Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ks. Edzio~

~ks. Edzio~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 17:45:21

Kościół jest P e d a ł e m  i ma obowiązki p e d a l s k i e.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 17:53:02

Jak ci nie pasuje to nie idź zamiast oczerniać kościół! Wreszcie katoliki pokażą swoją władze! A jak komu nie pasuje to niech wyp....  z  tego kraju! To kraj katolicki, tu nie ma miejsca na żadne pedalstwa!#3 ~noe~

~noe~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 19:39:52

Prawdziwie katolicka miłość bliźniego.....#4 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 19:53:23

Religia to opium ludu

 #5 ~Nie wstydzę się Świętowita~

~Nie wstydzę się Świętowita~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 08:43:30

Nastała równonoc, a wraz z nią Wiosna, od dziś Słońce wznosi się coraz wyżej, a dzień staje się coraz dłuższy i dłuższy od nocy. Nastał czas, kiedy puściły mrozy i ciała nasze i dusze mogą chłonąć życiodajne promienie. Podobnie energię czerpać będzie Ziemia, która teraz brzemienna, niedługo wypuści pierwociny. Świeża po zimowym śnie, poddając się deszczom i Słońcu, pięknieje z dnia na dzień. Umajona jasną zielenią, świeżą i obfitą. Z ożywionego tańca życia z Matką Ziemią - Mokoszą - powstają płody, które dzięki pracy ludzi przyniosą nam dostatek. Odradza się Natura, przyroda i odradza się nadzieja, a wraz z nią szczęście.
Wiosna jest też czasem burz i piorunów, tego potężnego żywiołu, dawcy okrutnej energii. Perun uderza swym młotem rozjaśniając nieboskłon energią piękniejszą niż Swarożycowy ogień.
Jak nasi Ojcowie drzewiej, tak my dziś w Ziemi Lechickiej, dumni i pomni swej słowiańskiej Tradycji, wznosić będziem modły ku Bogom, Żywiołom, Naturze. Równonoc w wielkim cyklu słonecznym przynosiła ulgę w życiu naszych przodków, odradzając nadzieję na nieodległe zbiory, tak i teraz Natura dostarcza swej bujności. Dzisiejsi dawcy żywności, jak nasi Ojcowie przystępują do prac polnych. My zaś wzywając Bogów, złożym trzebę należną Naturze i obiatę, by móc prosić o szczodrość.

 

NASTAŁY JARE GODY#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 08:47:46

Wszystkie święta są zawłaszczone przez kościół od ludzi tu zamieszkujących przed wiekami.Od pogan.

Taka prawda.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kościół

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych