Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Mobbing w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

129 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 14:38:00

Portret psychologiczny mobbera - .Dyrektora.

to osoba o wyolbrzymionym poczuciu własnej wartości, przeceniająca swoje umiejętności i swoją wiedzę. Przekonana o własnych zdolnościach nie przyjmuje krytyki ze strony innych. Wszelkie uwagi ignoruje lub reaguje na nie z wściekłością i złością. Osoba, która odważyła się mieć odmienne od niego zdanie traktowana jest jak największy wróg. Taka osoba może spodziewać się, że będzie przez przełożonego szykanowana i niszczona. Ale osoby uległe również nie mogą czuć się bezpieczne. Choć szef traktuje je jak swoją świtę i klakę, i spodziewa się od nich akceptacji dla wszystkich swoich decyzji, nie ufa on nikomu. Chce także doprowadzić do tego, aby osoby, będące jego podwładnymi nie ufały także sobie nawzajem. Daje do zrozumienia, że ma w grupie pracowników swoich informatorów- osoby które czerpią korzyści i nagradzane są za lojalność-taką, jak on-przełożony ją rozumie. Zazdrość i zawiść w miejscu pracy, doprowadzenie do niskiej samooceny nękanego pracownika, a z czasem- niska jego ocena przez kolegów, którzy także zaczynają brać udział w prześladowaniu i psychicznym terroryzowaniu, pozwalają zarządzającemu przywrócić swój blask lub utrzymać opinię najlepszego. Konkurencja potencjalna lub tylko domniemana zostaje przez charakteropatycznego przełożonego zdominowana i unieszkodliwiona. Rzadko odczuwa on z tego powodu wyrzuty sumienia. Osoba poszkodowana znika bowiem z jego pola widzenia.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 15:41:53

to osoba o wyolbrzymionym poczuciu własnej wartości, przeceniająca swoje umiejętności i swoją wiedzę. Przekonana o własnych zdolnościach nie przyjmuje krytyki ze strony innych. Wszelkie uwagi ignoruje lub reaguje na nie z wściekłością i złością. Osoba, która odważyła się mieć odmienne od niego zdanie traktowana jest jak największy wróg. Taka osoba może spodziewać się, że będzie przez przełożonego szykanowana i niszczona. Ale osoby uległe również nie mogą czuć się bezpieczne. Choć szef traktuje je jak swoją świtę i klakę, i spodziewa się od nich akceptacji dla wszystkich swoich decyzji, nie ufa on nikomu. Chce także doprowadzić do tego, aby osoby, będące jego podwładnymi nie ufały także sobie nawzajem. Daje do zrozumienia, że ma w grupie pracowników swoich informatorów- osoby które czerpią korzyści i nagradzane są za lojalność-taką, jak on-przełożony ją rozumie. Zazdrość i zawiść w miejscu pracy, doprowadzenie do niskiej samooceny nękanego pracownika, a z czasem- niska jego ocena przez kolegów, którzy także zaczynają brać udział w prześladowaniu i psychicznym terroryzowaniu, pozwalają zarządzającemu przywrócić swój blask lub utrzymać opinię najlepszego. Konkurencja potencjalna lub tylko domniemana zostaje przez charakteropatycznego przełożonego zdominowana i unieszkodliwiona. Rzadko odczuwa on z tego powodu wyrzuty sumienia. Osoba poszkodowana znika bowiem z jego pola widzenia.
c
Można przecież od razu nazwać tę osobę po imieniu czyli po prostu ku*** :) zamiast się tak elokwentnie rozpisywać

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 12:05:20

Niezatapialny ? Precz z nim !

#44 ~Piekareczka~

~Piekareczka~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 07:41:18

Hej, mam fajny przepis na rogaliki

Składniki
ciasto:
1 śmietana (ja daję kwaśną)- 250g 18%
6 dag drożdży
kostka masła lub margaryny
1 jajko
4 szklanki mąki
szczypta soli
marmolada lub dżem
1 jajko
szklanka cukru

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:12:24

BIBLIOTEKARKI SĄ SUPER, TO DYREKTOR JEST DO DUPY, CO ZA WPIS !!! CHYBA ŻE DYREKTOR JEST MOBBINGOWANY

:)

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 14:58:54

Ten pan był już wredny, gdy pracował w kuratorium, udawał wszystko wiedzącego, lubiał uwziąć się na dyrektora i nauczycieli, nie powinien pełnić żadnych kierowniczych funkcji, ale przecieź jest z PSL

Pamiętam go, totalny .............

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 09:12:41

Panie Kowalczyk zabierz go z powrotem do Urzędu Marszałkowskiego

#48 ~Batman i Robin~

~Batman i Robin~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:33:01

Andrzej, zapłaciłeś już za kilogramy ksera, co zrobili dla twojej ukochanej córki? O mobbingu, żeby było śmieszniej.... A jedynaczki nie obowiązują zasady wypożyczania międzybibliotecznego? Powinna sama iśc do pedagogicznej i błagać, żeby jej trzasnęli więcej niż limit. A tak tatuś wydał polecenie, kierowca służbową furą przywiózł, za pieniądze podatników. Urzędniku od siedmiu boleści, to my, czytelnicy, utrzymujemy ciebie za te 6 000 brutto + dodatki. Trochę pokory. To ludzie na ciebie pracują, a  nie ty na nich. Dupsko zaboli jak się władza zmieni...

#49 ~desant z torunia~

~desant z torunia~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:36:13

:)

:D  :D  :D

Toż to cały Ojciec Dyrektor!!! Kielce dochowały się własnego RYDZYKA. równie wybujałe EGO, a poza tym pusty jak dzwon.

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 09:53:37

Andrzej, zapłaciłeś już za kilogramy ksera, co zrobili dla twojej ukochanej córki? O mobbingu, żeby było śmieszniej.... A jedynaczki nie obowiązują zasady wypożyczania międzybibliotecznego? Powinna sama iśc do pedagogicznej i błagać, żeby jej trzasnęli więcej niż limit. A tak tatuś wydał polecenie, kierowca służbową furą przywiózł, za pieniądze podatników. Urzędniku od siedmiu boleści, to my, czytelnicy, utrzymujemy ciebie za te 6 000 brutto + dodatki. Trochę pokory. To ludzie na ciebie pracują, a  nie ty na nich. Dupsko zaboli jak się władza zmieni...

No Andrzej prywatka chyba niejedna ?

#51 ~nauczyciel~

~nauczyciel~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 14:14:41

No Andrzej prywatka chyba niejedna ?

gdy był wizytatorem w kuratorium, przychodził do szkoły i zachowywał się po chamsku

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 14:54:16

Jadwiga która nie lubi czytać książek, kto to ? Główny Bibliotekarz   

#53 ~Prawdziwy Lokalny Patriota~

~Prawdziwy Lokalny Patriota~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 09:47:17

Dąbrowski to nie jedyny mobber ma pomocników, Zielińską, Gilewską, kiedy ci ludzie odejdą z tak szacownej instytucji jaką jest Biblioteka.

Ten beton był, jest i będzie. Zacofane baby, które tylko szukają sensacji, sieją ploty i zazdroszczą każdemu, co ma chociaż trochę lepiej. Czego się spodziewać po resztkach z PRL-u? Zarządzający zrobili z tej instytucji kołchoz. W ładnych murach, z dobrymi książkami siedzi pseudointeligencja, która nawet poprawnie po polsku nie mówi. To są ludzie po studiach??? Wystarczy przyjść na jakąkolwiek imprezę - uszy bolą.

#54 ~Kowalczyk~

~Kowalczyk~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 09:52:54

Panie Kowalczyk zabierz go z powrotem do Urzędu Marszałkowskiego

Ni ch...a! Ledwo się go stąd pozbyłem, tak się pazurami w stołek wczepił, skubany! Niech teraz wkur...a innych :)

#55 ~Piekarz z doswiadczeniem~

~Piekarz z doswiadczeniem~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 10:59:11

Składniki:

• 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1/2 łyżeczki sody
  • 2 łyżki kakao
  • 3/4 szklanki cukru pudru (dałam 1/2 szklanki)
  • 3/4 szklanki groszków czekoladowych plus 1/4 do posypania (dałem posiekaną czekoladę:mleczną, gorzką, białą)
  • 1 szklanka mleka
  • 1/2 szklanki oleju
  • 1 jajko
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego (dałam 1 łyżkę)

Wykonanie:

Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia i sodą do dużej miski, dodać kakao, cukier puder razem wymieszać.

W drugiej misce wymieszać mokre składniki: mleko (dałam  letnie), jajko, olej i ekstrakt waniliowy, wszystko delikatnie zmiksowałam.

Do miski z suchymi składnikami przelać "mokre" można wymieszać ręcznie za pomocą drewnianej łyżki (nie przejmować się grudkami), ja jednak delikatnie połączyłam oba składniki za pomocą miksera, na koniec wsypałam posiekaną czekoladę i wymieszałam z całością za pomocą łyżki.

Gotowe ciasto przekładać do papilotek, najlepiej robi się to za pomocą łyżki do lodów, wykładamy do 2/3 wysokości, na wierzch muffinek posypujemy jeszcze posiekaną czekoladą.

Piec w temperaturze 185 st.C. około 20 minut.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:06:25

Kradnę przepis na rogaliki, a ja polecam to :

Włoskie pierożki tortelli, polane sosem maślano - śmietankowym i posypane tartym parmezanem.

Nadzienie:
• 400 g szpinaku
• 250 g sera ricotta
• 80 g tartego parmezanu
• 2 jajka
• szczypta gałki muszkatołowej
• sól
Ciasto pierogowe:
• 350 g mąki + 50 g do posypania
• 3 jajka
• sól
Dodatki:
• 250 ml śmietanki, 20 g masła, 4 łyżki tartego parmezanu

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:10:00

Składniki:

• 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1/2 łyżeczki sody
  • 2 łyżki kakao
  • 3/4 szklanki cukru pudru (dałam 1/2 szklanki)
  • 3/4 szklanki groszków czekoladowych plus 1/4 do posypania (dałem posiekaną czekoladę:mleczną, gorzką, białą)
  • 1 szklanka mleka
  • 1/2 szklanki oleju
  • 1 jajko
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego (dałam 1 łyżkę)

Wykonanie:

Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia i sodą do dużej miski, dodać kakao, cukier puder razem wymieszać.

W drugiej misce wymieszać mokre składniki: mleko (dałam  letnie), jajko, olej i ekstrakt waniliowy, wszystko delikatnie zmiksowałam.

Do miski z suchymi składnikami przelać "mokre" można wymieszać ręcznie za pomocą drewnianej łyżki (nie przejmować się grudkami), ja jednak delikatnie połączyłam oba składniki za pomocą miksera, na koniec wsypałam posiekaną czekoladę i wymieszałam z całością za pomocą łyżki.

Gotowe ciasto przekładać do papilotek, najlepiej robi się to za pomocą łyżki do lodów, wykładamy do 2/3 wysokości, na wierzch muffinek posypujemy jeszcze posiekaną czekoladą.

Piec w temperaturze 185 st.C. około 20 minut.

Jadzia dobry przepis. Nadajesz sie na kucharkę

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:26:25

Jadwiga znamy twoje zamiłowania do gotowania, pieczenia ….. może trochę pracy

#59 ~Udopor winter~

~Udopor winter~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 07:51:59

Jadwiga znamy twoje zamiłowania do gotowania, pieczenia ….. może trochę pracy

Lidka też kuchara pełną gębą. Niedługo będzie potrzebować nowego fotela...

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 12:28:50

Jadwiga i Lidka jeżeli tak lubicie gotować   może  otwórzcie bar przydrożny pod nazwą np.                        „ U Andrzeja ‘’

Andrzej oczywiście  z  wami  jako ciekawostka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych