Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 07:08:19

"...miesięczny koszt przygotowywania posiłków wyniesie około 60 złotych. - Nie ma nic tańszego od gotowania na gazie ziemnym..." - a butla gazu po 38 złotych, przy 4-osobowej rodzinie starcza na miesiąc i 5 dni... 

"... Do tego trzeba wykonać we własnym zakresie instalację gazową w domu, co pochłonie dodatkowe co najmniej 500 złotych, a także zlecić opracowanie dokumentacji technicznej, co też kosztuje..." - około 100 zł za metr instalacji doprowadzającej gaz od przyłącza do domu (bez kosztów materiałów) plus koszt za punkt podłączony (250-280zł) plus koszt czujnika np gazex minimum 249zł... Cóż "...Łatwiej i taniej nie będzie. To jest przyszłość..."

#2 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 07:27:15

tytułem uzupełnienia: jeśli ktoś miał kuchenkę gazową podłączoną "do gazu w butli" to czeka go jeszcze koszt wymiany dysz przez uprawnionego serwisanta.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 08:00:50

"...miesięczny koszt przygotowywania posiłków wyniesie około 60 złotych. - Nie ma nic tańszego od gotowania na gazie ziemnym..." - a butla gazu po 38 złotych, przy 4-osobowej rodzinie starcza na miesiąc i 5 dni... 

"... Do tego trzeba wykonać we własnym zakresie instalację gazową w domu, co pochłonie dodatkowe co najmniej 500 złotych, a także zlecić opracowanie dokumentacji technicznej, co też kosztuje..." - około 100 zł za metr instalacji doprowadzającej gaz od przyłącza do domu (bez kosztów materiałów) plus koszt za punkt podłączony (250-280zł) plus koszt czujnika np gazex minimum 249zł... Cóż "...Łatwiej i taniej nie będzie. To jest przyszłość..."

moim zdaniem wyprodukowali nowe "dobro", a kolejnym krokiem to (marketing) jego sprzedaż. jeżeli komus starcza butla na 1 m-c to chyba przy ogrzewaniu mieszkania nim

#4 ~hehehe~

~hehehe~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 10:29:59

Włoszczowiaki są tak postępowi,że gdy budowali kolej  ,to tak protestowali,tak się bali ,że krowy nie będą mleka dawać,kury jajek nieść i co ?

A mamy teraz dworzec 4 km od centrum !

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 11:32:02

Są równie ekologiczne źródła ciepła  a nie wymagają ponoszenia takich kosztów jak za gaz - no i - brak opłat stałych .

Co do wygody - albo kasa w kieszeni i chwilę zajęcia - albo po kasie ?

Wybór nalezy do klienta .

#6 ~ixi~

~ixi~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 12:18:57

Ta nawet ksieza podlaczyli gaz do stolowki Brata Alberta i rachunek wiekszy za samo lacze niz wczesniej butla gazu,to sie nazywa dobra zmiana,a jeszcze proboszcz moglby podac ile placi za ogrzanie plebanii i jak maja cieplo.Czy jednak lepiej i taniej bylo palic w piecu?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 12:25:35

Ta nawet ksieza podlaczyli gaz do stolowki Brata Alberta i rachunek wiekszy za samo lacze niz wczesniej butla gazu,to sie nazywa dobra zmiana,a jeszcze proboszcz moglby podac ile placi za ogrzanie plebanii i jak maja cieplo.Czy jednak lepiej i taniej bylo palic w piecu?

Kler jest utrzymywany przez społeczeństwo. Żyje im się nadzwyczaj dostatnio, więc koszty utrzymania ich nie interesują zbytnio. I tak wszystko spadnie na barki parafian. No to w czym jest problem ? Można i gaz podłączyć.

#8 ~yeti~

~yeti~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 12:31:23

u mnie także odstępy między zakupem butli wynoszą ok. 1 m-c. A cena butli nigdy nawet nie zbliżyła się do 60 zł. Jak oni to kalkulują i czym chcą zachęcić klientów do podłączania, skoro na pierwszy rzut oka widać, że korzyści z tego prawie żadnych, a po stronie minusów całkiem długa lista.

Czy w innych miastach koszt korzystania z gazu ziemnego jest podobny? Myślę, że ludziom ledwie wiążącym koniec z końcem trudno będzie zdecydować się na taki luksus.

#9 ~taka prawda~

~taka prawda~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 13:06:08

A niech przekonują, wstydzili by się zajmować reklamą w kościele, jak usłyszałam to wyszłam, pewnie oni problemu z kasą nie mają więc myślą, że inni też śpią na kasie.

#10 ~tutejsza~

~tutejsza~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 13:13:51

JUŻ widzę to podłączenie gazu np. do bloków pobudowanych w latach 60 -70 ub. wieku i  z nie remontowaną siecią elektryczną, kanalizacją struchlałą i skorodowaną. Jak pójdzie wiercenie do gazu - bloki złożą się same, jak w Fukuszimie po tsunami a my zameldujemy się w św. Piotra. Księża będą za to mieli robotę! :)

#11 ~talib,.~

~talib,.~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 13:14:01

I podobno opłata stała 70 zł co miesiąc bez wzgledu czy się korzysta czy nie.Czyli nabijanie klientów gazem w butelkę.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 13:15:48

Włoszczowiaki są tak postępowi,że gdy budowali kolej  ,to tak protestowali,tak się bali ,że krowy nie będą mleka dawać,kury jajek nieść i co ?

A mamy teraz dworzec 4 km od centrum !

A wszyscy jeżdżą busami albo samochodami? He he he....

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 13:45:40

JUŻ widzę to podłączenie gazu np. do bloków pobudowanych w latach 60 -70 ub. wieku i  z nie remontowaną siecią elektryczną, kanalizacją struchlałą i skorodowaną. Jak pójdzie wiercenie do gazu - bloki złożą się same, jak w Fukuszimie po tsunami a my zameldujemy się w św. Piotra. Księża będą za to mieli robotę! :)

z tego co słyszałem, to przeciez bloki były budowane w PRL-u z założeniem żywotności okoła 50lat. ;)

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 22:01:53

Musi to na Rusi, Polak jak kto chce. Skoro tak usilnie lansują i po kościołach,  widocznie liczą ci od gazu  na spore zyski. Ja tam nie mam zamiaru zamieniać siekierki na kijek. 

#15 ~gazownik~

~gazownik~
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 10:20:34

Proboszcz widocznie nie brał pod uwagę czynników ekonomicznych tylko wygodę, kasa się znajdzie ;)

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 07:22:10

Wy wszyscy co tu piszecie to nie macie o tym bladego pojęcia siejecie tylko zamęt ja słyszałem ja to myślę .A prawdę o gazie zna tylko użytkownik jak ja mam nowy dom i moje koszty w porównaniu z sąsiadem który ma węgiel wyniosły 100 zł więcej i to są fakty .

#17 ~hehehehehehehehehehehe~

~hehehehehehehehehehehe~
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 08:57:07

Wy wszyscy co tu piszecie to nie macie o tym bladego pojęcia siejecie tylko zamęt ja słyszałem ja to myślę .A prawdę o gazie zna tylko użytkownik jak ja mam nowy dom i moje koszty w porównaniu z sąsiadem który ma węgiel wyniosły 100 zł więcej i to są fakty .

Hahahahahahahahahaha !

#18 ~LOL~

~LOL~
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 11:57:40

Dobrego masz dilera podaj namiary :D przeciętne mieszkanie w bloku 2 pokojowe w Kielcach za sezon grzewczy samo ogrzewanie wynosi 450 zł więc nasuwa mi się jedno pytanie mieszkasz w altance?

#19 ~kalkulator mówi~

~kalkulator mówi~
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 12:47:03

Dobrego masz dilera podaj namiary :D przeciętne mieszkanie w bloku 2 pokojowe w Kielcach za sezon grzewczy samo ogrzewanie wynosi 450 zł więc nasuwa mi się jedno pytanie mieszkasz w altance?

Chyba się głupkowi pomyliło ?

Nie 100 zł tylko 100 % ?

Tak podają kalkulatory kosztów ogrzewania dostępne w sieci .

#20 ~Bandi~

~Bandi~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:30:17

jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia niedouczone chamy, poza sezonem grzewczym za gaz ziemny płacę do 80 zł za 4 osobową rodzinę i jest w tym grzanie wody użytkowej.

Podłączie sobie prostaczki gaz a potem dopiero dyskutujcie.

A kalkulatory z netu wsadźcie sobie w dupę.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gaz, Włoszczowa, tanio, proboszcz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych