Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

66 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 20:08:44

POstkomuniści rozjebali wszystko nawet Służbę Zdrowia

#2 ~zxc~

~zxc~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 20:18:38

A ktore przymusowe leczenie jest skuteczne.
Nic na siłe.
Te Osrodki na czele z Gminna Komisja obsluguja sami siebie.
trzeba zmienic przepisy i zmniejszyc wynagrodzenie pracownikom tak jak w klubie Korona wtedy będą skuteczni

#3 ~mag~

~mag~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 21:30:10

ktoś kto nie przerobił "alkoholika" w swoim domu nie wie co to znaczy. Drogie panie miałam ten sam problem z moim tatą, powiem tak do momentu do póki on sam nie dorośnie do tej decyzji żeby się leczyć nic nie zrobicie. Alkoholik musi pozostać sam sobie , nie może mieć wsparcia ani żadnej deski ratunkowej ze strony bliskich, wtedy spada na dno i albo się odbije albo tam zostanie. Nie jest to łatwe pozostawić człowieka samego z własnym problemem, Pani zrobiła pierwszy krok zgłosiła go na leczenie, tera zbiera Pani żniwa za to w domu, piekło to mało powiedziane prawda?Niestety często my jako rodzina obwiniamy się za to, że tato pije jest to tzw.współuzależnienie ale prawda jest taka, że oni piją bo chcą(bo żona mnie nie kocha, bo obiad nie czekał w domu, bo córce w życiu się nie układa itp)I sukces alkoholika ;stanąć przed lustrem i przyznać się przed samym sobą "jestem Alkoholikiem". Niestety na przymusowe leczenie zamknięte jest ciężko przy obecnych procedurach prawnych skierować alkoholika, to są wady systemu w naszym kraju. Alkoholika się chroni, jemu da się wszelką pomoc społeczną ale nie pomaga mu się wyjść z nałogu i wrócić do społeczeństwa. Znam ludzi którzy zwalczyli ten nałóg ale to oni sami chcieli a nie na przymus. Życze wytrwałości itego żeby wam się udało tak jak mojej rodzinie.

#4 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 08:23:38

Marto nie masz zielonego pojęcia co się dzieje na Jagiellońskiej,byłaś przecież zapraszana na rozmowę z terapeutą.Skorzystałaś? Nie!!! Powinien dalej Was lać ten chłop to może byście wreszcie przejrzały na oczy.Nie masz bladego pojęcia o leczeniu

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 08:43:56

...do momentu do póki on sam nie dorośnie do tej decyzji żeby się leczyć nic nie zrobicie. Alkoholik musi pozostać sam sobie , nie może mieć wsparcia ani żadnej deski ratunkowej ze strony bliskich, wtedy spada na dno i albo się odbije albo tam zostanie...

Dokładnie tak - menel najpierw będzie SAM chciał i próbował to można mu pomóc, jak nie - niech zdycha, wiedział w co się pakuje.
I nie ma przeproś, żadnego pie...lenia o "chorobie" itp itd, bo to tylko usprawiedliwianie własnego lenistwa i mydlenie oczu!

#6 ~Juliusz Cezar~

~Juliusz Cezar~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 08:44:40

Przecież są inne Ośrodki w Kielcach, więc dla czego z uporem maniaka trzymacie sie jednego.Pozdrawiam.

#7 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2011 - 10:25:14

Marto nie masz zielonego pojęcia co się dzieje na Jagiellońskiej,byłaś przecież zapraszana na rozmowę z terapeutą.Skorzystałaś? Nie!!! Powinien dalej Was lać ten chłop to może byście wreszcie przejrzały na oczy.Nie masz bladego pojęcia o leczeniu

Szanowni Państwo, oto jaki pogląd maja pracownicy ośrodka i jak szanują rodziny alkoholika - bo przecież musisz być pracownikiem ośrodka Pawle, skoro masz takie dokładne informacje o fakcie nie skorzystania przeze mnie z rozmowy z tymi waszymi pseudo - terapeutami.
Po drugie,jestem osoba czynną zawodowo i nie mogę dostosować się do waszych godzin spotkania a o zaproponowaniu swojej godziny spotkania nie ma mowy - i gdzie tu chęć pomocy i elastyczność...
A po trzecie to nie ja mam problem i to nie mnie należy leczyć i wdrażać do społeczeństwa tylko mojego ojca.

Poza tym,wybacz,ale znam realia tegoż ośrodka - terapeuci to byli alkoholicy i od narkotyków również nie stroniący - wiadomości mam z pierwszej ręki Pawle...nie jesteście ani przykładem ani wzorem dla alkoholików no bo i czego możecie ich nauczyć skoro sami pewnie nie raz macie ochotę zajrzeć do kieliszka lub wciągnąć kreskę - nieprawdaż Pawle?

Bądź bardziej powściągliwy w swoich komentarz,ponieważ kiedyś ktoś może się bardzo na Ciebie zdenerwować...

#8 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2011 - 10:33:44

Przecież są inne Ośrodki w Kielcach, więc dla czego z uporem maniaka trzymacie sie jednego.Pozdrawiam.

Juliuszu,
Zostanie "pod opieka" tego ośrodka to indywidualna decyzja mojego ojca - nie mam i nie chcę mieć na nią wpływu - tam mu dobrze - proszę bardzo.
Nie rozumiem tylko dlaczego w Komisji ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych zasiada Pan znany od lat ze swobodnego podejścia do alkoholu - Pan Krzysztof S. poseł PiS ,oraz dlaczego zaprasza się kierownika Ośrodka na który była skarga - przecież to ogranicza swobodę wypowiedzi leczonego alkoholika - dla mnie to wszystko jest robione nie tak jak powinno być - ktoś w końcu powinien wziąć się za tyłki tym pracownikom ośrodka.
Druga sprawa - skąd terapeuci , na czele z panem kierownikiem mają pieniądze na drogie auta - bardzo drogie auta - bo nie wierzę że z terapii - prawdopodobnie równo podzielili się oni pieniędzmi unijnymi ,które powinny pójść na leczenie podopiecznych - kłamstwo i obłuda rozwijają się i mają się dobrze - powinno się zrobić rewizję wydatków ośrodka i sprawdzić ich księgi finansowe bo jak tak patrzę na to wszystko to widze gruge przekręty i machlojki - szkoda,że tylko ja bo inni chyba nie chcą po prostu tego zauważać...

#9 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2011 - 10:39:17

ktoś kto nie przerobił "alkoholika" w swoim domu nie wie co to znaczy.

Dokładnie,łatwo jest mówić,że powinien nas dalej lać - jak w ogóle można tak powiedzieć...

Pani zrobiła pierwszy krok zgłosiła go na leczenie, tera zbiera Pani żniwa za to w domu, piekło to mało powiedziane prawda?

Prawda...

Życze wytrwałości itego żeby wam się udało tak jak mojej rodzinie.

Dziękujemy,będziemy walczyć z tym systemem tak długo jak będzie to konieczne...

#10 ~Ryszard.~

~Ryszard.~
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 10:16:08

Takich sytuacji jest bardzo dużo a ludzie którzy pracują w tym osirodku mam na myśli poradnie na ulicy Jagielońskiej,dbają tylko o własną kasę i zarobki natomiast skuteczność proponowanej formy terapi jest naj mniej ważna.Dziwię się że ludzie którzy mają nadzór merytoryczny tego nie widzą.Widocznie zarówno jednej jaki i drugiej stronie taka sytuacja pasuje a cierpią na tym osoby związane bezpośrednio z osobami uzależnionymi,ale co tam KASA NAJWAŻNIEJSZA.To jest głuwne credo obowiązujące w tym miejscu.

#11 ~Janek.~

~Janek.~
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 08:24:12

Jak mogo leczyć i mieć wyniki,skoro najwarzniejsze jest zarabianie forsy i pilnowanie swoich stołków."PACJĘCIE LECZ SIĘ SAM" To hasło przewodnie tej przychodni.

#12 ~M jak????~

~M jak????~
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 14:11:52

-a wszystko zaczeło się od taryfy.

#13 ~ŻAŁOSNE.~

~ŻAŁOSNE.~
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 07:31:31

Przypadkowo trafiłem na ten artykuł w internecie.Mogę napisać tylko tyle, wielu z tych t.z. terapeutów na czele z kierownikiem tej poradni, pracóje w poradni dzięki układom i układzikom.

#14 ~Zorjentowany.~

~Zorjentowany.~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 16:28:21

Pomaganie nie idzie w parze z robieniem kariery,to nie jest występ na scenie.Pan kierownik poradni więcej poświęca uwagi swoim popisom wokalnym niż pomaganiu ludziom którzy potrzebują pomocy.

#15 ~Marek.~

~Marek.~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 09:31:29

Jak w oparach cynizmu i hipkryzii może przebeegać pomoc ludziom uzależnionym.Ten cynizm i hipokryzję zasiał obecny kierownik tego niemającego nic wspulnego miejsca z leczeniem uzależnień.Żenada i wstyd , żal ludzi chorych i rodzin tkwiących w zaklętym kręgu alkoholowym.Ale dla kierownika Z. ważne są pieniądze i pozycja.

#16 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 22:52:29

Całe szczęście że ja trafiłem do dobrego ośrodka. Tam nie zbijają kasy, a przynajmniej jest to głównym ich celem. Wiosenna w Ściejowicach, naprawdę pomaga uzależnionym. Ja jako kilkuletni alkoholik poradziłem sobie z nimi z moim uzależnieniem. Ciężka praca, przede wszystkim moja ale i terapeuty, ale udało się. Nie wszystkie ośrodki są tylko by być, ten akurat naprawdę pomaga.

#17 ~ala~

~ala~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 11:11:47

Juliuszu,
Zostanie "pod opieka" tego ośrodka to indywidualna decyzja mojego ojca - nie mam i nie chcę mieć na nią wpływu - tam mu dobrze - proszę bardzo.
Nie rozumiem tylko dlaczego w Komisji ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych zasiada Pan znany od lat ze swobodnego podejścia do alkoholu - Pan Krzysztof S. poseł PiS ,oraz dlaczego zaprasza się kierownika Ośrodka na który była skarga - przecież to ogranicza swobodę wypowiedzi leczonego alkoholika - dla mnie to wszystko jest robione nie tak jak powinno być - ktoś w końcu powinien wziąć się za tyłki tym pracownikom ośrodka.
Druga sprawa - skąd terapeuci , na czele z panem kierownikiem mają pieniądze na drogie auta - bardzo drogie auta - bo nie wierzę że z terapii - prawdopodobnie równo podzielili się oni pieniędzmi unijnymi ,które powinny pójść na leczenie podopiecznych - kłamstwo i obłuda rozwijają się i mają się dobrze - powinno się zrobić rewizję wydatków ośrodka i sprawdzić ich księgi finansowe bo jak tak patrzę na to wszystko to widze gruge przekręty i machlojki - szkoda,że tylko ja bo inni chyba nie chcą po prostu tego zauważać...

Tak na marginesie kierownik jezdzi audi z 91roku. To jest to drogie auto??

#18 ~amadeo~

~amadeo~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 11:15:46

Ja chodzę aktualnie do Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie na Ładnej. Chodzę na sesje indywidualne, to mi pomaga. Nie można generalizować, że wszystkie ośrodki są takie same.

#19 ~Ula~

~Ula~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2016 - 11:42:25

Prawda jest taka ! Po co mają wychodzić z alkoholizmu, jeśliby konsekwencją tego było zabranie grupy i renty !

#20 Piwopij

Piwopij

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 11102 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 11:44:22

A jest grupa na alkoholizm ?! PIWOPIJ.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych