Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

131 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Sympatyk~

~Sympatyk~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 15:36:40

Brawo wreszcie może trochę konkretów....... więc jaki ten budżet kto przegina naprawdę 6 milionów deficytu o zgrozo

#62 Krzysztof_Jarzyna

Krzysztof_Jarzyna

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 18:26:45

"Na forum Echa Dnia ktoś zarzucił mi, że nie wiem o czym mówię, jeśli chodzi o sytuację w gminie Brody. W takim razie proszę bardzo  Kilka faktów. Budżet gminy Brody w 2016 roku (projekt budżetu na rok 2017 wciąż jest niedostępny na BIP-ie) zakładał dochody w wysokości 29.224.344 zł oraz wydatki 28.442.344 z tego tworzyła się nadwyżka w wysokości 782.000 zł. Do tego mamy już decyzję RIO o "możliwości wykupu obligacji komunalnych przez Gminę Brody" z której wynika iż gmina Brody chce wyemitować obligację na łączną kwotę 5 mln zł!!!!Za RIO: "Celem emisji w 2016 roku jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętego kredytu w kwocie 1.000.000.00 zł oraz finansowanie planowanego deficytu

budżetu wynikającego z realizacji zadań inwestycyjnych w kwocie 200.000,00 zł" (ciekawe co zeżarło nadwyżkę). "Celem emisji w 2017 roku jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wykupu obligacji w kwocie 100.000.00 zł oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu wynikającego z realizacji zadań inwestycyjnych w kwocie 3.700.000,00 zł." Mało tego koszt obsługi tego długu wyniesie 995.100 zł. Czytaj: gmina z samych obligacji właśnie zadłuża się na 6 mln zł  to w zestawieniu z zakładanymi 30 mln dochodu na rok 2016 oznacza że już jest 20%. Jak mówiłem projekt budżetu na rok 2017 nie jest dostępny, ale na sesji Rady Gminy mówiono o emisji obligacji + kredyty więc będzie jeszcze ciekawiej. 
Pozdrawiam i czekam na budżet na rok 2017
Krzysztof Basiaga"

a ponoć szkoda szczempić ryja :D

#63 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 20:36:39

"Na forum Echa Dnia ktoś zarzucił mi, że nie wiem o czym mówię, jeśli chodzi o sytuację w gminie Brody. W takim razie proszę bardzo  Kilka faktów. Budżet gminy Brody w 2016 roku (projekt budżetu na rok 2017 wciąż jest niedostępny na BIP-ie) zakładał dochody w wysokości 29.224.344 zł oraz wydatki 28.442.344 z tego tworzyła się nadwyżka w wysokości 782.000 zł. Do tego mamy już decyzję RIO o "możliwości wykupu obligacji komunalnych przez Gminę Brody" z której wynika iż gmina Brody chce wyemitować obligację na łączną kwotę 5 mln zł!!!!Za RIO: "Celem emisji w 2016 roku jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętego kredytu w kwocie 1.000.000.00 zł oraz finansowanie planowanego deficytu

budżetu wynikającego z realizacji zadań inwestycyjnych w kwocie 200.000,00 zł" (ciekawe co zeżarło nadwyżkę). "Celem emisji w 2017 roku jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wykupu obligacji w kwocie 100.000.00 zł oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu wynikającego z realizacji zadań inwestycyjnych w kwocie 3.700.000,00 zł." Mało tego koszt obsługi tego długu wyniesie 995.100 zł. Czytaj: gmina z samych obligacji właśnie zadłuża się na 6 mln zł  to w zestawieniu z zakładanymi 30 mln dochodu na rok 2016 oznacza że już jest 20%. Jak mówiłem projekt budżetu na rok 2017 nie jest dostępny, ale na sesji Rady Gminy mówiono o emisji obligacji + kredyty więc będzie jeszcze ciekawiej. 
Pozdrawiam i czekam na budżet na rok 2017
Krzysztof Basiaga"

a ponoć szkoda szczempić ryja :D

Dziękujemy Panie Krzysztofie! I czekamy na dopowiedz goscia 1 233545978

#64 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 23:25:11

Dziękujemy Panie Krzysztofie! I czekamy na dopowiedz goscia 1 233545978

No co Ty stary zatkało kakao i jak ma teraz szczepić tego zatkanego ryja. A tak nawiasem dochody i wydatki gminy są tajne. Dlaczego nie podane są do publicznej wiadomości koszty rozrywek festyn, dożynki, utrzymanie CKiAL, Kamiennej, szkół, przedszkoli?

#65 ~Irena~

~Irena~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 00:15:59

Po pierwsze nie wiem do kogo Ty piszesz nie jestem Panią Wójt ani Jarkiem w innym komentarzu już takie stwierdzenie padło i nie będę tymi osobami nigdy. Jednak co do tego, że gmina jest piękna, bo ludzie budują ładne domy to się zgadzam, ale kto ma je budować Wójt,Prezydent, Premier wiadomo, że ludzie. Co do ukształtowania terenu tu jest śmieszna sprawa, bo teren, gdzie mieszkamy stworzył nam świat i jego ewolucja. Co do młodzieży nie jest zła:). A Pan Wójt Śliwa Świętej Pamięci był dobry tak jak każdy poprzedni,obecny i przyszli wójtowie, ale nie był wójtem całe życie przed nim byli inni, teraz jest inny, po nim będą inni lub ten sam wójt, więc każdy jakąś cegiełkę od siebie dołożył, dokłada lub dołoży.

ŚP. WÓJT ŚLIWA BYŁ W NASZEJ GMINIE PIERWSZYM WÓJTEM. Był bardzo dobrym szanowanym gospodarzem, oddany naszej gminie całym sercem. Zapamiętaliśmy go jako bardzo dobrego człowieka całym sercem oddanego sprawom gminy. Jesteśmy mu wdzięczni za wszystko co zrobił dla naszej społeczności

Praca Andrzeja Śliwy na stanowisku wójta Brodów to czas wielkich przemian infrastrukturalnych i społecznych w tej gminie. Zrealizował wiele inwestycji, które na trwałe zmieniły oblicze komunalne, sportowe, oświatowe, kulturalne i społeczne tej gminy. Ustąpił ze stanowiska wójta w czerwcu 2008 roku, tak naprawdę z powodu swojego wielkiego zaangażowania w zaspakajanie potrzeb mieszkańców gminy. Zostawił tu swoje piętno i swoje dokonania. To przejdzie do historii gminy, niezależnie od tego, czy go ktoś lubił czy nie. 
Ludzie pamiętają nie da się wymazać wszystkim z pamięci zasług śp. A Śliwy, Przygody a nie wspominanie o nich i nie zapraszanie Rodziny śp Wójta, Przygody na 90 lecie szkoły w Lubieni czy poprzedniego Przewodniczącego Rady jest wyrazem niedojrzałości i przerostu EGO. Ludzie w całej Lubieni są ob€żeni takim zachowaniem nie zapomną  o nich nigdy. Bo oni byli dla Ludzi a nie dla siebie nie dla pieniędzy. Wójt Śliwa nie skrzywdził by samotnie wychowującej matki, wdowy, nigdy nie wpychał palców między drzwi, pomagał budować struktury straży nie niszczył ich. Pozwalał ludziom swobodnie oddychać po prostu pozwalał im być sobą dlatego był szanowany!!!!  

#66 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 03:40:57

ŚWIĘTA PRAWDA.

#67 ~Gosc bez numerkow~

~Gosc bez numerkow~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 08:35:24

Krzysztof dzięki za szczere słowa miałeś tylko ty odwagę powiedzieć prawdę i pokazać tak proste wyliczenie ,ciekawe co na to radni czy takie rachunki są dla nich obce czy wiedzą skąd bierze się nadwyżka czy deficyt budżetowy a może to wszystko jest tajne .ps co na to gość z numerkami

#68 ~nowy obserwator~

~nowy obserwator~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:53:46

cytaty"dyskusja z Tobą nic nie daje","mam taką zasadę głupszym się ustępuję","Bo konwersacja na Pani/Pana poziomie jest słaba", "jest Pani/Pan naprawdę wredną(y) osobą","bo jeżeli ktoś nie ma obojętnego stanowiska i najeżdża na drugą osobę to szkoda dyskutować","Po prostu będę mądrzejszy i ustąpię Pani/Panu",....................... fajne.... prawda obiektywizm i mądrość bije z tych cytatów ....na koniec "sprzedajesz wiadomości z gminy na lewo i prawo",."nie jestem Panią Wójt","i życzę powodzenia w dalszym życiu, bo z takim charakterem ciężko sobie poradzić w życiu","Bądźmy obiektywni. Do widzenia"................ Ja także życzę dużo zdrowia

#69 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 11:02:42

Przed Prezesem, dla zasługi,
Pieprzy pierwszy, pieprzy drugi,
Potem cała seria leci,
Bo po drugim pieprzy trzeci,
Czwarty, piąty pieprzą chórem,
Dmąc w partyjną koniunkturę,
Lecz ten pierwszy jest najlepszy
Najpiękniej ze wszystkich pieprzy!

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 18:42:40

Troszeczkę argumentów i cisza ...........umiemy się tylko oglądać epitetami a jeżeli trzeba odpowiedzieć konkretnymi to co .........

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 18:53:45

Troszeczkę argumentów i cisza ...........umiemy się tylko oglądać epitetami a jeżeli trzeba odpowiedzieć konkretnymi to co .........

Ostatnim swoim wpisem zakończyłem udział na forum. Dziękuję i życzę powodzenia :)

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 23:30:42

Masz jakiś problem z kościołem, bo ja nie każdy wierzy w to co chce jeżeli ty nie wierzysz to spoko, ale nie możesz oceniać innych. Po drugie co lat małżeństwa jest to nie prawda, ale najpierw trzeba znać prawdę, a potem się wypowiadać. Najpierw trzeba się do szkolić. Polecam szkołę ŻAK

Szkołę ŻAK to niech robią Ci co studia zaczęli a nie skończyli i magistra nie mają. 

#73 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:30:40

tak tak  Żaka trzeba skończyć by dyskutować na poziomie tego forum  Dyskusja na tematy merytoryczne i ważne jednak wymaga czegoś więcej ........... przynajmniej troski o przyszłość i rozsądku w rządzeniu (najskuteczniej w powiecie)

#74 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:46:24

Widzicie ludzie ja mowa o konkretnych gdzie trzeba coś odpowiedzieć konkretnego to wszyscy milkną czyżby to były trole niektórych osobowości gminnych co nie dostały instrukcji i odpowiedzi ......... gratuluję (tu sms-y są zbedne)

#75 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 18:47:22

Tak tak co tam 8000000 ja proponuję 10000000 co tam 10 milionów 100 milionów albo 200 niech pani wójt ma z czego wydawać. .... nie będziemy jej tego bronić. ..tak dla świętego spokoju prawda radni

No już wydała 21.000 zł, samych Pięknych i Młodych za 30 minut, Markus P 9.000 zł. to już 30.000 zł. a do tego koszty libacji dla WIPÓW pod namiotem kiełbaski darmowe itd.Dożynki tylko Gminę kosztowały 45.000 zł. A jeszcze sylwester nas czeka. Więc co najmniej 100.000 rocznie są rozwalane. Dlaczego Radni na to pozwalają? To są nasze pieniądze a tylko patrzeć jak podatki nam wzrosną na kredyty.

#76 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 20:22:40

Co tam 100000 zł rocznie zapytaj raczej gdzie się podziały 700 000 zł nadwyżki budżetowej 1 000 000 zł kredytu oraz skąd wziął się 200 000 zł deficytu no i na co wzięto 5 000 000 kredytu w obligacjachobligacjach. Czyli gdzie podział się 1 900 000 zł (słownie jeden milion dziewięćset tysięcy zlotych) i czy nas stać na kredyt który słono kosztuje a jest przeznaczony ,,,,, ?

#77 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 21:07:41

To wie tylko....."specjalista bankowy od kontroli banknotów".;=)

#78 ~JJJ.MILO~

~JJJ.MILO~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 16:38:53

To wie tylko....."specjalista bankowy od kontroli banknotów".;=)

#79 ~JJJ.MILO~

~JJJ.MILO~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 16:48:04

Tak ten specjalista jest najlepszy w manipulowaniu i zastraszaniu ludzi.A co mu tam zadłużenie przecież nie będzie go spłacać a lans jest potrzebny za kasę podatnika

#80 ~mieszkaniec powiatu~

~mieszkaniec powiatu~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 22:44:58

Marzena Bernat - najskuteczniejszy włodarz w powiecie starachowickim

zacytuję piosenkę "Wszystko jest na sprzedaż ....." obserwuję wyniki

W imieniu  mieszkancow powiatu starachowickiego składam wniosek o zmianę w regulaminie konkursu, aby wyniki  były wiarygodne i zbieżne z rzeczywistością. Wprowadzenie ograniczenia do 1 sms pozwoli na wyeliminowanie masowego słania wiadomości z jednego numeru. Przecież można być na tak albo na nie, nie trzeba tego potwierdzać setkami płatnych sms. Rozumiem Echo, to przecież wysokie wpływy ale wiecej tracicie w oczach czytelników takimi sondażami.

Wyniki tego plebiscytu są dla znających sytuację po prostu śmieszne. Ktoś na tym forum napisał że można wysłać na siebie setki sms a potem jeszcze uwierzyć że jest się najlepszym ... i to się chyba sprawdziło. Z całym szacunkiem dla tej pani ale w tym powiecie są lepsi, tą panią wyróżnia z pewnością jedno - niesamowity tupet. Prosze redakcję o przeanalizowanie zasad oddawania głosów w plebiscytach aby nie ośmieszać mieszkańców i dac szansę naprawdę dobrym włodarzom.

z poważaniem

mieszkaniec powiatu nie biorący udziału w plebiscytach Echa Dnia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych