Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jakie kosmetyki najlepsze na atopowe zapalenie skóry?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jungla~

~jungla~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 18:50:48

jakie kosmetyki najlepsze na atopowe zapalenie skóry?

#2 ~niska~

~niska~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 21:45:24

Atoperal ma bardzo dobre kosmetyki na AZS. Córcia ma niestety ten problem i bez codziennego smarowania było by ciężko, nawet dermatolog pochwalil ją ostatnio że sskóra tak ładnie doszła do normy, bo miała takie etapy że pół pleców to był jeden suchy placek. Od razu po posmarowaniu widać ulgę u córci, bo skóra nie swędzi, a to jej najbardziej doskwierało, jak skóra robiła się sucha to zaraz zaczynało się marudzenie, teraz smarujemy atoperalem i jest spokój na cały dzień.

#3 ~roko~

~roko~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 20:14:29

mi kiedyś dermatolog taka maść robioną przepisywał, chyba się znów do niego wybiorę po nią, nie wiecie czy wszędzie jeszcze da się zrobić taką maść, tzn w każdej aptece?

#4 ~kapibarra~

~kapibarra~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 10:21:47

roko, z tego co ja wiem to takie leki robione szybko realizują w aptekach doz, weź tam podejdź i podpytaj. 

#5 agamk

agamk

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 08:43:26

Polecam: Mediderm i Elocom, bardzo delikatne i przeznaczone specjalnie dla osób z AZS.

#6 ~roko~

~roko~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2019 - 21:21:27

roko, z tego co ja wiem to takie leki robione szybko realizują w aptekach doz, weź tam podejdź i podpytaj. 

nie wiesz jak długo się czeka na wyrobienie takich leków robionych? Byłam u dermatologa, mam receptę i się zastanawiam jak szybko to pójdzie, bo za tydzień lece na urlop

#7 ~sobba~

~sobba~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 20:20:28

nie wiesz jak długo się czeka na wyrobienie takich leków robionych? Byłam u dermatologa, mam receptę i się zastanawiam jak szybko to pójdzie, bo za tydzień lece na urlop

ja czekałam na swoje kosmetyki robione coś koło 2 dni, więc króciutko, myśle ze w tydzień to spokojnie zrobią, bo idzie to sprawnie

#8 ~Agla~

~Agla~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 18:39:39

Tak, w DOZie na pewno realizują recepty na leki robione w aptece, ale zastanawiam się, czy na takie z antybiotykiem nie trzeba poczekać nieco dłużej?

#9 ~Relka~

~Relka~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 15:10:55

Wbrew pozorom nadal wiele osób potrzebuje takich leków robionych ręcznie np. maści w przypadku chorób skórnych czy specjalnych kropli. To nie tak, że apteki odchodzą, wiele z nich nie posiada po prostu odpowiedniego zaplecza, ale wtedy podają informację, gdzie  można taką recepturę zrealizować.

#10 ~Relka~

~Relka~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 15:12:20

Na takie z antybiotykiem czekasz do tygodnia, a bez nawet z dnia na dzień. Dopisuję, bo coś mi nie wskoczyła cała wypowiedź. :)

#11 ~tesok~

~tesok~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 21:12:26

Z gotowych kosmetyków to mi tez najbardziej atoperal przypadł do gustu, dziecko regularnie smaruję kremem i tez kąpiele z dodatkiem emulsji stosujemy. skóra jest w świetnym stanie, nie swędzi, nie łuszczy się i jako jeden z nielicznych nie uczula. Skóra się uspokoiła i jak na razie żadnych problemów z nią nie ma ale stosujemy regularnie te kosmetyki

#12 ~smetny janek~

~smetny janek~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2019 - 10:14:10

W aptekach DOZ mają zaplecze do robienia ręcznie leków, sam tam realizowałem i nich receptę na leki recepturowe. Długo się nie czeka.

#13 aprilia

aprilia

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 11:51:21

Ja polecam naturalne kosmetyki, olejki itp. Na mnie działają i moja skóra jest miękka jak nigdy przedtem :) 

Najlepsza pizzeria Jastrzębie Zdrój

#14 ~Ewcia~

~Ewcia~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2019 - 12:56:02

Przede wszystkim emolienty, które nie zawierają konserwantow i substancji zapachowych ale też głęboko nawilżają skórę i tworzą warstwę ochronną przed utratą wody. Dodatkowo warto wybrać takie przeciwdrapaniu, ktore od razu po posmarowaniu dają ulgę -ci co mają azs wiedzą że to najbardziej uciążliwe. Takim emolientem jest np. exomega control i ma jeszcze tą zaletę, że wystarczy jedno smarowanie na dobę a nie kilka razy jak w przypadku większości emolientów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych