Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Macie własną firmę?

własna firma biznes

33 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Julita~

~Julita~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 15:20:03

Ja od kilku lat prowadzę własną firmę. Moj biznes polega na tym, że wynajmuję pokoje dla turystów nad morzem. To świetny zarobkowo biznes. Teraz postanowiłam kupić jeszcze jeden lokal i mój wybór padl na apartament Lubicz w nadmorskiej miejscowości Rowy. To była świetna inwestycja!

#22 Król_Ghidorah

Król_Ghidorah

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 30 sierpień 2018 - 11:45:28

Nie umiałbym prowadzić własnej firmy.

#23 Kłebo

Kłebo

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 18 październik 2018 - 08:27:05

Ja nie mam swojego biznesu, ale w wolnym czasie pomagam bratu prowadzić firmę transportową, która zajmuje się m.in. przewozami międzynarodowymi :) jest ciężko, nie wyobrażam sobie bycia właścicielem.

#24 basiaxx

basiaxx

Znajomy

• PipPip
  • 28 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 20:19:34

Mając własną firmę na pewno warto wyposażać się w narzędzia takie jak wirtualna centrala telefoniczna. https://focustelecom...ualna-centrala/ - jest to świetny sposób na zaoszczędzenie i sprawną komunikację w firmie :)

#25 Natulaa

Natulaa

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 12 luty 2019 - 12:18:22

Ja nie mam i chyba nie chciałabym mieć. Strasznie ciężka praca, więcej pracy niż na etacie. Poza tym trzeba wszystkiego pilnować samemu. Wydaje mi się, że zanim się założy własną firmę to warto nie oszczędzać i dobrze zbadać rynek, zeby dowiedzieć się czy w ogóle będzie zapotrzebowanie na to co chcemy robić.

#26 szperi12

szperi12

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 12:11:00

Mój kuzyn prowadzi firmę z panelami drzwiowymi już wiele lat i też zawsze mówił ze początki są trudne, ale nie ma co się zrażać. Jeśli masz dobry pomysł i produkt to wystarczy dobra strategia i reklama. Najważniejsze aby w miarę szybko zbudować odpowiednio własna markę. 

Użytkownik szperi12 edytował ten post 07 marzec 2019 - 12:11:37

#27 Kacper324

Kacper324

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 15:47:14

Na twoim miejscu pomyślałbym nad jakąś reklamą.W dzisiejszych czasach nic tak nie trafia do ludzi jak social media.Dobrym rozwiązaniem jest założenie firmowego instagrama. To dobra reklama która z pewnością dotrze do wielu potencjalnych klientów.Możesz o tym poczytać na https://www.cleverag...na-instagramie/

#28 princeska

princeska

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 12:55:34

Prowadze od 3 lat wlasny salon. Teraz bedziemy sie przenosic na wiekszy lokal :) Na poczatku bylo ciezko, teraz juz sie biznes rozkrecil. Nauczylam sie jednego. Jak zadbasz o ludzi tak oni zadbaja o ciebie. I faktycznie sie to sprawdza. Im lepsze warunki dalam moim pracownikom tym bardziej sie staraja, pozyskujemy nowych klientow i firma idzie do przodu. Wykupilam kazdemu pakiet medyczny z medicover i dobre ubezpieczenie oraz maja mozliwosc dopasowania grafiku do swojej dyspozycyjnosci.

#29 walrus

walrus

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 16:49:40

Prowadzic firme to nie taka latwa sprawa. Zalezy jaka duza jest.

#30 hubercol

hubercol

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 17:13:11

Nie do konca sie moge zgodzic z ta opinia bo na dobra sprawe zalozenie biznesu w dzisiejszych czasach nie stanowi wiekszego problemu. Oczywiscie mowie tutaj w kategoriach formalnosci .. zupelnie inaczej sprawa sie ma jesli mowimy o wyborze konkretnej galezi gospodarki. Od tej decyzji moze takze zalezec nasza przyszlosc poniewaz w bardziej popularnych branzach bedzie dosc duza konkurencja przez co bedziemy miec utrudniony start. Najoptymalniej jest wybrac cos bardziej niszowego .. tylko do wytypowania jej potrzeba zlecic specjalistyczne badanie rynku zewnetrznej firmie. Zawsze mozna tez podejsc od zupelnie innej strony prowadzac chociazby siec wsparcia dla juz rozwinietych firm. Takim pomyslem moze byc zalozenie jakiegos magazynu i wynajecie go komus. Mam jednego znajomego dzialajacego w ten sposob .. przez pierwsze kilka lat dosc duzo na tym zarobil. Do tego stopnia, ze teraz wieksza czesc procesow jest zautomatyzowana ze wzgledu na magazynowy system informatyczny ulatwiajacy zarzadzanie wszystkim. Wiecej o takich rozwiazaniach mozna poczytac chociazby tutaj - https://www.quantum-software.com/

Użytkownik hubercol edytował ten post 23 kwiecień 2019 - 15:33:58

#31 jareczka

jareczka

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 20:48:11

Ciężko jest zdobyć pierwszych klientów, ale gdy już się uda i są zadowoleni, to można liczyć na nastepnych z polecenia i jakoś się rozkręca:) Mój mąż w ten sposób zaczynał i teraz prowadzi całkiem dobrze prosperującą firmę remontową

Ważna jest też profesjonalna, dobrze widoczna w wyszukiwarkach strona internetowa firmy.

#32 bolec45

bolec45

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 09:35:12

Każda firma, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, powinna mieć ubezpieczenie OC. WIem, że to dodatkowy koszt, zwłaszcza dla świeżych firm, ale bywa ono bardzo przydatne.

Tutaj można sprawdzić, jaka będzie składka na OC firmy: https://warta-ubezpi...ci-gospodarczej

#33 ~Linette~

~Linette~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 00:41:25

Ja dopiero planuję otwarcie działalności, konkretnie jdg, ale już próbuję sobie wszystko uporządkować, rozjaśnić, żeby było później łatwiej. Zastanawiam się nad biurem rachunkowym, ktoś z Was korzysta może z Tax Care? Z tego co widzę na stronie, oferują też pomoc przy zakładaniu działalności.  

#34 domi.nika

domi.nika

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 08:59:13

Polecam artykuł o ubezpieczeniach dla firm https://www.bojadla....zenie-dla-firm/

może pomoże wam w wyborze 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: własna firma, biznes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych