Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KONECKIE WARCHOLSTWO I KORUPCJA SŁYNNA JUŻ NA CAŁĄ POLSKĘ , A MÓWIĄ , ŻE CICHOCKI NIE POTRAFI WYPROMOWAĆ KOŃSKICH


1671 odpowiedzi w tym temacie

#1441 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 11:28:45

Ciekawe, co napiszesz za rok, a może i szybciej, jak zobaczysz wynik Cichockiego? Już dzisiaj rób zapas melisy. :lol:

Mnie melisa nie potrzebna ale Ty jak widać musisz ją brać od przegranych wyborów w 2010 :D

#1442 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 11:31:00

Tania Gmina
Nagrody w 2010:
Rąbalski - 16000zł
Kowalczyk - 16000zł
Nagrody w 2009:
Rąbalski - 13 000zł
Kowalczyk - 13 000zł
Nagrody w 2008:
Rąbalski - 11 000zł
Kowalczyk - 11 000zł


Panie Obratański takie nagrody?
A gdzie tania gmina?

#1443 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 11:36:05

Panie Obratański takie nagrody?
A gdzie tania gmina?

W Końskich była, ale to już historia. Teraz mamy drogą i niewydolną.

#1444 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 11:37:13

Burmistrz z Platformy daje zarobić. Rodzinie i znajomym

red
08.03.2013 , aktualizacja: 08.03.2013 08:47


Dołączona grafika
Burmistrz Końskich Michał Cichocki (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)
Szwagier burmistrza Końskich w Świętokrzyskiem został kierownikiem wysypiska śmieci. Posady dostali też koledzy burmistrza z PO i harcerstwa. Burmistrz Michał Cichocki potwierdza: jego szwagier został przyjęty do pracy na składowisku odpadów jako p.o. kierownika. Argumentuje, że w związku z rewolucją śmieciową, która czeka gminy, chce mieć na miejscu zaufaną osobę - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Cichocki stworzył stanowisko zastępcy dyrektora, którego wcześniej nie było. Objęła je Agnieszka Majchrzak, siostra wiceburmistrza Jacka Matery. - Wygrała konkurs, jako jedyna złożyła papiery - zapewnia Cichocki. Syn radnego Adama Kurka z PO został pracownikiem gospodarczym urzędu miasta i gminy. Zdaniem burmistrza członkowie rodzin rządzących w gminie "gdzieś muszą pracować, nie mogą być dyskryminowani".

Działacze PO, koledzy z harcerstwa

Cichocki został burmistrzem w grudniu 2010 r. Jest także szefem powiatowych struktur PO - wylicza "Gazeta". Oponenci zarzucają mu, że dał pracę w urzędzie lub załatwił posady w jednostkach gminy wielu działaczom swojej partii, a także kolegom z harcerstwa.

I tak np. Waldemar Szkatuła został prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi, jako kierownik w OSiR pracuje radny powiatowy Krzysztof Wojcierowski, na wiceprezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej awansował Jarosław Kubała. Wszyscy są działaczami PO, Szkatuła jest członkiem zarządu wojewódzkiego. Do urzędu miasta i gminy przyjęto m.in. skarbniczkę powiatowych struktur partii Karolinę Przybyło oraz działaczkę Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Magdalenę Michalską.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

#1445 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 11:52:00

GŁUPOLE OD CICHOCKIEGO PISZCIE NA TEMAT , W WYBORCZEJ TEKST U GÓRY NIE PISZE NIC O NAGRODACH DLA NIKOGO JAKO NAJWAŻNIEJSZE , TYLKO O NEPOTYŹMIE JAK NIE WIECIE CO TO ZNACZY SŁOWNIK PROSZĘ PRZECZYTAĆ A NAGRODY SĄ MORALNIE I ZŁE ZAWSZE ALE TERAZ ZA NIC NIE ROBIENIE OKRADANIE LUDZI JEST BADZO NAGANNE KRYZYS MAMY

#1446 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 12:03:04

Mnie melisa nie potrzebna ale Ty jak widać musisz ją brać od przegranych wyborów w 2010 :D

Jak spojrzeć na wywiady udzielone przez Cichockiego i Obratańskiego, to nie ma wątpliwości komu melisa potrzebna. Także gadać, to możesz sobie do woli, tylko że ten głos nie jest kompatybilny z obrazem, takie zaklinanie rzeczywistości, którego pełno ze strony Cichockiego, szczególnie w godzinach urzędowania. Tak pracuje jego sowicie nagrodzony naszymi pieniędzmi urząd.

#1447 ~ert~

~ert~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 12:13:23

Ty się chłopie zdecyduj, czy prywatnych do służbowych celów, czy służbowych do prywatnych celów (i telefonów), o czym kiedyś pisałeś?
Ale swoją drogą warto sprawdzić koszty całkowite zakupu, eksploatacji, zużytego paliwa i kierowcy i porównać z kosztami ryczałtu. Sam jestem ciekawy takiego porównania, bo w firmach są przyjmowane różne rozwiązania.

Na nic się nie muszę decydować bo to są dwie różne sprawy A co do ryczałtu to porządne firmy posiadają własną flotę i to jest normalne co do ryczałtu to ciekawe czy mieli z kilometra czy kwotę stałą ( wiąże się to z podatkami oraz z pieniędzmi które nie są ujęte w zeznaniu do urzedu skarbowego tzw delegacje). Co do kosztów to osobiscie nie chciał bym jezdzic prywatnym samochodem służbowo przy stawce obecnie 0,80 gr żaden biznes a raczej wyzysk.

#1448 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 12:24:34

Zarząd PiS dyktuje swoim radnym, jak mają zagłosować


Przeciwko podwyżkom stawek za wodę i ścieki oraz zamiarowi likwidacji Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie mają zagłosować członkowie Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Końskich. To efekt uchwały zarządu koneckiego PiSu. Co na to radni?

Znowu wrze w koneckim Prawie i Sprawiedliwości. Andrzej Marek Lenart, szef koneckich struktur, wzywa do dyscypliny radnych Rady Miejskiej w Końskich. W czasie piątkowej konferencji prasowej poinformował o uchwałach podjętych przez konecki zarząd partii. Radni z Klubu PiS mają zagłosować przeciwko dwóm uchwałom, które będą głosowane podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Końskich, którą zaplanowano na czwartek 28 marca. Chodzi o uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie, która mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. - Szukanie oszczędności w obrębie kultury jest niezgodne z naszym programem - przekonywał Lenart. Dodał, że nie bez znaczenia jest fakt, że filię prowadzi Barbara Zielińska, radna Rady Miejskiej z Samorządnych Ziemi Koneckiej, jedna z największych oponentek burmistrza. Druga uchwała, której mają się sprzeciwić radni, dotyczy zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. - W sytuacji, kiedy miasto wydaje pieniądze na nagrody dla urzędników, podnoszenie stawek za wodę i ścieki jest nieporozumieniem - mówi Lenart. Uchwały zostały podjęte w czasie czwartkowego zebrania, w którym nie uczestniczyli wszyscy koneccy radni PiS. - Informacja o uchwałach zostanie im przekazana oficjalnie najpóźniej do poniedziałku - mówił w czasie konferencji prasowej Krzysztof Kowalczyk, członek zarządu PiS.
Oburzeni radni

Przypomnijmy, że w styczniu Andrzej Marek Lenart poinformował o wycofaniu swojego poparcia dla burmistrza i ogłosił wyjście PiS z koalicji w Radzie Miejskiej. Radni głośno komentowali wówczas decyzję Lenarta i narzekali, że dowiedzieli się od niej z TYGODNIKA. Okazuje się, że nie inaczej jest i tym razem. Klub radnych PiS tworzą: Marek Kozerawski, Piotr Słoka, Ernest Kruk, Michał Gąszcz. Dariusz Banasik, który do rady wszedł z listy PiS jest obecnie liderem koneckiej Solidarnej Polski. - Nic nie wiem o uchwałach podjętych przez zarząd - komentuje Ernest Kruk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - Pan Lenart nie musi mi przypominać, jak mam głosować, tym bardziej, że uchwały są jeszcze dyskutowane i nie zostały przygotowane ich ostateczne uzasadnienia - mówi Kruk. Podobnie reaguje radny Marek Kozerawski. - Jestem oburzony. Nie wiem dlaczego kolejny raz dowiadujemy się o wszystkim z TYGODNIKA, tym bardziej że mieliśmy zakaz wypowiadania się do prasy i takiego sposobu kontaktowania się ze sobą - mówi. Radny Kozerawski jest przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Jak zapewnia właśnie prowadzone są dyskusje dotyczące uchwały dotyczącej likwidacji bibliotecznej filii, a decyzje zapadają w czasie pracy komisji, która spotka się jeszcze przed obradami Rady Miejskiej. Nie można więc mówić o ostatecznym kształcie uzasadnienia tej uchwały. - Nie jestem ślepym wykonawcą zarządzeń partii, mam własną wolę - komentuje. Zarówno Kozerawski jak i Kruk są członkami PiS, do partii należy również Piotr Słoka, jeden z bliskich współpracowników Lenarta. Gąszcz nie jest członkiem partii, ale w wyborach startował z jej list.
Pod rygorem

- Radni otrzymali swoje mandaty z Prawa i Sprawiedliwości i powinni podporządkować się decyzjom komitetu, który jest najwyższą władzą w partii pod rygorem sankcji partyjnych - mówi Lenart. Pod oboma uchwałami podpisał się zarząd koneckiego PiS: Andrzej Marek Lenart, Krzysztof Kowalczyk, Marian Wikiera, Piotr Słoka, Marcin Wiaderny. Do tematu będziemy wracać.
Wojciech Purtak

http://tygodnik.net.pl/index.php/konskie-informacje/7038-zarzad-pis-dyktuje-swoim-radnym-jak-maja-zaglosowac

#1449 ~ert~

~ert~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 12:27:54

Zarząd PiS dyktuje swoim radnym, jak mają zagłosować


Przeciwko podwyżkom stawek za wodę i ścieki oraz zamiarowi likwidacji Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie mają zagłosować członkowie Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Końskich. To efekt uchwały zarządu koneckiego PiSu. Co na to radni?

Znowu wrze w koneckim Prawie i Sprawiedliwości. Andrzej Marek Lenart, szef koneckich struktur, wzywa do dyscypliny radnych Rady Miejskiej w Końskich. W czasie piątkowej konferencji prasowej poinformował o uchwałach podjętych przez konecki zarząd partii. Radni z Klubu PiS mają zagłosować przeciwko dwóm uchwałom, które będą głosowane podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Końskich, którą zaplanowano na czwartek 28 marca. Chodzi o uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie, która mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. - Szukanie oszczędności w obrębie kultury jest niezgodne z naszym programem - przekonywał Lenart. Dodał, że nie bez znaczenia jest fakt, że filię prowadzi Barbara Zielińska, radna Rady Miejskiej z Samorządnych Ziemi Koneckiej, jedna z największych oponentek burmistrza. Druga uchwała, której mają się sprzeciwić radni, dotyczy zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. - W sytuacji, kiedy miasto wydaje pieniądze na nagrody dla urzędników, podnoszenie stawek za wodę i ścieki jest nieporozumieniem - mówi Lenart. Uchwały zostały podjęte w czasie czwartkowego zebrania, w którym nie uczestniczyli wszyscy koneccy radni PiS. - Informacja o uchwałach zostanie im przekazana oficjalnie najpóźniej do poniedziałku - mówił w czasie konferencji prasowej Krzysztof Kowalczyk, członek zarządu PiS.
Oburzeni radni

Przypomnijmy, że w styczniu Andrzej Marek Lenart poinformował o wycofaniu swojego poparcia dla burmistrza i ogłosił wyjście PiS z koalicji w Radzie Miejskiej. Radni głośno komentowali wówczas decyzję Lenarta i narzekali, że dowiedzieli się od niej z TYGODNIKA. Okazuje się, że nie inaczej jest i tym razem. Klub radnych PiS tworzą: Marek Kozerawski, Piotr Słoka, Ernest Kruk, Michał Gąszcz. Dariusz Banasik, który do rady wszedł z listy PiS jest obecnie liderem koneckiej Solidarnej Polski. - Nic nie wiem o uchwałach podjętych przez zarząd - komentuje Ernest Kruk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - Pan Lenart nie musi mi przypominać, jak mam głosować, tym bardziej, że uchwały są jeszcze dyskutowane i nie zostały przygotowane ich ostateczne uzasadnienia - mówi Kruk. Podobnie reaguje radny Marek Kozerawski. - Jestem oburzony. Nie wiem dlaczego kolejny raz dowiadujemy się o wszystkim z TYGODNIKA, tym bardziej że mieliśmy zakaz wypowiadania się do prasy i takiego sposobu kontaktowania się ze sobą - mówi. Radny Kozerawski jest przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Jak zapewnia właśnie prowadzone są dyskusje dotyczące uchwały dotyczącej likwidacji bibliotecznej filii, a decyzje zapadają w czasie pracy komisji, która spotka się jeszcze przed obradami Rady Miejskiej. Nie można więc mówić o ostatecznym kształcie uzasadnienia tej uchwały. - Nie jestem ślepym wykonawcą zarządzeń partii, mam własną wolę - komentuje. Zarówno Kozerawski jak i Kruk są członkami PiS, do partii należy również Piotr Słoka, jeden z bliskich współpracowników Lenarta. Gąszcz nie jest członkiem partii, ale w wyborach startował z jej list.
Pod rygorem

- Radni otrzymali swoje mandaty z Prawa i Sprawiedliwości i powinni podporządkować się decyzjom komitetu, który jest najwyższą władzą w partii pod rygorem sankcji partyjnych - mówi Lenart. Pod oboma uchwałami podpisał się zarząd koneckiego PiS: Andrzej Marek Lenart, Krzysztof Kowalczyk, Marian Wikiera, Piotr Słoka, Marcin Wiaderny. Do tematu będziemy wracać.
Wojciech Purtak

http://tygodnik.net....maja-zaglosowac

Panie Lenart Soboń i panie Obratański co tam słychać w temacie Powiatowych Schetynówek

#1450 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 12:37:17

Panie Lenart Soboń i panie Obratański co tam słychać w temacie Powiatowych Schetynówek

No co Ty o takie trudne rzeczy pytasz koalicjantów :lol: :lol: :lol:

#1451 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 13:20:01

BUTA I AROGANCJA OBROŃCÓW NEPOTYZMU W URZĘDZIE JEST PORAŻAJĄCA I BESZCZELNA , ZAMIAST OKAZAĆ SKRUCHĘ , " POSYPAĆ GŁOWĘ POPIOŁEM " I GORĄCO PRZEPROSIĆ MIESZKAŃCÓW I PROSIĆ O WYBACZENIE TO BRNĄ DALEJ W TO GÓWNO I TŁUMACZĄ SIĘ GŁUPIO OBWINIAJĄC WSZYSTKICH TYLKO NIE SIEBIE OD MEDIÓW OGÓLNOPOLSKICH PO POPRZEDNIKÓW I WSZYSTKIM WMAWIAJĄ , ŻE TO OGÓLNOPOLSKI SPISEK I SKOK NA WŁADZĘ W KOŃSKICH

TO TAK JAK BY PANI W SZKOLE ZŁAPAŁA JASIA Z PAPIEROSEM A TEN BRONIŁ SIĘ WRABIAJĄC KILKA OSÓB , ŻE ONI TEŻ TAK ROBILI ,I EKSPEDIENTKĘ , ŻE SPRZEDAŁA , A FABRYKĘ , ŻE WYPRODUKOWAŁA ITD.
ALE NIKT ICH NIE ZŁAPAŁ NA TYM I SYTUACJA BYŁA LEPSZA I COŚ SIĘ DZIAŁO


mam nadzieję , że głupole co tego nie rozumieją nie pracują u urzędzie ,ale boję się , że zrozumienie tekstu będzie dla nich wyzwaniem

#1452 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:03:06

mam nadzieję , że głupole co tego nie rozumieją nie pracują u urzędzie ,ale boję się , że zrozumienie tekstu będzie dla nich wyzwaniem

Ty głupolu już zrozumiałeś.

#1453 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:06:39

Ty głupolu już zrozumiałeś.

Co za błysk inteligencji! Wydobył się z urzędu, bo tak przez chwilę niedwano nad nim zajaśniało? :)

#1454 ~zum~

~zum~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:08:18

jak sie nie ma argumętów to się atakuje poprzedników , jeszcze raz wam pisze ludzie o małym rozumku forum dotyczy obecnego burmistrza pana obratańskiego i artukułu o jego nepotyźmie

nikogo nie obchodzą poprzednicy nikt nie wie kto to obratański tłumaczenie w stylu " kradnę bo wszyscy kradną" " łamię przepisy bo inni też tak robili" jest strasznie głupie

To po co puściliście filmik o Obratańskim jak on juz ikogo nie obchodzi? Gdzie tu logika i konsekwencja? Znaczy żadna:)))))))

#1455 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:10:19

Błazen jesteś i taki zostaniesz.

#1456 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:14:28

Niestety piszesz nieprawdę. To właśnie za Obratańskiego panował nepotyzm i zatrudnianie rodziny i znajomych tylko z kregu samorządnych. Dla nich tez były pieniądze a nie dla szarych pracowników. Cichocki to zmienił i odciął ich od koryta. Dziś Końskie są w budowie czego wcześniej nie było. Jest tez miejsce do pracy zarówno dla ludzi z SLD PiS czy bezpartyjnych.

Zgadzam się, Cichocki umie współpracować z innymi ugrupowaniami a Oberek współpracował tylko z tymi których "miał" w kieszeni!!!!!!

#1457 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:22:22

A z czego to dopłacano? Widocznie wtedy gminę na to było stać, żeby dopłacać, teraz mimo, że nie ma żadnych inwestycji nie stać, o czymś to chyba świadczy? Przedtem było na dopłaty, szkoły, drogi i chodnik i wiele więcej, hale sportowe, wodociągi, kanalizację w prawie całej gminie, place zabaw, remonty budynków gminnych, termomodernizację, wymiany oświetlenia ulicznego, mieszkania komunalne, tereny przemysłowe, mieszkalne, rewitalizację całego centrum z targowicą miejską, itd., dziś na nie ma na nic. I kto uprawia demagogię i wciska ciemnotę?

Jakie place zabaw? Jakie mieszkania komunalne? jakie tereny przemysłowe? jaka rewitalizacja centrum? Jakie hale sportowe? Przypadkiem nie mieszkasz w zupełnie innym mieście? Dorabiasz do emerytury bujaniem w obłokach czy piszesz książkę fantasyyyy?

#1458 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:22:59

jest powiedzenie : " co było a nie jest -" więc nie piszcie już o tym obratańskim , wtedy gazety o nim nie pisały , gdyby pisały to by była dyskusja a tak dyskutujmy o faktach

co to za tłumaczenie z waszej strony przyłapano konkretnego czlowieka i on się nazywa cichocki dajcie innym spokój

#1459 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:28:01

Jakie place zabaw? Jakie mieszkania komunalne? jakie tereny przemysłowe? jaka rewitalizacja centrum? Jakie hale sportowe? Przypadkiem nie mieszkasz w zupełnie innym mieście? Dorabiasz do emerytury bujaniem w obłokach czy piszesz książkę fantasyyyy?

a właśnie za obratańskiego były przykład barycz koło końskich jedyne inwestycje od ninimum 20 lat to :
droga za obratańskiego
plac zabaw za obratańskiego
przebudowa oczyszczalni przygotowana przez obratańskiego

i tak jest wszędzie

#1460 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:28:11

Tych co im się wydawało, że tym artykułem zaszkodzą Cichockiemu :) a sobie zaszkodzili :) .

Wyszło na to, że Oratański wypłacał wieksze nagrody a nic sie w Końśkich nie działo.
Zatrudniał samych swoich a Cichocki zatrudnia sprawiedliwie
Napisali, że syn Kurka pracuje w urzędzie a nie pracuje.
Napisali, że tworzone sa stanowiska dla swoich a jest zupełnie odwrotnie
Krytykowali Szkatułę a okazało się, że ludzie Oratańskiego zostawili spółkę z długami a Szkatuła spłacił ich długi i jeszcze buduje.

Smieszni się okazali krytykanci i jakże obnażyli Oratańskiego i jego ekipę :)

A bo wiesz, jak nie ma co zarzucać to trzeba wymyślać i stworzyć atmosferę paniki. Oberek po czymś takim nie powinien tu przyjeżdżać tylko budowac w kielcach osiedla nawet a co!!!Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych