Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

132 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~parafianka~

~parafianka~
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 19:23:49

Wszystkiego najlepszego a na drodze swojego życia niech ksiądz spotyka samych życzliwych ludzi . Pozdrawiamy .
ps. czekamy na mszę wprowadzeniową przyjedziemy ! </p>
Parafianie ze Smardzowic</p>

#22 ~parafianin17~

~parafianin17~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 18:07:46

ks Grzegorzowi dziękujemy za piękne kazania,za okazane serce dla osób chorych,za pomoc biednym z naszych rodzin.Pozdrowienia od dzieci ,młodzieży  oraz od przyjaciół których z dnia na dzień jest coraz więcej.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 19:16:01

mam nadzieje że i nasze " różyczki "  zapłoną pąsem ze wstydu Księże Grzegorzu wszystkiego dobrego ! dla nas smutna lecz dobrze podjęta decyzja .  bedą Cię jeszcze długo pomawiać . współczujemy . jesteśmy z Tobą !!!  a wy beznadziejni w swojej wierze i malutcy duchem piszcie sobie co chcecie macie do tego prawo . doinfromujcie się w kwestii biskupa. w kwestii pustej plebanii  w kwestii prakryk ze śmieciami bo tak było i 10 lat temu... .powodzenia i WAM  . Bóg WAS za wszystko rozliczy .porażka to" WY "     

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 19:18:57

kłócić się na forum żenada  dla WAS i tak liczy się tylko PINIĄDZ to może jeszcze domowe budżety przedstawcie 

#25 ~Stonka~

~Stonka~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 19:59:57

Również życzę ks . wszystkiego dobrego w nowej parafii. Oraz  dziękuje  biskupowi za dobra i słuszna decyzjie .

#26 ~parafianin~

~parafianin~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 20:23:37

Szkoda że odszedł od nas Ks.Grzegorz..Kapłan o wielkim sercu,otwartośći na drugiego człowieka.Dlaczego grupa ludzi kierująca się własnymi prywatnymi uprzedzeniami zdecydowała za całą parafię.Mamy  wielki żal do tych ludzi .

Ks.Grzegorzu powodzenia na nowej parafii.

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 21:31:52

Proszę to przemyśleć

"Dzieci moje,módlcie się za pasterzy.Niech wasze usta będą zamknięte na każdy osąd,bo,nie zapominajcie,mój Syn ich wybrał i tylko On ma prawo sądzić:

#28 ~Parafianka~

~Parafianka~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 07:26:16

Witam,

ksiądz miał plusy i minusy - jak każdy człowiek. Młody, energiczny, uśmiechnięty, wykształcony, wysoka kultura osobista - tego mu odmówić nie można. A pieniądze? - tak, to prawda (byłam świadkiem). Ale czy to powód żeby zniszczyć drugiego człowieka?! „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w [nią] niego kamieniem”. Wstyd, żeby ksiądz pod ołtarzem płakał.. Jak można upokorzyć tak drugiego człowieka. Wierzę, że każdy problem można rozwiązać (w domu, w kościele, w szkole) - trzeba rozmawiać. Niestety, w tym przypadku osobiste porachunki, bardzo zdeterminowanej garstki osób,  spowodowały falę nienawiści. Ta zdeterminowana garstka ludzi miała jeden cel wyrzucić księdza, nie chciała rozmawiać, chciała po prostu postawić na swoim.

Tak łatwo wam kogoś oczernić, upokorzyć, upodlić. Skąd tyle nienawiści w waszych sercach? Kto Wam dał przyzwolenie na decydowanie za całą parafię?? Za kogo Wy się macie, za lepszych?!

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 08:37:02

Witam,

ksiądz miał plusy i minusy - jak każdy człowiek. Młody, energiczny, uśmiechnięty, wykształcony, wysoka kultura osobista - tego mu odmówić nie można. A pieniądze? - tak, to prawda (byłam świadkiem). Ale czy to powód żeby zniszczyć drugiego człowieka?! „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w [nią] niego kamieniem”. Wstyd, żeby ksiądz pod ołtarzem płakał.. Jak można upokorzyć tak drugiego człowieka. Wierzę, że każdy problem można rozwiązać (w domu, w kościele, w szkole) - trzeba rozmawiać. Niestety, w tym przypadku osobiste porachunki, bardzo zdeterminowanej garstki osób,  spowodowały falę nienawiści. Ta zdeterminowana garstka ludzi miała jeden cel wyrzucić księdza, nie chciała rozmawiać, chciała po prostu postawić na swoim.

Tak łatwo wam kogoś oczernić, upokorzyć, upodlić. Skąd tyle nienawiści w waszych sercach? Kto Wam dał przyzwolenie na decydowanie za całą parafię?? Za kogo Wy się macie, za lepszych?!

zgadzam się z tą wypowiedzią w 100 %   w tym kościele jestem od zawsze i takiego cyrku jeszcze nie było . z tego co widzę to nie jedna osoba się tu wypowiada  wiele jest serc księdzu przyjaznych jak widać da garstka ludzi którzy nam szkodzą na każdym kroku  nie może się z tym pogodzić wywlekają na publiczne forum wszystko co im ślina na język przyniesie bez potwierdzenia w faktach

#30 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 13:58:11

Dobrze że nie wszystkich jego łzy wzruszyly, mógł dobrze traktować ludzi i postępować tak jak na kapłana przystało to nie musiałby płakać

W jakich to czasach przyszło nam żyć.. zero szacunku, zero uczuć, zero pokory. Żal mi cię "mały" człowieku. Nigdy nie wiesz kiedy tobie przyjdzie zapłakać. Tylko czy wtedy Boga wzruszą  twe łzy - życzę ci tego.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 14:14:50

Ja żyję tak aby nie krzywdzic innych, jestem osobą wierzącego i mam czyste sumienie, jesteśmy dorosłymi ludźmi i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 14:16:50

Na szacunek trzeba zasłużyć....

#33 ~Parafianka :)~

~Parafianka :)~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 14:34:32

Jak lzy mogą wzruszyć skoro kłamał  i płakał 

#34 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 18:44:52

Uważam że osoby które miały zarzuty wobec Księdza nie kierowały się dobrem parafii bo im zupełnie na tym nie zależy.Chciały w ten sposób załatwić prywatne sprawy.

#35 ~parafianka~

~parafianka~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 20:13:33

A mi się wydaje że kierowali sie jak najbardziej dobrem parafi. Dobrze że się tak stało bo jeszcze kilka lat już nikt by nie chodził do tego kościoła ( no może parę wyjątków)

#36 ~Zosia~

~Zosia~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 20:37:06

myślę, że nie kierowali się dobrem parafii, tylko swoimi prywatnymi porachunkami. Nie chodzi się do kościoła dla księdza, tylko dla Boga.

#37 ~SARA~

~SARA~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 20:40:32

Witam,

ZGADZAM SiĘ !!!

#38 Pigi

Pigi

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2017 - 20:50:46

Stało się i już nie ma co opisywać publicznie naszych problemów

#39 ~wszechwiedząca~

~wszechwiedząca~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 20:53:44

Widzę ze ks.Grzegorz wzbudza duże emocje :)
Fakt-piękny,wykształcony z nienagannymi manierami,jak trzeba-słodki aż do bólu,jak mu ktoś nadepnie na odcisk-ostry aż do bólu :) A że łasy na pieniądze? Jak każdy! Jeden będzie wołał wprost,inny zrobi to w bardziej zaowalowany sposób.Ks.Kaliszewski zapewne obserwował parafian i wiedział na ile sobie może pozwolić,jak przesadził-płakał i się kajał.Wiedział jak się przymilić,sam zamawiał za parafian msze,czytał z nazwiska kto zasłużył na pochwałę,potrafił być miły.Kobiety za nim przepadały,natomiast budził gniew u męskiej części wsi (niekoniecznie z zazdrości). Sądzę że bieganie na skargę do biskupa jest żałosne,poniżej poziomu,upokarzające nie tylko księdza ale i sobie przedstawiające w nieciekawym świetle.

#40 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 21:18:28

Przykre że tak piszą osoby wierzące.Gdzie miłość blizniego ?Gdzie wybaczenie ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych