Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Konto oszczędnościowe czy lokata?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Józek55

Józek55

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 08:32:34

Konto zdecydowanie odradzam. 

Tutaj opinie o forum konta bankowe i sami przekonacie sie czytając że dużo lepszym rozwiązaniem jest lokata. 

Na lokacie zarobimy ze 2 razy tyle co na koncie oszczędnościowym. 

#2 Marlon

Marlon

VIP

• PipPipPipPip
  • 12336 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 19:35:36

Na lokacie zarobimy ze 2 razy tyle co na koncie oszczędnościowym. 

pier***...nie o szopenie... To konta oszczędnościowe są teraz lepiej oprocentowane. Przykład: Bank Ochrony Środowiska. Lokata na cztery miesiące jest na 2,4% a konto od 2,5% do 2,75%! I tak jest w większości banków...

#3 Misiek33

Misiek33

Swojak

• PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 08:31:01

Warto czasem sie zastanowic, czy nie oplaca sie wziac online pozyczki i ta kase przeznaczyc na jakas lokate, albo zainwestowac w gielde - to czasem faktycznie sie oplaca, ale zalezy od oferty.

Użytkownik Misiek33 edytował ten post 06 wrzesień 2013 - 08:31:37

#4 ~ryczek~

~ryczek~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 23:09:11

ciekawe zestawienie można znaleźć na stronie http://www.wybierz-k...ednosciowe.html

jest kilka ciekawych ofert, jest także zestawienie lokaty i rachunku oszczędnościowego

#5 kaka0

kaka0

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 21:14:03

Polecam bank leśny , na polance :)

#6 dominika

dominika

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 22:26:05

Na porządnym koncie oszczędnościowym jak np. ma VWbank można mieć oprocentowanie jak na lokacie, ale plusem jest to, że można wybierać pieniądz bez utraty oprocentowania w dowolnym momencie. To jest dla mnie duży minus lokat, bo skąd mam wiedzieć, że kasa na lokacie rocznej, nie okaże się niezbędna za pół roku...

#7 WWWiki

WWWiki

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:39:30

U mnie w pracy jest mozliwosc wziecia z funduszu socjalnego Pożyczka bez biku i krd - nie ma na tej pozyczce zadnego oprocentowania. Biore taka pozyczke i wplacam zawsze na lokate, a pozyczke splacam - potracaja mi ja z pensji.

#8 Adamus

Adamus

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:48:17

Konto oszczędnościowe i lokata mają w większości podobne oprocentowania, różnią się tylko warunkami. Ja wybrałem lokatę, ponieważ chcę zaoszczędzić pieniądze, a w przypadku konta kusiłoby mnie wyciągać małe sumki. Mam ją w Skok Wołomin- proponują rocznie do 7%. 

Użytkownik Adamus edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 19:48:36

#9 Misiek33

Misiek33

Swojak

• PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 08:03:08

U mnie w pracy jest mozliwosc wziecia z funduszu socjalnego Pożyczka bez biku i krd - nie ma na tej pozyczce zadnego oprocentowania. Biore taka pozyczke i wplacam zawsze na lokate, a pozyczke splacam - potracaja mi ja z pensji.

hmm niezbyt rozumiem jak wziecie chwilówki bez krd moze sie komukolwiek oplacac? A jeszcze to wplacac na lokate? Jakos nie sadze, aby tak moglo byc??

#10 sisters

sisters

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 00:46:30

Zdecydowanie lepsze sa konta oszczędnościowe, ale lokaty są lepiej oprocentowane.

#11 młodagniewna

młodagniewna

Bywalec

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPip
  • 96 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 11:27:55

Ciekawą alternatywą są inwestycje w obligacje korporacyjne. Zysk jest zdecydowanoe większy niż na lokatach. Są firmy które proponuja korzystne rowiązania, więc warto przyjrzeć sie im bliżej

#12 set_me

set_me

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 13:59:46

Konto oszczędnościowe jest bardziej praktyczniejsze, gdyż można w dowolnej chwili dopłacać, dokładać pieniądze.

#13 młodagniewna

młodagniewna

Bywalec

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPip
  • 96 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 14:45:02

W zasadzie to wszystko zależy od potrzeb. Lokata jest dobra dla tych którzy chcą mieć dostęp do pieniędzy, konto oszczędnościowe również. Prawda jest jednak taka że nie jest to zbyt opłacalne. Na rynku istnieje również możliwość inwetowania w akcje, jednak na zysk trzeba będie trochę poczekać.

#14 ~janusz~

~janusz~
  • Goście

Napisano 31 październik 2014 - 15:37:42

Mam konto oszczędnościowe w Bank Smart. Zalety konta smart prcent to najwyższe oprocentowanie w kraju 4% i możliwość wypałcania pieniędzy bez utraty odsetek.

#15 nina34

nina34

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 15:57:54

Hej wszystkim, od niedawna pracuję w firmie KR3 jako kelnerka, fajnie zarabiam, dlatego chciałam odłożyć trochę kasy i nie wydać wszystkiego co zarabiam;) Już odłożyłam dwa tysiaki, a pracuje od 2 miesięcy, w sumie nie mam kosztów, bo mieszkam jeszcze z rodzicami, więc stwierdziłam że to fajny czas, żeby się odbić od ziemii;P Mówicie że lokata? Akcji się boje, wolałabym mieć pewność że poprostu to co zarobie, gdzieś sobie będzie leżakowało na czarną godzinę, a mam teraz zajebistą kasę;)

#16 nishka

nishka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 20 maj 2015 - 21:24:37

Wybór zależy od tego czy chcesz mieć dostęp do pieniędzy w razie niespodziewanych wypadków. Łatwiejszy dostep do pieniędzy jest wtedy gdy sa na koncie oszczędnościwym. Zobacz takie zestawienie http://direct.money....,0,1758536.html najlepszych kont.

Ja osobiście wybrałabym konto oszczędnościowe.

#17 oskarr85

oskarr85

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 09:37:08

Jeśli planujecie jedynie zaoszczędzić trochę pieniędzy na czarną godzinę to najlepszym rozwiązaniem będzie konto oszczędnościowe, głównie ze względy na łatwiejszy dostęp. Co do lokat to są obecnie zupełnie nieopłacalne - ich oprocentowanie jest wyjątkowo niskie. Jeśli planujecie dłuższe oszczędzanie, to lepiej kupić obligacje długoterminowe (na 10 lat) - oprocentowane są na 4% w skali roku.

#18 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 20:39:55

!0 lat? Trochę długo... Na 4% to masz np. lokatę happy w idea banku i nie mrozisz pieniędzy na 10 lat, tylko na 3 miesiące.

#19 Mirek80

Mirek80

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 00:15:52

!0 lat? Trochę długo... Na 4% to masz np. lokatę happy w idea banku i nie mrozisz pieniędzy na 10 lat, tylko na 3 miesiące.

Tak ale tylko dla nowych klientów i tylko do 10 tysięcy. To stówa za rok przy maksymalnej wpłacie a przy trzech miesiącach tylko 25zł. Minus podatek Belki oczywiście. Szkoda fatygi.

#20 elbereth

elbereth

Znajomy

• PipPip
  • 32 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 15:50:27

Lepsze wyniki dają raczej lokaty - np. nest bank obecnie ma bardzo szeroką ofertę. Różne oprocentowanie, kilka wariantów czasowych. Obecnie dwie mam założone i z tego co się orientowałem to stawki są w porządku. Pewnie inne banki też mają niezłe opcje, ale nie sprawdzam z reguły tylko w swoim. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych