Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki pellet najlepszy?

opal pellet. opalanie domu.

344 odpowiedzi w tym temacie

#341 ~tonek~

~tonek~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2019 - 22:14:04

na tym składzie Sobianek mają bardzo dobrej jakości pellet, z resztą ekogroszek i wegiel także. Z certyfikatami, wysokiej klasy no i ważne, że dowożą w całym kraju

#342 czytamcodziennie

czytamcodziennie

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 luty 2020 - 19:48:17

Dobrym wyborem będzie również pellet lub brykiet drzewny firmy Maximer.  Firma ma najważniejsze certyfikaty które świadczą o czystości jej produktów - DINplus oraz ENplus. Bardzo dużą uwagę przywiązuje do składu, nieustannie zmienia i ulepsza proporcje i skład. Niedawno znowu został on zmieniony oraz ulepszony. Pokaźna jest również strefa dystrybucji zarówno do odbiorców hurtowych jak i indywidualnych. 

#343 ~DanyTrejo~

~DanyTrejo~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 22:05:05

Glupczycki:) Ty panie ani Pan polak ani Polak a smieci segreguje? Zólte odpady do żółtych a do Bio co Pan albo pan wrzuca?

Ostrzegam przed zakupem Pelletu Husar z Zakładu Produkcji Paliwa Odnawialnego z Biomasy Drzewnej w Głubczycach. Opinia dotyczy Premium OAK za 879zł. Parametry handlowe podane na stronie www i w ogłoszeniach OLX są zwykłym oszustwem i daleko odbiegają od prawdy. Zleciłem wykonanie kaloryczności i zawartości popiołu w dwóch różnych laboratoriach (kaloryczność to ok. 17.2 i 2% popiołu). Sam sprzedający potwierdza tą niezgodność i nawet się z tym nie kryje. Reklamacja to mit i nie obejmuje parametrów pelletu. Kupiłeś to martw się teraz sam. Pellet się źle pali, powoduje ogromne spieki i zawiera ogromną ilość dziwnego popiołu. Pierwszy raz widziałem dym z komina a jego zapach to smród palonego bakielitu. Popiół jest szary, granulowany i przypomina wyglądem i w dotyku popiół węglowy. Kupiliśmy w trzy osoby i każdy z nas ma problem. Reklamacja nie została uznana a odpowiedzi szefa firmy są takie:
Przy pelletach niecertyfikowanych jak nasz nie bada się każdej dostawy surowca z którego się dany pellet produkuje co wiąże się z tym, że podane parametry są podane z ostatnich badań a nie konkretnie z tego worka, który Pan ma w domu co jest rzeczą oczywistą a nie oszustwem. Jeśli się pellet nie dopala to należy zwiększyć dopływ powietrza. Jeśli powstają spieki to należy zmniejszyć dopływ powietrza ale powoli stopniowo ponieważ przy dużej temperaturze spalania popiół się zbryla„ oraz „ze zdjęć wynika, że ma Pan źle ustawiony piec ponieważ pellet jest niedopalony i ma Pan jeszcze w popielniku żar. Powinien Pan zmniejszyć ilość podawanego pelletu i zmniejszyć nadmuch aby pellet miał szansę się ładne spalić. Należy pamiętać o tym, że jest to pellet dębowy, który pozostawia większą ilość popiołu ale ilość popiołu nie podlega reklamacji”.
Z tego oczywiste jest , że właściciel sprzedaje produkt niezgodny z ogłoszeniem czyli po prostu oszukuje i unika odpowiedzialności. Teraz chcesz być ECO a z komina wylatuje syfilis i truje się okolice, nie wiadomo nawet gdzie taką niezgodność można zgłosić. Przestrzegam przed zakupem i patrzeć trzeba gdyż na OLX niektóre oferty nie są wprost opisane że to Głupczycki produkt.

#344 irytka

irytka

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 15:46:42

taaak, sobianek super, juz 3 lata zamawiamy od nich i nie mamy zamiaru zmieniac, wysoka jakosc, certyfikaty, super

#345 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 18:38:59

Witam,chciałem zapytać czy co się dzieje z peletem OLCZYK.Zmontowałem piec w październiku i polecono mi pelet z tej firmy ,dwie dostawy było super natomiast ostatnia tragedia.Piec ma problemy z rozpalaniem ,spieki w popielniku i dziwny zapach a po nałożeniu tego pelet dużo zielonych i czerwonych drobin.Dodam że dostawca ten sam i twierdzi że pelet na pewno oryginalny.W związku z tym moje pytanie czy ktoś ma podobne spostrzeżenia bo sprzedawca twierdzi że wymyślam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opal, pellet. opalanie domu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych