Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nauka języka Metoda Total Immersion opinie

nauka język metoda total immersion opinie angielski niemiecki

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kuba~

~Kuba~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:45:33

Stosowaliście kiedyś metodę nauki języków Total Immersion-"całkowite zanurzenie"? Polega na tym aby cały swój czas i energię poświęcić właśnie nauce, czyli do skutku.. wyraźcie proszę swoje zdanie na temat takiej metody stosowanej przy nauce języków i nie tylko języków.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 10:03:32

No metoda ciekawa ale ciężko się tak zanurzyć jeśli ma się pracy i dzieci - ja stosuję za to AFIRMACJE DO NAUKI HEPIKA - dają naprawdę dużo - ucze się z nimi około 2 razy szybciej  

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:30:13

racja, ciężko stosować tą metodę jeśli jest się rodzicem, coś o tym wiem, na nic czasu nie ma 

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 13:00:07

rzeczywiście zanurzyć się nie da ale afirmacje nie zajmują aż tyle czasu a działanie mają bardzo dobre, nawet lepsze niż ta metoda bo nie powodują zmęczenia, a nawet lepiej, człowiek jest po nich bardziej świeży podczas nauki

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 07:39:38

Też stosowałam te afirmacje i efekt bardzo zadowalający, chęć do nauki, większa skuteczność i mniejsze zmęczenie :) tak na mnie działało i bardzo pomogło w szkole :)

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 09:30:19

Metoda Total Immersion moim zadaniem nie ma prawa bytu w dzisiejszych czasach. Mało kto ma tyle czasu żeby po prostu na np. 2 tygodnie skupić się w całości na języku. Jakby się dało przestawić myślenie na myślenie po angielsku to sam by wchodził do głowy :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 11:02:23

Metoda Total Immersion moim zadaniem nie ma prawa bytu w dzisiejszych czasach. Mało kto ma tyle czasu żeby po prostu na np. 2 tygodnie skupić się w całości na języku. Jakby się dało przestawić myślenie na myślenie po angielsku to sam by wchodził do głowy :)

Właśnie w podobny sposób działają afirmacje o których napisał kolega wyżej:

No metoda ciekawa ale ciężko się tak zanurzyć jeśli ma się pracy i dzieci - ja stosuję za to AFIRMACJE DO NAUKI HEPIKA - dają naprawdę dużo - ucze się z nimi około 2 razy szybciej  

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:03:17

No metoda ciekawa ale ciężko się tak zanurzyć jeśli ma się pracy i dzieci - ja stosuję za to AFIRMACJE DO NAUKI HEPIKA - dają naprawdę dużo - ucze się z nimi około 2 razy szybciej  

Testuje te metodę nauki angielskiego afirmacjami i faktycznie znacznie szybciej się zapamiętuje wszystko. 

POLECAM :)

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:52:07

Ta metoda może by była skuteczna gdyby ktoś miał czas na naukę całymi dniami 

#10 ~Mariah~

~Mariah~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 13:59:55

Afirmacje wprowadzają właśnie w totalną inercję (tak to jest po polsku). Zaczynasz myśleć i dostrzegać język obcy w swoim otoczeniu.

Weźmy taki angielski:

- włączysz radio, piosenki,

- włączysz yt, filmiki, poradniki, wiadomości,

- weźmiesz pierwszy lepszy produkt z Twojego otoczenia i będzue tam coś po angielsku.

Dzięki afirmacjom zaczynasz do dostrzegać. Jeśli nie znasz jakiegoś słówka, albo nie rozumiesz czegoś, to nie wytrzymasz i będzie trzeba to przetłumaczyć, znaleźć wyjaśnienie itd. Bo w głowie ciągle masz szeptankę "chcę tego języka więcej i więcej".

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 07:47:32

Afirmacje wprowadzają właśnie w totalną inercję (tak to jest po polsku). Zaczynasz myśleć i dostrzegać język obcy w swoim otoczeniu.

Weźmy taki angielski:

- włączysz radio, piosenki,

- włączysz yt, filmiki, poradniki, wiadomości,

- weźmiesz pierwszy lepszy produkt z Twojego otoczenia i będzue tam coś po angielsku.

Dzięki afirmacjom zaczynasz do dostrzegać. Jeśli nie znasz jakiegoś słówka, albo nie rozumiesz czegoś, to nie wytrzymasz i będzie trzeba to przetłumaczyć, znaleźć wyjaśnienie itd. Bo w głowie ciągle masz szeptankę "chcę tego języka więcej i więcej".

Brzmi bardzo interesująco, szkoda że nie słyszałem o tym wcześniej jak byłem w szkole :(

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 09:44:39

Total Immersion to mi się tylko z pływaniem kojarzy 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:02:23

Dałam się przekonać i zamówiłam... I zaskoczenie :) Drugi dzień korzystam a już czuję takiego kopa do nauki, bardzo pozytywne :)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 07:32:10

Afirmacje działają podobnie jak Total Immersion, tylko są lepsze bo nie zajmują tyle czasu a i tak otaczamy sie językiem i nie przeszkadza to w codziennych zajęciach. Bardzo interesujące, zwłaszcza dla pracujących

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:25:55

Stosował ktoś ta metodę tak w pełni? jest to wgl możliwe żeby tak całkiem się w to zanurzyć?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:31:55

Wydaje mi się że mało kto ma czas na kompletne zanurzenie się w nauce jezyka

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 13:29:19

Wypróbowałam afirmacje do nauki Hepika i efekt przerósł moje oczekiwania. Przygotowane przeze mnie wcześniej materiały do nauki które miałam na tydzień "pochłonęłam" w 3 dni. Absolutnie fenomenalne rozwiązanie do nauki języka :)

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 11:41:02

Mieszkałem w Anglii przez 2 lata i angielski umiałem słabo, bo po prostu wykluczałem, że mogę się go nauczyć, po prostu się tego jakby bnałem. Dopiero jak uwierzyłem w siebie, że mogę i nie ma w tym nic trudnego, okazało się że zaczynam gadać, ludzie mnie rozumieją, ja ich rozumiem. A wcześniej jak przychodził Angol, to uciekałem w popłochu i wołałem kolegów żeby gadali.

#19 ~Korkitaczer~

~Korkitaczer~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 08:09:45

Mieszkałem w Anglii przez 2 lata i angielski umiałem słabo, bo po prostu wykluczałem, że mogę się go nauczyć, po prostu się tego jakby bnałem. Dopiero jak uwierzyłem w siebie, że mogę i nie ma w tym nic trudnego, okazało się że zaczynam gadać, ludzie mnie rozumieją, ja ich rozumiem. A wcześniej jak przychodził Angol, to uciekałem w popłochu i wołałem kolegów żeby gadali.

Ziomek, miałem to samo w pierwszych latach. Byłem nawet na kilku szkoleniach. Na jednym opowiadali o tych afirmacjach językowych. Pomyślałem sobie, a co mi tam. Przetestowałem i zacząłem lubić ten chory język. Jak ogarnąłem angielski, zaczałem uczyć się niemieckiego, bo podobny i prosty. Przydadzą się ;)

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 12:26:59

Mam cel nauczyć się jakiegoś języka egzotycznego i chyba będzie to Japoński. Niesamowite możliwości są jeśli się umie japoński w dobrym stopniu. Zarobki naprawdę na światowym poziomie, a nie jakieś tam 2, 3 czy 4 tysiące...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nauka, język, metoda, total, immersion, opinie, angielski, niemiecki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych