Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Marcin Horała domaga się reakcji Grzegorza Schetyny na działania jego partyjnych kolegów.


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 17:25:35

PRZEDŚWIĄTECZNE ZAKUPY. Idźmy dalej tropem pieniędzy posła na Sejm RP Sławomira Neumanna, człowieka, który lubi zbesztać politycznych przeciwników za rozpasanie i dojenie budżetu.

W zawiadomieniu są także wskazane liczne przelewy środków pieniężnych z konta biura poselskiego na prywatne rachunki Sławomira i Tatiany Neumannów.

Przelewy na swoje konto wiązał z rozliczeniem „kilometrówek”, a przepływ pieniędzy na konto żony określał jako rekompensatę wydatków, które ona osobiście poczyniła na rzecz biura. Problem w tym, że takie wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami. Czy pan poseł je pokaże?

O jakich kwotach mówimy? Z rachunku biura na konta państwa Neumannów trafiło: w 2012 roku - 4500 zł, 2013 - 7000 zł, 2014 - 1200 zł, 2015 - 25900 zł, 2016 - 1300 zł, 2017 - 21800 zł. Łączna kwota przelewów wyniosła 61700 zł.

Wśród przelewów z biurowego konta można także odnaleźć trzy operacje (3 lutego 2012 - 800 zł, 9 października 2012 - 2000 zł, 25 lipca 2014 - 1300 zł) na łączną kwotę 4100 zł na rachunek córki Agnieszki Neumann.

Są też przelewy na 1 230,25 zł z 7 lutego 2012 roku na rzecz Rafała Neumanna z tytułem „faktura roletki” oraz z 11 stycznia na rzecz firmy „Neumann Okna” (właścicielem jest Rafał Neumann). Może biuro akurat potrzebowało drobnego remontu, ale zamówienie tej usługi u członka rodziny jest, niestety, złamaniem zakazu, który nakłada na posłów specjalne zarządzenie Marszałka Sejmu z 2001 roku.

Doświadczony parlamentarzysta nie może o tym nie wiedzieć.

Na rachunku bankowym biura poselskiego Neumanna jest też sporo transakcji na drobniejsze kwoty, sprawiających jednak wrażenie wydatków stricte prywatnych. O ile można by - przy sporej życzliwości dla pana posła - przymknąć oko na płacenie rachunków w restauracjach (także za granicą), czy za pobyty w hotelach, to już zakupy w sklepach z biżuterią, odzieżą czy alkoholami trudno włączyć w działalność parlamentarną.

Rok 2014 musiał być w tym względzie wyjątkowy, w grudniu, w okresie przedświątecznym aż 12 razy nabył rzeczy niezbędne do wypełniania mandatu posła w sklepach takich jak: Empik (24 XII), Adidas (15 i 23 XII), Orsay (15 XII), Sephora (24 XII), Douglas (29 XII), Jubitom (24 XII) czy iSpot (22 XII). Trafiła się też wizyta w Galerii Alkoholi. Ciekawe jak to zostało zaksięgowane w wydatkach biura?

 #22 ~z sieci~

~z sieci~
 • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 17:51:12

„Afera Neumanna - standardy Schetyny”. Czy PO wyciągnie konsekwencje wobec polityka?

Był to ten sam rok, w którym Neumann "jako wiceminister zdrowia podjął działania, które skończyły się zarzutami prokuratorskimi za nielegalne sprzyjanie jednej z prywatnych klinik".

"Cztery dni temu w Sejmie wezwałem do dymisji (szefa klubu PO-KO) Sławomira Neumanna po publikacjach medialnych, które wskazują na - delikatnie mówiąc - daleko idące nieprawidłowości w jego sprawach majątkowych. Nadal nie usłyszeliśmy żadnej odpowiedzi na te pytania.

Odpowiedzi na pytanie skąd wziął 88 tys., które w roku 2015 wpłacił gotówką na swoje konto lub gotówką spłacając karty kredytowe i kredyty. Tej odpowiedzi nie dostaliśmy"

"Na te pytania cały czas nie usłyszeliśmy odpowiedzi i cały czas nie ma żadnej reakcji (szefa PO) Grzegorza Schetyny na te działania, być może które skończą się zarzutami prokuratorskimi, ale już teraz widać, że są mocno nieetyczne i Polacy powinni usłyszeć jakieś wyjaśnienia i powinna być reakcja Grzegorza Schetyny, na którą czekamy.

Będziemy odliczać kolejne dni bez tej reakcji. Nie pozwolimy PO, aby nie stosowała się do wysokich standardów, które wyznacza PiS (...) wszystkie partie polityczne powinny przestrzegać wysokich standardów według tych samych kryteriów"

"Jak to jest możliwe, że na koniec grudnia deklaruje, że razem z żoną mają 20 tys., po czym po dwóch dniach żona kupuje samochód za 50 tys. i ten samochód nie zostaje wpisany do oświadczenia majątkowego.

Jakie ważne, związane z pełnieniem mandatu posła, przedmioty kupował w grudniu, przed świętami w perfumeriach czy w galeriach alkoholi płacąc za to pieniędzmi z konta poselskiego, z konta na działalność poselską, na biuro poselskie; czy te pieniądze zostaną polskim podatnikom oddane?"

W głównym korytarzu Sejmu jest tablica, na której widnieje hasło "Afera Neumanna - standardy Schetyny" oraz zapytanie kiedy nastąpi dymisja szefa klubu PO-KO.

 #23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:01:45

Jak nic na jedynkę w PO zasługuje. :)#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 19:04:24

Politycy stanowią prawo więc muszą być poza wszelkim podejrzeniem. Oświadczenia majątkowe to ważny element życia publicznego i każdy poseł zobowiązany jest wypełniać je rzetelnie. Sławomir Neumann powinien wyjaśnić stawiane mu zarzuty.

 #25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano wczoraj, 09:05

Jakie to ważne związane z pełnieniem mandatu posła przedmioty kupował Neumann w grudniu przed świętami w perfumeriach czy galeriach alkoholi, płacąc za to pieniędzmi z konta poselskiego, z konta na działalność poselską, na biuro poselskie?

 #26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano wczoraj, 10:21

Jak słyszę Schetynę, zatroskanego o standardy, od razu przypomina mi się akcja Widelec i afera informatyczna.

 #27 ~Ochrona Jarka 2mln zł~

~Ochrona Jarka 2mln zł~
 • Goście

Napisano wczoraj, 11:45

PiS potrafi gonić kogoś za to że zapłacił ze służbowej karty po czym oddał ze swoich prywatnych pieniędzy ale już nie potrafi gonić takiego Kaczyńskiego który swoje całe obecne życie opiera na zasadzie na tzw krzywy ryj i nawet jego prywatna ochrona jest sponsorowana z publicznych pieniędzy.

#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano wczoraj, 13:22

PiS potrafi gonić kogoś za to że zapłacił ze służbowej karty po czym oddał ze swoich prywatnych pieniędzy ale już nie potrafi gonić takiego Kaczyńskiego który swoje całe obecne życie opiera na zasadzie na tzw krzywy ryj i nawet jego prywatna ochrona jest sponsorowana z publicznych pieniędzy.

W sprawie „ochrony za miliony”. :lol:  Kaczyńskiemu po tym, co się stało w Smoleńsku i potem w Łodzi z udziałem Cyby, gdzie otwartym tekstem bandyta wykrzyczał, że chciał zabić Kaczyńskiego, ochrona należy się z mocy prawa. Pewnie nie wiedziałeś idioto?
 

Byłemu premierowi i osobie publicznej po groźbach karalnych tak dużego kalibru przysługuje ochrona BOR. Kaczyński nie korzysta z tego przywileju i domyślam się dlaczego. BOR za Tuska nadawało się do wszystkiego, łącznie z wykańczaniem wrogów władzy. PiS zwyczajnie nie ufał służbom podległym Tuskowi.

Drugi powód to koszty, ochrona jest opłacana z partyjnych pieniędzy, nie z budżetowych. Ktoś powie, że to jedno i to samo, ale ktoś palnie bzdurę. Nie są to małe pieniądze i realnie obciążają partyjny budżet, chociaż w tej chwili rząd PiS mógłby oddelegować ochronę z urzędu.

PiS płaci ze swojej kieszeni i są to najlepiej wydane pieniądze na działanie partii. Wszelkie wycie nad kosztami ochrony Kaczyńskiego jest nie tylko cynizmem, ale działaniem z pogranicza bandytyzmu. :lol: :P

Ponad wszelką wątpliwość pierwszym polskim politykiem, którego dziś wielu chciałoby pozbawić życia jest Kaczyński i takich publicznych deklaracji ze strony rozmaitych szaleńców nie brakuje. Ochrona nie jest żadną megalomanią, żadnym bizantyjskim stylem życia Kaczyńskiego, ale koniecznością, która samemu Kaczyńskimi zapewne podoba się najmniej.

Pomijając to, że Putin, Merkel i Bruksela nie płakaliby po Kaczyńskim, a PO, TVN i GW otworzyliby szampana, co najmniej kilka polskich i międzynarodowych mafii chętnie wyłożyłoby niemałe pieniądze, aby się śmiertelnego wroga pozbyć.

Za sprawą Kaczyńskiego rozmaici złodzieje stracili nie milion, czy dwa, ale dziesiątki miliardów rocznie.

Pod żadnym pozorem i pod żadną presją nie należy z ochrony Kaczyńskiego rezygnować. Przeciwnie, skoro znów się podnoszą dyżurne „argumenty” o prawie jazdy, kocie, koncie i ochronie, to znaczy, że poziom agresji przekroczył punkt krytyczny i dlatego warto ochronę wzmocnić.
100 lat panie Prezesie :wub:#29 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano wczoraj, 13:27

Nic bardziej nie wkurza jak cyniczne uśmieszki Horaly,  mówiące i co nam zrobicie kłamaliśmy kłamiemy i będziemy kłamać#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano wczoraj, 13:45

Nic bardziej nie wkurza jak cyniczne uśmieszki Horaly,  mówiące i co nam zrobicie kłamaliśmy kłamiemy i będziemy kłamać

Bardzo łatwo poznać kiedy najgorszy sort jest trafiony w najczulsze miejsce i łapiąc się za klejnoty wyje z bólu.  :)#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano dziś, 07:51

No i znowu PO się zesrało-wstyd i smród a oni w tym siedzą zamiast otworzyć okna.
Neuman teraz Brejza- najważniejsze osoby w PO podejrzani o przestępstwa.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych