Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Kolejna danina "dobrej zmiany" Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny


569 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Hubert Kot~

~Hubert Kot~
 • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 12:22:47

Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny
 
 

Od Nowego Roku podatek od przychodów z budynków w praktyce zastąpi obecny podatek minimalny w PIT i CIT. Jego założenia i stawka się nie zmienią, ale będzie nim objętych więcej podatników.
 

Ile do budżetu od właścicieli

Podatek minimalny od nieruchomości na wynajem zmienił finansowe oblicze inwestycji w nieruchomości w Polsce od 2018 r. Od samego początku wzbudził zarówno krytykę ze strony inwestorów, jak i zainteresowanie Komisji Europejskiej.

Już po kilku miesiącach doczekał się istotnych zmian, które właśnie od stycznia 2019 r. wchodzą w życie. Będą one ważne dla wielu firm, gdyż nowym podatkiem od przychodów z budynków co do zasady zostaną objęte wszystkie położone na terytorium Polski budynki (mieszkalne i niemieszkalne) oddane do używania na podstawie najmu (dzierżawy, leasingu finansowego itp.).

 

Podatnicy muszą pamiętać również o zmianach w podatku od nieruchomości, jakie zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. Chodzi przede wszystkim o opodatkowanie działek położonych pod liniami i urządzeniami energetycznymi, gazowymi czy telekomunikacyjnymi.

W przyszłym roku zostaną też wprowadzone jednolite wzory deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny. To dobra wiadomość dla firm, które posiadają grunty, budynki i budowle w różnych gminach.

 

Nie zmieni się za to termin na składanie deklaracji - upłynie on 31 stycznia 2019 r. Niemal wszyscy właściciele zapłacą podatek od gruntów i budynków według wyższych stawek. Wyjątkiem będą gminy, w których nie dojdzie do podwyższenia stawek na mocy uchwał rad gmin. Obowiązkowo trzeba więc sprawdzić, czy rada gminy/miasta podjęła uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na 2019 r.

 

Inne zmiany dotyczące opodatkowania nieruchomości nie są jeszcze przesądzone. Najprawdopodobniej dopiero w 2019 r. zostanie wprowadzona w ustawie z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT) zmiana dotycząca pierwszego zasiedlenia. Rząd nie przyjął bowiem jeszcze (na dzień zamknięcia numeru) projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (numer z wykazu prac Rady Ministrów - UA 37), który dostosowuje polskie przepisy do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-308/16 Kozuba Premium Selection, dotyczącego pierwszego zasiedlenia.

Projekt modyfikuje przesłanki stosowania zwolnienia dla dostaw budynków, budowli i ich części. Likwiduje warunek, że ich zasiedlenie musi nastąpić w ramach czynności podlegającej opodatkowaniu (wykorzystywanie na własne potrzeby wybudowanego przez podatnika budynku nie było uznawane za zasiedlenie).

Łukasz Zalewski

07.12.2018

Dziennik Gazeta Prawna

 #2 ~Hubert Kot~

~Hubert Kot~
 • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 12:38:35

Ciemny naród to łyknie , przed chwilą czytałem o wprowadzeniu , wolnej wigilii i wszyscy są za ! Nie widzą jakim kosztem . Dojna zmiana zajeżdża nas na każdym kroku . Kłóci pracownika z pracodawcą , brata z bratem ( komuna wróciła ) Kradną na potęgę a tuszują to starymi aferami , w których większości ich członkowie są umoczeni ( np. Skoki). Czy nadal myślą że Polacy drugi raz pozwolą się zniewolić przez psychicznie chorego człowieczka .

 

To wszystko jest chore! Łazić na wybory i wybierać tych darmozjadów ( niezależnie od opcji partyjnej ) po to, żeby potem swobodnie mogli nas okradać i gnębić w wszelaki sposób ! Samemu sobie bat na plecy kręcić...

Ostatni przykład : wybory samorządowe i zaraz po, podniesienie o 110% opłat za wywóz śmieci w grójeckiej Naturze !

 

Tutaj nie chodzi o ceny nieruchomości, one mogą być nawet zerowe. Chodzi o podniesienie podatków gruntowych i od nieruchomości a te mogą nas kosztować krocie po podwyżkach. Efektem końcowym będzie zlicytowanie nieruchomości za długi podatkowe od nich i przejęcie przez skarb państwa. 

 

Najważniejsze jest to że cały naród płaci czarnoksiężnikowi muchomorowi i jest z tego powodu bardzo szczęśliwy.Są to jedynie i słuszne wartości. Amen.

 #3 ~Hubert Kot~

~Hubert Kot~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 14:54:30

Podwyżki dzięki "dobrej zmianie" to dopiero w 2019 nas zabolą !

Prąd ma zdrożeć o ok 70% !!!

Dla gospodarstw domowych ma to być podobno rekompensowane ( zapewne do wyborów )?

Tylko kto za to zapłaci? My w podatkach !

Już teraz wiadomo że 70% podwyżki czekają wszystkie samorządy.

Oświetlenie ulic, wszystkich budynków publicznych.

Skąd Gminy wezmą taką kasę? Od nas w podatkach !

 

Podwyżka o 70% dosięgnie także wszystkie firmy produkcyjne i usługowe !

Jak to się odbije na nas? Przecież czekają nas ogromne podwyżki praktycznie wszystkiego !

 

Pytam się skąd na to wszystko brać pieniądze ?

 

To pytanie szczególnie do sprzedajnych fanatyków PIS-u, dzięki którym mamy teraz to co mamy!

Czy te marne 500 zł rekompensuje Wam te chore wzrosty kosztów życia?

Odpowiedzcie tylko szczerze !!!#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 15:15:40

Biedny nieuku,propagandysto niedouczony,jak zwał ,tak zwał ale o podwyżce stawek za CO2 dzięki światłej polityce Unii nie słyszał ?

Taka sobie skromna podwyżka z 4 euro na prawie 30 euro z tonę ?

O wzroście cen przez to nawet powyżej 100 % prądu w państwach unii /Austria 117 %/ też nie wie ?

To za co ci płaca ?

Tylko za kłamstwa ?#5 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 16:36:00

Biedny nieuku,propagandysto niedouczony,jak zwał ,tak zwał ale o podwyżce stawek za CO2 dzięki światłej polityce Unii nie słyszał ?

Taka sobie skromna podwyżka z 4 euro na prawie 30 euro z tonę ?

O wzroście cen przez to nawet powyżej 100 % prądu w państwach unii /Austria 117 %/ też nie wie ?

To za co ci płaca ?

Tylko za kłamstwa ?

 

I trafił się pierwszy PIS-lamista ! Obrońca "dobrej zmiany" !

Piszesz o Austrii, to powiedz ile tam ludzie zarabiają.

Powiedz wszystkim to czytającym skąd mają brać na ciągle rosnące ceny praktycznie wszystkiego.

P.S. stawka CO2 to 20 euro obecnie za tonę.#6 ~odessa~

~odessa~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:33:51

Do piewców dojnej zmiany.

 

Trzaskowski: Odpowiedzialność za podwyżki cen prądu w 100 proc. leży na PiS

 

„Jeśli chodzi o to, co PiS wyprawia z polityką energetyczną to jest coś nieprawdopodobnego. Wszystkie pieniądze, które myśmy wynegocjowali na polską energetykę, ci panowie przepalili w piecu, a dzisiaj negocjują z KE, że zamiast budować zieloną energię za te pieniądze, to oni będą wypłacali rekompensaty” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Pamiętam dokładnie co negocjowałem 3 lata. Negocjowaliśmy bardzo duże pieniądze, które miały ułatwić nam przejście w części na zieloną energię. Nikt nie chciał eliminować węgla, tylko chciał ten miks energetyczny zmieniać” – mówił były poseł PO. „Zielona energia i wiatraki zostały przez PiS zlikwidowane, a te wszystkie pieniądze zostały przepalone, a spółki energetyczne wspomagają polskie górnictwo. To co się dzieje przez ostatnie 3 lata jest całkowicie odpowiedzialnością PiS” – dodał gość Marcina Zaborskiego.

 #7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:41:17

Głupi Trzaskowskiego uwierzy.

#8 ~skryba~

~skryba~
 • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 03:05:03

Głupi Trzaskowskiego uwierzy.

Jeżeli już to powinno być napisane "Trzaskowskiemu" Nie wie gdzie nie wie co ale karzą to pisze. I tacy chcą zbawiać Polaków. Oj prezes nie zapłaci za takie hejtowanie. #9 ~cichy~

~cichy~
 • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 06:32:34

Jednak w dużych miastach żyje dużo ludzi inteligentnych.

 

TRZASKOWSKI Rafał - Koalicja Obywatelska 56,67 proc. (505 187 głosów)
JAKI Patryk - Prawo i Sprawiedliwość 28,53 proc. (254 324 głosy)
 
Trzaskowski w ostatnich wyborach zdobył 

2x więcej głosów od byleJakiego !

 

I taka jest rzeczywistość !

Im mniejsza pipidówa tym więcej zwolenników dojnej zmiany !

 #10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 12:58:47

Coś dla zajadłych zwolenników dojnej...

 

Szokująca rozrzutność w Senacie! Marszałek Karczewski zamówił portret za 7700 zł

 

Senat bywa nazywany izbą refleksji. Lecz wygląda na to, że tej cechy nieraz brakuje samemu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu (63 l.). Dowód? Kancelaria Senatu postanowiła uwiecznić wizerunek polityka i zamówiła jego… portret. Tani nie był – poszło na niego aż 7700 zł!

 

Cena obrazu, który zamówiono pod koniec zeszłego roku, szokuje zarówno zwykłych zjadaczy chleba, jak i polityków. To szczyt narcyzmu? - Ponad 7 tys. za portret marszałka to jednak dużo. Pytanie po co on, skoro PiS liczy chyba, że w przyszłej kadencji również będzie miał marszałka. A jeżeli pan marszałek chciał mieć bardzo już teraz swój portret, może warto, żeby wydał na to swoje pieniądze – komentuje Piotr Apel (34 l.) z Kukiz’15. - Ja za to, co on zapłacił za ten portret muszę przeżyć ponad pół roku, bo mam niewiele ponad tysiąc złotych emerytury za pół wieku pracy – z oburzeniem kręci głową emeryt Jan Kania (84 l.).

 

Ale to nie koniec! Dzieło gotowe, ale nikt postronny nie może go oglądać. - Znajduje się w magazynie Archiwum Senatu i będzie tam do końca obecnej kadencji. Po jej zakończeniu zgodnie z senacką tradycją zostanie umieszczony w galerii portretów byłych marszałków Senatu, która znajduje się w saloniku recepcyjnym przed gabinetem marszałka – informuje nas senackie biuro

prasowe.

Obecne władze ile sił krytykowały rozrzutność poprzedników, tymczasem teraz robią to samo. Co więcej, Senat zapiera się jak może, by nie pokazywać portretu. - Kancelaria Senatu nie wyraża zgody na udostępnienie portretu – kategorycznie napisano nam, gdy poprosiliśmy o przesłanie nam choćby zdjęcia owego dzieła. Ma ono ujrzeć światło dzienne dopiero po zakończeniu kadencji. Udało nam się jednak dotrzeć do portretu i wychodząc z założenia, że wydatkowanie pieniędzy publicznych winno być jawne, pokazujemy, na co idą pieniądze Polaków!

A ja muszę żyć za 1000 zł miesięcznie

Jan Kania (84 l.) ze Stoczka (woj. lubelskie)

– Tak dalej nie może być, żeby politycy szastali publicznymi pieniędzmi na głupoty. Portret marszałka Karczewskiego jest takim przykładem. Za to, co zapłacili za ten portret, ja muszę przeżyć ponad pół roku, bo mam niewiele ponad tysiąc złotych za pół wieku pracy.

 

2018-12-14 Super Express

 

 #11 ~Szok !!!~

~Szok !!!~
 • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 13:16:04

Senator Bierecki z PiS: oszczędności - 5,5 mln zł, 1,3 mln USD, 1,5 mln EUR, obligacje skarbowe - 11 mln zł, udziały - 5 mln zł, dochody z udziałów : 3,3 mln zł, dochody z członkostwa w zarządach 3 mln zł rocznie.

 

Założone przez Biereckiego SKOK-i: straty 5 mld zł.#12 ~zatroskany~

~zatroskany~
 • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 08:11:17

Konwencja "dojnej zmiany" w Szeligach.

 

Wysłuchałem na żywo Kaczyńskiego i Morawieckiego. Pierwszy bez energii, drugi rozkojarzony, nieprzygotowany. Widać są w defensywie. Kaczyński skupiał się głównie na tym, że to nie my jesteśmy źli, a Oni, że nie możemy przejąć mediów. Na koniec dołożył aluzję o silnej ręce. W sumie słabe, zapowiedź zamordyzmu i totalnej walki politycznej. Morawiecki odegrał częściowo rolę z piątkowego spektaklu w Sejmie, ale był rozkojarzony, plątały mu się słowa. Te same gesty rąk, ten sam wymuszony, korporacyjny uśmiech. Jakby tego było mało, zaczął mówić o skoku, wiarygodności, prawdzie, żeby przez przypadek nikt nie zapomniał kto musiał odszczekiwać kłamstwa. Są w defensywie i to czują,ale, nie poddadzą się.

Polska dalej będzie targana wojenką domową, a rozdawnictwo doprowadzi do kryzysu "Grecja bis" ! Próbują naśladować Węgry w ponownej komunizacji państwa, cóż, marnie jak na razie to wychodzi !!!

Polacy wreszcie zaczynają przecierać oczy i widzą że cały ten mit dobrobytu obiecywany przez

"kacze państwo" zaczyna się sypać...

Mateusz - Pinokio zaczyna tracić kontrolę nad długością swego nosa !

Teraz nawet Piso - Maryjni, tzw. "twardy elektorat" w swych poglądach zaczynają myśleć ! Chyba cud ! Albo zaczyna im, po prostu brakować kasy!.

Koszty życia, wbrew obietnicą rosną lawinowo !!!

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:06:15

Makabrrrrra...!

 

/watch?v=vQOQVQIsMe4..Handel ludźmi do burdeli przez policje i polityków w Polsce

 

brrrrr.!

 #14 ~Szok !!!~

~Szok !!!~
 • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 23:25:49

"GW": umorzyli śledztwo dot. wyprowadzenia 65 mln zł ze SKOK-u, ale szukają osoby, która poinformowała media !

 

"Gazeta Wyborcza" przekazała, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przekazania w 2015 roku "nieuprawnionym osobom" informacji o wyprowadzeniu 65 mln zł ze SKOK-u. Samą sprawę dotyczącą wyprowadzenia pieniędzy prokuratura jednak umorzyła.

 

Śledztwo wszczęto 2016 roku. Gazeta przypomina, że sprawa dotyczy "ujawnienia nie wcześniej niż 3 marca 2015 r. i nie później niż 9 marca 2015 r. treści pisma przewodniczącego KNF skierowanego m.in. do szefa CBA, poprzez przekazanie go osobom nieuprawnionym tj. o czyn z art. 266 par. 1 Kodeksu karnego".

Gazeta zaznacza, że chodzi o informacje, które skompromitowały senatora Grzegorza Biereckiego. Musiał on przez to startować w wyborach do Senatu w 2015 roku jako niezależny kandydat. – Do łask partii Bierecki wrócił po wyborach, dziś jest szefem senackiej komisji finansów i członkiem klubu PiS – przypomina "Wyborcza".

Na 18 grudnia 2018 roku do prokuratury w Warszawie wezwano byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. – Będzie przesłuchany w sprawie ujawnienia listu Jakubiaka "osobom nieuprawnionym" – czytamy w gazecie. Sam list nie miał jednak klauzuli "tajne" lub chociaż "poufne".

Wyprowadzenie 65 mln zł

"Gazeta Wyborcza" przypomina też początki sprawy. 3 marca 2015 roku Andrzej Jakubiak, czyli ówczesny szef Komisji Nadzoru Finansowego, wysłał notatkę do premier Ewy Kopacz, marszałka Senatu, a także szefów CBA i ABW. Znalazły się w niej informacje na temat wyprowadzenia 65 mln zł z Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, której prezesem był Grzegorz Bierecki, do spółki Biereckiego.

KNF uznał, że środki te miały służyć ratowaniu Kas będących w trudnej sytuacji. Bierecki zlikwidował jednak wspomnianą fundację, a środki przeniósł do spółki założonej wraz z bratem.

W dniach 9-10 marca 2015 roku o sprawie napisały "Wyborcza", "Wprost" i "Polityka". Po wyborach w 2015 roku sprawę umorzono. Ruszyło za to śledztwo, które ma na celu znalezienie osób odpowiedzialnych za przekazanie informacji mediom.

 

Gazeta Wyborcza 

 #15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:32:01

Ciekawe kiedy Polacy wyjdą na ulicę tak jak Francuzi.

Jak długo można zarabiać 3-4 razy mniej niż na zachodzie?

Przy cenach unijnych, które często są nawet  wyższe !!!
 #16 ~samotny rodzic~

~samotny rodzic~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:11:32

Premier, słynny Pinokio zapowiada przyszłoroczny wzrost

najniższej krajowej płacy nie tak jak chcą pracodawcy 

do 2200 zł, a do 2220 zł.

Niby szczegół, ale jakże istotny !!!

 

Przy 2220 zł już żaden rodzic samotnie wychowujący dziecko nie

dostanie 500+ ! przekroczy limit o niemal 7 złotych !

 

2220 zł brutto/mc= 1613,23 na rękę, 806,62 na głowę. O 6,62 zł 

ponad limit ( 800 zł ) !

2200 zł brutto/mc= 1599,53 na rękę, 799,77 zł na głowę. Mieści się w limicie 800 zł  i przysługiwało by 500+ !

 

Tak drodzy wyborcy  "dojnej zmiany", patrzcie i podziwiajcie !                                                                                       #17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:48:49

Premier, słynny Pinokio zapowiada przyszłoroczny wzrost

najniższej krajowej płacy nie tak jak chcą pracodawcy 

do 2200 zł, a do 2220 zł.

Niby szczegół, ale jakże istotny !!!

 

Przy 2220 zł już żaden rodzic samotnie wychowujący dziecko nie

dostanie 500+ ! przekroczy limit o niemal 7 złotych !

 

2220 zł brutto/mc= 1613,23 na rękę, 806,62 na głowę. O 6,62 zł 

ponad limit ( 800 zł ) !

2200 zł brutto/mc= 1599,53 na rękę, 799,77 zł na głowę. Mieści się w limicie 800 zł  i przysługiwało by 500+ !

 

Tak drodzy wyborcy  "dojnej zmiany", patrzcie i podziwiajcie !                                                                                       

No cóż, trzeba chronić i szanować  konstytucję, gdzie napisano że małżeństwo pomiędzy kobietą i mężczyzną jest pod szczególną ochroną Państwa.#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:50:17

Ciekawe kiedy Polacy wyjdą na ulicę tak jak Francuzi.

Jak długo można zarabiać 3-4 razy mniej niż na zachodzie?

Przy cenach unijnych, które często są nawet  wyższe !!!
 

8 lat rządów PO to cofnięcie Polski w rozwoju o jakieś 20 lat.,#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 16:35:29

8 lat rządów PO to cofnięcie Polski w rozwoju o jakieś 20 lat.,

Pislam z kaczystą cofa nas do komunizmu#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 11:20:26

P O L E X I T jest już faktem! Jarosław Kaczyński zdecydował! Rozpocznie stanowcze wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej! PiS szykuje POLEXIT tylnymi drzwiami. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powróci do całkowicie antyunijnego kursu. Na tajnym spotkaniu członkowie PiS powołali Wyznaniową Radę Ocalenia Narodowego (WRON), w której skład wchodzą m. innymi: Kaczyński, Rydzyk, Sobecka, Szydło, Pawłowicz, Macierewicz, Piotrowicz, Suski, Ziobro oraz przedstawiciele Episkopatu. Pierwszym zadaniem tej rady jest dopięcie planu wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Jego realizacja rozpocznie się tuż po wyborach do PE. Żegnaj Europo!

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych