowoli tyle, ze przeraża mnie liczba dzieci....
bo kibelek jest tam naaaaaprawde mały na liczbę dzieci. A może tak już jest w przedszkolach....nie wiem.

Jest jeszcze coś w Woli Prazmowskiej Basniowa kraina ale cenowo z wyzywieniem podobńie może ciut taniej.
Tez pewnie trzeba by się przejechać...
Interesowalam się przedszkolem Bajka ale miejsc brak.
Ja wracam do pracy do warszawy od października więc mam ostatńia chwile na wybór przedszkola dla dziecka i to gdzieś w granicach Grojca.
Ktoś ma jakiś pomysł na dobre sprawdzone miejsce?
a ten punkt w Gluchowie?

Co do programu Men to wszystkie chyba prżedszkola maja ten program....

Trochę w obronie przedszkola w Maiejowicach....proponuje pytać zawsze o wykształcenie... Teraz nawet nie powtórzę ile ma "dyplomów" kursów czy czego tam ....jedna z tych właścicielek, która poznałam. I ponoć pani ta pracowała w przedszkolu.... Co do przedszkolanek tam pracujących to chętnie zapytam tez i o nie. Wiem, ze się zmieniały w ciagu miesiąca ale to były wakacje i okres próbny dla nich, taka dostałam wtedy informacje.
Chętnie popytem tez w innych przedszkolach...o wiedzę ludzi tam pracujących i doświadczenie.

Ale naprawdę nie dajmy się zwariować....

Wiesz Prawdziwa czasem warto pytać i dopytywac w internecie, tyle, ze w Tobie jest taki ogrom zniechecenia akurat tylko do tego miejsca...i ...nie wiem czy bardzij do tych kobiet czy samego przedszkola....bo rozumiem, ze znasz osobiscie te właścicielki? i to bardziej personalne uwagi?

Najlepiej będzie wybrać się z dzieckiem do przedszkola...to przecież najlepsi obserwatorzy....

Pozdrawiam wszystkie Mamy, które stoją przed wyborem przedszkola dla swoich Pociech...bo to naprawdę nie lada sprawa podjąć decyzje.....

#26 ~Wiki~

~Wiki~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 11:25:42

Co się stało z przedszkolem Baśniowy dworek w Maciejowicach? Już nie istnieje?

#27 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 11:24:27

Łączka Bączka miły bardzo fajnie zrobiony klubik byłam na dniu otwartym w Słomczynie i w Maciejowicach bardziej podobał mi się Słomczyn pięknie pomalowany dużo fajnych atrakcji dla dziecka ładnie zagospodarowane, co do Urwisów jeszcze nie byłam ale okropne otoczenia puszczam dziecko dopiero od listopada i chyba do łączki. co prawda dopiero zaczynają ale z tego co mówiły może być miło. mają facebooka trzeba wpisać łączka aczka grójec i jest pokazana galeria. Jak mała pójdzie to napisze jak jej jest. Co do Maciejowic to słyszałam że zawiesiła

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 18:50:25

bączka łączka to już jest otwata od czerwca

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:05:41

bączka łączka to już jest otwata od czerwca

Otwarta od czerwca, ale lepiej sprawdz czy jeszcze otwarta.

#30 ~:D~

~:D~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:57:59

(...) Co do Maciejowic to słyszałam że zawiesiła

I bardzo dobrze!!! :D

#31 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 09:56:15

Dzwoniłam dzisiaj do Bączki i działają ale mają małą grupę może to i lepiej jade w przyszły tygodniu bo jeszcze chce zobaczyć ten drugi.
Pozdrawiam

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 10:27:34

dziewczyny ja zapisałam swoje dziecko do baśniowego pałacyku na Piłsudskiego od października zaczyna mam nadzieje ze sie spodoba Kubusiowi na mnie przedszkole zrobiło ogromne pozytywne wrażenie, a jak bedzie to sie okaze!!!

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 11:15:03

chyba mają mało dzieciaków w tym basniowym pajacyku

a czy kadra ma przygotowanie do pracy z dziećmi,bo znając środowisko grójeckie to isę nasuwają wątpliwości?

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2012 - 10:43:25

a czy kadra ma przygotowanie do pracy z dziećmi,bo znając środowisko grójeckie to isę nasuwają wątpliwości?

Każdy by chciał wiedzieć posyłając dziecko do przedszkola jakiej osobie się je powierza , zawsze mozna sprawdzić, szkoły, dyplomy, kursy, staz pracy jak i również referencje z wczesniejszych miejsc pracy (oczywiscie placówek przedszkolnych). Niewyobrazam sobie sytuacji w której moim dzieckiem zajmuje sie osoba , która wczesniej nie pracowała w przedszkolu lub jest dopiero co po ukończeniu jakiego wieczorowego kursu na przedszkolankę. Patrzymy, sprawdzajmy, pytajmy to i wątpliwosci tez bedzie mniej.

#35 ~ojciec Piotrusia~

~ojciec Piotrusia~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2012 - 14:40:34

Kobiety! Aż nie chce sie czytać tego, co wypisujecie? Czy uważacie, że ukończenie dziennych studiów pedagogicznych i wieloletnia praktyka dają gwarancję, że naszymi dziećmi zajmą sie osoby z prawdziwego zdarzenia? Znam wiele przypadków, że przedszkolanki z długim stażem pracy powielający wciąż te same błędy, a co za tym idzie - nie stosują lub stosują bardzo rzadko metody aktywizujące. Kiedyś o tym nie uczono na studiach. Niejednokrotnie młode osoby, ze świeżo upieczonym dyplomem lub nawet będące jeszcze w trakcie studiów, mają lepsze podejście do dzieci i bardziej intuicyjny zapał do pracy. Co naszym dzieciom po zgorzkniałej pani, gdy w sali obok jest chętna do działania młoda osoba? Wy, matki, rodzicie dzieci i żadnych kursów pt. "jak wychowywać dziecko" nie przechodzicie. Czy to znaczy, że jesteście złymi matkami? Nie obrabiajcie tyłka innym kobietom :)))

#36 ~mama Kazia i Jasia~

~mama Kazia i Jasia~
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 22:44:45

Mam wrażenie , że "ojciec Piotrusia " zjadł wszystkie rozumy śwata i jeszcze nie wie, że rodzice oddając dziecko do przedszkola są bardzo przejeci jego losem albo wręcz zmartwieni jednak wiedząc, że edukacją jego zajmuje się osoba doświadczona i kompetentna są bardziej spokojni i nie widzę wtym nic nadzwyczjnego a bynajmniej obrabiania komus tyłka.

#37 ~ojciec Piotrusia~

~ojciec Piotrusia~
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 10:17:24

Mamo Kazia i Jasia!
Mając za przykład "atak padaczki" w jednym z grójeckich przedszkoli i totalnej niewiedzy na temat pomocy takiemu dziecku przez "doświadczoną i kompetentną" kadrę pedagogiczną, nasuwa się jednak pytanie: czy faktycznie staż pracy idzie w parze z kompetencjami???

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 10:24:19

weź się wyprowadź jak Ci bardzo tu źle.

#39 ~ojciec Piotrusia~

~ojciec Piotrusia~
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 15:34:04

weź się wyprowadź jak Ci bardzo tu źle.

Słuszna riposta :)

#40 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 07:38:47

A mi Grójec podoba się. Fajnie, że na miejscu też powstają nowe punkty opieki nad dziećmi. Ja swojego Wojtusia oddaje od listopada do Kochanych Urwisów. Jest to nowa placówka, więc na początek będę musiała im trochę przyjrzeć się. Byłam u nich na dniu otwartym i uważam, że jeśli chodzi o o personel i wyposażenie to wszystko jesy ok. Najważniejsze, że są na miejscu, co przy moim braku prawa jazdy jest to dużą zaletą. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia a propo Kochanych Urwisów to proszę o wpis.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych