Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~lokatorka Wyszyńdkiego 18~

~lokatorka Wyszyńdkiego 18~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2009 - 12:54:36

Pic na wodę żadnej dezynsekcji nie było przyjechała jakaś firma 3 osobowa przebrali się w białe uniformy przed blokiem i tyle ich widzieliśmy bo po 15 minutach się zwinęli, Jak informowali sie sąsiedzi było zgłoszenie ze spółdzielni o deratyzacji a nie dezynsekcji a to chyba duża różnica przygotowaliśmy sie w bloku na takową pootwierane były zsypy a także wejście do piwnicy a tu nic - dzwoniłam osobiście do spółdzielni kto i za jakie pieniądze wykonał niby te czynności nikogo ze spółdzielni nie było ani nikt wydelegowany z mieszkańców a ktoś wziął za to niemałą kasę - takie usługi z moich informacji kosztują

#2 ~~jola~~

~~jola~~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2009 - 17:01:08

Mieszkańcy są sami sobie winni trzymają w piwnicach stare niepotrzebne rzeczy;)Zawalone wózkownie, suszarnie starymi meblami i innymi śmieciami pod sam sufit.Może by ktoś z pracowników administracji chociaż raz w roku wszedł do takich pomieszczeń i zobaczył jak wyglądają w środku i nakazał mieszkańcom usunąć ten syf,wtedy robactwa by nie było;)

#3 ~spółdzielca z TSM~

~spółdzielca z TSM~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2009 - 19:14:33

Typowe zachowanie pracownika TSM-u.

#4 ~Robert Lewandowski~

~Robert Lewandowski~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2009 - 22:01:03

Mieszkańcy są sami sobie winni trzymają w piwnicach stare niepotrzebne rzeczy;)Zawalone wózkownie, suszarnie starymi meblami i innymi śmieciami pod sam sufit.Może by ktoś z pracowników administracji chociaż raz w roku wszedł do takich pomieszczeń i zobaczył jak wyglądają w środku i nakazał mieszkańcom usunąć ten syf,wtedy robactwa by nie było;)

Gratuluje fantazji i pomysłowości. A w innych blokach nie ma piwnic? Nie ma wózkowni zawalonych starymi rzeczami, które wynoszą ludzie właśnie tam? Z Twojej teori wynika wiec, że w każda piwnica to siedlisko tego rodziaju robaków, a wszystko to wina ludzi. Naprawde poprawiłaś mi humor w ten niedzielny wieczór. Widocznie mieszkasz w pałacu i nie masz pojęcia o czym piszesz kobieto. Wszystkie te zsypy w wieżowcach to jedno wielkie siedlisko szczurow, karaluchow i rowniez prusaków. Mam nadzieje, że mieszkańcy tego bloku zdołają wygrać z tym problemem, bo to naprawde nieprzyjemna sprawa. Z tym, że dobrze będzie jeśli ktoś tym się poważnie zainteresuje i usunie problem, a nie tylko napisze. Mam nadzieje, że to sie zmieni jak najszybciej.

#5 ~obiektywna~

~obiektywna~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 10:43:39

Jak się nie wie skąd się biorą karaluchy to się głosu nie zabiera.Powiem krótko,zsypy są temu winne,powinno się je zlikwidować jak najszybciej,ale niektórzy wolą mieć pod nosem śmietnik,więc decyzja nalezy do was zsyp czy parę kroków dalej iść ze smieciami,a problemu nie będzie.

#6 ~INSEKCIOR~

~INSEKCIOR~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 11:00:28

Zróbta se zalywojke jest dobro na potencje :D

#7 ~Prometeusz~

~Prometeusz~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 14:33:40

Prusaki lubią Polskę B

#8 ~dor~

~dor~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 17:20:28

CO TY WIESZ U NAS NIE MA ZSYPÓW I KARALUCHY ŁAZĄ I NIE DA SIE TEGO WYTEPIC BO LOKATORZY SA NIE FER ,JAK SIE KOGOS SPYTASZ TO NIKT NIE MA W DOMU, BO TO WSTYD SIE PRZYZNAC ALE JAK SĄ U MNIE I NA PIERWSZYM PIETRZE I OBOK W KLATCE TO WSZEDZIE SA. A SPOLDZIELNIA TEZ NIE POWINNA BRAC ZA TO KASY BO TO NIE MASZA WINA ZE ONE SA W BLOKU. I TAK SIE PLACI KOSMICZNE CENY W SPOLDZIELNI I NAWET NIE WIEM ZABARDZO ZA CO

#9 ~WYSZYNSKIEGO 12~

~WYSZYNSKIEGO 12~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 17:26:59

U NAS TEZ SA KARALUCHY I NIKT TEZ SIE TYM NIE ZAINTERESOWAL I TEZ SKLADANO PISMO I CO I NIC TEZ W TAMTYM ROKU KASE TO SPOLDZIELNIA POTRAFIĄ CIAGNAC ALE POMOC LOKATOROM TO W du*** MAJA

#10 ~Członek~

~Członek~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 18:04:56

A SZCZURY NA PRZYWIŚLU NIE BOJĄ SIE LUDZI I ATAKUJĄ PSY I KOTY NA SKARPIE !

#11 ~~MIESZKANKA~~

~~MIESZKANKA~~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2009 - 22:00:14

CO TY WIESZ U NAS NIE MA ZSYPÓW I KARALUCHY ŁAZĄ I NIE DA SIE TEGO WYTEPIC BO LOKATORZY SA NIE FER ,JAK SIE KOGOS SPYTASZ TO NIKT NIE MA W DOMU, BO TO WSTYD SIE PRZYZNAC ALE JAK SĄ U MNIE I NA PIERWSZYM PIETRZE I OBOK W KLATCE TO WSZEDZIE SA. A SPOLDZIELNIA TEZ NIE POWINNA BRAC ZA TO KASY BO TO NIE MASZA WINA ZE ONE SA W BLOKU. I TAK SIE PLACI KOSMICZNE CENY W SPOLDZIELNI I NAWET NIE WIEM ZABARDZO ZA CO

A ja mieszkam Wyszyńskiego 16 i pierwszy raz słyszę, że są w bloku karaluchy.Więc nie pisz , że jak sa to wszędzie.Bzdura.Jestem zaskoczona tą informacją którą przeczytałam.

#12 ~mieszkaniec bl.16~

~mieszkaniec bl.16~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 12:58:05

[quote name='~MIESZKANKA~' date='25.11.2009, 22:00:14' post='307286']
A ja mieszkam Wyszyńskiego 16 i pierwszy raz słyszę, że są w bloku karaluchy.Więc nie pisz , że jak sa to wszędzie.Bzdura.Jestem zaskoczona tą informacją którą przeczytałam.
[/quo
To nie jestem sam bo u mnie też nigdy w życiu nie widziałem żadnego robala.To jakaś dziwna historia i
o co w tym wszystkim chodzi????????????????????????????????????

#13 ~~Norbi~~

~~Norbi~~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 21:46:35

HA, HA, HA - te prusaki to dzieci PANA KIEROWNIKA OSIEDLA, tzw. ZBYCHA i dla tego nic nie robi w tej sprawie

#14 znad_wisły

znad_wisły

Ostro i na temat

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 2955 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 21:31:06

HA, HA, HA - te prusaki to dzieci PANA KIEROWNIKA OSIEDLA, tzw. ZBYCHA i dla tego nic nie robi w tej sprawie

:)

#15 ~Precz Karaluchom~

~Precz Karaluchom~
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 13:28:20

Od początki wiosny też mam problem z Karaluchami i Prusakami. Na początku pojawiły się po jednej sztuce te duże czarne obrzydliwe brzydactwa zwane Betta Orientallis z tego co się dowiedziałem wypędzają je własnie prusaki co dziwne bo pojawiały się w grupach jeden dwa osobniki nocą w mojej łazience. Dowiedziałem się też że przyciągają je odpadki jedzenia i wilgoć a także brud choć z tym się nie zgodzę bo mam czystą w kaflach położoną łazienkę dopiero co po remoncie. Więc prawdopodobnie wilgoć bo mam centralne ogrzewanie ale dziwi mnie jedno mieszkam na czwartym piętrze w bloku 4 piętrowym więc one przywędrowały z dołu a nikt z sąsiadów uważa ze nie ma problemu z karaluchami co ja hmmm dziwne. Mam też małe dziecko a prusaki i karaluchy roznoszą choroby zarazki i inne niedobre rzeczy. Postanowiłem je zwalczać kupiłem w sklepie Real ( Cudowne Zakupy ) takie płytki o nazwie " CATCH " zwalczają prusaki i Karaluchy a także inne robale hmm co prawda zwalczyły też czarne duże brzydale na trzy Miesiące bo ten produkt na tyle je zwalcza ma w sobie truciznę które one zjadają i umierają po kilku minutach w swoich kryjówkach i zwalczyły ale po tych trzech miesiącach pojawiły się te małe brązowe prusaki i ta płytka trucizną już na nie nie działa a pisze na opakowaniu na prusaki i Karaluchy. Jeśli ma ktoś te czarne Orientallisy to polecam te płytki maja osiem pułapek. Co do tych małych hmm problem nadal mam a co śmieszne jest w tym że tylko w łazience się one pojawiają ani w kuchni ani nigdzie tylko w łazience. Zauważyłem też ze piją wodę staram się nieć sucho jak to możliwe ale to nic nie daje czystość też a także wiem że niska temperatura je zabija ale to też nic wciąż się pojawiają te małe paskudztwa. Nie widziałem jak do tej pory dużych osobników ale podejrzewam że gdzieś też tam są w odpływie kanalizacyjnym lub pod kaflami co mam zrobić miałem spokój z tymi czarnymi a teraz te małe prusaki mnie dręczą czy jest jakaś inna płytka na te pasożyty ???

#16 ~Parada~

~Parada~
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 14:41:26

Miałeś Karalucha Blatta Orientallis jeśli chodzi o te czarne a teraz masz Prusak Karaluch Karczan :
Owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe. Długość do 3 cm. Ubarwienie czerwone do czarno-brązowego. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka, u samic krótsze. Długie czułki. Samica składa 14-16 jaj w kokonie, ich rozwój w temp. pokojowej trwa ok. 279 dni. Wszystkożerne - są zwierzętami na świecie zdolnymi do strawienia keratyny - białka włosa ( tak samo jak mole włosienniczki posiadają keratynazę - dzięki której możliwe jest trawienie keratyny). Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby. Wykazują cechy stadne. Rozpoznają się wzajemnie dzięki specyficznemu wydzielanemu zapachowi. Podążają chaotycznie w miejsca gdzie są już inne osobniki. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia.
Jeśli ktoś ma karaluchy to nie znaczy że jest brudasem czy ma nie czysto w mieszkaniu one są i będą w blokach domach piwnicach sklepach magazynach w zakładach pracy a nawet w kościołach biurach itp.

Jeśli masz je tylko w łazience nie jest tak żle gorzej będzie jeśli przenoszą się do kuchni pokoi itp. To prawda w twoim przypadku wilgoć i wysoka temperatura sprawiła że pojawiły ci się w łazience karaluchy prusaki karczany. I niech tak będzie ale masz problem dezynfekcja bloku jest wskazana ale nie jedno razowa ale co parę tygodni i nie tylko mieszkania ale i piwnice ścieki kanalizacyjne jak i wentylacyjne. I to też prawda jeśli mieszkasz na 4 piętrze to cały pion lub blok ma karaluchy dlatego masz ich nie dużo a cała familia może być wszędzie u sąsiada w rurach w kratkach ściekowych lub wentylacyjnych piwnicach na klatkach schodowych wszędzie. a prawda jest też taka nie ma bloku domów czy innych budynków gdzie by nie było karaluchów one są wszędzie tylko nie zawsze się ujawniają ze swych kryjówek a zwłaszcza że one żerują nocą ciemność jest dla karaluchów osłoną spokojem i ochroną. I tak naprawdę nie ochronimy się przed nimi nigdy możemy tylko się przed nimi ochronić by nie przeszkadzały nam w naszym domowym prywatnym życiu w pracy lub gdziekolwiek. Płytki spryskiwacze żele to skuteczna ale krótka ochrona przed karaluchami prusakami i innymi insektami dlatego powtarzam dezynfekcja co paro tygodniowa zapewnia dużo ochronę przed tymi stworzeniami, Oczywiście można stosować różnego rodzaju płytki lub inne środki dla większej ochrony ale nie powstrzymamy ich nigdy one zawsze gdzieś tam się znajdą to tylko pozostaje nam ciągła walka aby żyło nam się dobrze i przyjemnie bez karaluchów prusaków mrówek faraona i innych robali insektów grzybów itp. Dziękuje może wam to coś pomoże drodzy czytelnicy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych