Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


158 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:06:32

Zgineli najlepsi! to fakt! a to co teraz sie dzieje jest straszne w mediach mowia tylko to co im wolno czyli prawie nic!a my mamy prawo wiedziec co sie stało??? i kto lub co za to odpowiada!!!

#42 ~~???~~

~~???~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:54:16

1. KAŻDA dotychczasowa informacja dotycząca katastrofy lotniczej ZAWSZE w pierwszej kolejności związana była z pytaniem o możliwość świadomego spowodowania takiej katastrofy (tzw. ”zamach terrorystyczny”). Tymczasem WSZYSTKIE media, NIE TYLKO POLSKIE, od samego początku nie podają w ogóle takiej okoliczności pod uwagę, a ton i sposób doniesień jednoznacznie wskazuje na działanie TYLKO czynników losowych (np. warunki atmosferyczne, błąd pilota). CZY TO JEST NAPRAWDĘ TAKIE OCZYWISTE ? Szczególnie w kontekście miejsca przebiegu tej katastrofy (np. odludzie, teren wojskowy, pełna kontrola przez obce państwo czynności dochodzenia i potencjalnego przebiegu zdarzeń).
2. Czyżby znowu ta nieszczęsna geopolityka ? Stara łacińska sentencja mówi: „is fecit cui prodest” (uczynił ten, komu to przyniosło korzyść). Jakie ośrodki i jakich państw poddawały największej krytyce działania śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ? Czyżby „parasol ochronny” Stanów Zjednoczonych w taki właśnie sposób przestał działać ?
3. Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej: „Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj
zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować
tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.

#43 ~rozsądna~

~rozsądna~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:54:41

Czy ty nie rozumiesz że Rosji ta katastrofa jest nie na rękę.Cały świat mówi teraz tylko o tej katastrofie i o Katyniu.A wiadomo że Rosjanie chcieliby żeby ta rocznica miała jak najmniejszy rozgłos.Twoje domysły nie mają sensu.

Głupi jesteś człowieku , to ich niebezpiecznie przymilne zachowanie jest mocno podejrzane.

#44 ~~GOŚĆ~~

~~GOŚĆ~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:05:16

Na pewno nie ma to żadnego znaczenia (chodzi mi o jakiś spisek) ale czy zwróciliście uwagę, że najpierw w informacjach podawano "samolot rządowy", a teraz wszyscy mówią "prezydencki"...
Ten cholerny PR...

#45 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:10:11

nie baw się dziewczynko zapałkami i nie zadawaj deb***nych pytań zostaw to takim znawcą tematu jak Baliszewski który z gów..a bat ukręci. To był po prostu wypadek i błąd Polskiego pilota.

owszem wypadek ale ktos pomógl temu wypadkowi.

#46 ~gośc~

~gośc~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:13:16

owszem wypadek ale ktos pomógl temu wypadkowi.

czego Ci wszyscy tam pojechali zapalić swieczke i do domu zamiast zobaczyć to sprawdzic własymi oczami

#47 ~~~magda~~~

~~~magda~~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 16:10:52

CYTAT(~karolina~ @ 11.04.2010, 15:18:50)
mam kilka pytan jak to sie stalo ze nikt nie pyta o to :
dlaczego juz godzine po wypadku gdzy nie znalezoino jeszcze cial nie bylo wiadomo ile osob bylo na pokladzie juz mowiono o tym ze NIKT NIE PRZEZYL?? jak to mozliwe ze film na ktorym widac 2 wybuchy ktory nakrecil dziennikarz - film na ktorym widac wypadek i wybuch samolotu w powietrzu nie jest pokazywany w telewizji, jak to mozliwe ze nikt nie pyta o to dlaczego silnik chodzil "dziwnie" jak swiadkowie pobliskich wiosek opowiadaja ? dlaczego czarne skrzynki pojechaly do rosji ? dlaczego CIALA naszych bliskich sa w MOSKWIE a nie w WARSZAWIE tam gdzie byc powinny? co ukrywa rosja dlaczego las nie jest spalony a szczatki leza w promieniu 800metro (tak jak by wybuchly bomby na pokladzie samolotu , a nie jakby uderzyl i dopiero zapalil wszystko w okol- drzewa sa nie tkniete-) dlaczego wszyscy sie boja zadac te pytania???czy ma tos cos wspolnego z rozmowa telefoniczna putina i tuska zaraz po zdarzeniu-trwala ona 2 godziny- co putin mial takiego waznego do powiedzenia przez 2 godziny? dlaczego panuje taka atmosfera? dlaczego rosja ma ciala czarne skrzynki i wszysto to co powinno juz dawno byc w polsce???nie jest to dziwne?gdzie jest dziennikarz ktory nagral cale zdarzenie dlaczego rosjanie chieli odebrac mu takie nagranie-dlaczego nie pokazuja tego nagrania w telewizji??(jak byla katastrofa worrldtradecenter to non stop lecialy amatorkie nagrania ) a tu?? co rosja ma do ukrycia???ZGADZAM SIĘ z Tobą . !!

ja tez SIE ZGADAZAM

#48 ~PL~

~PL~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 16:46:45

Putin nienawidził Kaczyńskiego:
- Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy pomaga Czeczenom i gloryfikuje przywódców powstania narodowego przeciw okupującej ich Rosji (np. Rondo Dudajewa).
- Lech Kaczyński wspiera Ukrainę i Juszczenkę na drodze ku Europie, a nie Rosji.
- Lech Kaczyński jako jedyny z prezydentów bezpośrednio pomaga naszym braciom Gruzinom w walce z agresją rosyjską.
- Lech Kaczyński jest najbardziej zaangażowany w pomoc naszym rodakom ze wschodu, którzy są największymi żyjącymi patriotami wielbiącymi Polskę – matkę.

Putin bał się tego co na uroczystości powie Kaczyński, a te gesty przyjaźni Rosji „na pokaz” (bo dokumentów do dziś nie udostępnili) to cisza przed burzą.

Lech Kaczyński już dawno informował, że będzie obecny na uroczystości, a Rosjanie cały czas zniechęcali go do wizyty, odpowiadali, że ambasada nie otrzymała informacji (choć kancelaria wysyłała kilka razy zapowiedź) – i jednak nie dotarł – przypadek??

Rosyjska propaganda kipi nienawiścią przeciw Polakom, największe superprodukcje rosyjskiej kinematografii opowiadają o nienawiści wobec Polsków i walce z nami („1612”, „Taras Bulba”).

Co ciekawe kilka miesięcy temu na terenie Białorusi odbywały się wielkie manewry wojska Rosyjskiego i Białoruskiego pod hasłem „obrona przed atakiem ze strony Polski” – przygotowania na ewentualną reakcję Polski na zamach?

Ktoś ma wątpliwości, że to przypadkowa katastrofa? Czy ktoś ma wątpliwości, że ta śmierć nie jest na rękę Rosji opanowanej przez agentów KGB?

Co się dzieje w tym kraju zdrajcy z mordercami naszych elit się ściskają w diabelskiej przyjaźni, a wszyscy milczą?!?!?!

#49 ~pan cogito~

~pan cogito~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 16:47:23

Chcę wyrazić swój sprzeciw wobec oskarżania wszystkich naokoło za dokonanie zamachu. Dajmy czas ekspertom (zarówno rosyjskim, jak i polskim) badającym miejsce katastrofy. Czemu Polacy mają taką mentaność, że wszelkie myśli i podejrzenia kierowane są od razu na kraj sąsiedni? Bez żadnych dowodów, niektórzy oskarżają Rosjan, tak naprawdę nic nie wiedząc o okolicznościach wypadku??? Nie oszukujmy się, nie mamy dostępu do miejsca wypadku i nie nam należy wypowiadać się na ten temat. Niektórzy mówią, że nie należy wierzyć mediom, gdyż one kłamią. A, na jakiej niby podstawie wnioskują oni, że był to zamach??? Na podstawie relacji, zdjęć i nagrań, które obejrzą w telewizji. Dość już było podziałów, waśni, nienawiści i niezgody, sianych przez takich pseudopatriotów, którzy potrafią tylko rzucać oskarżenia na lewo i prawo. Dajmy, do jasnej cholery czas, miejmy nadzieję, że wszystko rzetelenie się wyjaśni. Moim skromnym zdaniem był to tragiczny, nieszczęśliwy wypadek, jednak nie jestem tego w 100% pewien, chcę czekać na rozwój sytuacji, śledztwa.

Bo jeśli będziemy na wszystkie docierające do nas, ludzi, obywateli, informacje odpowiadać buntem, atakiem i nienawiścią, to nie dojdziemy do niczego. Nie kreujmy ociekających jadem i nienawiścią teorii spiskowych, niszczących nasze człowieczeństwo, godność i status cywilizowanych ludzi współczesnego świata.

#50 ~PL~

~PL~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 17:10:01

[quote name='pan cogito' date='12.04.2010, 17:47:23' post='418000']
Chcę wyrazić swój sprzeciw wobec oskarżania wszystkich naokoło za dokonanie zamachu.[/b].

W Teleekspresie jako jedynym programie zaczęli poddawać w wątpliwość relacje Rosjan i podawać pewne niezgodności. Za dużo jest znaków zapytania więc każdy scenariusz jest w tej chwili możliwy.

#51 ~pan cogito~

~pan cogito~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 17:18:19

W Teleekspresie jako jedynym programie zaczęli poddawać w wątpliwość relacje Rosjan i podawać pewne niezgodności. Za dużo jest znaków zapytania więc każdy scenariusz jest w tej chwili możliwy.
[/quote]


Zauważalne jest to także i w innych mediach, jak np. w Radiu Maryja, które tezę taką podaje jako jedną z bardzo możliwych. Wyrażam ubolewanie nad tym, gdyż niestety medium to jako wiarygodne - traktuje spora liczba Polaków... Rozszerza to w społeczeństwie atmosferę napięcia, wrogości i kreuje teorie spiskowe szkodzące relacjom zarówno polsko-rosyjskim. Do tego znowu zaczynają się tworzyć negatywne podziały - na ludzi twierdzących że był to zamach i na ludzi, którzy twierdzą że był to wypadek. Nie dość było podziałów? ... Poczekajmy na wyniki śledztwa.

#52 ~PL~

~PL~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 17:39:06

Poczekajmy na wyniki śledztwa.


poczekamy, poczekamy bylebyśmy w ramach dobrosąsiedzkich stosunków nie dali sobie pluć w twarz
Rosji śmierć największego wroga jest na rękę, Donkowi też bo nie ma konkurencji na scenie politycznej w Polsce - sugeruje, że może nie być woli politycznej z obu stron, aby rozwiązać tą zagadkę.

#53 ~~WITO~~

~~WITO~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 17:58:05

drodzy forumowicze .Nie rozumiem glosow ,ktore sugeruja czekac na koniec prac komisji.
Po pierwsze : To rosjanie prowadza sledztwo, we wlasnej sprawie ....sprawa z zalozenia jest nie czysto prowadzona . To wlasnie Rosjanie powinni uchylic sie od prowadzenia komisjii zaproponowac przeprowadzenie wszelkich prac tylko Polakom ,lub bezstronnej miedzynarodowej komisji. Taka reakcja byla by czysta i klarowna.
Po drugie:nikt nie zwalnia Polakow od myslenia, aglosy nawolujace do umiaru ,traktuje jako robote etatowych agentow wplywu.
Po trzecieJest to jedyny moment do obserwowania poczynan Rosjan , bowiem nawet najlepiej przygotowany spektakl , nie jest przewidywalny do konca.
Sluchajcie uwaznie wsystkich wiadomosci , ANALIZUJCIE I NIE BUJCIE SIE WYSNOWAC NAWET NANIEZWYKLEJSZE HIPOTEZY. tO JEST NASZE PRAWO ,JAKO JESZCZE WOLNYCH OBYWATELI RZECZPOSPOLITEJ

#54 ~PL~

~PL~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:10:30

drodzy forumowicze .Nie rozumiem glosow ,ktore sugeruja czekac na koniec prac komisji.


Bardzo mądry głos

#55 ~~dominiczka~~

~~dominiczka~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:19:10

drodzy forumowicze .Nie rozumiem glosow ,ktore sugeruja czekac na koniec prac komisji.
Po pierwsze : To rosjanie prowadza sledztwo, we wlasnej sprawie ....sprawa z zalozenia jest nie czysto prowadzona . To wlasnie Rosjanie powinni uchylic sie od prowadzenia komisjii zaproponowac przeprowadzenie wszelkich prac tylko Polakom ,lub bezstronnej miedzynarodowej komisji. Taka reakcja byla by czysta i klarowna.
Po drugie:nikt nie zwalnia Polakow od myslenia, aglosy nawolujace do umiaru ,traktuje jako robote etatowych agentow wplywu.
Po trzecieJest to jedyny moment do obserwowania poczynan Rosjan , bowiem nawet najlepiej przygotowany spektakl , nie jest przewidywalny do konca.
Sluchajcie uwaznie wsystkich wiadomosci , ANALIZUJCIE I NIE BUJCIE SIE WYSNOWAC NAWET NANIEZWYKLEJSZE HIPOTEZY. tO JEST NASZE PRAWO ,JAKO JESZCZE WOLNYCH OBYWATELI RZECZPOSPOLITEJ

popieram

#56 ~hop~

~hop~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:20:16

popieram i połowa informacji się nie zgadza

#57 ~~maly~~

~~maly~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:27:59

w każdej formacj sie oszczedza na oponach na czesciach na wszystkim,a co dopiero na samolotach.

#58 ~~BOLEK~~

~~BOLEK~~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:52:02

http://wiadomosci.ga...POSLUCHAJ_.html

#59 ~niepilot~

~niepilot~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 21:33:15

Zdaniem drugiego pilota samolotu prezydenckiego, kpt Tomasza Pietrzaka, było tylko jedno podejście do lądowania prezydenckiego samolotu. Dodaje, że nie chce spekulować, kto naprawdę zawinił w tej katastrofie.
- Ci piloci, którzy byli szkoleni i wyznaczani na dowódców załogi musieli spełniać kryteria trzeźwej oceny sytuacji. Charakteryzowali się odpornością, która pozwalała mieć pewność, że nie będzie w żaden sposób ulegała presji, że będą tzw. "twardzielami" – komentuje pokątne insynuacje, jakoby pilot prezydenckiego samolotu miał ulec czyimś presjom, by jednak lądować w Smoleńsku, kpt Tomasz Pietrzak.
Według jego wiedzy, podejść do lądowania było nie cztery, jak podaje strona rosyjska, a jedno. Samolot bowiem może podchodzić do lądowania tylko dwa razy, później musi odlecieć na lotnisko zastępcze. - Jeżeli lotnisko nie jest w stanie wykonywać żadnych operacji, to się je zamyka. Natomiast w tym przypadku były sugestie "proponujemy żebyście pojechali tu", to nie był nakaz wykonania lotu na lotnisko zapasowe. Jeżeli byłby to nakaz, to byłoby jednoznaczne, nie byłoby dyskusji. Tu były sugestie, dlatego dowódca załogi mając możliwość lądowania zawsze sprawdza, robi jedno zajście, drugie zajście, więc może to sobie ocenić – twierdzi pilot.

#60 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 23:18:32

nie baw się dziewczynko zapałkami i nie zadawaj deb***nych pytań zostaw to takim znawcą tematu jak Baliszewski który z gów..a bat ukręci. To był po prostu wypadek i błąd Polskiego pilota.

TO ŻADEN BŁĄD PILOTA!!!!I NAWET DZIECKO O TYM WIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych