Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KAUFLAND - OBÓZ PRACY XXI WIEKU

246 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kajetan~

~Kajetan~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 10:49:45

To nie pracodawca jest winien tak na prawde!!! To nie Inspekcja Pracy jest winna!!! To pracownicy są sami sobie winni!!!Tacy pracownicy jakTy i Tobie podobni!!!Czemu zatem nie powiecie podczas kontroli co się dzieje u was w pracy???Okłamujecie kontrolerów ze jest OK czyli jesteście współsprawcami tego co robi pracodawca,jesteście współwinni wraz z pracodawcą łamania przepisów Kodeksu Pracy!!!Tacy pracownicy jak Ty i tobie podobni-to Wy ułatwiacie sprawe nieuczciwym pracodawcom w wykorzystywaniu WAS!!!!!!!!!!!Więc sami sobie jesteście winni!!!A Inspekcja bez współpracy z pracownikami to co może pracodawcy nieuczciwemu zrobić???No co??? Skoro tacy pracownicy jak Ty sami kryjecie szefostwa przekręty!!!

#2 ~lola~

~lola~
  • Goście

Napisano 20 październik 2010 - 15:18:14

hejka ja tak może z innej beczki Pracuje w kauflandzie juz ponad 3 lata a wczoraj ochrona ktora uwazam za deb***i potraktowala mnie jak najgorszego zlodzieja wrrr. koncze prace o 14;15 pare minut pozniej juz jako klient kauflanda robilam zakupy odchodzac od kasy ochroniasz nie podajac przyczyny zatrzymal mnie przy klientach traktujac mnie jak najgorszego zlodzieja kazal mi podejsc z nim do jego biura o pokazac torebke;/ na jego pecha nic w niej nie mialam poza portfelem i kluczami zwyzywalam go od najgorszych ze tak nie powinno sie traktowac pracownikow kauflanda. Uważam ze pan Suliga powinien go ukarac i lepiej niech sobie nasi prezesi zatrudnia normalna ochrone a nie takich conic nie wiedza niech oni sie lepiej zabiora za lapanie ZŁODZIEJI TYCH CO NAPRAWDE KRADNA W MARKIECIE a nie za porzadnych ludzi bo my nie pracujemy w Auschwitz zeby nas tak traktowano ;/;/

#3 ~pracownik_k~

~pracownik_k~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 17:11:49

Nie wiem skąd wziąłeś informacje, że pikiety/manifestacje/protesty odbywają się z pieniędzy pracodawców ;) Nie znam pracodawcy, który przekazałby ZZ pieniążki na to, żeby urządzono mu pikietę pod zakładem ;) Wolny rynek natomiast nie polega na ciągłej zmianie pracy "w razie gdyby się nie podobało". Wolny rynek polega na umożliwieniu każdemu obywatelowi otwarcia własnej działalności gospodarczej. W definicji wolnego rynku nie ma wzmianki o tym, że każdemu płaci się minimalną a jak się nie podoba to won. Dodatkowo, wolny rynek dopuszcza również działalność Związków Zawodowych :) W przeciwnym wypadku nie byłby on wolny :)

#4 ~eliza~

~eliza~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 17:02:49

witam
Kaufland to dom wariatów,Tylko silni psychicznie mogą tam pracować. Pracowałam w Kauflandzie we Wrześni gdzie
dyrektorką jest wyjątkowa s... bo inaczej niemożna o niej powiedzieć.Nie dość że robi przekręty w markecie,za coś musiała się wybudować to wprowadziła wśród pracowników atmosferę psychozy. Kto więcej donosi na kolegów z pracy ten awansuje.Pracując tam musiałam nosić telefon komórkowy w staniku ,bo torebki i komórki były doszczętnie penetrowane , a pani dyrektor nawet się z tym nie kryje,bo i poco przecież jest nie do ruszenia. -Pracownik który nie donosi i nie zamyka oczu na przekręty ma przez szefostwo podkładaną t.z. świnie i jest zwalniany.Najgorsze jest to,że dzieje się to za zgodą i błogosławieństwem pana dyrektora regionalnego ,który prawdopodobnie nie dochodzi prawdy ,tylko wieży w bzdurne gadanie pani dyrektor.Zastanawiam się czy nie rozgłosić to w prasie, jak pomóc kobietą ,które cierpią poniżanie tylko dlatego że sa jedynymi żywicielkami rodziny.

#5 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 13:33:32

Ja pracuje w Kauflandzie od ponad roku i nie narzekam.Rzadko zostajemy po godzinach a jak już to wszystkie nadgodziny są wpisywane i płacone.Nie narzekajcie!!!!

#6 ~lila~

~lila~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2011 - 20:26:03

Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedźfaSuper że jest związek :) tylko szczerzejak narazie jego zasługą są bony ke na wielkanoc i podwyżki oparenaście zł, a nastepnym celem mają być wczasy pod gruszą, a co z tymi poważnymi tematami jak fałszowanie dokumentów czasu pracy, zwolnienia bez podani powodu, 3/4 etatu,jeden pracownik na 2,3 stanowiskach,poniżaniem przez przełozonych...

#7 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 10:51:05

Masz to, na co się godzisz!!!
Dopóki część pracowników będzie godziła się na takie warunki jak proponuje K czy inna sieć, tak długo sieci te będą tak działać. Załóżmy hipotetycznie, że WSZYSCY pracownicy po przepracowaniu 8 godzin idą do domu. Przecież wszystkich NIE ZWOLNIĄ!!!
A wogóle to pracownicy na całym świecie WŁAŚNIE Z POWODU TAKICH SYTUACJI zakładali i zakładają związki zawodowe i walczą z wyzyskiem...

#8 ~MADRZEJSZY~

~MADRZEJSZY~
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 20:24:30

jestem byłym juz I BOGU DZIEKI pracownikiem Kauflanda( pieszczotliwie nazywanym KAUFSCHWITZ!!!!!!!!)
NIESTETY NA MAGAZYNIE (NOWOOTWARTYM) HAHAH, NIKT NIE DOMYSLI SIE GDZIE NA SLASKU, jest dokladnie tak samo a moze jeszcze gorzej. gowniarze nic nie wiedzacy o tym co robia sa kierownikami , bo tyłki liżą kolegom na wyzszych stanowiskach. nie maja pojecia o prawie pracy, a jak ktos wie wiecej od nich to wylatuje !!!!! i tyle na temat!!!!
pozdrawiam , a LUDZIE!!!!!!NIE DAJCIE SIE TRAKTOWAC JAK IDIOCI I MASZYNKI DO ZAPIERD.........

#9 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 09:08:24

Witam Wszystkich: Zastanawiam się czy o tym o czym piszecie, czy ktoś z gury to czyta czy olewa, Zobaczcie sami kidy przyjeżdża prezes np. Urbańczyk lub inny widomo szał, ale czy dokładnie kontroluje to co powinien ? nie udaje greka, że wszystko jest w porządku, a nie jest. To skoro Prezes nie widzi to reszta kadry olewa pracowników i wszysto w około. A co nato Wrocław, kadry gdzie jest kontrola wewnętrzna.

#10 ~pracownica~

~pracownica~
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 17:07:03

Witam,

Chciałam się też podzielić swoim przeżyciem z Kauflandem. Pracuje tam rok. Robię wszystko co się da. Nie mam przerwy 11h, a w grafik nie możemy wpisać. Jest tragedia z tym co się dzieje. Swoją robotę trzeba zrobić nie ważne w jakim czasie(byle nie wpisywać w grafik) LUDZIE WEŹCIE SIĘ ZA TO, BO LUDZIE PSYCHICZNIE SIĘ WYKAŃCZAJĄ !!!!!!!!!!!!

#11 ~.......~

~.......~
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 17:12:38

A ja jestem Klientką w Namysłowie i powiem, że ostatnio zauważyłam jak Dyrektorka nie ma poszanowania dla swoich pracowników. Ostatnio widziałam że szarpała swoją pracownicą.Na miejscu tej Osoby wyrwałabym się i po prostu opuściła ten sklep. Jak jest chora to niech się pójdzie leczyć, bo ludzi strasznie tam traktuje.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 12:41:35

Jak tak ciężko się tam pracuję to po co pracujecie? Nie pasuje to siedźcie w domu i nie zawracajcie głowy. mni ak coś ni pasuj to bym sobi zmienił a nie narzekał. Idziecie do pracy za 800zł za 12 godzin dziennie w chłodni a po 2 miesiącach tworzycie związki zawodowe i mówicie, że za mało płacą bo powinno być 1150 a nie 800 a pracować 8 godzin a nie 12, a i temp powinna być 15 stopni na plusie. Tylko ni zauważyliście ale warunki się nie zmieniły tylko urosły WASZE wymagania. Miejcie pretensje do siebie a nie do pracodawców.

idiota nie pisz wiecej takich bzdur
sam sie zwolnij
ludzie nie maja pracy i dlateo lapia sie wszystkiego co jest zeby utrzymac rodziny :angry:

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 12:56:12

jestem byłym juz I BOGU DZIEKI pracownikiem Kauflanda( pieszczotliwie nazywanym KAUFSCHWITZ!!!!!!!!)
NIESTETY NA MAGAZYNIE (NOWOOTWARTYM) HAHAH, NIKT NIE DOMYSLI SIE GDZIE NA SLASKU, jest dokladnie tak samo a moze jeszcze gorzej. gowniarze nic nie wiedzacy o tym co robia sa kierownikami , bo tyłki liżą kolegom na wyzszych stanowiskach. nie maja pojecia o prawie pracy, a jak ktos wie wiecej od nich to wylatuje !!!!! i tyle na temat!!!!
pozdrawiam , a LUDZIE!!!!!!NIE DAJCIE SIE TRAKTOWAC JAK IDIOCI I MASZYNKI DO ZAPIERD.........

:angry: i w końcu jakiś mądre stwierdzenie ja też zdziwiłam się jak mi nie przedłuzyli umowy i niestety już nie pracuje, a dlaczego a to dlatego ,ze wiem na peno od wszystkich razem wzietych kierowników i wblów więcej i się przestraszyli.Jako nieliczna z wieluy dostalam wypad co się wszyscy bardzo zdziwili a ja chyba najbardziej B) Pełno gówniarzy kierownikow 20 letnich jakie oni mają doświadczeni,albo koordynatorzy regionalni, masakra wiecznie nawaleni udają ,że się znają i pracują.Pozdrawiam w szystkich napieprzających dalej w tym obozie pracy.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 12:59:34

Ja pracuje w Kauflandzie od ponad roku i nie narzekam.Rzadko zostajemy po godzinach a jak już to wszystkie nadgodziny są wpisywane i płacone.Nie narzekajcie!!!!

no to może w Berlinie zajechałaś bo nie u nas pracowalam w kilku kaufach w PL i wszędzie jest masakra.Pracuj dalej powodzenia

#15 ~KIRA~

~KIRA~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 11:25:28

A ja jestem Klientką w Namysłowie i powiem, że ostatnio zauważyłam jak Dyrektorka nie ma poszanowania dla swoich pracowników. Ostatnio widziałam że szarpała swoją pracownicą.Na miejscu tej Osoby wyrwałabym się i po prostu opuściła ten sklep. Jak jest chora to niech się pójdzie leczyć, bo ludzi strasznie tam traktuje.

KIRA;Myślicie że złapanie kogoś za reke i pokazanie mu co robi żle jest zbrodnia??? W rzeczywistości nikt tego nie widział tak naprawde i teraz tylko plotkuja o tym...a defakto jesli ktos jest prawdziwym tlumanem to ile mozna wytrzymać??? :D Ja pracuje w tym markecie i na Panią Dyrektor złego słowa nie mogę powiedziec!!!!!!!!!!!! :P

#16 ~Zapytajka~

~Zapytajka~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 19:19:56

A ja się zgadzam z Kirą. Jak człowiek jest skończonym de*** i nie widzi nic oprócz dobrej fazy to innego wyjscia nie widze. wziasc za reke i pokazac mu co chrzani.
Pozdrawiam ;]

#17 ~olcha~

~olcha~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 09:09:52

B)

W Kauflandzie od pół roku istnieje Związek Zawodowy. Pewnie słyszeliście o ostatnich pikietach, które odbywały się pod Centrum Dystrybucyjnym w Rokszycach, pod sklepem we Wrocławiu a na pewno usłyszycie o kolejnych. Do końca roku będzie podjętych wiele działań aby poprawić warunki pracy w tej firmie. Aby jednak to się udało, fajnie by było gdyby pracownicy regularnie zapisywali się do Związku Zawodowego. Miesięcznie przybywa około 50 zrzeszonych pracowników. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat piszcie na maila: l.kopec@solidarnosc.org.pl

A oto linki do informacji o pikietach jakie już się odbyły:

No tak zwiaki zawodowe.Kto chce pracowac niech sie nie zapisuje do nich.U nas zwolnili 12 osob za to , ze sie zapisali juz nie pracuja a to były wspaniałe kompetentne osoby, oczywiscie pozdro dla nich wszystkich.nie pracuja poniewaz za dużo wiedzieli i takich osób sie pozbywa za wczasu nie przedłuza sie umowy.Związki Zawodowe schowajcie sie i to szybko bo tylko szkodzicie wspanialym ludziom B)

#18 ~lili~

~lili~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 16:47:56

tak samo jest w NUEMCZECH -NIE MOZNA CHOROWAC -DOSTAJESZ UMOWE NA DWA LATA I JAK DWA RAZY JESTES CHORA NIE PRZDLUZA CI UMOWY.

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 22:47:41

KIRA;Myślicie że złapanie kogoś za reke i pokazanie mu co robi żle jest zbrodnia??? W rzeczywistości nikt tego nie widział tak naprawde i teraz tylko plotkuja o tym...a defakto jesli ktos jest prawdziwym tlumanem to ile mozna wytrzymać??? :D Ja pracuje w tym markecie i na Panią Dyrektor złego słowa nie mogę powiedziec!!!!!!!!!!!! :P