Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki pellet najlepszy?

opal pellet. opalanie domu.

336 odpowiedzi w tym temacie

#321 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2018 - 15:53:52

My z żoną paliliśmy i lava i olimp i stelmet. Wszystko fajnie tylko cena powala. Znależliśmy biopellet i jest jakość A1 i cena nie wygórowana. I teraz nic innego nie chcemy.

Pozdrawiam Marek

p.s. podsyłam Ci link biopellet.pl

#322 ~Waldemar~

~Waldemar~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 20:18:30

Rodzaj pelletu

#323 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 12:24:22

Wcale się nie dziwię, że palicie po 5 ton na rok używając podlogówki z kaloryferami. Jaki w tym jest sens? Nie rozumiem. U mnie jest prawie 200 m2 i TYLKO podłogówka. Zuzżywam 3 tony pelletu rocznie. Rocznie. Po co ludzie robicie w domach takie durne połączenia jak ogrzewanie podłogowe wraz z kaloryferami?

dobrze mówi....polać mu...

jak pellet to tylko podłogówka na 26-28 stopni..... na całej powierzchni,  żadnych kaloryferów...  a w domu non stop 24 st/C

zużycie ok 3t, na cały rok łącznie z CWU latem, pow. 150m2,  

palnik PELLAS REVO 26kW, kosmiczny palnik, przerobi wszystko, każdy pellet, nawet przemysłowy, a jeśli powstanie spiek to i tak go wykręci....

przyszłością są palniki z rotacyjną komorą spalania, nie dajcie sobie wcisnąć rynnowego.... 

#324 ~Jack~

~Jack~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:16:58

wolę pewny produkt od sprawdzonego producenta a takim jest Stelmet który ma swojej ofercie pellet Olimp i Lava

Brzmi to pięknie jak reklama

#325 ~Pol~

~Pol~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 16:15:19

Lazar, ale niestety już nim nie handluja

#326 ~Anita~

~Anita~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:42:35

Bardzo dobry pellet jest w dankrosie, dobra cena porownywalna ze średnią rynkową i bardzo dobra jakość

#327 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:45:49

tlyko i wylącznie pellet z DANKROSU. bardzo dobra jakość nigdy nic się nie działo z piecem, czyszcze raz na tydzień

#328 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:26:40

tlyko i wylącznie pellet z DANKROSU. bardzo dobra jakość nigdy nic się nie działo z piecem, czyszcze raz na tydzień

czyszczenie raz na tydzień?  i to ma być super pellet? to jakiś A2 lub przemysłowy chyba!            dobry pellet to 2 razy  na rok wybranie popiołu.... palnika nie dotykam,     ja tak mam,  

#329 ~Patryk~

~Patryk~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:59:44

Kupiłem magma pelet w obi, tragedia, skawala się popiół, co 15 kilowy worek trzeba wyjmować bryłę popiołu z paleniska.

Kupiłem w obi dwa rodzaje pelletu jeden za 16/15kg drugi 20/15kg i oba są lipne tak jak piszesz generują pumeksy w palenisku. ten tańszy słabo energetyczny drozszy trochę bardziej, ale oba lipne. Za to np W mrówce w lubuskim mamy z firmy pellet wood czy coś takiego i jest najlepszy z testowanych nie testowałem barlinka i Olczyka z takich co się chwali bo nie mogę kupic u siebie na próby ale kupię i ocenię.

#330 ace2

ace2

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2019 - 07:52:17

Ostrzegam przed zakupem Pelletu Husar z Zakładu Produkcji Paliwa Odnawialnego z Biomasy Drzewnej w Głubczycach. Opinia dotyczy Premium OAK za 879zł. Parametry handlowe podane na stronie www i w ogłoszeniach OLX są zwykłym oszustwem i daleko odbiegają od prawdy. Zleciłem wykonanie kaloryczności i zawartości popiołu w dwóch różnych laboratoriach (kaloryczność to ok. 17.2 i 2% popiołu). Sam sprzedający potwierdza tą niezgodność i nawet się z tym nie kryje. Reklamacja to mit i nie obejmuje parametrów pelletu. Kupiłeś to martw się teraz sam. Pellet się źle pali, powoduje ogromne spieki i zawiera ogromną ilość dziwnego popiołu. Pierwszy raz widziałem dym z komina a jego zapach to smród palonego bakielitu. Popiół jest szary, granulowany i przypomina wyglądem i w dotyku popiół węglowy. Kupiliśmy w trzy osoby i każdy z nas ma problem. Reklamacja nie została uznana a odpowiedzi szefa firmy są takie:

Przy pelletach niecertyfikowanych jak nasz nie bada się każdej dostawy surowca z którego się dany pellet produkuje co wiąże się z tym, że podane parametry są podane z ostatnich badań a nie konkretnie z tego worka, który Pan ma w domu co jest rzeczą oczywistą a nie oszustwem. Jeśli się pellet nie dopala to należy zwiększyć dopływ powietrza. Jeśli powstają spieki to należy zmniejszyć dopływ powietrza ale powoli stopniowo ponieważ przy dużej temperaturze spalania popiół się zbryla„ oraz „ze zdjęć wynika, że ma Pan źle ustawiony piec ponieważ pellet jest niedopalony i ma Pan jeszcze w popielniku żar. Powinien Pan zmniejszyć ilość podawanego pelletu i zmniejszyć nadmuch aby pellet miał szansę się ładne spalić. Należy pamiętać o tym, że jest to pellet dębowy, który pozostawia większą ilość popiołu ale ilość popiołu nie podlega reklamacji”.

Z tego oczywiste jest , że właściciel sprzedaje produkt niezgodny z ogłoszeniem czyli po prostu oszukuje i unika odpowiedzialności. Teraz chcesz być ECO a z komina wylatuje syfilis i truje się okolice, nie wiadomo nawet gdzie taką niezgodność można zgłosić. Przestrzegam przed zakupem i patrzeć trzeba gdyż na OLX niektóre oferty nie są wprost opisane że to Głupczycki produkt.

#331 ~BIURO EKOPAL~

~BIURO EKOPAL~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 10:40:58

Jeżeli zastanawiacie się jaki najbardziej odpowiedni pellet będzie idealnie spalał się w Waszych piecach to zapraszam do kontaktu. Produkujemy pellet sosnowy najwyższej jakości w kat. A 1 bez dodatku żadnych lepiszy. Wartość opałowa to 18,63 MJ/kg. Ilość popiołu z 1 tony to ok 5 kg. Worki 15 kg, na paletach po 1050 kg lub według upodobania klienta.

Pozdrawiam

Ekopal sp z o.o.

87 423 02 96, biuro@ekopal.pl

#332 ~EDEK~

~EDEK~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 21:27:12

miałem kocioł na groszek, wymieniłem palnik na pelletowy i pale teraz tonażowo tyle samo peletu co wcześniej groszku, jak to sie stało? tak jak sercem samochodu jest silnik , tak sercem kotła jest palnik, dobry palnik to podstawa, polecam palnik VIPER jest rzeczywiście bezobsługowy. spieki są rozbijane i wyrzucane do popielnika  używam gorszej jakości pelletu i raz na dwa miesiące czyszczę kocioł nie dotykając palnika jak podaje producent abcpelletu.pl

Super sprawa dla starszych osób.

#333 Prawnic10x

Prawnic10x

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 02:42:55

To nie jest coś w czym mam doświadczenie. Może ktoś inny Ci tutaj pomoże.

#334 ~Darla~

~Darla~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 18:35:14

Też nie polecam pelletu z Głubczyc, przestrzegam przed tą firmą, w pellecie znalazłam kawałki plastiku!

#335 kamilnowakowski

kamilnowakowski

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 06:26:42

To wszystko zależy od pieca. Można zapytać specjalisty takiego jak Konterm. To chyba kwestia kolorów nawet, można też sprawdzić po opiniach danego sklepu czy poradnika. Ja jednak posłuchał bym profesjonalisty.

#336 charlie

charlie

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 18:39:48

Pomoc specjalisty może być w tym przypadku najlepsza. Może rozejrzyj się za takim?

#337 ~sammek~

~sammek~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 12:39:30

jako osoba, która zajmuje sie produkcją pelletu to powiem ci, że nie tylko sam materiał z jakiego jest zrobiony pellet jest ważny ale tez wpływ na jakość opału mają maszyny do jego produkcji. Wiesz, to wszystko jest ze sobą powiązane. My pracujemy na maszynach brikola i pellet od nas zawsze jest dobrze zrobiony: suchy, zwarty. Także gdyby ktoś chciał zacząć działać coś w tym temacie to polecam ich linie peletujace.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opal, pellet. opalanie domu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych