Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nie będzie ekstradycji Stefana Michnika! Tak zdecydował sąd w Szwecji


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 15:52:58

Z ostatniej chwili: nie będzie ekstradycji Stefana Michnika.
Jeśli więc chcielibyście się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości, będąc nawet byłym stalinowskim sędzią ze zbrodniami komunistycznymi na koncie, to polecam Szwecję, która stwierdziła, że po pierwsze przedawniło się, po drugie brat naczelnego Gazety Wyborczej jest teraz Szwedem, więc sorry Polsko.
W przypadku Michnika polska prokuratura jest zdania, że jego czyny wyczerpały nawet znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Wydawał bezprawne wyroki śmierci wobec osób działających na rzecz niepodległości Państwa Polskiego. I co? I nic.
Gdybyśmy byli poważnym krajem, nieodpuszczającym zbrodniarzom za dawne krzywdy, to wzorem Mossadu ścigającego nazistów za zbrodnie z II Wojny Światowej, nie pytalibyśmy się o zgodę tego upadłego kraju skandynawskiego, tylko po komunistę w tajemnicy pojechali, tak jak służby Samiwieciekogo porywają starych Niemców z Argentyny.
Szkoda, że można tylko pomarzyć.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 15:55:12

Niech jego brat skomentuje, zawsze ma tyle celnych uwag...

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 19:02:43

Polska powinna zrobić identycznie jak zrobił Izrael z Eihmanem. Czyli wysłano Mosad do Argentyny, zakuto niemieckiego zbrodniarza który tam zbiegł i się ukrywał podobnie jak Michnik w Szwecji, po czym Mosad ściągnął go do Izraela i osądził. Nie powinno być żadnego zmiłuj.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 20:47:41

Izrael ścigał nazistowskich bandytów w innych krajach i nikogo się o to nie pytał czy wypada. Może więc należałoby wziąć z nich przykład?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 08:14:17

Dokonamy oceny decyzji szwedzkiego sądu ws. odmowy wydania Polsce Stefana Michnika i wtedy się do niej, też być może procesowo, odniesiemy - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 08:17:15

Dokonamy oceny decyzji szwedzkiego sądu ws. odmowy wydania Polsce Stefana Michnika i wtedy się do niej, też być może procesowo, odniesiemy - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"Mamy do czynienia ze zbrodniami przeciwko ludzkości, zbrodniami zabójstw sądowych, które nigdy się nie powinny, w świetle konwencji międzynarodowych, przedawniać." - stwierdził Ziobro.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 23:47:34

MSZ wezwał ambasadora Szwecji w związku z decyzją o odmowie wydania nam zbrodniarza komunistycznego Stefana Michnika, brata naczelnego Gazety Wyborczej.
Szwecja stwierdziła, że Michnika nie odda, bo ma on już ich obywatelstwo, a zarzuty się przedawniły. Mimo, że zbrodnie przeciwko ludzkości nie przedawniają się. Stefan Michnik wydawał bezprawne wyroki śmierci wobec osób działających na rzecz niepodległego Polski.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych