Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Nowe plany emerytalne

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 08:19:47

Nowa gwiazda sceny politycznej w ramach "Wiosennej" fantazji zapowiedział istotną zmianę systemu emerytalnego w postaci wypłaty w wysokości tylko 1600 złotych dla każdego emeryta. Bo tak byłoby sprawiedliwiej według niego i mniejsze koszty dla Państwa. To nic, że ktoś harował całe życie, a drugi "prześliznął" się na paru składkach. Każdemu po 1600 złotych i nic więcej. To ma zmotywować ludzi, żeby wcześniej oszczędzili sobie na godną emeryturę. Ciekawe jakie inne rewelacyjne pomysły ma ów jegomość.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 08:32:19

emerytura obywatelska to jest pomysł i należy skończyć z tą dyskryminacją emerytalna ktra ma miejsce obecnie. Najwyższe emerytury obecnie mają ci co nie płacą składek emerytalnych w ogóle albo uprzywilejowane tj prokuratorzy, mundurówka, górnicy i cała administracja wyższego szczebla którym skłądki opłacają ci co mają najniższe emerytury. Powinna być kwotowa skłądka i po 10 latach okresu składkowego taka emerytua po 15 trochę wyższa po 20, 25 tez proporcjonalnie wyższa. Byłoby sprawidliwiej niż obecnie a dziś jedni nie płąca żeby mieć najwyższe emerytury a reszta się na nich skłąda mając głodowe emerytury

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 08:32:26

Młodzi to mogą łyknąć, bo rząd nie zabierałby im składek lub coś wziął minimalnie, a zostałyby hipotetycznie pieniądze do odłożenia na później.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 08:39:46

emerytura obywatelska to jest pomysł i należy skończyć z tą dyskryminacją emerytalna ktra ma miejsce obecnie. Najwyższe emerytury obecnie mają ci co nie płacą składek emerytalnych w ogóle albo uprzywilejowane tj prokuratorzy, mundurówka, górnicy i cała administracja wyższego szczebla którym skłądki opłacają ci co mają najniższe emerytury. Powinna być kwotowa skłądka i po 10 latach okresu składkowego taka emerytua po 15 trochę wyższa po 20, 25 tez proporcjonalnie wyższa. Byłoby sprawidliwiej niż obecnie a dziś jedni nie płąca żeby mieć najwyższe emerytury a reszta się na nich skłąda mając głodowe emerytury

A ja harowałem w bardzo specjalistycznej "służbie" za siebie i za innych tak, że na koniec pracy zostało mi ponad 3 miesiące zaległego urlopu do wykorzystania. Nadmiar pracy w świątek, piątek i nocami skutkował utratą zdrowia. Cieszę się, że nie zostałem kaleką do końca życia. Mam większą emeryturę niż przeciętna, ale wyjątkowo ciężko na nią zapracowałem, na każdą złotówkę. Takie rozwiązanie byłoby wyjątkowym złodziejstwem. Najpierw niech zniosą podatki od tego co dawno zapłaciłem.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 08:46:10

A ja harowałem w bardzo specjalistycznej "służbie" za siebie i za innych tak, że na koniec pracy zostało mi ponad 3 miesiące zaległego urlopu do wykorzystania. Nadmiar pracy w świątek, piątek i nocami skutkował utratą zdrowia. Cieszę się, że nie zostałem kaleką do końca życia. Mam większą emeryturę niż przeciętna, ale wyjątkowo ciężko na nią zapracowałem, na każdą złotówkę. Takie rozwiązanie byłoby wyjątkowym złodziejstwem. Najpierw niech zniosą podatki od tego co dawno zapłaciłem.

górnik po 25 latach pracy ma emeryturę 2,5 raza większą niż robotnik budowlany po 45 latach pracy. Mundurówka również, taki policjant po 15 latach pracy ma 1,5 razy większą emeryturę niż taki robotnik budowlany. Praca w państwowej firmie do której czesto dopłaca sie z budżetu nie uprawnia tych ludzi do tak wysokich emerytur, bo na państwowym nikt kosztów nie liczy. To jest jawne okradnie ludzi którzy pracują poza sferą publiczną którzy robią na państwowe etaty. 

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 08:59:28

górnik po 25 latach pracy ma emeryturę 2,5 raza większą niż robotnik budowlany po 45 latach pracy. Mundurówka również, taki policjant po 15 latach pracy ma 1,5 razy większą emeryturę niż taki robotnik budowlany. Praca w państwowej firmie do której czesto dopłaca sie z budżetu nie uprawnia tych ludzi do tak wysokich emerytur, bo na państwowym nikt kosztów nie liczy. To jest jawne okradnie ludzi którzy pracują poza sferą publiczną którzy robią na państwowe etaty. 

Idź nawet na rok do kopalni, albo do łapania bandytów, nikt Ci nie broni, bo ciągle brakuje tam chętnych do pracy i przyjmie Cię komitet powitalny. Tym bardziej, że takie czekają tam "kokosy". Natomiast zgodzę się z tym, że sędziowie powinni płacić ZUS.

#7 slawo

slawo

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 28317 postów

Napisano 19 luty 2019 - 09:05:17

To musiało być dawno bo obecnie nie ma czegoś takiego jak zaległy urlop.W najlepszej sytuacji są strażacy i wojsko.Policjantom nie zazdroszczę bo zabierają pracę do domu.Policjant na wsi lub w małym miasteczku ma jeszcze z górki ale w większym mieście to porażka.Narażanie rodziny za nawet spore pieniądze to jednak nie jest dobry interes

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:07:57

Idź nawet na rok do kopalni, albo do łapania bandytów, nikt Ci nie broni, bo ciągle brakuje tam chętnych do pracy i przyjmie Cię komitet powitalny. Tym bardziej, że takie czekają tam "kokosy". Natomiast zgodzę się z tym, że sędziowie powinni płacić ZUS.

idż na budowę tam też brakuje pracowników, a poza tym emerytury tamtych grup uprzywilejowanych nie sa z wypracowanych skłądek, jakby im wypłacać z tego kapitału co odłożyli byłyby to emerytury takie jak pracowników burdowlanych a mundurówka by nie miała emerytur. Ktoś im to finasuje i robią to ludzie zatrudnieni poza publicznymi zawodami. 

#9 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28317 postów

Napisano 19 luty 2019 - 09:09:49

idż na budowę tam też brakuje pracowników, a poza tym emerytury tamtych grup uprzywilejowanych nie sa z wypracowanych skłądek, jakby im wypłacać z tego kapitału co odłożyli byłyby to emerytury takie jak pracowników burdowlanych a mundurówka by nie miała emerytur. Ktoś im to finasuje i robią to ludzie zatrudnieni poza publicznymi zawodami. 

Służby nie płacą składek

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:12:18

Każdemu po równo to niesprawiedliwość.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:14:04

Służby nie płacą składek

Ja płaciłem i to galante.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:15:17

Służby nie płacą składek

mundurówka, sędziowie, prokuratorzy nie płącą składek, inni za nich płacą

#13 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 28317 postów

Napisano 19 luty 2019 - 09:15:34

Ja płaciłem i to galante.

Na pewno nie na ZUS.Chyba że byłeś ratownikiem...

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:18:22

Każdemu po równo to niesprawiedliwość.

tym co nie płącą większe emerytury niż tym co płacą to jest dopiero sprawiedliwość, wyzysk człowieka przez człwoieka w majestacie prawa, współczesna pańszczyzna

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:40:29

Biedny pajacu,sędziowski ZUS tak jak innym z budżetówki zapłacił byś ty,ja ,sąsiad itp.czyli podatnik.

Budżetówka od pieniędzy z budżetu nie powinna płacić żadnych składek,bo to głupota !

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:47:13

Biedny pajacu,sędziowski ZUS tak jak innym z budżetówki zapłacił byś ty,ja ,sąsiad itp.czyli podatnik.

Budżetówka od pieniędzy z budżetu nie powinna płacić żadnych składek,bo to głupota !

ale byłoby to widać w kosztach funkcjonowania państwa a tak to nie wykazuje się kosztów, mozna zwiększać koszty zatrudniać dodatkowo ludzi,  natomiast póżniej emerytury tym ludziom  finansują ludzie zatrudnieni poza publiczną sferą. 

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:58:37

Nowa gwiazda sceny politycznej w ramach "Wiosennej" fantazji zapowiedział istotną zmianę systemu emerytalnego w postaci wypłaty w wysokości tylko 1600 złotych dla każdego emeryta. Bo tak byłoby sprawiedliwiej według niego i mniejsze koszty dla Państwa. To nic, że ktoś harował całe życie, a drugi "prześliznął" się na paru składkach. Każdemu po 1600 złotych i nic więcej. To ma zmotywować ludzi, żeby wcześniej oszczędzili sobie na godną emeryturę. Ciekawe jakie inne rewelacyjne pomysły ma ów jegomość.

Przecież o tym wie i prawa i lewa strona w tym PIS, spłaszczając emerytury rewaloryzacją,

Młodzi to mogą łyknąć, bo rząd nie zabierałby im składek lub coś wziął minimalnie, a zostałyby hipotetycznie pieniądze do odłożenia na później.

Na to bym nie liczył, składka będzie traktowana jako podatek.

Niestety zus jest bankrutem i tu nie ma dobrych rozwiązań, Z pustego i salomon nie naleje.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 13:35:18

Właśnie że powinna płacić ale niech dopłaca do nich państwo.Dla tego ZUS nie ma pieniędzy na wypłaty. Moment kondycja ZUS by się poprawiła.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 13:53:20

Pracownik oddaje państwu 1/4 pensji, tak w przybliżeniu. Wybrani nie muszą, a mają: "10 tysięcy - za tyle się da wyżyć, może na prowincji".  Pracownicy budżetówki to niejednolita grupa rodzaju pracy, wykształcenia, odpowiedzialności i obowiązków. Trudno porównywać pracę sekretarki w powiatowej jednostce organizacyjnej np. z pracą koordynatorów służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo całej rzeszy ludzi. Wszyscy są potrzebni i konieczna jest indywidualna płaca, gratyfikacja i ubezpieczenia. Nie może też tak być, że pracownik ma 20% pensji szefa i potem podobne dysproporcje emerytury.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 15:26:20

Pracownik oddaje państwu 1/4 pensji, tak w przybliżeniu. Wybrani nie muszą, a mają: "10 tysięcy - za tyle się da wyżyć, może na prowincji".  Pracownicy budżetówki to niejednolita grupa rodzaju pracy, wykształcenia, odpowiedzialności i obowiązków. Trudno porównywać pracę sekretarki w powiatowej jednostce organizacyjnej np. z pracą koordynatorów służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo całej rzeszy ludzi. Wszyscy są potrzebni i konieczna jest indywidualna płaca, gratyfikacja i ubezpieczenia. Nie może też tak być, że pracownik ma 20% pensji szefa i potem podobne dysproporcje emerytury.

sam jesteś w przyblizeniu, jaką 1/4. Policz sobie dostajesz do ręki 2500 złotych, pracodawca musi zalłacić składek od tego 1708 złotych, pracownik musi zarobić na podatek vat pracodawcy  czyli 968 zł.  2500 złotych dostaje pracownik a 2676 złotych idzie do budżetu to nie jest 1/4 to jest więcej niż 1/2. A gdzie pozostałe koszty pracodawcy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych