Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nauczyciel zawieszony po skardze matki uczennicy


1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 09:03:17

Nauczyciel historii w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach został zawieszony w obowiązkach po skardze, którą złożyła na niego matka jednej z uczennic. Wyjaśnianiem sprawy zajmie się Kuratorium Oświaty w Kielcach i Prokuratura Rejonowa w Starachowicach.

Pismo przygotowane przez adwokata matki 17-letniej uczennicy wpłynęło do Kuratorium Oświaty w Kielcach 21 stycznia. Wątek o zdarzeniu pojawił się w weekend na forum WWW.ECHODNIA.EU.

- Matka uskarża się na niewłaściwe zachowanie nauczyciela w stosunku do jej córki – mówi Grzegorz Bień, zastępca świętokrzyskiego kuratora oświaty. - Zgodnie z obowiązującą w takich przypadkach procedurą zostanie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Wyznaczony został pracownik kuratorium, który zajmie się tą sprawą. Termin jest już znany, będzie to w pierwszej połowie lutego. Wyjaśnienia będą mogły złożyć wszystkie zainteresowane osoby, także nauczyciel, który nie ma takiego obowiązku, ale może skorzystać z prawa do wyjaśnień. To on zdecyduje, czy zechce wziąć udział w postępowaniu wyjaśniającym.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego nie chce komentować sprawy. - Nie chcę rozmawiać na temat przyczyn i skutków. Osobiście podjąłem decyzję o zawieszeniu nauczyciela do czasu wyjaśnienia sprawy, a tym zajmą się odpowiednie organy – stwierdził Henryk Frynas.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z dowodów ma być korespondencja jaką rzekomo mieli prowadzić między sobą uczennica i nauczyciel. Sprawie przyglądają się też prokuratorzy w Prokuratury Rejonowej w Starachowicach. Na razie prowadzą wstępne czynności sprawdzające.

http://www.echodnia....T0111/130209523

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 09:09:57

Nauczyciel z liceum sypiał z uczennicą? Nikt tego nie przeciął...


Cały tekst: http://kielce.gazeta...l#ixzz2K0gvrEH5

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych