Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

626 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~analiza~

~analiza~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 19:51:24

I jak zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase!!! Pan Scelina karze a pan Piwowarczyk i pani Kopec musza wypełniac jego wole bo jak nie to ciachu ciachu i bęc ze stołkow!!! Wszem i wobec jest wiadomo że obecne zmiany w tym DPS są robione pod przekształcenie części tej placówki pod ZOL. Zapraszam kiedys pracownikow na posiedzenie Rady Miasta to sie dowiecie co was jeszcze czeka jakie plany wzgledem i was i mieszkancow i tego Dps ma wszechmogacy pan Scelina za aprobata pana Lubawskiego. Założenia są takie aby powoli przygotować grunt do konca 2013 r. Także to co jest teraz tam w tym Dpsie to nic najgorsze jeszcze moi drodzy jest przed wami. A co do osoby dyrektora Piwowarczyka i tej pani Kopec to powiem tak : obyście aby w pore sie opamietali bo Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy. Jak to punkt widzenia sie zmienia od punktu siedzenia na odpowiednim stolku. Nie daj Boze nie daj Boze!!!!

#42 ~gal anonim~

~gal anonim~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 21:35:42

Niestety taka jest prawda...p.dyrektor i p.Kopeć wykonują tylko wolę swojego mistrza p.Sceliny. To nie są żadne rotacje z powodu przemęczenia czy wypalenia zawodowego pracowników...bo jakby tak było to pracownicy sami by mogli decydować o tym czy chcą na jakiś czas przejść na inny oddział. Jest to działanie mające na celu rozdzielić zżytych ze sobą pracowników którzy nigdy nie bali się upomnieć o to co się im należy. Jeżeli tam jest ktoś wypalony to może tylko p.Kopeć...ale jest na to recepta...na emeryture!!

#43 ~kronikarz~

~kronikarz~
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 06:28:59

Pani Kopec i Pan Piwowarczyk to ludzie którzy dla stanowiska dla władzy zrobia wszystko. Nawet kosztem upodlenia drugiego człowieka. Ich zachowanie przypomina wielu z nas sytuacje z roku 1981 te idee chyba wpajano tej Pani w szkole a pan Dyrektor jest pojetnym uczniem i szybko sie od niej nauczył jak skutecznie niszczyc człowieka dla wlasnych korzysci .!!!!! To nie sa ludzie to sa potwory!!!!

#44 ~doradca~

~doradca~
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 16:44:21

Ja tutaj nie widzę innego rozwiązania jak tylko wyjazd z tym pożal się Boże duetem na taczkach z tej Jagiellońskiej!!! Niech w końcu Pan Prezydent spojrzy na tych ludzi którzy tam mieszkają i pracują!!!! Czy wszyscy są aż tak ślepi i bezduszni na ludzką krzywdę? Czy nikt nie słyszy tych ludzi jak wołają o pomoc? Jeśli ktoś jest w stanie pomóc tym ludziom to niech to zrobi. Proszę w imieniu mieszkańców i pracowników.

#45 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 08:33:54

drodzy panstwo DPS i ZOL to dwie rozne placowki przyjmujace roznych ludzi na rozny czas i finansowane przez rozne instytucje do zolu chorzy przychodza 3razy po pol roku do dps-u do konca swoich dni zol jest finansowany przez NFZ aDPS przez samorzady czyli p.Prezydent i tu mamy odpowiedz prezydent dal wolna reke p.Scelinie i mamy wolna amerykanke tylko nikt nie mysli otych ludziach tam mieszkajacych NIE DAJCIE SIE TO WY MACIE TAM PRAWO GLOSU I NIKT NIE POWINIEN WAM GO ODEBRAC NIE BUJCIE SIE MOWIC O SWOICH KRZYWDACH!!!pozdrawiam.

#46 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 19:16:49

i wlasnie od razu widac ze DPS-y sa potrzebne bo co po ZOL-u jak sie pracuje a osoba nie usamodzielnila sie? to przykre ale .... mysle ze pan SCELINA-dyr.MOPR powinien odpuscic bo to nawet nie przystoi zajmowac sie opieka spoleczna i tak postepowac chyba ze chce Pan zniszczyc tego mlodego dyrektora On nie bedzie dobrze kojarzony szkoda.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 15:57:20

Tak to już jest z tą władzą w tym chorym kraju...ustawiają przepisy pod siebie, rządzą tak żeby coś z tego mieć. Wystarczyło by nie głosować w wyborach na pana Scelinę i władza by się zmieniła. Jeżeli pan Scelina będzie nadal przy władzy DPS przy Jagiellońskiej będzie cierpiał. Po odejściu świetnego dyr.Kamińskiego DPS został przeznaczony "do rozbiórki".Kolejna dyr.Śleźnik znana była z szastania pieniędzmi więc nasza władza dała ją na dyrektora DPS żeby pokazać i udowodnić jakie straszne pieniądze pochłania ten dom.Dostała wolną rękę i spełniała swoje marzenia...nie upłynęło dużo czasu jak na zebraniu pan Scelina powiedział że miasto nie ma pieniędzy na utrzymanie domu i połączenie z DPS im.Kępińskiego załatwi problem. Tak to sprytnie przebiegło że po roku DPS Kępiński się odłączył. Po jakimś czasie władza wymyśliła ZOL!! A ze mieszkańcy i personel zaczął się buntować władza dała nowego dyrektora-dyktatora...żeby za karę umilił personelowi pracę. Jest w tym naprawdę doskonały...:) pan Scelina dokładnie wiedział kogo daje na dyrektora.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 20:04:39

Witam

Chciałam zapytac dlaczego tak usilnie chcecie Państwo przemieszczać personel. Mam tam bliską osobę którą musiałam powierzyc pod Waszą opiekę bo nie mogę zapewnic jej inaczej całodobowej opieki. Jestem zadowolona z pracy personelu. Przyzwyczailam się do nich i moja bliska też, dla tych ludzi opiekunki to druga rodzina . Nie możemy im po raz wtóry odbierać tego co los im już raz zabrał. Nowe twarze to nowy niepokój i strach. Miejcie litość nad tymi starszymi ludżmi. Nie chcemy żadnych zmian na oddziałach.Z bólem musiałam oddać swoją bliską osobę ale zrobiłam to bo wierzyłam że tam będzie bezpieczna.Ci ludzie to nie zabawki Oni nie mówią ale czują więc

PIsze pani o litosci a czy oddajac bliska osobe do domu opieki miała pani litosc czy ta bliska osoba przez tyle lat nie przyzwyczaiła sie do pani i rodziny Wiecej dbacie o psa czy kota a nie o swojch bliskich wymagacie od obcych ludzi litosci nad waszymi rodzicami a gdzie wy mieliscie litosc zeby oddac schorowanych bliskich do domu starców WSTYD jak wam nie pasuje to powiniscie ich ztamtad zabrac panstwo powinno nałozyc na was podatek za to ze odaliscie swojch biskich powiniscie dostac grubo po kieszeni a nie wymagac wyrodne dzieci nie godni nazywac was tak

#49 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 20:46:03

Nie osądzajmy nikogo,nie potępiajmy że oddał swoich bliskich do DPS-u.Nigdy nie wiemy do czego w przyszłości nas zmusi los.Proszę sobie wyobrazić obłożnie chorą,leżącą osobę,która potrzebuje opieki przez całą dobę,a wszyscy w domu pracują lub się uczą,po prostu nie ma nikogo kto mógłby się nią zająć.Oczywiście ktoś powie że można przecież wziąć opiekunkę.Ale nie każdego na nią stać.A jak pracować wiedząc że w domu leży ktoś,kto potrzebuje pomocy,jak skupić się na pracy?Oddając rodzica do DPS-u oddają go pod opiekę fachowego personelu,wiedzą,że ktoś ma nad nimi pieczę.Nie ten jest wyrodnym dzieckiem,kto oddał tam bliskiego, ale ten kto go tam oddał i o nim zapomniał.

#50 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 20:51:17

Nie osądzajmy nikogo,nie potępiajmy że oddał swoich bliskich do DPS-u.Nigdy nie wiemy do czego w przyszłości nas zmusi los.Proszę sobie wyobrazić obłożnie chorą,leżącą osobę,która potrzebuje opieki przez całą dobę,a wszyscy w domu pracują lub się uczą,po prostu nie ma nikogo kto mógłby się nią zająć.Oczywiście ktoś powie że można przecież wziąć opiekunkę.Ale nie każdego na nią stać.A jak pracować wiedząc że w domu leży ktoś,kto potrzebuje pomocy,jak skupić się na pracy?Oddając rodzica do DPS-u oddają go pod opiekę fachowego personelu,wiedzą,że ktoś ma nad nimi pieczę.Nie ten jest wyrodnym dzieckiem,kto oddał tam bliskiego, ale ten kto go tam oddał i o nim zapomniał.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 07:53:50

to tylko usprawiedliwianie samego siebie bo pani tez kiedys jak była mała potrzebowała całodobowej opieki oraz przewijania i pani mama poradziła sobie z tym tez nie jednokrotnie byliscie chorzy a oni byli przy was moze w cichosci liczac ze odpłacicie im za ich miłosc taka sama miłoscia TO przeciez to wy macie dług do spłacenia dług opieki ktora wam dali rodzice a teraz przeszkadzaja to ich odajeci JA pracowałam w DPS i wiem jak bardzo tesknia za swoja rodzina Pisze pani ze nie jest wyrodnym ten kto odał ale kto zapomniał a czy pani uwaza ze wizyta 1 raz nawet na dzien godzine to załatwia spraweczy rodzice opiekowali sie pania raz na dzien przewineli i na karmili do kogo pani szła jak pani było zle na pewno do rodzicow oni tez musieli z czegos zrezygnowac niejednokrotnie z pracy rowniesz za ich poswiecenie teraz ich wyrzucacie DOBRY gospodarz psa nie wyrzuci a nie dopiero rodzicow nikt mi nie powie ze nie mozna jak sie chce zorganizowac opiekiMIAŁAM chorych rodzicow i co to znaczy pieka nad nimi ale wszysko mozna zorganizowac a w zyciu czasem cos trzeba poswiecic dla rodzicow naprawde jestescie wyrodnymi dziecmi i nie zasługujecie nawet na słowo dzieci mam tylko nadzje ze spotka was taki sam los jak wy zgotowaliscie swoim bliskim DLA MNIE TO JEST NIE DO POMYSLENIA POWIEDZIEC MAMO TATO JA WAS CHCE ODDAC DO DPS TO tak jak psa do schroniska a ja bym nawet psa nie oddała a ja mysle ze niektórzy zwas maja psy i sie nimi opiekuja traktujac ich lepiej jak swoich rodzicow pewnie jestescie katolikami wiec jak idziecie do komuni czy takie jest przykazanie BOZE czcij ojca swego i matke swoja ? :o

#52 ~zaduma~

~zaduma~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 14:20:47

Drodzy Państwo a raczej drogi Gościu skoro uwazasz ze obowiazkiem dzieci jest dozgonna opieka nad swoimi rodzicami to prosze powiedz mi za co te dzieci maja zyc ? Skoro aby sie opiekowac musza zrezygnowac z pracy zawodowej np.i wowczas mamy kolejnych klientow opieki spolecznej po zasilek celowy albo talon obiadowy! Po to zostaly utworzone DPS aby wlasnie rozwiazywac takie problemy. I nie porownujmy opieki nad dzieckiem a opieki nad osoba dorosla chora przewlekle to sa dwie rozne formy opieki i dwa rozne problemy. Nie krytykuj tych ktorzy musieli podjac takie decyzje i oddac swoich bliskich do DPs to nie sa łatwe decyzje!!! To nie sa ludzie bez serca ! To zycie jest naszym rezyserem a my tylko jego bohaterami. Mam nadzieje ze konflikt jaki powstal w tym DPSie zostanie niebawem zaniechany . Licze na madrosc wladzy rzadzacej i na to iz ma ona oczy ktorymi zaczela dostrzegac ten problem , ma uczy ktorymi slyszy glos wolania tych ludzi tam mieszkajacych i pracujacych i ma serce a w nim miejsce na empatie. Pozdrawiam i trzymam kciuki za panstwa.

#53 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 20:48:37

widze ze dzialamy sobie na sumienie niepotrzebnie przeciez nie robimy tego dla wygody nie oddajemy radzacej sobie babci czy dziadka nie majac czasu zapewniamy bliskiej osobie opieke za to tez placimy i to duuuzo.Zanim pozostawimy kogos w takiej placowce sprawdzamy warunki opieke medyczna atmosfere w takim miejscu chcemy zeby bliska nam osoba zaklimatyzowala sie mozliwie jak najlepiej a teraz prosze sobie odpowiedziec na pytanie kto jest bez sumienia? ZARZADZAJACY bo robia polityke biora kase bez wyrzutow bez patrzenia na innych.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 22:34:19

widze ze dzialamy sobie na sumienie niepotrzebnie przeciez nie robimy tego dla wygody nie oddajemy radzacej sobie babci czy dziadka nie majac czasu zapewniamy bliskiej osobie opieke za to tez placimy i to duuuzo.Zanim pozostawimy kogos w takiej placowce sprawdzamy warunki opieke medyczna atmosfere w takim miejscu chcemy zeby bliska nam osoba zaklimatyzowala sie mozliwie jak najlepiej a teraz prosze sobie odpowiedziec na pytanie kto jest bez sumienia? ZARZADZAJACY bo robia polityke biora kase bez wyrzutow bez patrzenia na innych.

RADZACEJ babci nie odajecie bo niejednokrotnie macie pozytek bo bawi wam dzieci gotuje obiatki macie darmowa pomoc a kiedy sie rozchoruje to juz nie potrzebna trzeba odac a ztym placenuiem to tez tak nie jest bo jezeli ma rente to zabieraja jej własna rente anie wy płacicie za nia a mieszkania czy domy to przeciesz komus zostawili czy to odali na skarb panstwa chyba nie to wyscie najczesciej to zagarneli a ich wyrzucikiscie z ich własnych domow to wy ktorzy nie potraficie docenic swoich bliskich jestescie wyrzutkami tego społeczenstwa mowi sie ze sprawdzacie warunkii a przeciez w niejednym domu dziecka sa obre warunki czy odacie tam swojch dzieci czy wasi rodzice was tam odali a powini byli to zrobic czy myslicie ze pieniadze załatfia wszysko oczekujesz od obcych ludzi zeby patrzyli na innych a czy ty patrzysz na swojch bliskich jak bardzo tesknia za wami i zadne pieniadze tego nie zmienia jak jestes katolikiem to przypominam ci 4 przykazanie czy tak go wypełniasz wstyd :angry:

#55 ~normalny~

~normalny~
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 11:04:13

Gościu, chyba próbujesz odwrócić uwagę swoimi komentarzami od głównego problemu w tym DPSie... Masz troche racji ale nie wszyscy są tacy jak piszesz. Nie osądzaj ludzi jedną miarą.

#56 ~sprawiedliwosc~

~sprawiedliwosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 17:09:21

Tak jak poprzednik napisał artykuł mówi o całkiem innym problemie. Tam jest obecnie problem rotacji przemieszczen przesuniec delegowania czy jak to inaczej nazwac mieszania i robienia na złosc i mieszkancom i pracownikom . Za to wszystko odpowiada Pan Piwowarczyk i ta cała pani Kopec oczywiscie dzialajac zgodnie z wola pana dyrektora Sceliny. Nie zmieniajmy wiec tematu tym ludziom tam trzeba pomoc i tym tam mieszkajacym i tym tam pracujacym! Jesli ktos moze to niech to zrobi. Prosze

#57 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:51:47

rzeczywiscie ktos usilnie odwraca uwage od problemu a tam w tym dps ludzie czekaja na pomoc tylko kielce sa tak skorumpowane ze nie wiem czy nie trzeba tego tematu zglosic do innych mediow np. w Warszawie "uwaga" "interwencja""sprawa dla reportera" moze ktos powinien wysluchac tych ludzi tam zyjacych i pracujacych .Wydaje mi sie ze p.dyr.Scelina zrobi wszystko zeby bylo po jego mysli poparcie prezydenta ma i bedzie bronil p. Piwowarczyka i tej pani Kopec i dlatego sprawa w Kielcach jest zamknieta kazda instytucja w tym miescie wykaze wlasciwosc postepowania zarzadzajacych.

#58 ~analiza~

~analiza~
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 19:26:07

Dobry pomysł aby wreszcie ktoś usłyszał głos wołania o pomoc tych ludzi. Tak to prawda tu w Kielcach jak większości spraw tak i tej łeb będzie ukręcony. Ręka rękę myje i już. Piwowarczyk i Kopeć mają wykonać plan i zrobią to po trupach by udowodnić że są kompetentni na swoich stołkach po protekcji. Trzeba dać znać do stolicy co wyprawiają w Kielcach jaki monopol na opieką społeczną zbudował sobie Pan Scelina i jak traktuje ludzi mieszkających w DPS. Dlaczego nie uderza na inne takie placówki DPSu ? Upodobał sobie ten na Jagiellońskiej i tak go dręczy !!!To jest chore !!! Niechże ktos w końcu pomoże tym ludziom!!!

#59 ~Gość CK~

~Gość CK~
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 20:07:00

Dobry pomysł aby wreszcie ktoś usłyszał głos wołania o pomoc tych ludzi. Tak to prawda tu w Kielcach jak większości spraw tak i tej łeb będzie ukręcony. Ręka rękę myje i już. Piwowarczyk i Kopeć mają wykonać plan i zrobią to po trupach by udowodnić że są kompetentni na swoich stołkach po protekcji. Trzeba dać znać do stolicy co wyprawiają w Kielcach jaki monopol na opieką społeczną zbudował sobie Pan Scelina i jak traktuje ludzi mieszkających w DPS. Dlaczego nie uderza na inne takie placówki DPSu ? Upodobał sobie ten na Jagiellońskiej i tak go dręczy !!!To jest chore !!! Niechże ktos w końcu pomoże tym ludziom!!!

Panie Piotrze...tak dalej trzymać i nie poddawaj się tym wszystkim co chcieliby rządzić Placówką i za nic nie odpowiadać...Czas to zmienić i trzymam kciuki aby się wszystko udało...

#60 ~analiza~

~analiza~
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 07:04:21

Drogi Gosciu Ck nie wiem na ile znasz obecnie tam panujaca sytuacje ale chyba nie do konca wiesz o co tam chodzi. dazysz sympatja osobe Pana Dyrektora ok w porzadku wolno ci ale tam nikt nie chce rzadzic tam ludzie chca godnie zyc i pracowac. Twoja opinia ma sie nijak do tego co obecnie tam sie dzieje. Pragne ci przypomniec że w kazdej sytuacjito po pierwsze trzeba byc człowiekiem i szanowac drugiego czlowieka bo pamietaj ten ktory pracuje fizycznie to pracuje na tego za biurkiem. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych