Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Macie własną firmę?

własna firma biznes

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~pawel22~

~pawel22~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 12:07:57

Chcę założyć firmę, ale boję się ciężkich początków... Podzielicie się doświadczeniami?

#2 irenowairena@wp.pl

irenowairena@wp.pl

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 12:17:23

nie mam firmy

#3 andrygry

andrygry

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 12:34:52

Pamietaj zawsze jedną podstawową rzecz: bądź i żyj w zgodzie ze skarbówką to wszystko będzie w porzadku :)

#4 JoasiaK

JoasiaK

Znajomy

• PipPip
  • 28 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 11:25:28

Ja mam  własną firmę :) Ale zanim ją założyłam to przez okolo rok czasu wszystko dopinałam na ostatni guzik. Powiem tylko tyle - biurokracja może Cie wykończyć nerwowo...

#5 nina34

nina34

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 13:52:15

Napewno fajnie mieć na początek jakąś kasę, ja trzy razy starałam się o dotację, nie jest to takie łatwe, teraz pracuje w klubie, po to żeby zarobić zajebistą kasę, wtedy jeśli masz kasę i pomysł, może udać się wszystko. Popracuje, może rok, może krócej i stworzę coś o czym marzę już od czasu skończenia szkoły;) A w klubie mogę zarobić nawet do 1000zł tygodniowo

#6 andrzej70

andrzej70

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 21:54:57

Początki są zawsze ciężkie, niestety:( Najważniejsze jest jednak abyś myślał o swoim nowym biznesie długoterminowo, jeśli wiesz, że teraz na czymś zarobisz, to musisz oczyma wyobraźni zobaczyć jak Twoja firma może wyglądać za 5 lub 10 lat. Tym samym uzyskasz pewność, że się opłaca, a co za tym idzie łatwiej będzie przetrwać początek. Poza tym warto mieć jakiś mały biznesplan, który pozwoli Ci "domknąć" pod względem finansowym dwa  pierwsze lata które są często najtrudniejsze, tzw. testowe.

#7 panjacek1985

panjacek1985

Swojak

• PipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 27 maj 2015 - 13:35:13

Nie i mieć nie będę, zus by mnie pożarł w całości

#8 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:47:13

Hej :)
Ja prowadzę swoją firmę w AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i chyba to jest najlepszy sposób na pierwszą firmę bez zbędnych opłat i problemów..płacę 250zł miesięcznie(netto) - żadnych ZUSów i innych ściągaczy pieniędzy i w tym mam wszystko co potrzebuję prawników, obsługę księgową..dostęp do biur corowkingu, szkolenia, coachingi, mentorigni, wydarzenia itp. Więc mogę polecić każdemu :)
Pozdrawiam

#9 Anna_J

Anna_J

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 16:18:01

Nie ma się czego bać. Nie diabeł straszny jak go malują. Jednak trzeba dobrze się przygotować. Dobrym pomysłem jest otwieranie firmy jeszcze puki się pracuje na etacie. Dzięki temu płaci się tylko składkę zdrowotną, dodatkowo zawsze są środki na składki w razie jak firma jeszcze nie zarobi. A kiedy już się rozkręci można spokojnie zająć się tylko prowadzeniem firmy. 

#10 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 12:18:50

Od przyszłego miesiąca planuję rozpocząć sprzedaż odzieży używanej na targach/ryneczkach, oraz w internecie
Jaki kod PKD powinnam wpisać przy wypełnianiu dokumentów tzn czy wystarczy 4791Z i 4782Z czy może jakiś jeszcze?
Zastanawiam się też nad podatkiem jakie rozwiazanie w tej sytuacji byłoby najlepsze?

#11 denfis

denfis

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 20:06:13

właśnie - najpierw załoz star up, żeby nie płacić podatków - sprawdzisz czy to się opłaca czy nie, a po kilku miesiącach przenieś się na zus

#12 robertm67

robertm67

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 16:51:29

Jeśli ktoś ceni sobie życie prywatne bardziej niż zawodowe nie zdecyduje się na wlasną firmę, to jest work hard every day - przynajmniej na początku....potem jak się rozkręci jest z górki, ale czasami to praca staje się punktem jeden, a to może być zgubne.

#13 srokaa

srokaa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 08:50:21

Zus zeżre, nie ma co ;/

#14 Misiek33

Misiek33

Swojak

• PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:52:31

Kumpel ma firme, ktora produkuje oświetlenie uliczne. Zawsze mnie zastanawialo kto to robi i ile na tym zarabia:P A tu sie okazalo, ze calkiem niezle mozna na tym wyjsc.

#15 Doriska

Doriska

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 22:57:07

No właśnie jeszcze nie. Ale zastanawiam się nad tym. Od zawsze chciałam prowadzić sklep z bielizną:)

#16 maleficent

maleficent

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 13:16:45

na początku jest ciężko. dużo papierkologii, stworzenie wszystkiego od podstaw. Po 2 latach mogę stwierdzić, że posiadanie własnej działalności jest jak bycie bezrobotnym. Tylko, że ma się pieniądze 

#17 tescji90

tescji90

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 11:30:52

Najgorsze jest kilka/kilkanaście pierwszych miesięcy - obowiązków i pracy jest mnóstwo (często kilkanaście godzin dziennie), klientów niewielu, a zyski często nie wystarczają na pokrycie kosztów działalności. Po tym początkowym okresie jest już jednak lepiej.

#18 AdrianCzaja

AdrianCzaja

Znajomy

• PipPip
  • 39 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 13:08:33

Dokładnie. Dlatego ja na razie badam rynek czy uda mi się przebić

#19 ozdort90

ozdort90

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 12:55:03

Jeśli planujecie założyć własną firmę, to zacznijcie od napisania biznesplanu lub zlećcie to jakiejś firmie - bez tego nie będziecie wiedzieli, czy pomysł na biznes ma szansę na sukces, czy nie. Dzięki dobremu biznesplanowi można też starać się o dotację, czy to z Urzędu Pracy, czy z UE.

#20 sowka.m

sowka.m

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 13:58:26

Ja nie mam. Może kiedyż założę. Ale w sumie wcale mi nie przeszkadza praca u kogoś.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: własna firma, biznes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych