Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

283 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:22:54

Od kiedy księgarz jest w rękach pana Grudzińskiego nie ma tego klimatu, co kiedyś, nie ma klimatu sztuki, jest klimat pazerności.

#22 ~jagak~

~jagak~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:25:47

Grzesiek, wstyd mi za ciebie.

#23 ~zgaga~

~zgaga~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:27:32

Grzesiek, wstyd mi za ciebie.

Powtarzam, jakim prawem pan Grudziński powołuje się na stuletnia tradycję księgarni Księgarz? Jak jest takim zwolennikiem prawa i jasności, to niech przedstawi wszystkim kielczanom sposób w jaki z kieleckiego radnego kadencji 1990-1994, wywodzącego się z bardzo wpływowej wówczas Solidarności, nie mającego nic wspólnego z księgarstwem, stał się właścicielem księgarni? I to w czasie, gdy przekształcał się jej właściciel, czyli państwowy Dom Książki? Ponadto ciekawi jesteśmy, my kielczanie, co zrobil a raczej czego nie zrobił pan Grudziński dla nas i dla miasta, skoro nie wybrano go ponownie radnym? Co zaproponował kielczanom w czasie, gdy prowadził księgarnie?

#24 ~ma~

~ma~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:27:56

"nie pochodzimy ze stepów oraz potrafimy uszanować delikatne układy towarzyskie, panujące w naszym mieście. (...) Jeżeli nasz wniosek nie zostanie uwzględniony z przyczyn jedynie Panu znanych"
Pozwalam sobie ocenić ten fragment, resztę każdy oceni wg swojego sumienia.
Wiele czasu zabrało mi zdefiniowanie "kielczan". Pochodzę ze stepów, chociaż moi dziadkowie wyjechali z kielecczyzny. Po latach los rzucił mnie na tą ziemię. Ze względu na fakt, że dotknęlo mnie tu wiele złego z uwagi na prostą ludzką zawiść zastanawiałem się nad tym skąd ona się wzięła(takie również są oceny kielczan przez innych).
Własnie przykładem jest ww zacytowany fragment pisma.
Pośród wspaniałych ludzi gotowych poświęcić wszystko (walka o niepodległość od wielu wieków), bezinteresownych patriotów zawsze znajdowali się tacy, którzy potrafili "pomóc" zrobić z Wąchocka "miasto cudów". Jest to skrót myślowy. Przez wiele wieków byli ludzie, którzy dla różnych celów, starali się sprzedawać. Ktos przecież wydawał tych, których wywożono w "stepy", których mordowano w imię "idei". Dlatego były możliwe inne głupie i straszne zdarzenia w dziejach Kielc i okolic.
WW cytat to przejaw braku refleksji zarówno nad sobą jak i nad współmieszkańcami. Mimo ogromnego doświadczenia jakie musiałem przejść - dzięki uprzejmej zawiści mieszkańców Kielc i okolic - nie żywię do nich urazy. Nabyłem ambiwalentny stosunek do pieniędzy. Bo ludzie (ich świadomość)są tylko wynikiem wielu zdarzeń historycznych.
Dlatego wołam do wsółmieszkańców : postawmy na wspólne wartości, na uświadomienie dzieciom i młodzieży jaką wartością jesteśmy MY.
Wizerunku Kielc nie zmienimy inwestując w :
- komercjalizowanie wszystkiego, w tym wszystkich lokali,
- witacze na wjeździe,
- reklamę .
Największą naszą inwestycją będą następne pokolenia. Być może - jeśli się postaramy - zrozumieją, że Wąchock to miejsce uświęcone krwią naszych przodków. Może uda się zrozumieć również inne zdarzenia historyczne. Może wreszcie będziemy wydawać wspólne pieniądze na pomniki prawdy a nie manipulacji.
Może wreszcie zmądrzejemy i będziemy się szanować. Bo zawiść to nic innego jak zatrute nasze sumienie.
W stepach wartości są - wbrew pozorom - bardzo ważne. Tam ludzie oddawali innym czasami ostatnią kromkę...

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:29:07

Należy oddzielić dwie kwestie:

1. forma - niedopuszczalna i szkoda więcej słów na komentarz
2. treść - bardzo istotna sprawa uznaniowego przydzielania lokali na nadzwyczajnie korzystnych warunkach bez jasnych reguł

#26 ~anna..~

~anna..~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:30:24

Trzeba być tak bezczelnym i chciwym jak pan G.,żeby pisać takie rzeczy.Widać jak mu zależy na propagowaniu kultury.Metzgerowi nie dorósł do pięt i nawet poJego śmierci nie może tego znieść.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:52:57

Grudziński najchętniej zamieniłby centrum w bazarek. Wszystko, wszystko na pieniądze, pieniądze, pieniądze, pie.....

#28 ~digital rasta~

~digital rasta~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 09:56:44

Panie Grudziński -gratuluję odwagi (straceńczej niestety) i życzę udanego życia na Bahamach, bo w Kielcach to już nie ma pan chyba szans na normalną egzystencję po tak odważnym wystąpieniu. Ciekawe jak prezydencki szok przełoży się na pana życie, swoją drogą.

Prezydencki szok już się przełożył. Włodek "raz dwa" puścił w obieg ów list - tak jak zauważył Grudziński, zapewne dał po prostu koledze od "piwa gelbijskiego". Taka droga jest krótka, kto zna układy "śmietanki" ten wie. Nie dajcie się mili Państwo tak łatwo podpuszczać, A.Metzger był świetnym fachowcem a jego antykwariat perłą w Kielcach. Jednak traktowanie jego i jemu podobnych podmiotów gospodarczych, traktowane było zgoła różnie. List Grudzińskiego nie miał na celu przejęcia tego lokalu, miał na celu ujawnienie tych różnic. Żaden prezydent miasta po dostaniu tak prowokującego listu nie uznałby go serio. Proponuję przeczytajcie go jeszcze raz i zwróćcie uwagę na potęgę ironii - tak się nie pisze listów mających załatwić lokal :)
Pozdrawiam

#29 ~digital rasta~

~digital rasta~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 10:05:54

A - i jeszcze jedno, G.Grudziński mówiąc, iż nie pochodzi ze stepu zaledwie cytował z zamysłem jednego z naszych gelbijskich śmietankowców...

#30 ~GARD~

~GARD~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 10:17:58

Jaki Grudziński jest to wiadomo, ale słusznie przedmówca zwrócił uwagę, że takim pismem to on sobie zamknął możliwość otrzymania lokalu a tylko chciał zwrócić uwagę na niejasne zasady przyznawania lokali (bo taki antykwariat to zyski pewnie niezle przynosi). W sumie to dlaczego miasto traci taką kupe pieniędzy??
Przecież za tę kasę można by stawiać w mieście ze dwa nowe pomniki rocznie :-)

#31 ~wykrztauciuchy_won_stad~

~wykrztauciuchy_won_stad~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 10:27:37

W biznesie nie ma sentymentów. Sprawiedliwość musi być.

Popieram, bo piniondze sa w rzyciu najwarzniejsze a nie jakies stare ksionszki i namakulature znimi.
Ja ksionrzek nie czytam ajurz starych towogle gupota bo stac mnie nanowe i na komputer stac mnie i pisac terz umiem. a PINIONDZ zadzi swiatem i szlus

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 10:40:26

Czas przed pogrzebem Andrzeja Metzgera, to czas refleksji dla wielu Kielczan [*]. Przestań pan Grudziński czytać tylko księgi rachunkowe, na półce księgarskiej masz pan przecież także ETYKĘ!

#33 ~xdr~

~xdr~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 10:48:11

Antykwariat najbardziej zasługiwał na te miejskie "preferencje", ale dlaczego korzysta z nich kawiarnia Blikle i Wolski ( który ani dobrym artystą ani tym bardziej animatorem kultury na Sienkiewicza nie jest)!!! List oburza, ale może potrzeba jakiegoś wstrząsu, żeby powstrzymać takie bezpodstawne, niesprawiedliwe i subiektywne rozdawanie naszego wspólnego majątku.

#34 Kazimierz

Kazimierz

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 11:13:50

Panie Grudziński, przegiąłeś pan pałę. Może pan będzie dalej miał klientów. Ja do pana nory-do-robienia-pieniędzy nigdy już nie wejdę. I proponuję otworzyć warsztat szewski lub krawiecki. Idą dobre dla takich czasy... Money, money, money, szmal, szmal, szmal i śmul...

#35 ~elaname kielczanka~

~elaname kielczanka~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 12:00:37

BOJKOT. Niewiarygodne co zawiść i chciwość robi z ludzi. Wstyd że znałam i podawałam rękę komuś takiemu. Dzisiaj widzę tylko jeden sposób - OMIJAĆ KSIĘGARNIE GRUDZIŃSKIEGO Z DALEKA. Kto jest za?

#36 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 12:32:02

a to bezczelna hiena z tego Grudzińskiego. Obłudnie pisze "jeszcze sprawa nie ostygła...". Jeszcze mało się nachapał ? Niektórzy są bardziej pazerni od zakładów pogrzebowych. Ciekawi mnie kto napisze list o Księgarza jak skona p. Grudziński.

#37 ~~czytelnik~~

~~czytelnik~~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 12:32:49

Ja już u pana nic nie kupie,i będę odradzał to moim znajomym jest pan obłudny i chciwy

#38 ~autor~

~autor~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 12:43:44

Ja już u pana nic nie kupie,i będę odradzał to moim znajomym jest pan obłudny i chciwy

Z blogu na stronie internetowej Echa Dnia: “Jeszcze sprawa nie ostygła…” napisał Grzegorz Grudziński w piśmie do prezydenta Kielc, informującym, że chce przejąć antykwariat zmarłego, nie pochowanego jeszcze Andrzeja Metzgera. “Jesteśmy księgarzami o stuletnich tradycjach” - powołuje się na spadek, który zobowiązuje nie tylko do handlu książkami, ale do zachowań, jakie Grzegorzowi Grudzińskiemu są najwyraźniej obce. Wiem co zrobił dla kielczan Andrzej Metzger. Wiem, jaką świątynią czytania i książki był Jego antykwariat. Powiedzcie kielczanie, co zrobił dla Was Grzegorz Grudziński.

#39 ~shatt~

~shatt~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 12:46:38

to,co napisal ten czlowiek do urzedu to rzeczywiscie beznadziejne.Ale czy jest LEGALNE opublikowanie to i czy jest szansa,ze prezydent Kielc opublikuje inne listy od innych osob i w innych sprawach? Byloby to ciekawe i interesujace.

#40 ~anty~

~anty~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 12:49:09

Bojkot księgarni tego gościa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych