Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

241 odpowiedzi w tym temacie

#161 ~GOSC~

~GOSC~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 17:31:53

Taka pani wójtowa kuczów odcieła od swiata szkoda jej było dopłacic 26000 rocznie by dzieci miały czym do szkoły jezdzic zabrała wszystkie piątki bo po co płacic do mzk jak mozna podniesc sobie pensje i wszystkim jej przydupasom

#162 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 05:56:41

Taka pani wójtowa kuczów odcieła od swiata szkoda jej było dopłacic 26000 rocznie by dzieci miały czym do szkoły jezdzic zabrała wszystkie piątki bo po co płacic do mzk jak mozna podniesc sobie pensje i wszystkim jej przydupasom

Zapytajcie dlaczego do dziś tj 05.09 nie wypłacono jeszcze u nas pensji nauczycielom i to nie jest pierwszy raz!!!. Gdy tylko pierwszy dzień miesiąca wypada w soboty czy niedzielę to taka metoda jest stosowana. Nawet te kilka dni { teraz już 5) dla wielu rodzin to poważne kłopoty. Ale co tam! ważne , że jest forsa dla siebie. Czas chyba by tym zainteresować Państwową Inspekcję Pracy. Sukces to czy Porażka? A może taki PLAN? U nas w Dziurowie dużo jest "Gliny" ale z niej forsy nie ulepi nawet gdy duże "Grudy" mamy.

Jak tam w innych sołectwach jest? Też "grudy - gliny" dużo  mata bo tylko po szkołach lata?

#163 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:27:55

Remont mostu na krajowej 9-tce!!!

cytat z wpisu na fb. BRAWO!!!

Pewna "dama" zapunktować chciała i wejść bez mydła w ......

"Jeśli wiadukt kwalifikuje się rzeczywiście do remontu bądź konserwacji to tylko podziękować Pani Wójt za dobrą współpracę z władzami dróg krajowych i szybką reakcję".

Riposta jest

1. "Pani Wójt nie miała żadnego wpływu na to , że roboty tam są wykonywane. Konserwacja wiaduktu jest wykonywana przez firmę, która wykonuje całoroczne utrzymanie dróg krajowych dla GDDKiA. Wiadukt należy do GDDKiA , Pani Wójt nie ma żadnego wpływu na to , że są tam wykonywane roboty konserwacyjne, są one przewidziane w każdym roku przez czas kiedy firma ma umowę z GDDKiA. Niech lepiej Pani Wójt zadba o to co się dzieje pod wiaduktem, po każdym deszczu są rozmywane skarpy w rowie , a to już nie należy do GDDKiA.A wystarczyło by położyć kilka płyt ażurowych na skarpach."

2."O tym , że roboty konserwacyjne zostały tam wykonane decydował tylko i wyłącznie Inspektor Mostowy z GDDKiA a nie Władze Gminy!!! Lansowanie się czyimś kosztem jest trochę nie na miejscu. I robienie zdjęć bez czyjejś zgody też ..."

Pinokio by się nie powstydził. WSTYD.

#164 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 01:12:28

Sram na pis

#165 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 07:36:54

Sram na pis

No to Bracie magazynuj teraz w sobie produkty przemiany materii. Jedz kaszankę, ogórki kiszone, groch i czosnek w dużych ilościach. Daj popis przy urnie 21 października i uwolnij zwieracze. Urna jak nocnik, przyjmie wszystko z uśmiechem. Twój głos się bardzo liczy i będzie godny czasów w których żyjemy. One tyle warte co ten głos właśnie.

#166 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 07:06:34

Coś co daje dużo do myślenia i rzuca światło na inewstycje.

Z fb Pana Andrzeja

"

Szanowni Państwo.
Pragnę podzielić się z państwem informacją na temat zadań inwestycyjnych realizowanych w tej kadencji, którymi p. Wójt chwali się, ale ich realizacja nie byłaby możliwa, gdybym o to
nie zadbał wcześniej tj. w kadencji 2010 – 2014. Wędrówkę po inwestycjach zaczniemy od dróg gminnych.

W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w 2010 roku zgłoszone zostały do realizacji i pozytywnie zweryfikowane stosownymi protokołami przez służby wojewody następujące wnioski;
1. Remont i przebudowa drogi Brody -Tatry (ul. Stoczki i Tatrzańska)- realizowana w latach 2015 – 2017
2. Remont i przebudowa drogi Brody -Tatry Polesie (ul. Stoczki) droga realizowana w latach – 2016 i 2018
3. Przebudowa drogi Ruda Styków ( ul. Panoramiczna) droga realizowana w latach 2017- 2018

Wnioski złożone w 2012 r.
1. Odbudowa drogi Adamów –Trojak (ul. Leśna) - droga realizowana w 2015 r

Wnioski złożone w 2013 r.
1. Remont drogi od drogi Ostrowiec – Radom do wsi Górki (ul. Wójtowska – droga realizowana w 2016 r.
Wnioski złożone w 2014 r.
1. Remont drogi w Jabłonnie (ul. Słoneczna) – droga realizowana w 2016 r.
2. Remont rowów – odwodnienia (ul. Spacerowa) prace realizowane w 2016 r.

Tak duża rozpiętość w latach(od złożenia wniosku do realizacji) wynika z faktu, że promesy przychodziły z takim opóźnieniem na co wójt nie miał wpływu."

To co teraz powiedzieć trzeba? Lepiej paszczy nie otwierać bo polecieć mogą fekalia i brudy. Fajnie się jeździ na cudzym grzbiecie i pracy innych. Prawda?

#167 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 12:50:52

Pojawiły się takie ciekawe ulotki kandydatów na radnych gminy naszej pod wspólnym hasłem, który w wielu przypadkach powala co do charakteru kandydatów, prowadzonego stylu życia, bycia  i zachowań.

Hasło przewodnie to "Razem zadbajmy o nasz dom".

Jak można nie dbając o własny, próbować pakować się do np. mojego domu ludziom, którzy myślą że założony garnitur, biała koszulka i krawacik zamiast waciaka, dresu i słomianych butów pozwoli zmienić siebie i oszukać innych?.

O swój dom zadbamy sami a ten wspólny powierzymy tym, którzy na szacunek taki zasługują swoim życiem i postawą.

Tu, pasuje inne hasło przewodnie " Zadbamy o swoje kieszenie Waszym kosztem i brakiem spokoju w Twoim domu".

Mleko w mleczarniach się rozlewa, gdy to czyta a my wiemy o co chodzi.

Obłudy już dość, na zmiany czas i to najwyższy.

#168 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 07:16:31

No to mata obraz ekonomii gminy lewusów na posadzie.

Wpis z fb NBnK

"Brawo, brawo, brawo. Słupki rosną jak na drożdżach. Szkoda że tylko nieliczna liczba mieszkańców posiada takie informacje. Na urzędzie gminy Brody powinien być taki wielki licznik aby mieszkańcy mogli się zachwycać tymi liczbami i być świadomi co się w gminie dzieje. Ciekawi mnie tylko kto I kiedy spłaci to zadłużenie. Przecież nie można chyba jechać na kredytach w nieskończoność. 13 milionów długu w ciągu 4 lat? A najwyżej przyjdzie komornik i zabierze cała gminę.Takie informacje powinny być dostępne dla każdego mieszkańca i być przy każdej urnie wyborczej."

Brawo!!!!!!!!!!!!!!! jest zajebiście .

PRAWDA???? ŁAPKI W GÓRĘ A RYJ W KARTOFLE.

#169 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 04:09:39

Może by w końcu Pan Przygoda napisał o swoim programie a nie krytykował. Niestety gmina była zaniedbana dramatycznie. Jestem ekonomista i wiem że jeśli nie dokonuje się inwestycji wszystko upada. Śmieszne zatem mówienie o splacaniu długów przez lata świadczy o braku znajomości ekonomii. Gmina Brody jest w bardzo dobrej kondycji, sam się zainteresowałem, sprawdziłem i wiem. Pracuję w dużej korporacji, znam prawa rozwoju i gratuluję tej Wójt za jej mądre decyzje. Mieszkam gdzie mieszkam ale pochodzę z Brodow i wkrótce znów tu wrócę aby ją wspierać. Wyjechałem bo nie chciałem tu żyć za poprzedniej władzy. Teraz pora tu wrócić bo mam zupełnie inne możliwości. Widzę jak nasza gmina się rozwija. Brawo Pan Wójt.

#170 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 07:27:42

Może by w końcu Pan Przygoda napisał o swoim programie a nie krytykował. Niestety gmina była zaniedbana dramatycznie. Jestem ekonomista i wiem że jeśli nie dokonuje się inwestycji wszystko upada. Śmieszne zatem mówienie o splacaniu długów przez lata świadczy o braku znajomości ekonomii. Gmina Brody jest w bardzo dobrej kondycji, sam się zainteresowałem, sprawdziłem i wiem. Pracuję w dużej korporacji, znam prawa rozwoju i gratuluję tej Wójt za jej mądre decyzje. Mieszkam gdzie mieszkam ale pochodzę z Brodow i wkrótce znów tu wrócę aby ją wspierać. Wyjechałem bo nie chciałem tu żyć za poprzedniej władzy. Teraz pora tu wrócić bo mam zupełnie inne możliwości. Widzę jak nasza gmina się rozwija. Brawo Pan Wójt.

Co ty szaleńcu wypisujesz?.

Inwestycje muszą generować zyski a nie straty a u nas tylko takie są porobione. Zero nowych miejsc pracy, zero ofert dla młodych ludzi, skłócone środowiska, Ekonomista wie co oznaczają takie wzrosty zadłużenia w krótkim czasie jak to widać w rzetelnym zestawieniu, bez szans na to by przynosiły te "inwestycje" zyski. Te inwestycje to np: zapyziałe plenerowe siłownie gdzie srają ptaki i muskuły ćwiczą lokalne szczury . psy bezdomne i koty, z trawą po pachy. Kwiatuszki , klombiki, wiewióry, wiaty do chlania wódy i odbywania nocnych kopulacji pod dachem, kładki, wstęgi przecinane pod byle jakim pretekstem i mnóstwo innych gadżeciarskich pierdółek. Nawet dojazdy dla ludzi i komunikacja do Starachowic  zaniedbana.Tych zysków nigdy przy takiej gospodarce nie będzie. Ekonomista z ciebie jak z barana szybowiec. Szybuj sobie w tej głupocie dalej a do nas nie przyjeżdżaj  bo spadów korporacyjnych na emeryturze nam nie trzeba.

#171 ~do korpo-ekonoma w amoku~

~do korpo-ekonoma w amoku~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 07:47:11

Korporacyjny ekonomisto na wylocie. Krótko bo co tu z takim "znawcą" w polemikę wchodzić:

OD ZADŁUŻENIA W KWOCIE 13 660 731 zł, BY ZEJŚĆ DO 1 000 000 TRZEBA BYŁO 7 LAT. TERAZ ZA OBECNYCH RZĄDÓW OD TEGO MILIONA DO 15 850 629 ZŁ ZADŁUŻENIA WYSTARCZYŁY 4 LATA.

To nie są opowieści z Narni - to twarda ekonomia w cyferkach.

CHROŃMY SIĘ OD TAKICH EKONOMÓW I ZARZĄDCÓW PUBLICZNYCH PIENIĘDZY

#172 ~Też ekonomistka~

~Też ekonomistka~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 08:59:02

Pan Andrzej Przygoda, jak śledzę jego informacje zamieszczane na swoim profilu nie skrytykował nigdy działań kogokolwiek. Podaje fakty, które można sprawdzić w dokumentach. Rzeczowości, uczciwości i konkretów nam trzeba, którą on pokazuje a nie propagandy obecnie zalewającej wszelkie informacje płynące z gminy.

Jest niezaprzeczalnym faktem, że gmina wpada w długi i to większe niż dotychczas. To jest niebezpieczne i my mieszkańcy obawiamy się o stan gospodarki finansowej, który będzie miał niebawem przełożenie na życie nasze i naszych najmłodszych w przyszłości.

Ekonomia to taka dama, która skutki prowadzenia się za młodu pokazuje w dojrzałych latach, gdy fluidy, kosmetyki, tapety i wszelakie kremy przestają działać okazując prawdziwe oblicze.

#173 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:36:17

Kłamstwa, kłamstwami popychane

Z fb Nasze Brody nad Kamienną

"Spływają do nas coraz bardziej niepokojące informacje na temat niedawnego zebrania w Lubieni. Udało nam się dotrzeć do Pana Adama - mieszkańca Lubieni, któremu gminni urzędnicy zarzucili kłamstwo w sprawie jego wypowiedzi na temat budowy kanalizacji w Lubieni. Postanowiliśmy (za zgodą Pana Adama) zacytować fragmenty wiadomości, którą do nas przesłał:

„Przy okazji wyborów nowego sołtysa w 2015 p. wójt obiecywała na zebraniu wiejskim, że budowa ruszy w 2016r. W 2016 obiecywała, że rozpoczynamy w 2017. Obiecywała nie tylko na zebraniu wiejskim. W wywiadzie w Echu Dnia z 24 listopada 2016 chwaliła się, że uzyskała pozwolenie na budowę kanalizacji w Lubieni i zamierza ją rozpocząć w roku przyszłym. Sytuacja powtórzyła się także na zebraniu w 2017, z tym, że inwestycja miała ruszyć na wiosnę 2018. Wtedy to p. wójt zasypana pytaniami przez mieszkańców obraziła się i wyszła z zebrania. Po mojej wypowiedzi, głos zabrał osobnik towarzyszący p. wójt. Zarzucił mi, że kłamię, że w zebraniach Rady Sołeckiej nie brałem udziału i nie rozumiem istoty działania Funduszu Sołeckiego. Na moje pytanie, w którym miejscu skłamałem odpowiedział, że ustosunkuje się do tego p. wójt. (…) Następnie zwracając się do sekretarza gminy, w ironicznym tonie zapytała, jak mogła obiecywać kanalizację w 2016 skoro została wójtem w 2015. W swoich konfabulacjach nagięła nawet datę wyborów, które odbyły się w 2014. Zaprzeczyła temu, że kiedykolwiek obiecywała kanalizację przed 2018 rokiem.”

A teraz komentarze

"Pomimo tego, że w ubiegłym roku wójtowa została nieomal wygwizdana podczas zebrania w Lubieni, gdy wyszła w połowie nie odpowiadając na pytania, to po roku wraca, pod pretekstem wyborów sołtysa organizuje na terenie szkoły wiec przedwyborczy i łże w żywe oczy, licząc na to, że ludzie nie pamiętają tego, co mówiła przed rokiem, przed dwoma, przed trzema laty."

"No to Panie Adamie dziwne rzeczy się dzieją w tej Gminie Brody. Tak to chyba nigdzie nie grają. To że pisma urzędowe giną w Urzędzie tez mnie z nóg zwaliło. Już chyba mnie nic nie zaskoczy"

"No i jeszcze niektóre pisma nie są rejestrowane  nie posiadają znaku sprawy, co chyba obliguje instrukcja kancelaryjna (może się mylimy"

"Oo to jeszcze lepiej. Pisma widmo  Ale nie mylicie się Państwo w typowym urzędzie każde pismo przychodzące lub wychodzące jest rejestrowane, przyporządkowane do sprawy i ma nadany znak. Chyba że pisaliście do p. wójt podziękowania, życzenia, zaproszenie, ofertę etc. to wtedy są wyłączenia ale w to wątpię. Rodzi się pytanie z czego to wynika : z błędu/ niewiedzy, niestaranności czy ma jakis inny cel ?"

Przechodzi to ludzkie pojęcie " by takie coś " niszczyło ludzi.

#174 ~Zaniepokojony~

~Zaniepokojony~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 06:11:50

szanowny ekonomisto.....gdzie sprawdzałaś ten świetny stan finansowy gminy chyba w opowieściach pana Wrony bo jeśli byś skorzystał np. Ze wspaniałej opinii ostatniego budżetu wydanej przez RIO to jako świetny ekonomista zauważyłeś kredyt 12milionow, konieczność zaciąganie kredytów na spłatę starych kredytów,wątpliwe losy spłaty zobowiązań gdy już nie będzie kredytów...i to jest tą świetna kondycja finansowa gminy? A jako świetny Ekonomista analityk pracownika dużej korporacji może pokazesz jakie to inwestycje dokonano w tej gminie za te prawie 13 milionów złotych.

#175 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 06:58:01

szanowny ekonomisto.....gdzie sprawdzałaś ten świetny stan finansowy gminy chyba w opowieściach pana Wrony bo jeśli byś skorzystał np. Ze wspaniałej opinii ostatniego budżetu wydanej przez RIO to jako świetny ekonomista zauważyłeś kredyt 12milionow, konieczność zaciąganie kredytów na spłatę starych kredytów,wątpliwe losy spłaty zobowiązań gdy już nie będzie kredytów...i to jest tą świetna kondycja finansowa gminy? A jako świetny Ekonomista analityk pracownika dużej korporacji może pokazesz jakie to inwestycje dokonano w tej gminie za te prawie 13 milionów złotych.

Brawo, przecież to żaden ekonomista.To wiesia / kromka chleba inaczej / wali laurki bo takie rozkazy dostała a miłość ślepa jest!

#176 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 07:00:41

Co ty szaleńcu wypisujesz?.

Inwestycje muszą generować zyski a nie straty a u nas tylko takie są porobione. Zero nowych miejsc pracy, zero ofert dla młodych ludzi, skłócone środowiska, Ekonomista wie co oznaczają takie wzrosty zadłużenia w krótkim czasie jak to widać w rzetelnym zestawieniu, bez szans na to by przynosiły te "inwestycje" zyski. Te inwestycje to np: zapyziałe plenerowe siłownie gdzie srają ptaki i muskuły ćwiczą lokalne szczury . psy bezdomne i koty, z trawą po pachy. Kwiatuszki , klombiki, wiewióry, wiaty do chlania wódy i odbywania nocnych kopulacji pod dachem, kładki, wstęgi przecinane pod byle jakim pretekstem i mnóstwo innych gadżeciarskich pierdółek. Nawet dojazdy dla ludzi i komunikacja do Starachowic  zaniedbana.Tych zysków nigdy przy takiej gospodarce nie będzie. Ekonomista z ciebie jak z barana szybowiec. Szybuj sobie w tej głupocie dalej a do nas nie przyjeżdżaj  bo spadów korporacyjnych na emeryturze nam nie trzeba.

.... z barana szybowiec? Niezłe :D. To tak jak.... z Sahary samorządowiec. :D

#177 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 07:33:00

Kłamstwa, kłamstwami popychane

Z fb Nasze Brody nad Kamienną

"Spływają do nas coraz bardziej niepokojące informacje na temat niedawnego zebrania w Lubieni. Udało nam się dotrzeć do Pana Adama - mieszkańca Lubieni, któremu gminni urzędnicy zarzucili kłamstwo w sprawie jego wypowiedzi na temat budowy kanalizacji w Lubieni. Postanowiliśmy (za zgodą Pana Adama) zacytować fragmenty wiadomości, którą do nas przesłał:

„Przy okazji wyborów nowego sołtysa w 2015 p. wójt obiecywała na zebraniu wiejskim, że budowa ruszy w 2016r. W 2016 obiecywała, że rozpoczynamy w 2017. Obiecywała nie tylko na zebraniu wiejskim. W wywiadzie w Echu Dnia z 24 listopada 2016 chwaliła się, że uzyskała pozwolenie na budowę kanalizacji w Lubieni i zamierza ją rozpocząć w roku przyszłym. Sytuacja powtórzyła się także na zebraniu w 2017, z tym, że inwestycja miała ruszyć na wiosnę 2018. Wtedy to p. wójt zasypana pytaniami przez mieszkańców obraziła się i wyszła z zebrania. Po mojej wypowiedzi, głos zabrał osobnik towarzyszący p. wójt. Zarzucił mi, że kłamię, że w zebraniach Rady Sołeckiej nie brałem udziału i nie rozumiem istoty działania Funduszu Sołeckiego. Na moje pytanie, w którym miejscu skłamałem odpowiedział, że ustosunkuje się do tego p. wójt. (…) Następnie zwracając się do sekretarza gminy, w ironicznym tonie zapytała, jak mogła obiecywać kanalizację w 2016 skoro została wójtem w 2015. W swoich konfabulacjach nagięła nawet datę wyborów, które odbyły się w 2014. Zaprzeczyła temu, że kiedykolwiek obiecywała kanalizację przed 2018 rokiem.”

A teraz komentarze

"Pomimo tego, że w ubiegłym roku wójtowa została nieomal wygwizdana podczas zebrania w Lubieni, gdy wyszła w połowie nie odpowiadając na pytania, to po roku wraca, pod pretekstem wyborów sołtysa organizuje na terenie szkoły wiec przedwyborczy i łże w żywe oczy, licząc na to, że ludzie nie pamiętają tego, co mówiła przed rokiem, przed dwoma, przed trzema laty."

"No to Panie Adamie dziwne rzeczy się dzieją w tej Gminie Brody. Tak to chyba nigdzie nie grają. To że pisma urzędowe giną w Urzędzie tez mnie z nóg zwaliło. Już chyba mnie nic nie zaskoczy"

"No i jeszcze niektóre pisma nie są rejestrowane  nie posiadają znaku sprawy, co chyba obliguje instrukcja kancelaryjna (może się mylimy"

"Oo to jeszcze lepiej. Pisma widmo  Ale nie mylicie się Państwo w typowym urzędzie każde pismo przychodzące lub wychodzące jest rejestrowane, przyporządkowane do sprawy i ma nadany znak. Chyba że pisaliście do p. wójt podziękowania, życzenia, zaproszenie, ofertę etc. to wtedy są wyłączenia ale w to wątpię. Rodzi się pytanie z czego to wynika : z błędu/ niewiedzy, niestaranności czy ma jakis inny cel ?"

Przechodzi to ludzkie pojęcie " by takie coś " niszczyło ludzi.

a oto potwierdzenie, że w budżecie na rok 2017 uwzględniono budowę kanalizacji. To nie Pan Adam kłamał. Prawda jest oczywista. Skoro w 2016 roku podejmuje się uchwałę o budowie kanalizacji z kwotą 3 230 000,00 zł kredytu na kanalizację to chyba planuje się jej budowę. Panie Adamie dziękujemy Panu za to, że pomógł Pan w pokazaniu wszystkim, że ktoś tu mieszkańców okłamał. i na pewno nie był to Pan. Serdecznie dziękujemy!!!

#178 ~Pinokio wysiada~

~Pinokio wysiada~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 18:13:09

Krok po kroku wychodzi prawda, która poraża i przeraża!!!

Z fb Pana Andrzeja Przygody / wie co pisze i jak jest /.

"Proszę Państwa, ostatnia już informacja na temat inwestycji, dziś słów kilka o kanalizacji w Lubieni.

Projekt budowy kanalizacji sanitarnej w Lubieni i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Krynkach zleciłem w roku 2013. Pod koniec mojej kadencji projekt był już gotowy i pracownicy przygotowywali wniosek o pozwolenie na budowę tej kanalizacji. Pani Bernat nie miała innego wyjścia jak dalej realizować rozpoczęte już zadanie. Niestety nie skorzystała ze
sprawdzającej się w poprzednich kadencjach praktyki realizowania wniosków unijnych przez zatrudnionych i doświadczonych pracowników. Do napisania wniosku o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Lubieni wraz z obsługą formalnoprawną o środki unijne została wybrana firma za 72 570 zł. Doliczając taką samą bądź zbliżoną kwotę za wniosek dotyczący rozbudowy oczyszczali to ostateczny wynik jest bardzo duży. Niestety, błędy we wniosku sprawiły, że nie otrzymał on dofinansowania i znacznie opóźniło to realizację inwestycji, która powinna być sfinalizowana w 2016 r. Opóźnienie to zablokowało realizację innych inwestycji w tej miejscowości. Z przykrością muszę stwierdzić, że za kadencji Pani Marzeny Bernat nie tylko nie wykonano kanalizacji sanitarnej w Lubieni, ale w żadnej innej miejscowości, gdzie na takie działania można było pozyskać duże dofinansowanie i wybudować kanalizację w takich miejscowościach jak Lipie czy Staw Kunowski. Ponadto w mojej kadencji zleciłem wykonanie projektów technicznych na budowę boiska w
Krynkach oraz przedszkola w Lubieni- zadania te wykonano w następnej kadencji.

Reasumując, finalizacja każdej inwestycji to zaledwie wierzchołek góry lodowej, taka przysłowiowa wisienka na torcie. Z całą pewnością dostarcza satysfakcji. Jednakże, żadna z wymienionych inwestycji nie zostałaby wykonana, gdyby nie wielomiesięczny a czasem wieloletni proces przygotowawczy, w którym obecna pani Wójt w żaden sposób nie partycypowała. Powiem więcej; gdy rozpoczynano prace nad tymi inwestycjami pani Wójt jeszcze pewnie się nie śniło, że kiedykolwiek zostanie wójtem. Niech więc teraz nie
przypisuje sobie z taką łatwością cudzych zasług."

Ludzie uczciwi honor mający ze wstydu by się spalili. Może dlatego teraz takie zabiegi i umizgi są robione wśród druhów z OSP. Może ugaszą. :P

#179 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 20:13:11

MASAKRA

#180 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 09:45:29

Krok po kroku wychodzi prawda, która poraża i przeraża!!!

Z fb Pana Andrzeja Przygody / wie co pisze i jak jest /.

"Proszę Państwa, ostatnia już informacja na temat inwestycji, dziś słów kilka o kanalizacji w Lubieni.

Projekt budowy kanalizacji sanitarnej w Lubieni i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Krynkach zleciłem w roku 2013. Pod koniec mojej kadencji projekt był już gotowy i pracownicy przygotowywali wniosek o pozwolenie na budowę tej kanalizacji. Pani Bernat nie miała innego wyjścia jak dalej realizować rozpoczęte już zadanie. Niestety nie skorzystała ze
sprawdzającej się w poprzednich kadencjach praktyki realizowania wniosków unijnych przez zatrudnionych i doświadczonych pracowników. Do napisania wniosku o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Lubieni wraz z obsługą formalnoprawną o środki unijne została wybrana firma za 72 570 zł. Doliczając taką samą bądź zbliżoną kwotę za wniosek dotyczący rozbudowy oczyszczali to ostateczny wynik jest bardzo duży. Niestety, błędy we wniosku sprawiły, że nie otrzymał on dofinansowania i znacznie opóźniło to realizację inwestycji, która powinna być sfinalizowana w 2016 r. Opóźnienie to zablokowało realizację innych inwestycji w tej miejscowości. Z przykrością muszę stwierdzić, że za kadencji Pani Marzeny Bernat nie tylko nie wykonano kanalizacji sanitarnej w Lubieni, ale w żadnej innej miejscowości, gdzie na takie działania można było pozyskać duże dofinansowanie i wybudować kanalizację w takich miejscowościach jak Lipie czy Staw Kunowski. Ponadto w mojej kadencji zleciłem wykonanie projektów technicznych na budowę boiska w
Krynkach oraz przedszkola w Lubieni- zadania te wykonano w następnej kadencji.

Reasumując, finalizacja każdej inwestycji to zaledwie wierzchołek góry lodowej, taka przysłowiowa wisienka na torcie. Z całą pewnością dostarcza satysfakcji. Jednakże, żadna z wymienionych inwestycji nie zostałaby wykonana, gdyby nie wielomiesięczny a czasem wieloletni proces przygotowawczy, w którym obecna pani Wójt w żaden sposób nie partycypowała. Powiem więcej; gdy rozpoczynano prace nad tymi inwestycjami pani Wójt jeszcze pewnie się nie śniło, że kiedykolwiek zostanie wójtem. Niech więc teraz nie
przypisuje sobie z taką łatwością cudzych zasług."

Ludzie uczciwi honor mający ze wstydu by się spalili. Może dlatego teraz takie zabiegi i umizgi są robione wśród druhów z OSP. Może ugaszą. :P

Gmina nasza jak torfowiska. Od 4 lat płonie ze wstydu a druhy gasić rady nie dają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych