Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

#MuremZaOwsiakiem

111 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 06:29:19

To oni są za czy przeciw?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:54:38

Jak to ONI... są za a nawet przeciw.

#3 ~rr~

~rr~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 12:50:35

murem

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 12:56:16

Długo nikt Owsiakowi nie dorówna w tym co zrobił dobrego dla ludzi. I żadna posłanka ani poseł tego nie zepsują.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:02:54

Długo nikt Owsiakowi nie dorówna w tym co zrobił dobrego dla ludzi. I żadna posłanka ani poseł tego nie zepsują.

Takty.....A te są takie:

1. Budżet NFZ na 2018 rok wyniósł 77,5 MILIARDA złotych.
2. Średnio co roku NFZ 10% swojego budżetu przeznacza na zakup sprzętu. Czyli jak łatwo policzyć, uśredniając w tym roku było to 7,5 MILIARDA złotych.
3. 60 milionów od ludzi wpłacających na WOŚP jakie zakładając fundacja wydaje na zakup sprzętu i szkolenia medyczne może wydawać się sumą wielką...
4. W rzeczywistości jednak to niecałe 0,8% rocznych wydatków NFZ na sprzęt.

Ergo. Gdyby nie było WOŚP to jej brak w szpitalach byłby prawie niezauważalny. Zamiast 100 łóżek, byłoby 99 itd. O takiej skali mówimy.

Reszta to tylko marketing.
"Moje dzieci leczono na sprzęcie z serduszkiem WOŚP".

Może tak, może nie. Statystycznie masz na to jeden procent szans. Nakleić naklejkę to nie problem. Na kurtce po wrzuceniu 2zł do puszki też masz serduszko. Ale czy to znaczy, że kurtkę kupiła Tobie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Inną kwestią jest to, że KAŻDY rodzaj pomocy należy popierać. Tak po prostu. Po ludzku. W Polsce jak to w Polce musi jednak wchodzić wszędzie ideologia.

"Owsiak to mega ziomal bo dzieciakom sprzęt kupuje. A w dodatku jeszcze na tego Kaczora coś powie i dowali katolom. Super gość!!!"

W tym czasie kibice Legii ufundowali szpitalom już dwie karetki i wyremontowali oddział dziecięcy w jednym ze szpitali. Taki ONR co roku robi dzieciakom w szpitalach paczki na święta. Mikołajki na onkologii dziecięcej to funduje już chyba każda większa od ekstraklasy po te C klasowe kibicowskie ekipy. (ale kibol zły bo tak w TVN mówili). To samo szlachetna paczka czy Caritas który zorganizował tysiącom osób ubogich bezdomnych Wigillie i teraz to co najbardziej zaboli, bo argumentem przewodnim jest Rydzyk nic nie daje, ale Rydzyk nie prowadzi fundacji, jest to biznesmen, ma sposób na biznes a No No wszystko wybudował szkołę, czy kościół ma też radio, w którym mówi się wiele mądrego, śmiejesz się, a słuchałeś?

I ich jakoś nikt za to na rękach nie nosi...

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:24:12

Ładnie napisane ale NFZ, minister zdrowia czy kto inny z tym związany nikomu łaski nie robią. To ich zasrany obowiązek. Kupują ale i od Jurka Owsiaka chętnie biorą. I mam teraz prośbę do Ciebie. Zrób takie samo porównanie dla Caritasu. Co by było jakby go nie było. A ONR? Jest co porównywać. Żal.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:32:10

od fundacj Owsiaków chętnie biorą ale przecież ani nie NFZ ani nie minister zdrowia tylko szpitale które płacą wysokie gaże lekarzom kosztem nawet zadłużenia szpitala o doposażeniu nie wspominając

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:35:40

Ładnie napisane ale NFZ, minister zdrowia czy kto inny z tym związany nikomu łaski nie robią. To ich zasrany obowiązek. Kupują ale i od Jurka Owsiaka chętnie biorą. I mam teraz prośbę do Ciebie. Zrób takie samo porównanie dla Caritasu. Co by było jakby go nie było. A ONR? Jest co porównywać. Żal.

Problemem sluzby zdrowia nie jest brak sprzetu...

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 14:57:29

Każda pomoc się liczy WOŚP też, ale......Napisze tylko tyle, że Caritas tak na prawdę nic nie kosztuje. W większości prowadzą tę fundację duchowni utrzymujący się z datków ( minimalizujących koszty własne), a reszta to wolontariat. WOŚP- zupełnie inna historia.  Caritas przeznacza 99% zebranych środków na pomoc. Bądź obiektywny i napisz ile procentowo na pomoc przeznaczyła WOSP np. w 2009 roku.

I tak się teraz porobiło, że możesz dawać na Caritas, Dymną, Pajacyka, gotować zupę bezdomnym, robić paczki biednym dzieciom, nosić na plecach wodę do Sudanu i cegły na odbudowę Aleppo ale jak nie dałeś na Owsiaka jesteś ....... i kropka.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 15:53:37

Żeby wesprzeć Owsiaka trzeba mieć do niego pełne zaufanie a ja mam do niego mieszane uczucia bo nie wiem do końca co się dzieje  z tymi pieniędzmi które tam trafiają czy wszystkie idą w dobrym kierunku  część tych pieniędzy być może trafiła na zakup sprzętu do szpitali a część trafia  nie wiadomo na co jeśli WOŚP wspiera pedałów, lesbijki  operacje na zmianę płci  , cpunów to ja jestem tego przeciwnikiem jeśli daję na to kasę do z myślą na wsparcie szpitali i ich pacjentów  do  szlachetnej paczki też nie mam 100%  zaufania po aferze z ks Stryczkiem i wiele innych fundacji  działa które dzwonią wyłudzają pieniądze również pod biedronką stoją i wołają pieniądze a niektórzy  z nich to są zwykli oszuści prowadzenie fundacji to też jest biznes dlatego wszystkie fundacje należy poddać ścisłej kontroli 

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:11:49

Żeby wesprzeć Owsiaka trzeba mieć do niego pełne zaufanie a ja mam do niego mieszane uczucia bo nie wiem do końca co się dzieje  z tymi pieniędzmi które tam trafiają czy wszystkie idą w dobrym kierunku  część tych pieniędzy być może trafiła na zakup sprzętu do szpitali a część trafia  nie wiadomo na co jeśli WOŚP wspiera pedałów, lesbijki  operacje na zmianę płci  , cpunów to ja jestem tego przeciwnikiem jeśli daję na to kasę do z myślą na wsparcie szpitali i ich pacjentów  do  szlachetnej paczki też nie mam 100%  zaufania po aferze z ks Stryczkiem i wiele innych fundacji  działa które dzwonią wyłudzają pieniądze również pod biedronką stoją i wołają pieniądze a niektórzy  z nich to są zwykli oszuści prowadzenie fundacji to też jest biznes dlatego wszystkie fundacje należy poddać ścisłej kontroli 

pozostaje ci rydzyk i Caritas no i fundacja narodowa

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:25:16

pozostaje ci rydzyk i Caritas no i fundacja narodowa

Oj Rydzykowi też nie daje czy wam wszystkim całkowicie się w głowach poprzewracało to że nie wspieram Owsiaka to nie znaczy że muszę wspierać Rydzyka mówiłem że szlachetnej paczki też nie wspieram  wam to już całkowicie mózgi wyprały 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:35:51

Oj Rydzykowi też nie daje czy wam wszystkim całkowicie się w głowach poprzewracało to że nie wspieram Owsiaka to nie znaczy że muszę wspierać Rydzyka mówiłem że szlachetnej paczki też nie wspieram  wam to już całkowicie mózgi wyprały 

szlachetna paczka nie defrałdowała pieniedzy, tylko stosowała wobec wolontariuszy i pracowników mobbing a właściwie to tylko ich szef, ksiadz. To było w tym tak coś niesmacznego z jednej strony szlachetna idea, na zdjęciach uśmiechnieci wolontariusze a po drugiej stronie olbrzymia presja, szykanownie, nabijanie się z wygladu, upokarzanie itd. 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:40:47

Oj Rydzykowi też nie daje czy wam wszystkim całkowicie się w głowach poprzewracało to że nie wspieram Owsiaka to nie znaczy że muszę wspierać Rydzyka mówiłem że szlachetnej paczki też nie wspieram wam to już całkowicie mózgi wyprały

Trudno przemowic takiemu do rozumu. Spotkalem sie nie raz z wrogoscia ze strony zwolennikow WOSP, kiedy "przyznalem sie" ze nie wspieram tej organizacji. Wspieram male akcje, ktore nie maja szans na przebicie sie do opini publiczej na szeroka skale. Jest wiele szlachetnych akcji, ktore wymagaja naszej pomocy i niech kazdy zdecyduje komu ofiaruje wlasne pieniadze (np. 1% podatku dla OPP).

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:50:54

Ty po prostu sknera jesteś.

A co do Jurka i jego fundacji to jest jakiś wiarygodny dowód lub wyrok sądowy wskazujący na to, że robi jakieś przekręty? Bo na razie to niektórzy na niego tu napier***ają a nie nic takiego nie podają. Więc jak to jest?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:02:03

Trudno przemowic takiemu do rozumu. Spotkalem sie nie raz z wrogoscia ze strony zwolennikow WOSP, kiedy "przyznalem sie" ze nie wspieram tej organizacji. Wspieram male akcje, ktore nie maja szans na przebicie sie do opini publiczej na szeroka skale. Jest wiele szlachetnych akcji, ktore wymagaja naszej pomocy i niech kazdy zdecyduje komu ofiaruje wlasne pieniadze (np. 1% podatku dla OPP).

jak cię nie straszyli że bedziesz się palił w ogniu pieklielnym po wiecznosć to nic takiego się nie stało

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:13:21

Ty po prostu sknera jesteś.

A co do Jurka i jego fundacji to jest jakiś wiarygodny dowód lub wyrok sądowy wskazujący na to, że robi jakieś przekręty? Bo na razie to niektórzy na niego tu napier***ają a nie nic takiego nie podają. Więc jak to jest?

Ja po prostu nikomu nie ufam  chce mieć biało na czarnym Owsiak powinien wszystkim  wszystko wyjaśnić na co wydaje pieniądze  bo kąpiel w kisielu czy w błocie to jest według ciebie normalne  na tego typu imprezach  skontrolować należy wszyskie fundacje nie tylko WOŚP ale i inne też trzeba sprawdzić czy czasem nie dochodzi do przekrętów bo ufać nie warto nikomu nawet własnej żonie 

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:19:37

Ja po prostu nikomu nie ufam  chce mieć biało na czarnym Owsiak powinien wszystkim  wszystko wyjaśnić na co wydaje pieniądze  bo kąpiel w kisielu czy w błocie to jest według ciebie normalne  na tego typu imprezach  skontrolować należy wszyskie fundacje nie tylko WOŚP ale i inne też trzeba sprawdzić czy czasem nie dochodzi do przekrętów bo ufać nie warto nikomu nawet własnej żonie 

tak, kąpiel w kiślielu czy błocie i wyzwalanie w sobie w ten sposób endorfin jest zdrowsze niż siedzenie na forum i wylewanie swoich frustracji i zianie nienawiścią do każdego kto z innej opcji. Potaplaj się w błocie a zobaczysz jakie to pozytywne, nie przypadkiem mówi się że dzieci albo są brudne albo nieszczęśliwe

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:31:07

Ty to dziwny jakiś jesteś. Próbowałeś to leczyć? Nie stwierdzono u ciebie osobowości paranoicznej? Może byś w tym kierunku szedł?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:51:11

Ty to dziwny jakiś jesteś. Próbowałeś to leczyć? Nie stwierdzono u ciebie osobowości paranoicznej? Może byś w tym kierunku szedł?

To co mam być naiwny jak gęś i ufać wszystkim ludziom ja nie ufam  bankom, sprzedawcom , policji nigdy nie ufałem swoim pracodawcą  i nigdy  nie zaufam swojej żonie jeśli kiedykolwiek będę mieć 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych