Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KAZIMIERZA WIELKA

kazimierza ludzie pieniądze

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2012 - 05:25:45

Słyszałem przydomek , że Kazimierza Wielka to Mała Ameryka.. Ciekawe czemu tak się to nazywa? Ja z tego co widzę to raczej niema Ameryki?? Jest niemal jak wszędzie. Bieda, albo bogactwo. ..

#2 ~Ferdek~

~Ferdek~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2012 - 17:36:38

Słyszałem przydomek , że Kazimierza Wielka to Mała Ameryka.. Ciekawe czemu tak się to nazywa? Ja z tego co widzę to raczej niema Ameryki?? Jest niemal jak wszędzie. Bieda, albo bogactwo. ..

Wydaje mi się że ni byłeś w Ameryce ,bo nie wiesz o co w tym chodzi.Chodzi o widok ameryki rejonów południa Chicago ,gdzie mieszkają sami czarni obywateleUSA. Jak popatrze na widok byłej cukrowni od strony Tesco, to właśnie AMERYKA w całej krasie

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2012 - 22:40:53

no niestety, nigdy w Ameryce nie byłem.

#4 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 01:43:16

KAZIMIERZA WIELKA- JAKŻE CUDOWNE MIASTECZKO. A LUDZIE W NIM TO IDEAŁY. PANUJE ZGODA I PRZYJAŻŃ. ! KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA. .

#5 ~kazimerzanin~

~kazimerzanin~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 22:27:33

KAZIMIERZA WIELKA- JAKŻE CUDOWNE MIASTECZKO. A LUDZIE W NIM TO IDEAŁY. PANUJE ZGODA I PRZYJAŻŃ. ! KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA. .

Jak się to ma do wpisów w kampani wyborczej.

#6 ~gść~

~gść~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:53:07

Czasem syrop się pojawi.

#7 ~a~

~a~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:58:49

Czasem syrop się pojawi.

dobrobyt

#8 ~oburzona~

~oburzona~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 05:48:46

Czasem syrop się pojawi.

jestem oburzona tym wpisem syrop pojawia sie ale w innej wsi!Wynalzca nie pochodzi z kazimierzy wielkiej

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 07:43:19

jestem oburzona tym wpisem syrop pojawia sie ale w innej wsi!Wynalzca nie pochodzi z kazimierzy wielkiej

Sama przyznałaś że Kazimierza to wiocha. Ulice zaśnieżone i oblodzone, gorzej niż na niejednej wsi.

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 21:24:21

Sama przyznałaś że Kazimierza to wiocha. Ulice zaśnieżone i oblodzone, gorzej niż na niejednej wsi.

Nie obrażajcie wsi. Większość z Was ma tam korzenie. Ponadto wiele wsi juz pięknie wygląda i nie ma zadnego obciachu.

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 08:18:55

Kazimierza to też wiocha.

#12 ~pelikan~

~pelikan~
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 12:24:05

.... w naszym dobrobycie,brakuje nam tylko dostępu do broni.

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 14:07:13

.... w naszym dobrobycie,brakuje nam tylko dostępu do broni.

O to nie trudno. Zresztą wielu już broń posiada.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 09:40:42

~ZBYSZEK: KIEDY POLSKA SPRZEDA "swoje wyspy"
Na podstawie artykułu M. Rozbickiego pt " Islandzka lekcja dla całego świata" - opublikowano 19.11.2011r.

Islandczycy sprawili, że rząd który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie przerabianym przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii (prywatne angielskie i holenderskie) zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez te banki w Holandii i Wielkiej Brytanii.
To tak jak z " POLSKIMI BANKAMI", które z Polską nie mają nic wspólnego:

1. PKO S.A. - to włoski Unicredit
2. BRE BANK - to niemiecki Commerzbank AG
3. BGŻ - to Rabobank International Holding- 35,3% Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju - 15% Skarb państwa 43,51% (w tym roku ma być sprzedany do końca).
4. Bank Zachodni WBK - to AIB European Investments Limited - 70,5%
5. ING Bank Polski - to ING Bank NV (Holandia) - 82,8%, Emerging Markets Growth Fund - 5,4%
6. Nordea Bank - Nordea Sweden AB - 96,668% ( jedyni którzy nie udają polskiego banku)

To te najważniejsze, ale lista polskich - nie polskich banków jestduża.

Rząd Islandzki zaciągnął długi niby w swoich bankach, które tak naprawde były zagranicznymi, ludzie się zdenerwowali i je przejęli (znacjonalizowali). Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa reolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się: dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpwiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by było gdyby reszta europejskich państw wzieła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

1. wrzesień 2008 - nacjonalizacja najważniejszego banku na Islandii - Glitnir Banku - większość giełd zawiesza działanie, ogłoszone zostaje bankructwo Islandii.
2. styczeń 2009 - protesty przed parlamentem powodują bymisję premiera oraz całego rządu i przedterminowe wybory.
Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków
(wobec brytyjskich itp.) wynoszącym 3,5 mld euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5%. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji:
3. początek 2010 - mieszkańcy ponownie wychodzą na place i ulice ządając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
4. luty 2010 - prezydent islandii wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym ponad 93% głosujących opowiada się za niespłacaniem długu.

W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, KTÓRZY PRZEZORNIE ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ UCIEKLI Z ISLANDII.

Czy ktoś słyszał o tym wzystkim w Europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy , choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym - oczywiście NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

MINIMUM TEGO, CO MOZEMY ZROBIĆ, TO MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ TEGO, CO SIĘ STAŁO I UCZYNIĆ Z TEGO "LEGENDĘ" PRZEKAZYWANĄ Z UST DO UST.

Czy Grecy, Portugalczycy, Hiszpanie, POLACY mogą postąpić inaczej?

Może ktoś powiedzieć, że długi trzeba spłacać - ale czy wszystkie?
Wyobraźmy sobie, że jesteśmy rodziną, która wzięła kredyt na telewizor, który po miesiącu sie zepsuł. Kto po zdrowych zmysłach będzie dalej płacił raty? Ja tak miałem i nie płaciłem dopóki mi nie wymeniono na nowy ( po kilku nieudanych próbach naprawy) Sprawa jasna , to producent zapłacił za bubla.

Inny przykład: Ta sama rodzina ma mieszkanie spółdzielcze, w której to zarząd postanowił wyremontować elewację lub coś innego. Elewacja po pół roku się sypie, akoszty tej pracy były 3 razy droższe niż w sąsiedniej kamienicy. Kto o zdrowych zmysłach będzie dalej płacił raty? Cos tu nie gra. Na domiar złego dochodzą do rodziny informacje, że podwykonawcy którzy faktycznie wykonywali te pracę nie dotali pieniędzy? A teraz przyjrzyjmy się kredytom branym tak jak w Islandii w naszym imieniu przez "Nasz Rząd" (w cudzysłowie bo nie Mój, zwłaszcza po tym jak się okazało, że wszystkie głosy w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych szły do Państwowej Komisji Wyborczej przez ROSYJSKIE SERWERY, a osoba która to nagłośniła, w tajemnieczy sposób kilka dni później zmarła - KRYMINAŁ JAK NIC. W TVN ani w POLSACIE o tym nie usłyszysz).

Na co poszły te "niechciane" kredyty:

1. Na podejrzanie drogie stadiony ( najdroższe w Europie) gdzie Rząd już za nie zapłacił, teraz musi płacić za nie jeszcze raz podwykonawcom bo główny wykonawca ogłosił upadłość.
2. Na obwodnicę nieopodal Warszawy - prawdopodobnie najdroższą drogę na świecie!!!( 200 mln za kilometr drogi - to 2 rzay więcej jak za drogi w Alpach czy na bagnach Florydy).

Jak to powiedział Maklakiewicz: "... i kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci. Społeczeństwo..." - jakże to aktualne przesłanie.

W Islandzkiej lekcji nie chodzi o zwykły kredyt udzielany takim szarakom jak my. Chodzi o miliardy euro udzielanych przez międzynarodową finansjerę rządom państw przychylnym tej finansjerze.

Grecy tak naprawdę wzięli kredyt od UE po to by spłacić kredyty w prywatnych bankach ( często niemieckich lub francuskich) o czym oficjalnie dziś się mówi. Teraz kredyt Greków jest kredytem Polaków, Hiszpanów, Portugalczyków, Włochów i innych państw UE. Islandczycy powiedzieli WALCIE SIĘ . Pożyczałeś w złej wierze to teraz się martw ( o tym że idzie kryzys wiedziano już dawno przed 2008 rokiem.
Jeśli wydaje ci się, że jesteś bezpieczny bo ty żadnych kredytów nie bierzesz to ŚPIJ dalej bo to najprawdopodowniej TWÓJ RZĄD wziął kredyt za Ciebie i niedługo będzie proponował twoją własność w zamian za spłatę. Grecy już prawie sprzedali swoje wyspy (perły Morza Śródzimenego) niedługo przyjdzie pora na nas.

Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służacej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i przekazując tę wiadomość innym informujemyo tym, by w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
zwiń

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kazimierza, ludzie, pieniądze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych