Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


241 odpowiedzi w tym temacie

#221 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 13:20:59

Tym razem ważne z fb Pana Dariusza

 

"Szanowni mieszkańcy Dziurowa.
Dziś odebrałem pismo od prezydenta Marka Materka, które dobitnie pokazuje dzięki komu tak naprawdę nasza piątka powróciła na swoją dawną trasę. Dzięki nam, mieszkańcom Dziurowa. Nie pozwólmy zakłamywać rzeczywistości ludziom wątpliwych autorytetów. Zawsze jak w tym przypadku stawajmy w słusznych sprawach ramię w ramię żeby walczyć o swoje. Serdecznie dziękuję za wsparcie petycji tyloma podpisami, choć ubolewam że brakło tam podpisów pana sołtysa i pana radnego. Panu Materkowi też dziękuję za zajęcie się sprawą. Brawo Dziurów"

 

Wejdźcie sobie teraz na w/w fb i zobaczycie pisemko. Widać kto kłamał, oszukiwał, wprowadzał zamęt nie tylko w tej sprawie i nie ma odwagi powiedzieć wprost ludziom "TO NASZA WINA".

 

No coż, do tego potrzebna jest klasa, uczciwość a nie prostactwo, fałsz , zakłamanie.

Dziękujemy Panie Dariuszu i Panie Prezydencie Starachowic.

 #222 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 13:45:29

Wczoraj zebranie w Brodach zakończyła w pół słowa, żeby przypadkiem nie dopuścić do krytyki i niewygodnych pytań

To po cholerę na te zebrania łazić i czas swój marnować, skoro gdy się pojawiają pytania wymagające rzetelnej, mądrej odpowiedzi jest kulony ogon i wypad z budy z obłędem w oczach jest robiony.

 

Jak lud mówi, po bałwochwalczym otwarciu  w przydupaśnym gronie, nieskończonej jeszcze inwestycji tzn. odpapranej plastikowej mizeroty, niszczącej istniejące, tylko zapuszczone i zaniedbane trawiaste boisko w Adamowie / trawa na boisku w całej Europie to rarytas, najzdrowsza i najbezpieczniejsza nawierzchnia / przyszedł czas na zderzenie się z prawdą na zebraniu w Brodach. Czyli z mieszkańcami, którzy myślą i w ciula robić się już nie dadzą.

Jaki efekt? Ano ucieczka. Kto tak robi i jak można go nazwać ? Wiemy.#223 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 15:31:34

A czy była obecna cała świta przydupasów?

#224 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 19:00:50

A czy była obecna cała świta przydupasów?

 

A jak myślisz, kto brawo bił? :lol: :lol: :lol:#225 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 09:26:10

Tym razem informacja z fb stowarzyszenia "NASZ Adamów"

 

"Od 24.09.2018 r. Grupa Nieformalna „Pozytywni – Aktywni – Fit” oraz Stowarzyszenie „Nasz Adamów” realizują projekt pn. „Family ZUMBA”.
Bardzo przepraszamy za nieumyślne wprowadzenie w błąd mieszkańców Adamowa poprzez informacje dotyczące miejsca organizacji zajęć, upublicznione na tablicach informacyjnych. Niestety, ze względu na brak zgody na odpłatne korzystanie z sali gimnastycznej zajęcia nie mogą być realizowane w Szkole Podstawowej w Adamowie."

 

Mamy informacje od mieszkańców, którzy są zbulwersowani taką postawą. Stowarzyszenie chciało tylko za odpłatnością zorganizować zajęcia. Jak to się ma do sytuacji gdy w innych szkołach na terenie gminy mogą się odbywać za odpłatnością spotkania komitetów wyborczych co wyraźnie jest działaniem politycznym a u nas nie można spotkać się w celach towarzysko-rekreacyjnych!!!???.

 

Oto wpis komentarza mieszkańca do zaistniałej sytuacji. Bardzo słuszny i trafny.

 

"Jak można zamknąć szkołę przed mieszkańcami? Czy to jest własność prywatna? Zawsze w szkole koncentrowało się życie kulturalne mieszkańców w takich niewielkich miejscowościach! No i blado przy tym wypadają zapewnienia pani wójt o tym jak bardzo stara się aby lepiej żyło się w gminie!"

 

Dalej komentować tego nie trzeba, bo po co!.

 #226 ~fitness ZUMBA men~

~fitness ZUMBA men~
 • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 14:24:15

Oj....,  komentarz ludzie mają i tak wyrobiony.

 

Zazdrość, zawiść, nikczemność i prostactwo tych co maczają w tym paluchy. Wystarczy tylko popatrzeć na "urok, wdzięk, prezencję, inteligencję" bijącą już  z samego wyglądu tych decydentek / jedna rozkaz wyda, druga musi wykonać bo posadę straci / to jak można pozwolić by zajęcia taneczne i fitness się odbywały. Trzeba mieć predyspozycję, wdzięk, umiejętności i sprawność.

 

Mówi się, że jak cięte baby z bala bez uroku, to zżera zazdrość, strach więc zakazują. Tyle mogą póki władza i pieczątka w łapie.

Drugi powód oczywisty - zagrożenie przed wyborami bo może jakiś spisek będzie. No to trzeba stłamsić w zarodku jakiekolwiek inicjatywy, nie patrząc na potrzeby mieszkańców do bycia aktywnymi i chcących tworzyć fajną lokalną grupę przyjaznych sobie ludzi. Słów brak i na wymioty bierze. Szkoła to przecież prywatna własność i na krótkiej smyczy ma być na festyny i lansiarstwo gotowa.

 

No ale całe szczęście, że to nie u nas się dzieje ;) ....tylko gdzieś w buszmeńskim zapyziałym grajdole. ;)

 #227 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 17:51:30

 Nie tylko to stowarzyszenie miało problemy w swojej statutowej działalności na naszym terenie. Zapytajcie jak było w innych a w szczególności Stowarzyszenie Profilaktyczno - Społęczne "Rodzina". Zechcą to opowiedzą a jest o czym.

 #228 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 09:18:42

Kampania na finiszu. No tak.

 

Dochodzą słuchy, że zaczynają się działania agitacyjne wspomagane płynami ogłupiająco-rozweselającymi serwowane pewnej grupie elektoratu spod znaku (+) czyli tej z "lepszego" sortu.Tak było 4 lata temu. Tak zaczyna być ponownie teraz. Dojdą pewnie jeszcze dowozy zbiorcze pod komisje, obietnice podwyżek realizowane już po wyborach, nowe stanowiska pracy i wiele jeszcze chwytów, których nie sposób przewidzieć. Wszystko to znamy bo przerabiane już było.

Ci, którzy pracowali pod ciągłym strachem w atmosferze gęstej mogą teraz bez narażania siebie i rodziny oddać i podziękować za doznane krzywdy przy zakreślaniu kratek. Urna nie doniesie kto jak zakreślał papier.

Jak było? Zaczęło się chocholim tańcem  z " Panaceum ", bojami ze strażakami, ciekawostkami z obsadami kadrowymi w jednostkach organizacyjnych, próbami aneksji terenów /Animex i Michałów/, transportem publicznym / Dziurów / ...itd, itd. Jest tego kilka tomów do opisania. Szkoda tylko miejsca i czasu na forum.

 

"Panaceum to domniemany środek leczniczy  przeciw wszystkim chorobom, poszukiwany przez alchemików, spotykany w legendach i mitach"

 

Skoro więc żyjemy w micie, domniemaniach, tworzymy legendę jak żyć na kredyt to  życzmy sobie by oddawane głosy przy urnach były tym panaceum na chorobę, która nas dopadła a którą zaleczyć czym prędzej trzeba. Są na naszym terenie godni, mądrzy, doświadczeni ludzie, którzy gdy się zjednoczą mogą wiele dobrego, ludzkiego zrobić dla naszej społeczności. Nie głosujmy emocjami, bojaźnią, konformizmem czy brakiem głosowania bo to też głosowanie jest tyle, że na niekorzyść bo pozwoli utrzymać to co jest teraz. Czas na odwagę i zróbmy swoje by chorobę wygonić z organizmu samorządem zwanym.

 #229 ~szczena opada, ząb zgrzyta~

~szczena opada, ząb zgrzyta~
 • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 14:44:49

LUDZIE, ludzie ludzie; :o

 

Jeśli nie macie jeszcze wyrobionego zdania KTO JEST KTO a w zasadzie "CZYM JEST TO COŚ"  to koniecznie wejdźcie sobie na fb (pseudo caryca, sahara czy jak tam kto chce).

 

Karty odsłonięte i jaśniej już się nie da pokazać charakteru a w zasadzie braku tego czegoś co człowiek posiadać powinien. No chyba, że już człowieków tzn LUDZI NIE MA.

 

Nas odrzuca i obrzydzeniem ogarnia to coś.

Aaa i jeszcze ciekawostka, którą to ugrupowanie wprowadziło do historii w ostatnim czasie cichcem.

 

"Na portalu 2018.pl poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości nie ma ani jednego słowa o Lechu Wałęsie! A jedynym bohaterem współczesności jest Lech Kaczyński. Dacie wiarę?!"

"Myślałam, że to żart, więc przed chwilą sprawdziłam. Na portalu 2018.pl poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości nie ma ani jednego słowa o Lechu Wałęsie! A jedynym bohaterem współczesności jest Lech Kaczyński. Dacie wiarę?!"

 

To są właśnie ci "przedstawiciele narodu",  którzy poparcia udzielają.

 

WEJDŹCIE WIĘC  NA FB w/w persony , POCZYTAJCIE, POPATRZCIE, ZASTANÓWCIE SIĘ, ZROZUMCIE DO CZEGO TO ZMIERZA, KTO ZA TYM STOI NO I NA KONIEC ODPOWIEDZCIE SOBIE NA PYTANIE "CZY TEGO CHCĘ DLA SIEBIE, SWOICH DZIECI i WNUKÓW".

 

To nie matrix, to nie dowcip. To już zaczyna być TRAGEDIA.

 #230 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 19:55:41

z fb Pana Andrzeja Przygody

 

"Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Brody

 

Zbliża się koniec kampanii wyborczej. Przed nami 21 października 2018 roku wybory samorządowe - najważniejsze dla lokalnych społeczności.

Zwracam się do Państwa z apelem - weźcie udział w tym ważnym wydarzeniu, nie pozwólcie Państwo, aby decydowano za Was.

Udajmy się do lokali wyborczych, wybierzmy ludzi doświadczonych, odpowiedzialnych, gospodarnych, budujących zgodę w lokalnych społecznościach, słuchających ludzi, a nie krzykiem wymuszających posłuch. Nie pozwólmy na budowanie wewnętrznych podziałów.

Faktyczny rozwój gminy to dobrobyt jej mieszkańców, oparty na zrównoważonym i długofalowym planowaniu wydatków publicznych, a nie jego namiastka w postaci dekoracji ulicznych - oto jest prawdziwa i odpowiedzialna samorządność.

W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim za miłe słowa, za wysłuchanie, za dyskusję, za zrozumienie tego, co tak naprawdę zadziało się w naszej Gminie przez ostatnie
4 lata. Mam tu na myśli znaczną część przewidzianych do realizacji inwestycji, na które zostały złożone wnioski jak również została zaplanowana ich realizacja w trakcie trwania mojej kadencji. Obecnemu włodarzowi pozostało jedynie ich sfinalizowanie o czym Państwa informowałem w rozmowach i dostarczanych ulotkach. Moje kampanie wyborcze zawsze oparte były na prawdzie. Nigdy nie manipulowałem i nie manipuluję faktami. Zapewniam Państwa, że gdyby informacje na temat galopującego zadłużenia gminy były nieprawdziwe, to z pewnością zostałbym pozwany przez wójta gminy do sądu w trybie wyborczym. Tak się jednak nie stało i nie stanie, ponieważ prawdą jest, że na koniec roku 2018 dług gminy zgodnie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej ma wynieść 12 650 629 złotych.

Oczywiście można prowadzić rozpasaną administrację na kredyt. Pojawia się jednak pytanie: dokąd zaprowadzi nas takie działanie? Naturalnym jest, że w pewnym momencie worek kredytowy zostanie zamknięty. Wówczas MY MIESZKAŃCY przez długie lata będziemy płacić za rozrzutność władzy swoimi podatkami.

Szanowni Państwo! 21 października proszę o Wasze poparcie i oddanie głosu na moją osobę.

Z wyrazami szacunku Andrzej Przygoda"

 

Popieramy w pełni.

 

Dużo zła nadziało się w tej kadencji. Czas by przywrócić spokój, normalność, uczciwość, dialog z każdym, kto ma nawet inne zdanie bo to buduje i rozwija. Krzyk, rozkazy, wymaganie bezwzględnej, głupiej posłuszności prowadzi tylko do zamykania się ludzi w skorupie w myśl zasady - mądry głupiemu ustępuje.

Z tej skorupy nawet mądre pomysły na gospodarkę, zarządzanie wspólnym dobrem nie mają szans na realizację.

Nie ma ludzi nieomylnych, lecz tragedią dla wszystkich jest to, gdy za najmądrzejszego uważa się ten, kto rozumem nie grzeszy. Taki człowiek manipuluje innymi, kłamie, prowadzi intrygi, zastrasza i wymusza różne, często niegodziwe  zachowania na innych ludziach. Odnajdźmy w sobie człowieka, pokierujmy uczciwie swoimi decyzjami.

Urna nie zdradzi, nie doniesie, nie obnaży naszych myśli, tak jak teraz  narobiło się w naszych rodzinach i zniszczonych sąsiedzkich relacjach. Czas by się wyzwolić, obudzić, nie zostawić spalonej ziemi młodym ludziom, naszym dzieciom i wnukom. To oni poniosą konsekwencje nieprzemyślanych decyzji gospodarczych i ekonomicznych.

Bo z rządzeniem to tak jak z piciem. Trzeba umieć i wiedzieć kiedy skończyć.

Więc kończmy.

 

Tak na koniec, to zapraszamy na obejrzenie bardzo krótkiego streszczenia mijającej kadencji widziany przez suwerena, który jeszcze rozumu nie stracił i na plewy nabrać się nie dał. To jedynie niewielka część "osiągnięć" mijającej kadencji.

Gdzie szukać?

Ano fb "Nasze Brody nad Kamienną" i fb , Pana Dariusza Krzewskiego.

 

Nie marnuj swojego ważnego głosu. Mądrze wybierzesz, spokój sobie i rodzinie zapewnisz.

 #231 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 październik 2018 - 21:33:43

No i co, wygrała?

#232 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 08:15:50

Wygrała zgodnie z planem

#233 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 19:56:46

Z fb Pana Andrzeja"

"Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos w wyborach samorządowych.
Ze szczególnym podziękowaniem zwracam się do kandydatów na radnych z mojego komitetu wyborczego. Doceniam Wasz trud i chęć pracy dla dobra gminy Brody. Dziękuję za wsparcie, pomysły, życzliwość i zaufanie, którym mnie obdarzyliście.
Nowo wybranym władzom życzę owocnej współpracy dla dobra gminy i jej wszystkich mieszkańców.

Z poważaniem

Andrzej Przygoda"

 

"I to jest kulturalny człowiek! !!!!!!"

 

Panie Andrzeju, dziękujemy za danie nam chwili nadziei, która jest w życiu potrzebna. Poczekamy sobie teraz na bilansik "Winien - Ma" na nocie księgowej za rok, dwa, trzy. To będzie jednoznaczna ocena, którą poczuje każdy mieszkaniec gminy jak przyjdzie czas spłat zobowiązań i kredytów. Poczekamy, popatrzymy. Dobrych dni i  odpoczynku życzymy.

 

 #234 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 16:51:03

A ta z PSL co startowała z Pisu, weszła?

#235 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 21:19:57

A ta z PSL co startowała z Pisu, weszła?

Nie wesz  :D  ła. Farbowańce odstrzelone w powiecie.#236 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 07:32:13

Są już oficjalne wyniki do powiatu? Ten z idiotycznym fryzem jest?

#237 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 październik 2018 - 01:04:44

W dópe nosem!

#238 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 styczeń 2019 - 10:13:22

"Powiat starachowicki znalazł się na 17 miejscu w kraju wśród powiatów gdzie przyrost zadłużenia jest wysoki i wynosi 8,80 punktu procentowego, podczas gdy np. w powiecie leskim, który znajduje się na ostatnim miejscu w rankingu powiatów, wynosi on minus 36,56 p. procentowego. Wzrost zadłużenia zanotowano jeszcze jedynie w gminie Brody i wynosi on 2,67 p. procentowego"

 #239 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
 • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 15:21:13

Kto mi powie co się dzieje z naszą służbą zdrowia ?#240 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2019 - 12:21:27

Kto mi powie co się dzieje z naszą służbą zdrowia ?

królowa

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych