Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

"Nie damy pożreć demokracji !"

demokracja happening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Stella

Stella

    Znajomy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 20:18:58


W piątek 24 listopada w Ostrowcu i okolicach pojawi się happening „Gąsienice Tour 2017 PL” – międzynarodowy projekt artystyczno-satyryczny, którego celem jest walka z politycznym populizmem.
Założeniem happeningu „Gąsienice Tour 2017 PL” jest pokazanie społeczeństwu, czym jest populizm, jak gra na ludzkich emocjach i jaki jest prawdziwy cel wykorzystujących go polityków. Celem tym nie jest poprawa losu współobywateli ani lepsza organizacja aparatu państwowego, lecz po prostu władza, najlepiej władza niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami i na dostęp do pieniędzy, a wreszcie władza

zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości.

Właśnie taki typ władzy symbolizują gąsienice zjadające liść z napisem „demokracja” – główny element instalacji artystycznej, która od 4 listopada odwiedza kolejne polskie miasta. W piątek 10 listopada instalacja wraz z aktywistami ze środowisk prodemokratycznych i wolnościowych pojawiła się w Chrzanowie i Oświęcimiu, a wieczorem stanęłą w parku miejskim w związanych z premier Beatą Szydło Brzeszczach.
Instalacja została zaprojektowana na paradę w Düsseldorfie przez Jacquesa Tilly'ego, artystę znanego ze śmiałych satyr politycznych. Po paradzie miała zostać zniszczona, jednak zainteresowali się nią aktywiści z czeskiej grupy Kaputin. Czesi przemierzyli z nią cały kraj, tłumacząc rodakom, dlaczego nie należy dać się zwieść chwytliwym populistycznym hasłom, a przede wszystkim dlaczego jest tak ważne, by uczestniczyć w wyborach i dać odpór

odśrodkowym ruchom prawicowym, które chcą zniszczyć wspólnotę europejską.

Po Czechach przyszła kolej na Polskę. My również uważamy, że należy mówić otwarcie o zagrożeniu demokracji przez ruchy populistyczne i nie bać się nazywać rzeczy po imieniu. Mamy nadzieję wzbudzić ferment, który przeciwstawi się fali fałszu i zobojętnienia, a przede wszystkim przypomni ludziom, że to oni sami, nikt inny, są odpowiedzialni za przyszłość naszego kraju.


Zaczynamy- Ćmielów -g.10.00- przejazd przez miasto z krótkim postojem
Ożarów- g.10.20- -//-
Opatów-g.11.00 -//-
Łagów- g.12.00 -//-
Nowa Słupia- g.12.30 -//-
Waśniów-g.13.30 -//-
Ostrowiec Św- od 13.30 objazd po mieście
0d.15.00 pikieta stacjonarna na os. Słoneczne 14 (parking na przeciwko Stokrotki)
Serdecznie zapraszamy

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: demokracja, happening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych