Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

JW 3417 - BYŁA JEDNOSTKA WOJSKOWA NA STADIONIE


524 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Szydło~

~Szydło~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 09:34:34

A ja Jesień 97 musze tam pojechać jestem z Brzeska i już kilka razy miałem się tam wybrać. Musze zobaczyć tą jednostkę , zawsze miło wspominam ten czas w moim życiu ( slużyłem na 4 batalionie dowodzenie - 4 -te radio )

#22 ~Robert~

~Robert~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2011 - 23:19:20

Witam
Pewnie się zdziwicie, ale jestem z Radomia. Na Stadion trafiłem jesienią 87 – dokładnie 27 października. Było nas znad Mlecznej chyba tylko ze trzech, ale wcale nie było z tego powodu żadnych problemów. Do dziś mam w Kielcach wielu przyjaciół z tamtych czasów, same Kielce mile wspominam i często je odwiedzam.
Na początku służyłem na tzw. bagnie, czyli w tym dużym budynku przy placu. Była to I albo II Kompania Łączności Dalekosiężnej – dowódca por. Kotula, chyba Marek – fajny facet. Potem przeniosłem się do nowego budynku z lewej strony bagna do I Kompanii Telegraficznej – dowódca – mjr Stefan Miszczuk, dowódca plutonu (ciekawostka – marynarz, chorąży Strzelec).
A co do samej jednostki – po wejściu przez bramę główną, na początku – po prawej sztab, po lewej kasyno i park odwiedzin. Dalej długa aleja zakończona budynkiem oficera dyżurnego (okrąglak), mały park i plac alarmowy. Na przeciwko placu bagno (duży budynek – kompanie dalekosiężne, zaopatrzenie, młode roczniki, po lewej na parterze izba chorych, po prawej w piwnicy dekoratornia. Od tyłu bagna w piwnicy kantyna i biblioteka. Na prawo od bagna kino i sala sportowa, na lewo telegrafy, telefony i szkółka podoficerska. Za bagnem blok szkolny, a po lewej stronie nowa stołówka. Kiedy zaczynałem służbę było kończona, uruchomili ją chyba dopiero na święta. No i po prawej stronie od bramy głównej oczywiście park samochodowy i magazyny, a w dolnym lewym rogu - świniarnia. Jest (była) jeszcze cała masa ciekawych miejsc na terenie jednostki, ale to temat rzeka. Dziwię się, że obywatele rezerwiści tak mglisto wspominają tamte czasy. Ja mam dziś głównie fajne wspomnienia, a to co było złe przypominam sobie tak z przymrużeniem oka. Zresztą, takich złych chwil nie było zbyt wielu. Ciężko było tylko na początku, ale wiadomo – młody zawsze ma przeje***e…
Myślę, że nasza jednostka powinna się doczekać jakiejś fajnej strony - chętnie podejmę się części technicznej, ale potrzebna pomoc "naukowa" kolegów wojaków!

#23 ~cerkowniak~

~cerkowniak~
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2011 - 15:15:45

Bloku szkolnego już nie ma bo jest szpital.

#24 ~piotr~

~piotr~
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2011 - 15:57:46

Pamiętacie str.sierżanta Gazdowskiego ze stołówki?

#25 ~Piwopij~

~Piwopij~
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2011 - 17:52:24

Gazdowskiego widziałem parę razy,upasł się bardzo. W budynku gdzie było m.in bagno,obecnie jest Archiwum Państwowe,w budynku gdzie była radiówka mieści się straż graniczna.W budynku bloku szkolnego jest oddział psychiatryczny. W budynku stołówki są gabinety lekarskie.Mozna popatrzeć tylko przez płot. Po kasynie jest restauracja Stangret.

#26 ~bocian'96~

~bocian'96~
 • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 15:57:01

Gazdowskiego widziałem parę razy,upasł się bardzo. W budynku gdzie było m.in bagno,obecnie jest Archiwum Państwowe,w budynku gdzie była radiówka mieści się straż graniczna.W budynku bloku szkolnego jest oddział psychiatryczny. W budynku stołówki są gabinety lekarskie.Mozna popatrzeć tylko przez płot. Po kasynie jest restauracja Stangret.

gazdowskiego pamietam bardzo dobrze-strasznie gonił za niewynoszenie tac i walenie niezbednikami w tace ;)

#27 ~Andrzej~

~Andrzej~
 • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 19:02:38

Witam jestem z Lublina w latach 88-90 odbywałem zasadniczą służbę wojskową,wiosna-88.Z tego co pamiętam po przekroczeniu biura przepustek po lewej stronie była szkółka,gdzie byłem elewem,na dole był fryzjer,dalej był blok TT,łaźnia ,dalej świniarnia,wracając blok szkolny,stołówka,duży budynek tzw. bagno,tam też wylądowałem po szkole dowódcą naszym był Palus czyli Fon,a szefem Kilof niestety nazwiska nie pamiętam.W tym budynku była też izba chorych,oraz radiolinie,zaopatrzenie.Wychodząc z budynku po lewej stronie szło się do kotłowni,na boisko,salę gimnastyczną,sale tradycji.wartownię na park,plac gdzie stały nasze stacje,mps i brama przez którą nas wywieżli na wiosnę 90-ego roku.Korzystając z okazji chcę pozdrowić wszystkich ludzi,którzy odwalili dwa lata w tej jednostce
chętnie powspominam stare dobre czasy.
PS-szefem szkółki był SŁOŃ-nazwiska nie pamiętam.Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.

#28 ~JW-3417-KIELCE~

~JW-3417-KIELCE~
 • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 20:28:00

WSZYSTKIM , KTÓRZY CHCIELIBY ZOBACZYĆ AKTUALNE ZDJĘCIA ZABUDOWAŃ PO JEDNOSTCE, PISZCIE NA TĘ STRONĘ, A POSTARAM SIĘ KAŻDEMU WYSŁAĆ ZDJĘCIA TAKIE JAKIE POTRAFIŁEM ZROBIĆ. PISZCIE NA MEILA- jw3417kielce@wp.pl. Odpowiem na pytania, Niech to będzie początek w unormowaniu relacji między nami. Pozdrawiam.

#29 ~jarek~

~jarek~
 • Goście

Napisano 12 listopad 2011 - 22:55:28

kielce -stolica polski 89/ wspominam wspaniale ,pozdrr.

#30 ~grzes~

~grzes~
 • Goście

Napisano 10 grudzień 2011 - 18:32:28

Miesciła sie tam Izba Horych 1 pietro 2 KŁD 2 piętro 1 Kłd

#31 ~grzes~

~grzes~
 • Goście

Napisano 10 grudzień 2011 - 18:35:07

KTO by go nie pamietał
pozro dla wszystkich co słuzyli w 3417
WIOSNA 97

#32 ~flamaster~

~flamaster~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 12:06:23

Jesień 87-89. W najstarszym, najwiekszym budynku były po dwie kompanie dalekosięzne i radioliniowe ( w tym moja 2 komp. radiolinii) które tworzyły batalion radioliniowo - kablowy - dc-a mjr Krokos, izba chorych, kantyna z wejsciem od drugiej strony. Za moich czasów Palus był dowódcą plutonu - ksywa von ( anie fon, od von Paulusa, bo tak sie dumnie) nosił. Kilof był moim szefem kompanii - sierz. Łoniewski.Szkoda jednostki, w Kielcach zawsze było prawdziwe wojsko. Pozdrawiam wszystkich rezerwistów.

#33 ~Rafał~

~Rafał~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 12:20:41

W JW3417 na SPSZ czyli podoficerce słuzyłem pół roku - pobór jesień 92. Szefem kompani był chor.szt.Brzozowski "słoniu gumowy" na pierwszy rzut oka cięzki człowiek ale tak naprawdę porzadny gość z jajami. Pamietam jego "system kwalifikacji" długości włosów do strzyżenia pod nazwą "czerwone gitary" - najwyższy topień czyli najdłuższe włosy to trzy czerwone gitary co kwalifikowało delikwenta do niezwłocznego odwiedzenia fryzjera w piwnicach bloku gdzie mieściła sie podoficerka. Szefem szkolenia SPSZ mjr Sornat, dowodca kompani płk (nazwiska nie pamietam w tej chwili) a wychowawczym/politycznym kapitan. To że młodzi w d-pe dostawali to normalka jednak niegdy nie odnioslem wrazenia że ktoś się nade mna znęca. JW Stadion opuściłem 01.04.1993 i trafiłem do Linina. Po raz kolejny- ostatni bylem tam na przysiedze kumpla z poboru jesień'94. Ciekawostka jest to że trafił na tę sama kompanie, te sama sale i wóz na którym ja kimalem.
Co do stołówki - może była i nowa, ale za moich czasów jak przychodziło sie rano na drużynkę to od karaluchów ruszała się posadzka. Na zapleczu stołówki stały nówki maszyny do obierania ziemniaków ale oczywiście za obieraki robiła jedna lub dziw drużyny wojska.
No i sam stadion - nie zapomne biegów na 3 km z bronia zima 92/93 kiedy śniegu było po kolana ale żeby jechac na przepustke trzeba było wyrobić czas na co najmniej dst, innym testem dospuszczjacym do odebrania w piatek po zajeciach pejotki było strzelanie i odbiór titawy - co najmniej 12 grup. To była najlepsza droga do egzekwowania wyników w szkoleniu - kto wyrabiał wynikow na co najmniej dst nie jeździł.. Mialem jednak w plutonie kumpla któremu słoń nadepnął na ucho a raczej dwa która został zakwalifikowany jakimś złośliwym zbiegiem okoliczności na titatwe - ten gość na przepustki prawie nie jeździl.
Pozdrawiam wszystkich którym dane było służyć na stadionie.

#34 ~yossarian~

~yossarian~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 17:57:26

pierrdolić wojsko, mundury, dyscypline i rozkazy

#35 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:50:46

yossarian jest tam pacjentem.Ignorujcie go.

#36 ~cywil~

~cywil~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:51:22

pierrdolić wojsko, mundury, dyscypline i rozkazy


dupek, de bil, wrzod na du pie.

#37 ~yossarian~

~yossarian~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:55:52

dupek, de bil, wrzod na du pie.


No, idź lepiej pobiegaj o 6 rano z pełnym rynsztunkiem chuuj wie gdzie i po co i wykonuj debbilne rozkazy imbecyla w mundurze z ledwo zdaną maturą. Trepie.

#38 ~cywil~

~cywil~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 19:05:44

No, idź lepiej pobiegaj o 6 rano z pełnym rynsztunkiem chuuj wie gdzie i po co i wykonuj debbilne rozkazy imbecyla w mundurze z ledwo zdaną maturą. Trepie.


Po co wtracasz ryja w nie swoje sprawy, kuta fonie. Z tego, co napisales wynika, ze skonczyles studia, dlatego zastanawiam sie, kto takiemu polglupkowi dal mature???

#39 ~kałach~

~kałach~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 20:25:42

Kompania ochrony budynek po lewej stronie obok placu apelowego patrząc na wschód.Teraz tam jest chyba policja.Znakomite wspomnieniena wyjazdy w teren pilnowanie mostów na Nidzie i jazdy po całym województwie,dziury w płocie i wyprawy nocne na miasto. Sporo chłopaków z Herbów trzy plutony lata 80-te ale nazwisk juz nie pamiętam

#40 ~ja~

~ja~
 • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 21:32:25

Ja jak służyłem to był browar w kantynie było super jak się wzieło żołd .Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych