Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2013 - 22:29:37

Jak ten pan taki mądry, to niech pieniądze sobie też skseruje i się nimi posługuje. Bo przecież oryginalne banknoty mogą mu ukraść, nie?

#22 ~Mastodont~

~Mastodont~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 01:22:16

przepis o nieposługiwaniu się kserokopią karty inwalidy wszedł w zeszłym roku z początkiem listopada. Podobno to decyzja władz Radomia. Prawda jest taka, że oryginał zostawiany za szybą w ciągu miesiąca wyblaknie i nie będzie już podobny do oryginału, a za pół roku nic nie będzie widoczne. Za wydanie drugiego oryginału w miejsce wyblakłego oczywiście trzeba wnieść opłatę. Głupota i okazja do nabicia kasy miastu. Razem łatajmy dziurę budżetową. A mandat za kserokopię zdążyłem dostać już w tydzień po wejściu przepisu...

Jestem niepełnosprawny, od 3 lat jeżdżę z taką kartą zalaminowaną i wygląda jak nowa. Ale wyjmuję ze schowka jak zostawiam auto, a nie trzymam jak balas całymi dniami wsadzoną gdzieś przy szybie.

Jest jedna karta, jedna osoba może ją używać, ew. jak wiezie niepełnosprawną osobę, bo inaczej będzie samowolka jak będą kombinowali z kserowaniem.

I jeszcze jedno :

Ignorantia iuris nocet -  nieznajomość prawa szkodzi

Niestety, obowiązkiem obywatela jest znać przepisy dotyczące chociażby bezpośrednio jego codziennego życia. Tak jak kierowca musi znać kodeks drogowy, ksiądz prawo kanoniczne, elektryk przepisy BHP tak i niepełnosprawny powinien dokładnie wiedzieć CO MOŻE a CZEGO NIE, bo nie jest świętą krową !

Tymbardziej dzisiaj, gdzie w ciągu 30s można znaleźć wszystko w necie, a każdy przepis ma tzw. vacatio legis - żaden przepis nie wchodzi w życie dzień po publikacji, no chyba, że chodzi o powódź, wojnę itd.

#23 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 07:48:45

od lat mam orginał za szybą i jakoś nie wyblakł i nie ma problemu, a i szyby nikt mi z tego powodu nie wybił ten pan jakieś fobie najwidoczniej po prostu żałosne a i gazeta też nie ma nic ciekawszego do pisania tylko jakieś pierdoły kserokopiach kart inwelidzkich

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 08:00:08

Jestem niepełnosprawny, od 3 lat jeżdżę z taką kartą zalaminowaną i wygląda jak nowa. Ale wyjmuję ze schowka jak zostawiam auto, a nie trzymam jak balas całymi dniami wsadzoną gdzieś przy szybie.

Jest jedna karta, jedna osoba może ją używać, ew. jak wiezie niepełnosprawną osobę, bo inaczej będzie samowolka jak będą kombinowali z kserowaniem.

I jeszcze jedno :

Ignorantia iuris nocet -  nieznajomość prawa szkodzi

Niestety, obowiązkiem obywatela jest znać przepisy dotyczące chociażby bezpośrednio jego codziennego życia. Tak jak kierowca musi znać kodeks drogowy, ksiądz prawo kanoniczne, elektryk przepisy BHP tak i niepełnosprawny powinien dokładnie wiedzieć CO MOŻE a CZEGO NIE, bo nie jest świętą krową !

Tymbardziej dzisiaj, gdzie w ciągu 30s można znaleźć wszystko w necie, a każdy przepis ma tzw. vacatio legis - żaden przepis nie wchodzi w życie dzień po publikacji, no chyba, że chodzi o powódź, wojnę itd.

Miasto jak i ustawodawcy mają obowiązek ogłaszania nowych przepisów. dlaczego uchwały śmieciowe rady miasta były głośno ogłaszane a o tych podawanych przez ciebie przepisach nikt kogo znam nie słyszał??? żeby kasę nabić jak zwykle!!!

#25 ObserwatorRadomski

ObserwatorRadomski

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 08:16:15

Niepełnosprawność na pewno jest jakimś nieszczęściem dla osoby niepełnosprawnej, a także rodziny tej osoby. To bez dwóch zdań jest rzeczą oczywistą. Oczywistą sprawą jest też, że tym osobom należą się jakieś udogodnienia, np. w postaci karty osoby niepełnosprawnej, ale...

Karty te są w sposób bezczelny wykorzystywane najczęściej przez całe tabuny znajomych i rodzinę tejże osoby. Jest to nagminne. Jak mniemam po to ten pan też zrobił sobie ksero tego dokumentu.

Druga sprawa, to osoby niepełnosprawne kompletnie nie znają przepisów o ruchu drogowym oraz nie znają znaków i sygnałów drogowych, które ich nie obowiązują!

Jak przykład niech posłuży notoryczne parkowanie pojazdów z kartą osoby niepełnosprawnej za znakiem B-36 "zakaz zatrzymywania".

#26 prof

prof

niezależny

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1586 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 08:37:42

Miasto jak i ustawodawcy mają obowiązek ogłaszania nowych przepisów. dlaczego uchwały śmieciowe rady miasta były głośno ogłaszane a o tych podawanych przez ciebie przepisach nikt kogo znam nie słyszał??? żeby kasę nabić jak zwykle!!!

mają obowiązek i to robią, są odpowiednie miejsca (dziennik urzędowy) gdzie są publikowane...

ale jeśli ktoś śledzi tylko media to ma wrażenie, że media "ogłaszają" ustawy... 

fakt, trzeba wiedzieć, że istnieje coś takiego jak dziennik urzędowy...

#27 ~wykidajło~

~wykidajło~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 08:43:02

Gdy to miasto nad Mleczną zbankrutuje, 75% urzędasów trzeba będzie zwolnić. Nauczą się pracować za 1200 a może też szanować innych.

#28 ~koper~

~koper~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 11:14:59

Znam Pana Łapińskiego -niezły cwaniaczek. jak On się z ludźmi nie liczy czemu ma to nie działać w dwie strony?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 11:23:47

Dostał karę za to, że  nie miał oryginału, na który w tym czasie może ktoś jeździ. Słusznie, ze dostał karę, tyle że w tym dzikim kraju każdy winny od razu wrzeszczy, że jest niewinny.

#30 ~dex~

~dex~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 14:22:40

Ciekawe czy dowód osobisty i prawojazdy też nosi "skserowane" ? Idiotyzm nie boli....

#31 ~Dizzy~

~Dizzy~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 14:27:30

Człowieku a w jakim ty świecie żyjesz. Ograjnij się i zacznij orientować w rzeczywistości. Nikt ci nic nie będzie podawał na tacy pod nosek. A nieznajomość prawa nie zwalnia do jego nieprzestrzegania. Znasz to?

#32 ~jaaaaaa~

~jaaaaaa~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 18:33:39

Dębski, co ty bredzisz. Wskaż mi konkretny artykuł w kodeksie karnym  przewidujący odpowiedzialność karną tego Pana, który skserował swoją kartę

#33 ~ToJa~

~ToJa~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 10:58:54

GRANDA - jesteś jeszcze zdrowy i może dlatego nie zrozumiesz osób niepełnosprawnych. Ten pan też kiedyś był zdrowy. Nie wiadomo jaki los ciebie czeka. Przypominam, każdy chce żyć i jakoś funkcjonować w tym społeczeństwie. Trochę wyrozumiałości. 

#34 ~Marek W. łapiński~

~Marek W. łapiński~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 09:33:44

Witam i pozdrawiam wszystkich

Dzwoniłem do Pana Dębskiego i powiedziałem mu, że opowiada bzdury i jest niekompetentny jak reszta tych pracowników strefy parkowania i nadzoru łącznie z dyrektorem Chojnackim Niech ten Pan nie straszy ludzi karą od 3 miesięcy di 5 lat. Zaznaczam to nie było ksero lecz wierna kolorowa  / lepsza jak oryginał/ kopia mojego oryginalnego dokumentu. Tym bardziej, że pojechałem i pokazałem oryginał dla niekompetentnej Pani kierowniczki strefy. Zapłaciłem te 25 zł dla świętego spokoju aby się niepotrzebnie nie stresować i nie tracić własnego cennego czasu. Pan Debski nie zna nawet dokładnie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury na które się powołuje. Powiem tyle czekam na zwrot 25 zł i przeproszenie mnie na łamach Echa Dnia.

Wszystkim niekompetentnym proponuję dokształcić się i na razie poszukać fermy krów i je popaść chociaż i tam trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje.

Konkluzja jest taka, mam uprawnienia do bezpłatnego parkowania  w strefie, przedstawiłem je i na tym koniec.

Marek W. Łapiński

#35 ~Marek W. Łapiński~

~Marek W. Łapiński~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 11:08:05

Komentarz..

Miło, że jest jeszcze trochę normalnych i mądrych ludzi.

Ci co piszą głupoty anonimowo muszą wiedzieć, że ich IP jest zawsze znane. Tatuś kupił komputer i myślą, że są mocni .

Pozdrawiam

Marek W. Łapiński

#36 ~mkl~

~mkl~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2013 - 06:12:14

Bo w Polsce i w Radomiu mamy bogatych inwalidów,którzy stają na kopertach-Selgros Audi Q7,Urząd Miejski Mercedes E Klasa,Moniuszki zapiekanki Volvo S 80,Galeria Słoneczna tu jest cała plejada do wyboru do koloru,M1 BMW 5 i obok Audi A 6.Oczewiście piszę tu o nowych furach.A na zakaz chgodnikach trawnikach parkują bogate buce i nie boją się mandatów Policja i Staż Miejska nie zwraca na takie auta uwagi,ale jak zobaczą za to auto 15 letnie widzą je z daleka i lecą z mandatem.

#37 ~an~

~an~
  • Goście

Napisano 05 październik 2013 - 00:56:49

"Nie można wprowadzać aktem prawa miejscowego przesłanek prawnych do przepisów ustawy, które nie zostały w niej przewidziane. Przesłankę ustawową do obciążania podmiotów opłatą dodatkową stanowi stwierdzenie obiektywnie istniejącego faktu parkowania pojazdu bez uiszczenia opłaty parkingowej, bez prawa do korzystania ze stawki zerowej czy zniżki, a nie domniemanie wysnute na podstawie okoliczności umieszczenia bądź nie dowodu opłacenia parkingu lub korzystania ze stawki zerowej opłaty.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z 29 grudnia 2011 r., II SA/Op 530/11."

#38 ~Wacuś~

~Wacuś~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 21:16:11

Czy jeśli dostanę od sądu, plik dokumentów (ksero)do sprawy sadowej, nie potwierdzonych (za zgodność z oryginałem) to mam rozumieć, że organ ten popełnił przestępstwo. I czy mam składać do prokuratury powiadomienie o popełnieniu przez sąd przestępstwa ? Proszę o profesjonalne doradztwo.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych