Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

626 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~łopieka społeczna~

~łopieka społeczna~
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 11:18:32

Ładny przykład kolejnego poniewierania ludźmi i tymi w starszym wieku wymagających opieki i tymi którzy tam pracują. Brawo panie dyrektorze i pani przełożona oby tak dalej a bóg Wam wynagrodzi na Wasze stare lata za to dobre coście tym ludzie zafundowali.

#22 ~rena~

~rena~
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 12:35:52

zawsze najwięcej na temat opieki nad starszymi osobami mają ci, którzy nigdy nie opiekowali się nimi. odwiedzają ich od święta, dwa razy w roku i szybko odjeżdżają, no bo przecież mamą czy opiekuje się siostra. to nic, że świątek i piątek 24 godz. na dobę żyje w ogromnym stresie, sama nie ma już sił i zdrowia i traci zmysły. Nie wolno osądzać drugiego, gdy się nie ma do czynienia z chorymi i starymi ludźmi.

#23 ~zibi~

~zibi~
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 14:13:52

Olala to się porobiło. Pięknie to nowy styl zarządzania nam się narodził w tym zakładzie pracy. Państwowe włości ale prywata jak się patrzy a ty pracowniku płacz i rób i gęba w kubeł. A przepraszam mieszkający tam ludzie to podmioty czy przedmioty szanowne kierownictwo?

#24 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 18:35:22

mieszkam na przeciwko tego domu tam mieszkaja wszyscy nie ma chyba zadnych kryteriow przyjmowania do tego domu no chyba tylko finansowe czyli problem tkwi w zarządzajacych placowka bo personel biega jak moze a dyrekcja i miasto powinni zrobic wszystko zeby pomoc a nie dobijac strudzonych zyciem mieszkancow i oddajacych swoje zdrowie innym pracownikow na pewno jest to trudne ale kolejny dyrektor nie daje rady amoze tu sie robi na zlosc lub celowo bo teraz takie modne sa w naszej demokracji tzw upadlosci nie rentownosc dziwne zadluzenia to takie medialne informacje zeby potem nikt nie byl niczym zdziwiony

#25 ~analiza~

~analiza~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 07:17:23

Wszystko możliwe ze tak jest jak pisze obserwator , powolutku a tu się nie obejrzymy i sitwa opieki społecznej zrobi z tego Domu prywatną spółkę. A co z ludźmi? A tym to się nie przejmować zastosujemy takie środki przymusu że sami się pozwalniaja a mieszkańcy do tej pory w sposób naturalny odejdą. Takie jest myślenie zarządzających tym domem . Pozdrawiam wszystkich tam mieszkających i pracujacych. Wyrażam wyrazy współczucia .

#26 ~rzeczoznawca~

~rzeczoznawca~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 15:00:59

Moi drodzy na układy nie ma rady!!!! Pan Piwowarczyk i pani Kopeć wypełniają wolę Ojca Dyrektora Marka Sceliny!!
Przecież to jasno widać . Stanowiska za poparciem kleru tak jak poprzednik pisał o tej pani Kopeć to co tu sie dziwić konkurs rozpisany pod konkretna osobę też niezła farsa nauczyciel dyrektorem DPSu niezłe jaja. Tylko pozostaje Wam moi drodzy współczuc ale moze jeszcze Wasz Patron czuwa nad wami i przyjda dla Was słoneczne dni. pozdrawiam

#27 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 16:20:32

zawzietosc i msciwosc to zli doradcy a taka placowka ma wyjatkowa atmosfere i wymaga specyficznego podejscia ktos kto zarzadza a nie jest w srodku nie wie jak rozgryzc problem powinien sluchac zwyklych ludzi warto czasem spuscic z tonu no chyba ze kierujacy sa zatwardzialymi dyktatorami ale patron WIELKI moze jednak

#28 ~empatia~

~empatia~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 22:33:43

Tego inaczej się nazwać nie da to typowa DYKTATURA w DUECIE!!! Ten Dyrektor i ta Kopeć to się dobrali a raczej dobrano ich jak w korcu maku oboje awans po kolegacjach z poparciem kleru no to jest jak ludźmi poniewierać. Tak teraz punkt widzenia zależy od ich punktu siedzenia. Nie daj Boże takich rzadzacych a potem sie dziwimy że mamy kraj taki jak mamy.

#29 ~jamci~

~jamci~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 12:47:56

no a teraz jeszcze miejska kuchnia kateringowa powstała i zabrała z DPSu dział żywienia. widać ktos chce przygotować gotowy podmiot pod prywatyzację. podmiot, który najpierw stanie się monopolistą na dostawy posiłków do domów pomocy, szkół i innych podległych urzędowi miasta placówek, a następnie w dziwny sposób stanie sie nieopłacalny i zostanie sprzedany lub darmo oddany. ciekawe kto na tym skorzysta. pewnie przekonamy się o tym za 2-3 lata, gdy sprawa ucichnie.
to co sie w tej chwili dzieje to próba rozbicia jednostki, w której działają związki zawodowe, jest w miarę zjednoczona i silna załoga, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. niestety coraz trudniej jest jej sie bronić.
najpierw dołączył i odłączył sie dps im. kępińskiego, zanierajac czesc budynku, poźniej próbowano przekształcić część budynku w zakład opiekuńczo leczniczy, a teraz zabrano dział żywienia. wszystko po to by osłabić siłę przebicia załogi.
taka smutna prawda, niestety. niedługo DPS im. Jana Pawła II w Kielcach może zakończyć swoje istnienie.
pozdrawiam sprawiedliwych

#30 ~przyszlosc~

~przyszlosc~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 16:24:05

Pewnie coś jest w tym prawdy moi drodzy, gdyż fakty mówią same za siebie. Już nie raz państwowe zakłady pracy "upadały" bo nie były rentowne a za chwilę przechodziły w prywatne ręce i o dziwo z dnia na dzień stawały się dziwnie opłacalne.Od dawna tez wiadomo ,iż "szefem" kieleckiej ba nawet świętokrzyskiej opieki społecznej jest Pan Marek Scelina.To jego pomysły jak gąsior kluchę łyka Pan Lubawski wierząc mu bezgranicznie w jego tzw dobre intencje, ale to tylko dobra mina do złej gry. Gry gdzie krzywdzeni są ludzie tak jak w tym artykule opisuje Pani Rojek. Z jednej strony ci którzy swoje stare lata mieli nadzieję spędzić w spokoju i harmonii , zrozumieniu i życzliwości ze strony osób zarzadzających tym DPSem a z drugiej ci którzy swoja pracę pragną poświecic ludziom chorym i cierpiacym , ktorzy niejednokrotnie w personelu odnajdują swoje bezpieczeństwo swój dom swoich bliskich. Ale przyszedł dzień , w którym to właśnie Pan Dyrektor Piwowarczyk i Pani Kopeć chcąc realizować "wspaniałe pomysły" pana Sceliny w sposób świadomy celowy zamierzony krzywdzą jednych i drugich. Robią to z pełną determinacją traktując ludzi tam mieszkających i tych tam pracujacych jak zło konieczne ale zapomnieli że to są ludzie a nie przedmioty . Dom ten ma swojego Patrona, który wielokrotnie w swych wypowiedziach nawiązywał do godności człowieka do szacunku do opieki i troski. Jakie dziś skierowałby słowa do osób zarzadząjących tym Domem? Zapewne nie byłyby to słowa pochwały!!! A Ojcu Świętemu popłynęłyby łzy, łzy cierpienia i żalu , że w obecnej Polsce takie traktowanie ludzi jest bezkarne i dzieje się na oczach ludzi którzy za pewien czas mogą być także mięszkańcami tego Domu /o ile jeszcze bedzie istniał/.Ja nie mogę Państwu pomóc lecz mam nadzieję że jest jeszcze SPRAWIEDLIWOŚĆ na tym świecie.

#31 ~metamorfoza~

~metamorfoza~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 20:59:43

Współczuję i tym co tam pracują i tym co tam mieszkają. Najgorzej to jak się z .... Pan zrobi. Czy na takich ludzi jak to szefostwo w tym DPSie nie ma bata? A co to oni ponad prawem stoją. Nie ma ludzi niewinnych tylko paragraf trzeba znaleźć i jazda stamtąd z tym dyrektorem i z tą przełożoną. Kto im dał te stanowiska też niech się zbiera!

#32 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 22:21:22

może w końcu ktoś przejrzy na oczy i usunie ta p. K.....z tego stołka i zaprowadzi ład w tym Domu bo aż wstyd by całe miasto tym żyło a tym samym wstyd, że taki Dom ma tak popsutą już opinie, tylko patrzeć jak nikt z chorych nie będzie chciał tam zamieszkać bo ja do takiego Domu to nikogo z bliskich bym nie oddał!!!!!! Z drugiej strony należy przyrzec się sprawie portierni bo wszyscy piszą o białym personelu o kuchni a jest tam jakaś dziwna sprawa ze w miejsce pracujących portierów wchodzi firma ochroniarska i tez z nakazu czyjegoś........ i pewnie z kim powiązana.... A co do pracowników to Pamiętajcie trzymajcie się razem bo w grupie siła i przebicie.!!!!

#33 ~obiektywizm~

~obiektywizm~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 13:08:14

Chyba mój przedmówca ma rację. Tak portierzy maja być zastąpieni przez firmę ochroniarską. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego tylko , że z ta firma powiązania zawodowe ma podobno mąż tej Pani Kopeć czyli przełożonej. No tak z jednej strony awans dzięki szwagrowi który jest księdzem a z drugiej strony ochrona od męża tak to można żyć i uprzykrzać ludziom życie. Ciekawe jakie korzyści ma z tego Dyrekcja? Co na to władza? Kolejna prywata na państwowym podwórku.

#34 sygi

sygi

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 466 postów

Napisano 07 maj 2011 - 14:32:17

Chyba mój przedmówca ma rację. Tak portierzy maja być zastąpieni przez firmę ochroniarską. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego tylko , że z ta firma powiązania zawodowe ma podobno mąż tej Pani Kopeć czyli przełożonej. No tak z jednej strony awans dzięki szwagrowi który jest księdzem a z drugiej strony ochrona od męża tak to można żyć i uprzykrzać ludziom życie. Ciekawe jakie korzyści ma z tego Dyrekcja? Co na to władza? Kolejna prywata na państwowym podwórku.

Ciekawa jest nazwa:

"DOM OPIEKI SPOŁECZNEJ"

wpisaćj zarządzajocym w kontrakt dożywotnia opiekę w tej placówce i wszystko się zmieni na na lepsze.

Dlaczego tak nie jest?

#35 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 15:04:24

Dyrektor kierownik pielęgniarka-to funkcje bardzo bardzo odpowiedzialne, w tym przypadku odpowiedzialnosc jest za pracowników mieszkancow atmosfere. Trzeba dobrze sie zastanowic komu powierza sie takie stanowiska. W tym przypadku tego DPS-u im.Jana PawlaII sa to osoby bardzo bardzo obojetne na rozgoryczenie placz nerwy tylu ludzi-dlaczego?Wypelniaja wole kolejnego dyktatora-dyr.MOPR.Dlaczego tylu ludzi mowiacych nie nic nie znaczy dla tego P.Dyr.i tej P.Przelozonej?Pan Dyrektor jest mlody bardzo mlody jak na takie stanowisko a juz o nim glosno w tym zlym znaczeniu .Opamiętaj się człowieku!

#36 sygi

sygi

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 466 postów

Napisano 07 maj 2011 - 15:55:16

co racja to racjawyrodne corki i synowie matke do domustarcow oddac wstyd :o

o nich dba właśnie pan Scelina i Caritas - np. jw lub budowa osiedla w Dąbrowie zamiast troski o potrzebujacych.

To jest dopiero wstyd.
I malwersacja.

#37 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 19:37:27

Ciekawa jest nazwa:

"DOM OPIEKI SPOŁECZNEJ"

wpisaćj zarządzajocym w kontrakt dożywotnia opiekę w tej placówce i wszystko się zmieni na na lepsze.

Dlaczego tak nie jest?

#38 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 19:58:15

Mieszkałam w tym domu 3 lata,jestem młodą osobą ale chorą.o jest straszne miejsce,gdzie prześladuje się personel i mieszkańców,np.nie wolno przyjaznić sie z pielegniarka bo zaraz ma ona kłopoty,ludzie są wrzucani do jednego worka a pani kopeć wykorzystuje stanowisko do swoich układów.Pozdrawiam pania kopeć i przysięgam,że zrobię wszystko,żeby nagłosnić to co się dzieje w domu pomocy,jest pani podła,ograniczoną larwą,ale nie jest pani ponad i poza prawem,skorumpowanego pana dyrektora też pozdrawiam,był pan kiedyś innym człowiekiem,ciekawe za ile się pan sprzedał i czy warto było stracić szacunek wielu ludzi,tego sie po panu nie spodziewałam ale podobno każdego można kupić,to tylko kwestia ceny,szkoda,że z uczciwego młodego chłopaka zmienił sie pan w gnide w garniturze,no ale to kielecka szkoła korupcji urzędu miasta,smutne to,do usłyszenia w mediach!

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 16:18:54

Dlaczego nie patrzymy na dobro obu stron -personelu i pensjonariuszy , zostawmy opiekunów na swoich starych miejsczach ludzie starsi są z nimi związani emocjonalnie Dla nich zmiana opiekunów to nowy stres. Dla rodzin które oddały swoje bliskie osobywaszej Placówki również jest to stres chorzy i rodziny nie chcą zmian a przeceż chodzi o dobro wszystkich komu tak bardzo zależy na zmianach niczemu one dobremu nie slużą. starsi Ludzie boją się zmian.

#40 ~ciocia~

~ciocia~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 16:29:45

Witam

Chciałam zapytac dlaczego tak usilnie chcecie Państwo przemieszczać personel. Mam tam bliską osobę którą musiałam powierzyc pod Waszą opiekę bo nie mogę zapewnic jej inaczej całodobowej opieki. Jestem zadowolona z pracy personelu. Przyzwyczailam się do nich i moja bliska też, dla tych ludzi opiekunki to druga rodzina . Nie możemy im po raz wtóry odbierać tego co los im już raz zabrał. Nowe twarze to nowy niepokój i strach. Miejcie litość nad tymi starszymi ludżmi. Nie chcemy żadnych zmian na oddziałach.Z bólem musiałam oddać swoją bliską osobę ale zrobiłam to bo wierzyłam że tam będzie bezpieczna.Ci ludzie to nie zabawki Oni nie mówią ale czują więc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych