Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kilka pytań do Burmistrza Kazimierzy Wielkiej

Kazimierza Wielka Wybory 2018 Burmistrz

101 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 16:55:19

Czy Pan burmistrz mógłby odpowiedzieć jak bardzo zadłużył w ciągu swoich kadencji Kazimierzę Wielką i co ma zamiar z tym długiem wielomilionowym zrobić?

A teraz wyobraźcie sobie, jak ją zadłuży mają z tyłu głowy, że to ostatnia jego kadencja.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 18:51:50

Jakim trzeba byc bezmuzgiem pisząc takie bzdury.
To moje ostatnie wejście na tym forum

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 21:06:26

A teraz wyobraźcie sobie, jak ją zadłuży mają z tyłu głowy, że to ostatnia jego kadencja.

Ty się o to nie martw ty tego kredytu nie będziesz spłacał.Jak by nic nie robił w Kazimierzy to byś pisał że jest nierobem i nic nie potrafi zrobić.Byli już inni Burmistrzowie po nim pierdzieli w stołki i nic nie potrafili zdziałać.Wiecznie tylko narzekali że pieniędzy nie ma,ten tylko nastał zaraz znalazł środki i zaczął remontować,drogi ,mosty,szkoły,boiska,przepusty i wiele innych rzeczy.Dajcie sobie już spokój z tym pisaniem.Wygra Bodzioch i nic na to nie poradzicie.Ludzie widzą ile nowych inwestycji robi i dla tego na niego zagłosują ponownie.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 21:49:49

zagłosują tak to sobie wmawiaj!

#25 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 07:21:32

Inwestycje no dobre hihi

#26 ~ddtv~

~ddtv~
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 15:14:49

Kilka postów wyżej zostało zadanych kilkanaście pytań. Czy ktoś na nie odpowie? Dlaczego nie rozliczacie Pana Burmistrza z realizacji jego obietnic wyborczych? Jeżeli nawet jesteś jego zwolennikiem, czy tak trudno włączyć choć na chwilę samodzielne myślenie i przeanalizować powyższe obietnice? Nie zastanawia was milczenie sztabu (bo jak traktować jeden wpis, który zupełnie nie odnosił się do pytań).  

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 15:36:20

Widocznie prężą mózgi, jakby tu odkręcić sprawę niespełnionych obietnic i winą obarczyć (jak zawsze) poprzedników; nawet jeśli sprawowało się rządy dłużej niż w/w.

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 17:14:41

i nadal cisza; pan i władca woli w czasie godzin urzędowania pograć na telefonie

#29 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 17:15:55

Ale innych chętnie by przepytywał i domagał się nachalnie odpowiedzi.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 19:13:13

Szanowny Panie Burmistrzu MiG Kazimierza Wielka. Kończy się Pana kolejna kadencja na stanowisku włodarza Kazimierzy Wielkiej (2014 – 2018). Czy mógłby Pan w związku z powyższym odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie mijającej kadencji? Oto one:

1. Czy udało się uporządkowanie finansów Gminy i przywrócenie klimatu autentycznej samorządności? Jeżeli tak, to w jaki sposób uporządkowywano finanse i  przywrócono klimat autentycznej samorządności i jakie działania były przez Pana podejmowane?

2. Czy wprowadzono zrównoważony rozwój, łączący potrzeby zwiększania dochodów mieszkańców, ochrony środowiska i wrażliwości społecznej? Jeżeli, tak, to uprzejmie proszę o szczegóły podjętych działań.

3. Czy kontynuowano budowę infrastruktury drogowej i wodno-kanalizacyjnej, przy wykorzystaniu wsparcia zewnętrznych źródeł finansowania?

4. Czy utworzono strefę ekonomiczną i pozyskano inwestora oraz pomoc w realizacji ewentualnej inwestycji?

5. W jaki sposób wdrożono realizację drugiego etapu rewitalizacji Kazimierzy Wielkiej i co decydowało o takim a nie innym wyborze zadań do realizacji?

6. W jaki sposób realizowano dbałość o oświatę i służbę zdrowia?

7. Czy uzyskano certyfikat zarządzania jakością ISO 9001 przez Urząd Miasta i Gminy oraz wdrożono Standard Zarządzania Zasobami Ludzkimi „Zatrudnienie Fair Play”?

8. Czy nie podnoszono podatków?

9. Czy i w jaki sposób kontynuowano takie przedsięwzięcia jak: - zagospodarowanie terenów wokół zbiornika na Małoszówce? Jak wygląda na dziś współpraca samorządów wszystkich szczebli: gminy, powiatu, województwa? Jakie wymierne efekty dla mieszkańców Gminy Kazimierza Wielka miały te przedsięwzięcia (jeżeli były)?

10. Jak wygląda kwestia przywrócenia drożności cieków wodnych zaniedbanych i zdewastowanych po podtopieniach?

11. Czy udało się zapewnić dywersyfikację dostawców wody (to miało zagwarantować niskie jej ceny)?

12. Czy opracowano i wdrożono samorządową kartę rodziny (zniżki dla rodzin wielodzietnych i osób starszych oraz niepełnosprawnych)?

13. W jaki sposób w Gminie wspierano sport, kulturę, turystykę i rekreację?

14. Czy i jak przeciwdziałano wykluczeniu cyfrowemu? Jeżeli tak, to bardzo proszę o podanie statystyk co i jak udało się wykonać i jakie to przyniosło efekty.

15. Czy organizowano wyjazdy szkoleniowe rolników do grup producenckich i pomagano w organizacji takich grup? Poproszę o przykłady realnych działań podjętych przez Gminę.

16. Czy utworzono dom pomocy dla ludzi starszych i potrzebujących pomocy?

17. Czy utworzono klasy/szkoły sportowe i muzyczne?

18. Czy powołano spółkę miejską "Stadion Sparta" (budowa stadionu)?

16. W jaki sposób zwiększono poczucie bezpieczeństwa publicznego? Jakie są realne efekty podjętych działań

Szanowny Panie Burmistrzu mocno wierzę, że udzieli Pan odpowiedzi na powyższe pytania i w ten sposób z pewnością na plus podsumuje  upływającą kadencję. Pozdrawiam. Wyborca.

,Wyborco,a raczej cepie jeśli zadajesz pytania do konkretnej osoby to się podpisz imieniem i nazwiskiem jak je masz

#31 ~jan kowalski~

~jan kowalski~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 19:20:53

,Wyborco,a raczej cepie jeśli zadajesz pytania do konkretnej osoby to się podpisz imieniem i nazwiskiem jak je masz

podpisze sie i co ci to da ?

znasz wszystkich w gminie ?

ja wyborca i to ma wystarczyć !

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 19:32:07

Chamstwo i prostactwo przemawia to musi być od Bodziocha tam takich dużo.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 19:39:09

Chamstwo i prostactwo przemawia to musi być od Bodziocha tam takich dużo.

To że cie nazwałem cepem to cię tak zabolało? podpisz się to będę pisał jak należy,a do Bodziocha to mi dalej jak do ciebie dzięciole

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 20:21:11

Jesteś normalnym śmierdzącym tchórzem.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 20:22:03

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 21:08:31

a ty chamem!!!

#37 ~Wyborca~

~Wyborca~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 08:10:42

Dzień dobry. Nie mogę niestety dostrzec aby Pan/Pani użyła swojego imienia i nazwiska pisząc do mnie te miłe słowa. Domyślam się, że użycie słowa "cep" miało mi sprawić niejaką przykrość i w jakiś sposób wpłynąć na wzrost poziomu mojego zdenerwowania? Gwoli wyjaśnienia - cep, to było kiedyś bardzo przydatne narzędzie. Czy to cep bojowy, czy cep rolniczy. Prostej budowy i jak na swoje czasy nawet skuteczny. Służył w rolnictwie do ręcznego młócenia zboża, bojowy zakończony był żelazną sztabą lub kolcami używany był w czasie wojen :) Jego główna funkcja - młócenie -  wydaje się mi być bardzo inspirująca biorąc pod uwagę pewne konteksty pojawiające się w kampanii wyborczej w naszym regionie :)

Muszę przyznać, że bardzo dziwi mnie ta niczym nieuzasadniona furia niektórych wypowiadających się na tym forum po tych kilku pytaniach, które zostały zadane. Szanowni Państwo ja tylko uprzejmie proszę o odpowiedź na nie. Ze wstydem przyznaję, że nawet nie musiałem ich wymyślać ponieważ są one tylko i wyłącznie powtórzeniem obietnic urzędującego Pana Burmistrza jakie składał wyborcom w 2014 r. Złożyć obietnicę, to jedno - zrealizować ją, to już coś innego. Oczekuje od polityka odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, a ja jako wyborca mam prawo zadawać takie pytania i oczekiwać na nie odpowiedzi. Czekam więc cierpliwie i serdecznie pozdrawiam :)

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 09:21:36

Dzień dobry. Nie mogę niestety dostrzec aby Pan/Pani użyła swojego imienia i nazwiska pisząc do mnie te miłe słowa. Domyślam się, że użycie słowa "cep" miało mi sprawić niejaką przykrość i w jakiś sposób wpłynąć na wzrost poziomu mojego zdenerwowania? Gwoli wyjaśnienia - cep, to było kiedyś bardzo przydatne narzędzie. Czy to cep bojowy, czy cep rolniczy. Prostej budowy i jak na swoje czasy nawet skuteczny. Służył w rolnictwie do ręcznego młócenia zboża, bojowy zakończony był żelazną sztabą lub kolcami używany był w czasie wojen :) Jego główna funkcja - młócenie -  wydaje się mi być bardzo inspirująca biorąc pod uwagę pewne konteksty pojawiające się w kampanii wyborczej w naszym regionie :)

Muszę przyznać, że bardzo dziwi mnie ta niczym nieuzasadniona furia niektórych wypowiadających się na tym forum po tych kilku pytaniach, które zostały zadane. Szanowni Państwo ja tylko uprzejmie proszę o odpowiedź na nie. Ze wstydem przyznaję, że nawet nie musiałem ich wymyślać ponieważ są one tylko i wyłącznie powtórzeniem obietnic urzędującego Pana Burmistrza jakie składał wyborcom w 2014 r. Złożyć obietnicę, to jedno - zrealizować ją, to już coś innego. Oczekuje od polityka odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, a ja jako wyborca mam prawo zadawać takie pytania i oczekiwać na nie odpowiedzi. Czekam więc cierpliwie i serdecznie pozdrawiam :)

Jakże mi brakowało tego typu merytorycznych wpisów na tym przepełnionym jadem forum...

#39 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 13:09:10

Ja również czekałem, ale straciłem nadzieję. Jestem przekonany, że "władca" nie udzieli odpowiedzi, bo cóż miały powiedzieć. Stąd ten atak.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 20:17:36

Burmistrzowi brakło trochę czasu na zrealizowanie wszystkich tych postulatów wymienionych w punktach.Takiego dziadostwa narobili w gminie że chłopina musiał to wszystko poukładać.Brakło go tylko na kolejną kadencję i nagle nie ma pieniędzy na cokolwiek. Co się odwlecze to nie uciecze.W przyszłej kadencji wszystko zrealizuje.Możesz mieć o to głowę spokojną.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kazimierza Wielka, Wybory 2018, Burmistrz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych